Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

#ШоТам по комунікації: провели масштабний захід для понад 50 громад. Ось як це відбувалося

Опубліковано

10-11 жовтня ГО «Криголам» (медіа «ШоТам») за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднала в Києві понад сто голів громад і їхніх заступників з комунікаційної діяльності з п’ятдесяти громад України. 

За два дні представники громад почули wow-кейси в комунікації, взяли участь у декількох майстернях, побували на презентації дослідження та публічному інтерв’ю, а також відвідали три панельні дискусії.

Про що говорили 

Під час заходу учасники обговорювали:

  • як залучати партнерів і просувати громади серед потенційних інвесторів;
  • взаємодію громад з місцевим бізнесом і молоддю;
  • залучення до співпраці релокованого бізнесу;
  • створення позитивних новин у своїй громаді;
  • позиціонування громад у медіа та побудову довіри серед жителів.

Повну програму можна переглянути за посиланням.

Спікери та запрошені гості

Серед спікерів були провідні експерти з різних сфер, зокрема:

  • директорка з інформаційної політики та стратегічних комунікацій АТ «Укрзалізниця» Сабіна Абляєва;
  • співзасновник «Змінотворців» Владислав Грєзєв;
  • в.о. керівника Української академії лідерства Євгенія Матейчук;
  • дослідник KSE Institute Андрій Дарковіч;
  • власник компанії з виробництва теплотехніки Paskal Олексій Лещінський;
  • голова Ради розвитку громад Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай;
  • голова правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова та інші.

Панельні дискусії для обміну ідеями

У дискусіях брали участь голови селищних рад, міські й сільські голови та фахівці з органів місцевого самоврядування. Захід став майданчиком для відкритого діалогу та нових ідей.

Так на панельній дискусії першого дня «Разом і батька легше бити: як заохотити жителів до спільних дій?» Куликівська селищна голова Юлія Постернак розповіла, як її громада використовує різні канали комунікацій з жителями — наприклад, проводить опитування у фейсбуці. А у вайбері для комунікації в громаді створили аж 23 групи, де жителі обговорюють різні виклики та пропозиції — від освітлення вулиць до стерилізації тварин. 

Учасники панельної дискусії «Разом і батька легше бити: як заохотити жителів до спільних дій?»

«Людині головне, щоб її вислухали», — впевнений Нікольський селищний голова Василь Мітько. Він також розповів про побудову комунікацій та про те, чому в спілкуванні з жителями треба бути щирими та чесними.

За представлення своїх кейсів Юлія та Василь отримали книжки з комунікації як подарунки від партнера заходу — книгарні Yakaboо.

У дискусії за модерації контент-директорки ШоТам Кристини Черненко також своїм досвідом ділилися голова Великоомелянської сільської ради Алла Карпюк та голова Іванівської сільської ради Олена Швидка. Зокрема, Олена розповіла, як спершу друкувала оголошення і клеїла по вулицях, щоб зібрати людей, а тепер в кожного населеного пункту громади є своя вайбер-група.

Уже 11 жовтня за модератоства Владислава Грєзєва директор Українського Молодіжного Фонду Микола Кобися та проєктна менеджерка сумського медіа «Цукр» Маргарита Іваненко обговорювали, як працювати разом з молоддю, на дискусії «Чому молодь ігнорує громаду? Залученість молодого покоління до відновлення». 

Учасники дискусії «Чому молодь ігнорує громаду? Залученість молодого покоління до відновлення»

Темою наступної дискусії цього дня було «Без реєстрації і смс: як залучити релокований бізнес у громаду швидко і безболісно?». Модераторка — голова відділу партнерств медіа ШоТам Ірина Самосват. На дискусії генеральна директорка релокованого ТОВ «Нова кухня» Марія Бубнова, директорка КП АРР м. Славутич Аріна Старовойтова та Калушський міський голова Андрій Найда поговорили, чому класно жити в малих громадах та де в Україні не витрачати зайві кошти на житло. 

Чи корисним був цей захід? Ще б пак!

Ірина Даюк з Білокриницької сільської ради на Рівненщині каже: «Найбільш надихаючі — реальні кейси, життєві історії як бізнесменів так і простих громадян».

Маргарита Іваненко із Сумської міської територіальної громади також зазначає: «Мені здалося чудовою ідеєю кликати представників громад на події та на життєвих прикладах показувати, що перешкоди та проблеми завжди можна перетворювати на порядок і рішення, — іноді, щоб це зрозуміти, потрібна допомога ззовні».

Зустріч учасників заходу
Вступне слово СЕО медіа «ШоТам» Артема Іпатова
ШоТам: підбірка найсмачніших роликів з громад
Панельна дискусія «Разом і батька легше бити: як заохотити жителів до спільних дій?»
Майстерня «Що згуртовує громаду навколо спільних проєктів?»
Майстерня «Можливості для громад»
Wow-кейси
Презентація дослідження на тему: «Що найбільше впливає на довіру жителів до органів місцевого самоврядування?»
Майстерня «Скромність не кожному до лиця: чому треба розказувати про свої здобутки в ЗМІ»
Панельна дискусія «Чому молодь ігнорує громаду? Залученість молодого покоління до відновлення»

Фото: ШоТам

Захід реалізовується громадською організацією «Криголам» (медіа «ШоТам») в межах проєкту «Ефективні рішення для прогресивних громад» завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес4 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура4 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес5 днів тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....