Суспільство
Уряд Швеції представив Стратегію з відновлення України на €522,6 млн
Уряд Швеції представив Стратегію співробітництва у сфері відбудови та реформ в Україні на 2023-2027 роки, яка передбачає спрямування 6 млрд шведських крон (понад 522 млн євро – ШоТам) на проекти з відновлення України.
Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Зазначається, що це найбільша програма двосторонньої допомоги за обсягами в історії Швеції і саме Україна стала першою країною-реципієнтом цієї допомоги.
Ця програма стала першою комплексною багаторічною стратегією підтримки України, що була прийнята союзниками України.
Куди спрямують кошти
Гроші будуть спрямовані на відбудову інфраструктури, підтримку підприємців, зміцнення торгівлі, гуманітарне розмінування та підтримку медіа.
Така Стратегія сприятиме сталому економічному зростанню та забезпечить належні умови для підприємств та підприємців в Україні. Це стимулюватиме інвестиції, сприятиме розширенню бізнесу та створить нові можливості для розвитку економіки країни.
Читайте також: Чому підприємці мають цікавитися своїм бізнесом? Повчальна історія з власного досвіду
Наголошується, що приватний сектор займає найважливішу роль у процесі реконструкції України і є критично важливим для залучення іноземних інвестицій і сприяння міжнародному бізнесу в проектах відновлення та розширення співпраці з українськими компаніями.
У рамках стратегії співробітництва між Швецією та Україною бюджет був розподілений між відповідальними за втілення проектів організаціями у такий спосіб:
- Шведське агентство з міжнародного співробітництва у сфері розвитку (SIDA) отримало 5,7 млрд шведських крон. Ця організація візьме на себе велику частину фінансування і буде активно залучена до реалізації проектів відновлення та розвитку України.
- Шведський інститут (SI) отримав 225 млн шведських крон. Ця організація також має важливу роль у втіленні проектів, спрямованих на зміцнення співпраці між Швецією та Україною та підтримку різних ініціатив.
- Академія Фольке Бернадотта (Folke Bernadotte Academy) отримала 75 млн шведських крон. Ця організація спрямовуватиме свої зусилля на реалізацію проектів, пов’язаних з гуманітарним розмінуванням та підтримкою миру.
Такий розподіл бюджету дозволяє ефективно використовувати ресурси і максимально сприяти ефективній імплементації стратегії в Україні. Ці організації відіграють важливу роль у співпраці між країнами та досягненні поставлених цілей.
Шведська сторона також зазначила, що працює над страхуванням шведських компаній, які в майбутньому можуть вийти на український ринок, що є перспективним для розвитку торговельно-економічної співпраці між двома країнами.
Про схвалення Урядом Швеції цієї Стратегії ми писали тут.
Нагадаємо, Мінвідновлення разом зі Світовим банком працюють над трьома проєктами відбудови.
Також у Львові за кошти благодійників відновлюють будинок, що постраждав від ракетного удару.
Фото: facebook.com/mineconomdev.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі