Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шукаєте роботу? У нас немає риби, але є вудка. Як СпівДія та Career Hub працевлаштовують переселенців

Опубліковано

Українці, які були змушені покинути свої домівки через російське вторгнення, після переїзду зустрічаються із новим викликом – пошуком роботи. Як перевірити свої компетенції, скласти ідеальне резюме та потрапити на співбесіду? Аби вирішити ці питання, СпівДія, Центр «Розвиток КСВ» та Сareer Hub запустили унікальну програму працевлаштування. Як це працює на практиці – у новому матеріалі ШоТам.

Ми пропонуємо вудку, а не рибу

Олег Мельник, керівник напряму СпівДія Працевлаштування: СпівДія як організація була створена 5 березня 2022 року як відповідь на початок повномасштабної війни в Україні. Команда одразу визначила, що наша мета – це подолання наслідків війни, а отже, на нас чекало багато роботи. Ідея напрямку працевлаштування не нова для України, і ми зрозуміли, що в нинішніх реаліях нам варто розпочинати негайно. 

На початку квітня СпівДія звернулась до ГО Центр «Розвиток КСВ» та Сareer Hub з пропозицією співпрацювати та допомагати українцям, які цього потребують. І вже 1 червня запустили роботу й отримали підтримку від програми EU4Youth, IREX та USAID.

Для чого ми запустили напрям працевлаштування? Аби допомогти українцям подолати наслідки війни. «Слід давати вудку, а не рибу» – це те, про що ми говоримо, коли надаємо людям наші послуги з кар’єрного консультування та працевлаштування.

Це проєкт для кожного і кожної, хто прагне:

  • знайти роботу;
  • скласти ідеальне резюме;
  • розібратися з ринком праці;
  • навчитися поводити себе на співбесіді;
  • скласти свій план професійного розвитку;
  • знайти роботу;
  • зрозуміти, що потрібно зробити, чого навчитися та які кроки пройти, аби отримати роботу мрії.

Перший крок – кар’єрне консультування

Тарас Деркач, керівник платформи Сareer Hub ГО Центр «Розвиток КСВ»: Наше головне завдання під час кар’єрних консультацій – допомогти людині зрозуміти та сформувати власні запити, визначити реальні потреби та допомогти їх вирішити.

Кожен, хто реєструється в програмі, закріплюється за кар’єрним консультантом(-кою) відповідно до регіону. Упродовж цієї взаємодії визначаються поточні запити та потреби клієнта, його досвід, навички й готовність до продовження професійної діяльності. 

На цьому етапі ми допомагаємо людині визначити її сильні сторони, сформувати резюме, мотиваційний лист. Також підтримуємо в процесі пошуку й вибору роботи, під час підготовки до співбесіди та адаптації в новому колективі. 

Крім того, визначаємо, чи потребує кандидат або кандидатка перекваліфікації чи складання власного кар’єрного плану. Консультації проходять в одному з 8 наших хабів або онлайн – залежно від того, як комфортніше людині, яка до нас звертається.

Олег Мельник: Зараз багато кому потрібна допомога, аби просто розкласти все по полицях: зрозуміти, чого саме ти потребуєш, на яку роботу можеш піти, які запити маєш. До того ж у межах нашої співпраці відбувається переоцінка себе як спеціаліста. Знайти та оцінити свої досягнення, навички, знання, зрозуміти собі ціну. Ми супроводжуємо людину на цьому шляху, створюємо безпечний простір, в якому кандидат рухається вперед – назустріч майбутній роботі.

Тренінг

Немає жодного досвіду? Це не проблема

Олег Мельник: Якщо до нас звертається людина без попереднього досвіду роботи, ми діємо за тією самою методикою, як і з іншими кандидатами. Скажімо, якщо це студент, то ми спільно визначаємо, що саме людина вміє робити та чим потенційно може бути корисною. Шукаємо сильні сторони серед захоплень чи хобі, оцінюємо волонтерську діяльність тощо.

Навичка працювати з комп’ютером, знання іноземних мов, кулінарні знання, вміння працювати на верстатах, навички водіння або ж роботи з дітьми – це лише маленька краплинка з того, за що можна зачепитися, аби підшукати людині її першу роботу. 

Не готові до перекваліфікації? Ми «прокачаємо» ваші скіли

Олег Мельник: Ми також пропонуємо кандидатам допомогу із перекваліфікацією, це дуже цікавий напрямок, але все залежить виключно від готовності людини. За перші пів року ми зустріли не так вже й багато кандидатів, які хочуть змінити сферу професійної діяльності. Причина проста – триває повномасштабна війна, кандидати, на жаль, не можуть надовго відмовлятися від роботи та заробітку.

Читайте також: Десятки надісланих резюме і жодного оферу? Здається, проблема не в роботодавцях. 10 порад від карʼєрної консультантки

Проте майже третина наших клієнтів має необхідність у «прокачці» себе та свого професійного рівня. І для цього ми маємо окремого консультанта. Ця людина щодня моніторить пропозиції навчання в Україні та збирає докупи всі варіанти. Фахівець починає працювати з людиною вже після кар’єрного консультанта, поєднуючи запит кандидата та можливості. Після навчання людина, як правило, володіє новими скілами і готова подавати резюме та йти на співбесіди.

