Суспільство
Шість безлюдних місць України, де вашу соціальну ізоляцію ніхто не порушить
Кажуть, у смутку люди навмисно слухають сумну музику, аби поглибити свою печаль. Ми підемо за тим же принципом, і відправимо вас у місця, де жодна людина не порушить вашої соціальної ізоляції. Або, принаймні, відстані у два метри – це ми можемо вам обіцяти.
Усамітненість кожного з цих місць відрізняється від наступного. Десь вона навіє похмурі роздуми про минущість усього, десь – буде навіть злегка небезпечною для життя, а десь закриє ваш гештальт по Мальдівах.
Лише одна умова – якщо ви збираєтесь вирушати негайно, краще б вам бути на власних колесах. Принаймні, до кінця квітня.
Покинута Овдієвка і пророслі яблуні в кімнатах хатин
Готуйтесь, тут ви повинні замислитись про сенс власного життя. В Овдієвці не траплялося трагедій, як у Прип’яті. Просто молодь покинула домівку, а старші люди вже дожили свого віку.
Овдієвка – збезлюдніле село у всього лиш 15 кілометрах від районного центру Лохвиця (Полтавщина), а вже в руїнах.
Тут ви побачите алюзії на дельфінів, що повернулись в венеціанські канали, як тільки ті звільнились від гондол – тут природа так само бере своє. Похилені і зруйновані часом стіни, пророслі у кімнатах колишніх спалень яблуні.
Інколи спостереження занепаду – найкраща мотивація, отож надихайтесь. І подумайте: можливо, цьому селу не вистачало доброго господаря, який зробить з руїн екосадибу?
Село з космічною назвою і апокаліптичними пейзажами
Чигиринську атомну електростанцію на Черкащині почали будувати ше на початку 70-х років минулого століття.
Після Чорнобильської катастрофи у 1986 році будівництво цієї АЕС потроху припинилось, остаточно – під тиском громадськості у 1989 році. Але все ж встигли побудувати міні-інфраструктуру – квартирки для робітників, які мали зводити станцію та деякі господарські будівлі.
Зараз комплекс недобудованої АЕС разом з містечком енергетиків Орбіта неподалік – це занедбані руїни. Кількість населення тут на 2015 рік становила 160 жителів, а газо- та водопостачання мали лиш кілька будинків.
Проте непогано збереглись порожні 9-поверхові житлові будинки, адміністративні будівлі, магазини та інші об’єкти інфраструктури.
Вже зараз там можна дешево придбати житло. Люди потихеньку починають стікатися в Орбіту. Можливо, селище ще зможе ожити, а поки у вас є час наодинці поблукати серед футуристичних пейзажів.
Найбільша пустеля в Європі
За 30 км на схід від Херсона в Олешківському районі майже на 200 тисяч гектарів простягається піщане диво під назвою Олешківські Піски. Бархани тут не гірші від африканських і сягають 20 метрів заввишки, а пісок влітку може нагріватися до 75 градусів. На екскурсію сюди краще вирушати вранці — поки ще не так жарко. Гуляючи українською Сахарою, ви зможете побачити тушканчика, сліпака, фазана та інших місцевих мешканців.
Екскурсія на острови
В Україні є місця з унікальною флорою і фауною — вони обов’язкові до відвідування. Наприклад, Бирючий острів, де крім благородних оленів живуть кулани, муфлони, шакали і єноти. З птахів — чайки, пелікани, беркути і баклани. Загалом — 300 видів рослин і 5 тисяч тварин — для фотосафарі саме те! Або Джарилгач, розташований у Херсонській області. Влаштувати робінзонівські пригоди буде нескладно: вам знадобиться купальний костюм, намет, великий об’єм пам’яті на телефоні і репелент від комах. З розваг тут снорклінг і фотосафарі на рожевих пеліканів і диких кабанів.
Острови Інь та Ян
У давньокитайській міфології та натурфілософії інь–ян – символ творчої єдності протилежностей у Всесвіті. У Литячах – це острови на Дністрі Заліщицького району, Тернопільської області.
Самі острови та навколишня місцевість покриті густим лісом. Місця навколо селища Литячі надзвичайно мальовничі. Тут можна чудово усамітнитись, насолодитись недоторканими пейзажами та подумати про китайську міфологію.
Найкраще споглядати їх з західної сторони села, радять місцеві.
Острів Шацький на Світязі
Острів розташований на озері Світязь в Національному природному заповіднику Шацький. Навколо – тільки чиста і прозора вода. Але старожили стверджують, що існує шлях, по якому від берега до острова можна добратися по воді пішки.
Загальна площа Шацького складає майже 7 гектарів.
Сам острів – місце гніздування різних птахів. Дістатись до нього можна на човні, чи байдарці. Шлях на моторному човні займе приблизно пів-години. Тут можна знайти залишки будинку відпочинку партійних чиновників.
Вода в озері прозора та чиста, а з острова відкриваються чудові панорами. Водойма має широкі піщані пляжі.
В навколишніх селах є ряд пансіонатів та будинків відпочинку, але в карантин вони не працюють.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі