Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Щоб навіть у малих громадах молодь розвивалися: переселенка очолила першу молодіжну раду в Болграді

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

На початку повномасштабної війни Болградська громада на Одещині стала домом для переселенки з Миколаєва Анастасії Безсонової, яка з маленьким сином втікала від обстрілів. Тепер жінка опанувала нову професію та очолила першу молодіжну раду в громаді:

«Хочу, аби молоді було комфортно в нашій країні й вона не хотіла звідси їхати, як і я».

Від фітнес-тренерки до організаторки подій 

До повномасштабної війни Анастасія працювала фітнес-тренеркою в рідному Миколаєві. Та спокійне життя жінки та її маленького сина перервала повномасштабна війна.

«Я вирішила виїжджати з міста, коли побачила, що мій син став більш замкнутий в собі, перестав вимовляти деякі слова та зовсім не хотів виходити на прогулянки», — каже Анастасія.

Переселенка з Миколаєва Анастасія Безсонова розповідає про переїзд у Болградську громаду. Фото: ШоТам

Одна з її знайомих виїхала в Болград на Одещину та запросила жінку до себе, адже там було спокійніше. Уже 4 квітня 2022 родина переїхала туди.

Перший рік був дуже складний, адже вони звикали до нового місця та вирішували побутові проблеми. Тоді ж жінка познайомилася з трьома переселенками з Бердянська. Одна з них влаштувалася працювати в Болградський центр культури та дозвілля й запропонувала роботу іншим. Там була вакансія культорганізаторки, й Анастасія вирішила спробувати. 

Уже понад рік жінка організовує заходи в громаді: 

«Ця робота про тепло, добро та виховання патріотизму в дітей. Кожна дата є для нас пам’ятною: ми багато приділяємо уваги підготовці, запрошуємо жителів громади, вшановуємо воїнів. Я дуже полюбила цю роботу, а ще відкрила для себе місцевий театр і тепер маю нове хобі та гастролі».

Читайте також: «Коли голова довіряє молоді, то й жителі більше довіряють владі». Студентка пройшла стажування в міськраді, аби посилити громаду

Перша молодіжна рада, два простори та навчальні поїздки

Цьогоріч у Болградській громаді вирішили створити молодіжну раду, на яку наважувалися роками. Начальниця відділу туризму, культури, молоді та спорту Болградської міської ради Жанна Сусліна каже, що в місті завжди організовували зустрічі для молоді:

«Спершу налагоджували співпрацю з громадськими організаціями, а потім зрозуміли, що для нас буде найкраще створити молодіжну раду в громаді. Це була б можливість для молодих людей розвиватися, ухвалювати рішення та пропонувати свої ідеї міській раді».

​​

Жанна Сусліна ділиться причинами створення першої молодіжної ради в громаді. Фото: ШоТам

Свою кандидатуру на посаду голови молодіжної ради могли подати всі охочі. 

«Я завжди була активною, тому вирішила спробувати. І от мене обрали, тому з березня цього року я очолюю першу молодіжну раду в Болградській громаді», — розповідає Анастасія Безсонова.

​​

Молодіжна рада та її очільниця Анастасія Безсонова по центру. Фото надала Анастасія

У розвитку ради допоміг Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» — зокрема, молодь громади відвідала літній табір Youth Council Jamboree в Карпатах від Проєкту, де разом з іншими учасниками розробляла стратегію розвитку молодіжних рад. Вони всі разом відвідували тренінги, а згодом піднялися на Говерлу. 

Молодь Болградської громади піднялася на Говерлу під час літнього табору. Фото надали у Проєкті USAID «ГОВЕРЛА»

«Мені дуже сподобалося, що молодь і вчилася, і розважалася. Вони були приємно вражені й просили мене подаватися на такі проєкти ще», — пригадує Анастасія.

У Болградській громаді рада вже створила два простори для молоді, де та може проводити своє дозвілля, читати та спілкуватися. Анастасія зазначає, що в цьому їх дуже підтримала місцева влада, яка й виділила приміщення, а також допомогла з оформленням документів і запросила на свою робочу сесію.

До облаштування простору долучився Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» — виділив ноутбук, проєктор, екран і кольорові пуфи. 

Приміщення молодіжного простору в Болграді. Фото: ШоТам

Читайте також: Мрія, в яку ніхто не вірив: на Закарпатті школярки створили молодіжний простір у сільській бібліотеціі

Шукають грантову підтримку та розвивають свою громаду

За пів року роботи молодіжної ради життя в Болградській громаді пожвавилось. Учасники ради стали волонтерами на всеукраїнській акції «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України». Окрім того, вони запросили фахівця та провели для підлітків лекцію про сексуальне виховання.

Анастасія часто влаштовує робочі зустрічі з учасниками молодіжної ради. Наприклад, зараз вони шукають грантову програму, аби оновити в місті дитячий майданчик.

«Мені подобається, що вони не бояться висловлювати свою думку, мають багато ідей і відкриті до навчання. І що я спілкуюся з ними, як з друзями. З ними завжди можна пожартувати та посміятися від душі. Завдяки їм я відчуваю себе також молодою, попри різні дорослі фішки, як-от збирання пакетів у пакет. Сподіваюся, що до нашої молодіжної ради приєднаються ще більше активних людей».

Анастасія Безсонова та представники молодіжної ради під час стратегічної сесії. Фото надала Анастасія 

У Болградській громаді є ще п’ять сіл. В одному з них для команди ради вже виділили приміщення, аби вона створила там простір для молоді з села. Анастасія ділиться: 

«Хочу, щоб навіть у малих громадах молоді люди надихалися та розвивалися. Якби їхали вчитись у великі міста, то потім поверталися б додому, щоб розвивати свою громаду».

Коментарі

Суспільство

Пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО)

Опубліковано

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Хто і що зробив

Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».

У рамках протиаварійних заходів:

  • Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
  • Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
  • Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
  • Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Фото: «Охматдит»

Читати також: У Вінницькій області активісти планують відновити старовинний палац Кошарських (ФОТО)

Що це дає пацієнтам

За словами представників лікарні, завдяки цим роботам заклад зможе:

  • Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
  • Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
  • Стабільно працювати під час опалювального сезону.

Фото обкладинки: «Охматдит».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові побудують шість перехоплювальних паркінгів: для чого вони потрібні

Опубліковано

18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.

Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Де облаштують паркінги

Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:

  • Вул. Б. Хмельницького:
    9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
  • Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
    8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
  • Вул. Стрийська (біля іподрому):
    Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
  • Вул. Зелена:
    5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
  • Вул. Личаківська:
    5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
  • Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
    21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Фото: візуалізація від tvoemisto

Переваги для міста

Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.

Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.

Читати також: У Львові відкрили пам’ятну дошку на честь 135-ліття першого очільника УНР (ФОТО)

Що таке перехоплювальні паркінги

Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.

Як це працює?

Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.

Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Харківщині будують підземне укриття для лікарні на 430 людей (ФОТО)

Опубліковано

На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Укриття для понад 430 людей

Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Сучасне обладнання та автономія

Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Читати також: Дитяча лікарня на Київщині співпрацюватиме з флорентійським медичним закладом «Мейєр»

Безпека під час війни

Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.

Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.

Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі