Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що зробили в Києві для безпеки доріг цього року

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві цього року встановили 3847 антипаркувальних стовпчиків та облаштували 13 острівців безпеки. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

“Дорожники столиці продовжують упорядковувати паркування на тротуарах. Ця робота триває щоденно”, – кажуть у «Київавтодорі».

Дорожники встановлюють стовпчики за європейськими зразками: із покриттям, яке не ржавіє; частина з них має світлоповертальні лінії.

«На вул. Пушкінській у рамках капітального ремонту встановили 48 велостійок. Вони слугують парковкою для роверів і антипаркувальним засобом для авто. Такі об’єкти з’являтимуться і на інших вулицях столиці», – повідомляють дорожники.

Читайте також: У Києві облаштували світлодіодний пішохідний перехід, що працює на сонячній батареї

Для безпеки і комфорту пішоходів також облаштували 13 острівців безпеки. Вони з’явилися на вулицях: Васильківській, Ревуцького, Ризькій, Стеценка, Грушевського, Героїв Дніпра, Архипенка, проспектах Миру, Маяковського, Кловському узвозі. Частина із них реалізована у рамках проектів – переможців Громадського бюджету.

Загалом у столиці облаштовано 21 острівець безпеки.

Також у рамках впровадження проєктів-переможців створено 6 антикишень на пішохідних переходах:

  • перетин б-ру Марії Приймаченко і б-ру Лесі Українки;
  • перетин вул. Немировича-Данченка і б-ру Лесі Українки;
  • перетин вул. Коцюбинського і вул. Богдана Хмельницького;
  • перетин вул. Ярославів Вал і вул. Володимирської;
  • перетин вул. Тургенєвської і вул. Олеся Гончара;
  • Львівська площа (біля коледжу КНЕУ ім. Вадима Гетьмана).

Окрім того, за останні роки у Києві облаштовано 65 підвищених наземних пішохідних переходів, як також поліпшують безпеку на дорогах.

Суспільство

Українська чемпіонка світу з армреслінгу рятує захисників на фронті (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська чемпіонка світу з армреслінгу Лілія Занько з початком повномасштабної війни стала на захист України. Відсутність страху крові та травм допомогли їй стати бойовою медикинею і врятувати не одне людське життя на фронті.

Історію української військової розповідає ШоТам.

З 8 років Лілія Занько займалася дзюдо, самбо та карате, а пізніше знайшла себе в армреслінгу. Разом із перемогами на змаганнях Лілія здобула педагогічну освіту та тренує молодь у Полтаві.

Однак 24 лютого 2022 року вона твердо вирішила: тепер її місце – серед захисників України. Вона зібрала речі та пішла до військкомату, і невдовзі вже підтягувала військових фізично.

Лілія не боїться крові та переломів, то ж у війську перекваліфікувалася в бойового медика. Бахмут, Красногорівка, Авдіївка – вона здійснювала бойові виїзди в найгарячіших місцях фронту. І вони завершилися успішно – усі бійці, яким допомогла Лілія, лишилися живі.

Також жінка навчає воїнів надавати собі допомогу під час поранень. Рука – «вільна каса». Другою рукою – «дзвінок мамі», і ніжка – «потанцюємо». Коли ж з’являється вільна хвилина – тренується в польових умовах.

Дивіться відео: Після порятунку з окупації композитор Ігор Поклад повернувся до Ворзеля і провів творчий вечір

Відсутність професійних тренувань не завадили їй привозити додому перемоги. Торік Лілія здобула 5 перемог на Чемпіонаті світу та 3 нагороди Чемпіонату Європи. А нещодавно підтвердила титул найкращої серед армреслерок.

Крім золотої, виборола срібну та бронзову медалі на праву й ліву руку в категорії ветерани 40+. А пліч-о-пліч із Лілією на змаганнях перемагали і її вихованці!

«Хлопці дуже гарні результати показали також. Вони виступали по спортсменам, які мають інвалідність. У мене три хлопця, які мають ДЦП, і вони всі позаймали дуже високі нагороди. Перші, другі місця», – розповідає Лілія.

Лілія продовжує працювати заради Перемоги. Попереду – повернення на фронт та порятунок життів. А ще – Всесвітні ігри єдиноборств у жовтні в Саудівській Аравії, до яких Лілія вже готується.

«Коли грає гімн України, і я тримаю перед собою прапор, то виникає відчуття, що в мене виростають крила за спиною», – Лілія Занько, військовослужбовиця, Чемпіонка світу з армреслінгу.

Раніше ми розповідали історію паралімпійця, який відмовився від евакуації за кордон, аби допомагати ЗСУ.

Також ШоТам розповідав про найцікавіші факти із життя Ольги Харлан.

Читати далі

Суспільство

Норвегія надасть Україні ще понад $90 мільйонів допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Норвегія надасть Україні 1 мільярд норвезьких крон ($92,5 млн – ред. ШоТам).

Про це повідомили на урядовому сайті Норвегії.

«Цивільне населення України сильно постраждало внаслідок жорстокої війни, яку веде росія. Зусилля українського народу по боротьбі зі щоденними нападами на мирних жителів і цивільну інфраструктуру були героїчними. Їм потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни», – зазначила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хуітфельдт.

Читайте також: Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Гроші спрямують для надання життєво-необхідної допомоги найбільш уразливим верствам населення, дітям, біженцям і переселенцям. Їм допомагатимуть з питаннями притулку, їжі, води та санітарії, освіти, охорони здоров’я та психосоціальної підтримки.

Кошти отримають гуманітарні організації, які діють в Україні: ООН (650 мільйонів норвезьких крон), Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (350 мільйонів норвезьких крон).

Нагадаємо, Україна отримала 10 шведських танків Stridsvagn 122, які є модифікацією німецьких Leopard 2A5.

Також у Міноборони Іспанії анонсували новий пакет військової допомоги для України.

Фото: unsplash.com.

Читати далі

Суспільство

Прикордонники уразили ворожі позиції на Бахмутському напрямку (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські прикордонники за допомогою БПЛА виявили та знищили ворожий особовий склад на Бахмутському напрямку.

Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ.

Зазначається, що прикордонна аеророзвідка завдала удару по позиціях ворога на Бахмутському напрямку. Оператори БПЛА вистежили переміщення піхоти противника та трьома снарядами уразили їх.

«В результаті одного окупанта поранено. Полювання триває…», – додали у ДПСУ.

Читайте також: «Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Про ДПСУ

Державна прикордонна служба України – правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.

Нагадаємо, на Харквіщині українські прикордонники за допомогою антидронової рушниці знешкодили російський безпілотник, начинений вибухівкою.

Окрім того, українські прикордонники знищили місце укриття окупантів на Донеччині.

Фото: dpsu.gov.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство7 години тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство10 години тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...

Суспільство22 години тому

«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Хто бажав у дитинстві бути перукарем, а згодом пішов навчатись на економічний чи юридичний, бо...

Суспільство1 день тому

«Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»

До повномасштабного вторгнення Ольга Кричинська жила музикою, уроками в музичному ліцеї та вела блог в...