Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize v7unp8ozoolacdb imgonline com ua resize v7unp8ozoolacdb

Технології

Школа в автобусі: як RoboBus навчає дітей робототехніці

Опубліковано

Одна справа – водити дитину у звичайну школу у звичайній будівлі, а уявіть собі школу у чудернацькому автобусі, де за 4 уроки можна створити робота власники руками! Ідею такої школи на колесах втілили Влад Котов і Денис Скрипка, власники ROBO.HOUSE/ДІМ РОБОТІВ.

Такий сучасний український трейлер, де навчають і дорослих, і дітей, не має аналогів у світі. За минулий рік у його жовтому салоні побувало більше 5000 тисяч дітей. RoboBus вже встиг стати володарем премії Ukrainian IT Awards 2018 і визнаний кращим освітнім IT-проектом року.

Читайте також: Для школярів Одеси відкрили Центр робототехніки та програмування

Скільки заробляють на навчанні робототехніки та де шукати бусолабораторію, нам розповів співзасновник проекту Денис Скрипка.

А це Влад Котов та Денис Скрипка разом з роботом Софією, яка приїжджала до винахідників та відібрала їх в ТОП-10 українських проектів.

Лабораторія на колесах

Біло-жовті стіни з чудернацькими роботами та столи без рами. Тут вісім посадочних місць, нашпигованих різною інноваційною технікою. Цей міні-клас – інноваційна платформа-трейлер, який є мобільною лабораторією для вивчення робототехніки та програмування.

Побачити мобільну лабораторію RoboBUS у себе прагнуть усі міста країни,  але найбільше – прифронтова зона та Західна Україна. Коштує це всього 200 гривень з одного учня, але також замовник оплачує RoboBUS дорогу.

Мета хлопців з RoboBus – об’їхати кожен куточок України.

Навчання для дітей від 4-16 років проходить за такими програмами:

  • “Нейронна робототехніка”
  • “Робототехніка- Мейкерство”,
  • “Робототехніка- Інженерія”,
  • “Дрони і Ракетомоделювання”,

А дорослі учні від 16 років навчаються за напрямками “Розробник ШІ”, “Програмування C ++ / Python”, “Розумний будинок”.

Всередині такого маленького фургончика розробники вмістили багато сучасної техніки: 3D-принтери, комп’ютери, роботи, комплектуючі для розумного будинку, інтерактивна дошка, паяльні станції, квадрокоптери та ін.

Читайте також: На Харківщині відкрили безкоштовні класи робототехніки

Штучний інтелект RoboBus допомагає прокласти оптимальний географічний маршрут, аналізуючи замовлення людей. Так учитель на колесах уже провів уроки у 6-ти містах: Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, Бортничі, Бровари, Ірпінь. Автобус може простояти у одномі місті тиждень, поки проходить навчальний курс.

RoboBus збирає замовлення по всьому світу і планує дорожню карту на кожен рік

“Ми зрозуміли, що мало хто розбирається у робототехніці і банально не змогли знайти вчителів у свій центр навчання інженерів. Тому вирішили створити щось таке мобільне, унікальне, де ми зможемо навчати не тільки дітей, а й дорослих для підвищення профорієнтації”, – розповів Денис Скрипка.

Власноруч зібрати робота за чотири уроки

У RoboBUS діти зможуть пройти чотириденний курс занять  та створити свого першого робота. Близько 100 дітей за один день  проходять навчання в середині перевізної лабораторії.

“Якщо ти зробив робота, але написав неправильно код, то твій робо-друг не побіжить. Дитину це мотивує навчатись і докладати зусиль, аби її винахід ожив”, – каже Денис Скрипка.

Читайте також: У Києві запрацювала перша державна школа мікроелектроніки

Експрес-курс з робототехніки та програмування складає чотири уроки, а коштує це 200 гривень за один урок з одного учня.

За курс діти освоюють ази робототехніки та черпають мінімальний комплекс знань, для яких не потрібно 11 років навчання у стандартній школі.

Після того, як жовтий фургончик покинув ваше місто, можна продовжити навчання у ROBO.HOUSE/ДІМ РОБОТІВ, якщо така школа є у вашому місті.

“Якщо нема,то не біда! Ми створили онлайн-курс з робототехніки та програмування роботів для дорослих та дітей від семи років. Єдине, що потрібно для навчання це комп’ютер, інтернет та роботизований конструктор, який можна замовити на нашому сайті. Навчання онлайн – це звична практика у світі!”- каже Денис Скрипка.

Читайте також: Український школяр розробив електронні “окуляри” для незрячих

Ціна за місяць навчання у школі робототехніки та програмування коштує від  800-1200 гривень за місяць, період навчання – навчальний рік. Навчання онлайн триває лише 3 місяці та коштує 1000 гривень.

У робошколі є і чимало дорослих учнів. Після закінчення навчання вони можуть викладати у своїх містах основи робототехніки для дітей, або навіть стати частиною команди винахідників ROBO.HOUSE/ДІМ РОБОТІВ.

“Розумний” автобус замість ларька з шаурмою

Фактично, RoboBus – це пересувний клас на платформі-причепу. Створення роботошколи на колесах обійшлось її власнику у 400 тисяч гривень. В основному витрати пішли на сам причіп і на інтелектуальну власність творців експрес-програм навчання з розробкою психологічних профорієнтаційних програм.

Але створення такого RoboBUS виявилось досить складним процесом. Починаючи від того, що не було заводів, які б займались виготовленням подібного причепу, закінчуючи санітарними нормами на сертифікацією. Адже важливо було створити не менше 10 робочих місць для майбутніх учнів.

Так виглядає навчальний фургончик

Виробництвом і конструюванням займався бориспільський завод “Купава”.

“До нашого приїзду на заводі не робили нічого, окрім ларьків для шаурми. Дуже здивувались, коли ми приїхали зі своєю ідеєю. Але все ж таки зробили нашу пересувну лабораторію за півроку”.

Читайте також: Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

При виробництві буса були враховані всі нюанси: стандарти освітлення, правильні робочі місця для дітей, норми повітря та пандуси для людей з інвалідністю.

“Ми зробили нашу інноваційну школу ще й комфортною. Наша мета – навчати дітей та не тільки в Україні, а й у Європі. Зараз ми ведемо переговори, щоб наша школа на колесах подорожувала і по світу. Поки в планах Польща, Угорщина, Чехія, Іспанія”, – поділився Денис Скрипка.

Коментарі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Опубліковано

На Харківщині випробували спеціальні сенсори для виявлення мін. Сапери можуть використовувати цю технологію, аби знаходити небезпечні предмети на відстані.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки Україні.

Особливості нової системи

Завдяки новій техніці сапери зможуть знаходити металеві та неметалеві міни. Також обладнання здатне виявляти і протитанкові міни під шаром ґрунту. Як зазначили у відомстві, цього разу тестували покращену версію системи, у якій додали більше функцій ШІ.

Під час випробувань фахівці продемонстрували новітню систему, котра має таке обладнання:

  • магнітометр;
  • георадар;
  • інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Як проходили випробування

Демонстрацію відвідали чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід організували за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.

«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Мінекономіки України Катерина Дрозд.

Нагадаємо, що українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Коментарі

Читати далі

Технології

ШІ-асистент від Google тепер розуміє та говорить українською мовою

Опубліковано

Українці зможуть спілкуватися із асистентом від Google на основі штучного інтелекту Gemini рідною мовою. Ця функція з’явилася після оновлення програми, коли розробники додали підтримку 40 мов.

Про це повідомили в офіційному блозі компанії.

«Ви можете генерувати ідеї, досліджувати нові теми чи навіть готуватися до важливої презентації. Gemini Live може підтримувати ваші розмови, тому ви маєте можливість переривати, змінювати напрямок або глибше занурюватися в певну тему. А з десятьма різними голосами на вибір ви можете налаштувати свій досвід і знайти ідеальний тон і стиль для вашої розмови», — написали в Google.

Читайте також: Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Як змінити мову Geminі

Для того, аби обрати мову в програмі, необхідно:

  1. Відкрити на пристрої застосунок Google.
  2. Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
  3. Оберіть українську мову.

У блозі Google вказали, що оновлення проходитиме поступово, а тому деякі користувачі отримуватимуть нову функцію не одразу.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: блог Google

Коментарі

Читати далі