Ринок праці змінився: тепер вибір за роботодавцями

Олег Мельник: Ми прослідковуємо чіткі зміни на ринку працевлаштування. Тепер роботодавець обирає кандидата, а не кандидат отримує пропозиції від роботодавців та може обирати з-поміж декількох, як це було до 24 лютого 2022 року. 

Шукачі «пропонують» себе роботодавцям та готові подаватися та працювати не лише на тих посадах, які відповідають їх попередньому професійному досвіду. У цьому ми також підтримуємо – пропонуємо допомогу з пошуку курсів/тренінгів/навчань, які дозволять кандидатам спробувати для себе щось нове.

Найчастіше наші бенефіціари отримують позитивну відповідь на сфери та позиції, які пов’язані з роботою з клієнтами – сервіс, надання послуг, супровід клієнта та інші. Адже бізнес може існувати тоді, коли вони дають зручність клієнту та цим самим створюють собі конкурентну перевагу.

На самому початку ми почали комунікацію та співпрацю з більш ніж сотнею різніх компаній у регіонах, проте зрозуміли, що працювати потрібно на запит клієнта. Тобто сьогодні ми шукаємо вакансію та роботодавця, які будуть релевантними під запит кандидата.

Тренінг про роботу для ВПО

Чого очікують роботодавці? Швидкої адаптації та навчання

Тарас Деркач: Вакансії – це явище тимчасове і залежить від різних факторів, зокрема – від регіону та сезонності. Так, наприклад, сезонно зростає попит на онлайн-викладачів та вчителів, а також працівників сфери краси та відпочинку. 

У більшості регіонів ми фіксуємо великий запит на кандидатів, що працюють з клієнтами (продажі, супровід, обслуговування, консультування), швачок, фахівців зі сфери рітейлу (супермаркети). 

Найважче працевлаштувати медичних працівників та держслужбовців, оскільки нові вакансії у цих сферах майже не відкриваються. У таких випадках ми пропонуємо кандидатам пройти навчання та спробувати змінити професію.

Також варто зважати на очікування роботодавців. Найбільш універсальні з них – готовність швидко навчатися і адаптуватися до нової роботи, а при віддаленому форматі – мати стабільний зв’язок. Крім того, останнім часом роботодавці очікують знання англійської мови для роботи на іноземних ринках, або й взагалі готові брати українців, які проживають за кордоном.

Більшість наших кандидатів – переселенці

Олег Мельник: Станом на 15 грудня 2022 року ми отримали 2062 заявки на допомогу з роботою. Наші консультанти провели 2017 консультацій, і 339 осіб вже успішно працевлаштовані. Але це лише ті, хто зміг надати нам підтвердження. Ще деякі кандидати залишаються в умовній «сліпій зоні». Але ми знаємо точно, що взаємодія з нашою командою дала свої результати.

Найчастіше до нас звертаються переселенці – 75% запитів. Якщо говорити про гендерне співвідношення, 75% кандидатів – жінки, 25% – чоловіки. 43% – люди віком до 35 років, 57% – від 36 і старше.

Насправді до нас приходять дуже різні люди, адже всі ми опинилися в різних обставинах після 24 лютого. Цікаво, що більшість нашої команди – це також люди, які втратили роботу внаслідок повномасштабного вторгнення. І я, як керівник проєкту, – не виключення.

СпівДія пропонує роботу для ВПО

Найскладніші кейси – нерелевантна зарплата та негнучкість кандидатів

Тарас Деркач: Українці зараз можуть переживати важкі емоційні стани. І найчастіше це «виливається» в те, що їм важко розпочати роботу на новому місці, особливо – в новому регіоні. Для вирішення таких складних кейсів ми започаткували напрямок підтримки ментального здоров’я.

Також бувають кейси, коли люди просто не готові розширювати для себе перелік потенційних вакансій. Ще одна складна ситуація – нерелевантна зарплата до умов регіону, у якому перебуває людина. Або, скажімо, обмежена кількість навичок і негнучкість людей. Наприклад, людина все життя працювала на заводі і не вміє нічого, окрім як працювати за верстатом. 

Читайте також: Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак

Жінки з дітьми – це також досить важкий кейс для консультантів СпівДії. Адже коли кандидатка має у дні лише 3-4 вільні години, проживає за містом, розглядає виключно віддалену роботу і не має при цьому технічних засобів – справді дуже складно підібрати релевантні варіанти для працевлаштування.

Наша мета – щонайменше 750 працевлаштованих кандидатів

Наша глобальна ціль – стати опорою та підтримкою на шляху до професійного самовизначення та працевлаштування українців та українок, які втратили роботу через війну та змінили місце проживання. Допомогти їм взяти життя в свої руки. Адже лише коли кожен із нас на своєму фронті стає сильним – ми маємо сили допомагати та підсилювати інших. А це вкрай важливо, адже попереду – перемога та багацько роботи.

Мета проєкту – підтримати бодай 3000 українців та допомогти із працевлаштуванням щонайменше 750 кандидатів. І найважливіший індикатор ефективності – успішні історії та відгуки людей щодо працевлаштування, перекваліфікації або початку навчання на омріяну професію. 

Як потрапити на консультацію?

Тарас Деркач: Як правило, перший «дотик» з клієнтами відбувається через аплікаційну форму, але ви також можете написати нам у соціальних мережах, відвідати наші заходи або ж просто завітати до одного з хабів СпівДії. 

А далі – варто просто довіритися нашій команді та докласти трошки зусиль. Адже, як ми завжди повторюємо нашим клієнтам, знайти роботу – це також робота.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі