Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Щоб навіть у малих громадах молодь розвивалися: переселенка очолила першу молодіжну раду в Болграді

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

На початку повномасштабної війни Болградська громада на Одещині стала домом для переселенки з Миколаєва Анастасії Безсонової, яка з маленьким сином втікала від обстрілів. Тепер жінка опанувала нову професію та очолила першу молодіжну раду в громаді:

«Хочу, аби молоді було комфортно в нашій країні й вона не хотіла звідси їхати, як і я».

Від фітнес-тренерки до організаторки подій 

До повномасштабної війни Анастасія працювала фітнес-тренеркою в рідному Миколаєві. Та спокійне життя жінки та її маленького сина перервала повномасштабна війна.

«Я вирішила виїжджати з міста, коли побачила, що мій син став більш замкнутий в собі, перестав вимовляти деякі слова та зовсім не хотів виходити на прогулянки», — каже Анастасія.

Переселенка з Миколаєва Анастасія Безсонова розповідає про переїзд у Болградську громаду. Фото: ШоТам

Одна з її знайомих виїхала в Болград на Одещину та запросила жінку до себе, адже там було спокійніше. Уже 4 квітня 2022 родина переїхала туди.

Перший рік був дуже складний, адже вони звикали до нового місця та вирішували побутові проблеми. Тоді ж жінка познайомилася з трьома переселенками з Бердянська. Одна з них влаштувалася працювати в Болградський центр культури та дозвілля й запропонувала роботу іншим. Там була вакансія культорганізаторки, й Анастасія вирішила спробувати. 

Уже понад рік жінка організовує заходи в громаді: 

«Ця робота про тепло, добро та виховання патріотизму в дітей. Кожна дата є для нас пам’ятною: ми багато приділяємо уваги підготовці, запрошуємо жителів громади, вшановуємо воїнів. Я дуже полюбила цю роботу, а ще відкрила для себе місцевий театр і тепер маю нове хобі та гастролі».

Читайте також: «Коли голова довіряє молоді, то й жителі більше довіряють владі». Студентка пройшла стажування в міськраді, аби посилити громаду

Перша молодіжна рада, два простори та навчальні поїздки

Цьогоріч у Болградській громаді вирішили створити молодіжну раду, на яку наважувалися роками. Начальниця відділу туризму, культури, молоді та спорту Болградської міської ради Жанна Сусліна каже, що в місті завжди організовували зустрічі для молоді:

«Спершу налагоджували співпрацю з громадськими організаціями, а потім зрозуміли, що для нас буде найкраще створити молодіжну раду в громаді. Це була б можливість для молодих людей розвиватися, ухвалювати рішення та пропонувати свої ідеї міській раді».

​​

Жанна Сусліна ділиться причинами створення першої молодіжної ради в громаді. Фото: ШоТам

Свою кандидатуру на посаду голови молодіжної ради могли подати всі охочі. 

«Я завжди була активною, тому вирішила спробувати. І от мене обрали, тому з березня цього року я очолюю першу молодіжну раду в Болградській громаді», — розповідає Анастасія Безсонова.

​​

Молодіжна рада та її очільниця Анастасія Безсонова по центру. Фото надала Анастасія

У розвитку ради допоміг Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» — зокрема, молодь громади відвідала літній табір Youth Council Jamboree в Карпатах від Проєкту, де разом з іншими учасниками розробляла стратегію розвитку молодіжних рад. Вони всі разом відвідували тренінги, а згодом піднялися на Говерлу. 

Молодь Болградської громади піднялася на Говерлу під час літнього табору. Фото надали у Проєкті USAID «ГОВЕРЛА»

«Мені дуже сподобалося, що молодь і вчилася, і розважалася. Вони були приємно вражені й просили мене подаватися на такі проєкти ще», — пригадує Анастасія.

У Болградській громаді рада вже створила два простори для молоді, де та може проводити своє дозвілля, читати та спілкуватися. Анастасія зазначає, що в цьому їх дуже підтримала місцева влада, яка й виділила приміщення, а також допомогла з оформленням документів і запросила на свою робочу сесію.

До облаштування простору долучився Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» — виділив ноутбук, проєктор, екран і кольорові пуфи. 

Приміщення молодіжного простору в Болграді. Фото: ШоТам

Читайте також: Мрія, в яку ніхто не вірив: на Закарпатті школярки створили молодіжний простір у сільській бібліотеціі

Шукають грантову підтримку та розвивають свою громаду

За пів року роботи молодіжної ради життя в Болградській громаді пожвавилось. Учасники ради стали волонтерами на всеукраїнській акції «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України». Окрім того, вони запросили фахівця та провели для підлітків лекцію про сексуальне виховання.

Анастасія часто влаштовує робочі зустрічі з учасниками молодіжної ради. Наприклад, зараз вони шукають грантову програму, аби оновити в місті дитячий майданчик.

«Мені подобається, що вони не бояться висловлювати свою думку, мають багато ідей і відкриті до навчання. І що я спілкуюся з ними, як з друзями. З ними завжди можна пожартувати та посміятися від душі. Завдяки їм я відчуваю себе також молодою, попри різні дорослі фішки, як-от збирання пакетів у пакет. Сподіваюся, що до нашої молодіжної ради приєднаються ще більше активних людей».

Анастасія Безсонова та представники молодіжної ради під час стратегічної сесії. Фото надала Анастасія 

У Болградській громаді є ще п’ять сіл. В одному з них для команди ради вже виділили приміщення, аби вона створила там простір для молоді з села. Анастасія ділиться: 

«Хочу, щоб навіть у малих громадах молоді люди надихалися та розвивалися. Якби їхали вчитись у великі міста, то потім поверталися б додому, щоб розвивати свою громаду».

Коментарі

Суспільство

У Києві відреставрують садибу Лапинської: її майбутній вигляд (ФОТО)

Опубліковано

Садибу Лапинської побудували на початку ХХ століття, вона є пам’яткою архітектури місцевого значення. Концепцію її реставрації схвалила Консультаційна рада при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.

Про це повідомили в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.

Про садибу Лапинської

Дім розташований у Шевченківському районі Києва біля історичної місцевості Афанасіївський Яр за адресою вулиця Олеся Гончара, 60.

Садибу створили з неоготичними рисами. Коли цей будинок збудували, він був найвищою спорудою Києва.

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Читайте також: Дайвінг-реабілітація для ветеранів: на Київщині провели перше занурення (ФОТО)

Початок реставрації

«Активісти та мешканці неодноразово звертали увагу на необхідність її збереження, і ми раді повідомити, що роботи з реставрації розпочнуться вже незабаром. Дякуємо всім, хто долучився до збереження культурної спадщини нашого міста», — написали в КМДА.

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Першим етапом стане ремонт фасаду, щоб відновити первісний вигляд цієї унікальної архітектурної споруди.

Нагадаємо, що у Києві завершується масштабна реконструкція McDonald’s біля вокзалу (ФОТО).

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дайвінг-реабілітація для ветеранів: на Київщині провели перше занурення (ФОТО)

Опубліковано

У Броварах після теоретичних занять для ветеранів організували перше практичне заняття із зануренням з аквалангом.

Про це повідомили у Київській обласній військові адміністрації.

Перше заняття з пірнанням

«Це був перший досвід використання акваланга для ветеранів. Учасники мали можливість не лише випробувати нові навички, а й знайти емоційний відпочинок та позитивні враження в спільному процесі навчання», — написали в КОВА.

Група, яка вперше занурилася у воду, складається з восьми учасників. Під час теоретичних занять вони ознайомлювалися з правилами пірнання та екіпіруванням.

Читайте також: Бійці ГУР подолали маратон морської піхоти США: його присвятили захисникам України (ФОТО)

Фото: телеграм-канал КОВА

Організатори реабілітації

Дайвінг-реабілітацію ініціював Броварський міський ветеранський центр «ВЕТЕРАН PRO» у співпраці з Українським Інститутом Підводних Досліджень.

Нагадаємо, що ветерани можуть приєднатися до Державного оператора тилу: єдина система забезпечення ЗСУ

Фото: телеграм-канал КОВА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця випустила благодійну колекцію одягу до Дня залізничника: худі, шопери та листівки

Опубліковано

Благодійну колекцію «Об наші залізні бетон кришиться» Укрзалізниця випустила разом із центром реабілітації Superhumans. Усі кошти підуть на підтримку військових-залізничників, які отримали важкі поранення.

Про це повідомили в пресслужбі УЗ.

Що можна придбати

100% коштів від продажу речей підуть на протезування ветеранів-залізничників. З нової колекції можна купити:

  • футболки;
  • худі;
  • шкарпетки;
  • шопери;
  • наліпки;
  • патчі;
  • листівки.

Мерч можна придбати на вокзалах Києва та Львова у «Залізній крамниці», а також онлайн у магазині Superhumans.

Головна фраза колекції

«Фраза “Об наші залізні бетон кришиться” народилася після того, як на станції в Лимані після обстрілу бетонний міст упав на вагон, що витримав навантаження й залишився неушкодженим. Харківський митець Гамлет Зіньківський написав ці слова на вагоні, й вони стали символом міцності залізничників та всіх українців. Вислів ліг в основу дропу, де кожен обере своє особливе значення», — написали в УЗ.

Читайте також: «Потяг прибуває за розкладом»: 5 історій, які назавжди змінять ваше ставлення до залізничників

Фото: пресслужба УЗ

Залізничники, які стали на захист України

У компанії зазначають, що серед 13 тисяч працівників, які пішли у військо, 2217 воїнів повернулися додому. Із них багатьом необхідна реабілітація та протезування.

Нагадаємо, що Сеул допомагатиме Київщині розвивати транспортну інфраструктуру: деталі співпраці.

Фото обкладинки: Superhumans Center

Коментарі

Читати далі