Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що відштовхує від вас людей? 12 токсичних звичок

Опубліковано

Під час карантину і ізоляції було б непогано кожному з нам мати звички, які б відштовхували від нас людей. Тоді і ризики менші і зайвий раз підходити до нас ніхто не буде. Але, карантин же скінчиться, а з такими токсичними звичками важко жити.

Практикуючий психолог Марк Чернофф за роки спілкування з клієнтами зіткнувся з тим, що кожний з нас може отруїти життя собі та оточенню просто своєю поведінкою. Він відокремив 12 найпоширеніших токсичних форм поведінки. Подивіться, може щось із цих пунктів стосується вас. І це варто виправити. Але, після карантину =)

1. Ви заздрите іншим

Не дозволяйте заздрощам (або ревнощам) брати над вами верх. Заздрість – це мистецтво бачити і рахувати чужі успіхи, замість своїх. Повірте, у цій поведінці немає нічого привабливого. Тому перестаньте порівнювати своє життя з іншими. Ваш шлях – це саме шлях, а не марафон з суперниками.

Ви повинні змагатись лише з однією людиною – з самим собою. Це допомагає стати кращим, ніж є зараз. І якщо хочете поглянути на власний прогрес, то порівняйте себе нинішнього з собою вчорашнім.

2. Ви берете все близько до серця

Коли люди починають вважати, що все, що відбувається навколо, направлено на те, щоб їх образити, принизити, або просто якось їх стосується, – вони стають просто нестерпними. Правда в тому, що те, що говорять і роблять люди, стосується їх, а не вас. Реакція людей на вас – це лише їх точка зору та власний досвід.

Ні, я не кажу, що вам потрібно бути нарцисами та ігнорувати все, що нам говорять інші. Я кажу, що ми можемо обмежити розчарування і печалі, якщо не будемо сприймати все почуте близько до серця. У більшості випадків буває корисно звернутися до власної мудрості та інтуїції.

3. Ви поводите себе як жертва

Так-так, одна з найнеприємніших ліній поведінки – постійно скаржитися, щоб підгодувати своє почуття жертви. Віра в те, що ви жертва, що ви не маєте сили чи влади над напрямком, в якому рухається ваше життя, отруює ваш розум.

Я працював з людьми, чиє життя зазнало серйозних руйнувань, поки вони не знайшли в собі сили та сміливість виправити ситуацію. Я знаю, що кожен з нас має більше контролю над власним життям, ніж нам здається. Коли ви перестанете скаржитись і відмовитесь під позиції жертви, то усвідомите, що ви є набагато сильніші, ніж думали.

4. Ви тримаєте у собі біль та втрати

Один з найважчих уроків в житті – це навчитись відпускати: чи то провину, чи гнів, чи любов, чи втрату. Зміни ніколи не даються легко – ви боретесь з собою, щоб їх прийняти та відпустити те, до чого звикли. Але найкращий шлях – це вміння відпускати. Таким чином, ви позбавляєте себе тягаря минулого, який отруює життя.

Знову ж таки, не так-то просто відпускати та переорієнтовувати свої думки, але це вартує всіх зусиль.

5. Ви нав’язуєте собі негативне мислення

Дуже важко бути поруч з людьми, чиї думки сповнені негативу. Лише уявіть, як це постійно слухати про жахливі речі, які могли трапитись чи трапились, про несправедливість життя до них. Такі люди вперто відмовляються бачити позитивну сторону життя та отримувати хороші уроки з того, що відбувається. Песимізм – це одне, але постійно думати лише негативно – зовсім інше.

Бачити навколо лише зло і що все проти тебе – це жахливий погляд на життя. Його необхідно змінити. 

6. Ви не можете контролювати власні емоції

Нездатність керувати своїми емоціями є токсичним для всіх, хто поруч з вами. Всі ми знаємо людей, які вибухають гнівом чи сльозами через найменшу проблему. Кричати на продавця в магазині через повільне обслуговування, вихлюпнути гнів на працівників через невелику помилку або “вичитувати” дитину за пролитий на підлогу сік.

Якщо ви усвідомлюєте, що є надто емоційними і втрачаєте самоконтроль, можливо, вам потрібна допомога ззовні, щоб ви могли взяти під контроль свої емоції і зрозуміти, що є в коренях внутрішнього гніту. Належна професійна підтримка здатна творити чудеса.

7. Ви можете засуджувати інших

Пам’ятайте: те, що ви бачите — часто лише те, що людина вирішила вам показати, чи те, що вона змушена показувати через внутрішній стрес та біль. На жаль, коли хтось завдає вам біль, це трапляється тому, що людину саму хтось образив. Її страждання просто вихлюпнулись на вас. Їй не потрібні покарання чи насмішки. Якщо ви не можете допомогти – краще просто відійти в сторону.

8. Вам бракує співчуття

Одна з найтоксичніших форм поведінки – жорстокість, яка виникає з цілковитою відсутністю співпереживання, занепокоєння та співчуття до інших. Ми щодня стикаємось з нею в інтернеті та новинах – люди недоброзичливі та ранять інших просто тому, що можуть.

Жорстокість, підступність і добровільне заподіяння шкоди людям псують життя не тільки оточенню, але і вам самим. Якщо ви теж так робите — загляньте у свою душу, постарайтеся відшукати там співчуття і зрозуміти, що іншим теж боляче.

9. Ви обманюєте людей та поводитесь аморально просто тому, що можете

Обман – це добровільний вибір, а не помилка. Якщо ви вирішили когось обманути та вам це вдалось, не думайте, що ця людина дурень. Зрозумійте, вона довіряла вам більше, ніж ви того заслуговували. Не поводьтесь аморально тільки тому, що це може зійти вам з рук. Не обманюйте інших. Будьте чесні з собою та з іншими. Чиніть правильно. Цілісність особистості – це основа будь-якого успіху.

10. Ви ховаєтесь під маскою

Як люди можуть зрозуміти, хто ви насправді, якщо ви постійно намагаєтесь сховатись навіть від самого себе? А з того моменту, як хтось прив’язується до вашої фальшивої особистості, вона починає отруювати вашу душу.

Тож пам’ятайте, що незалежно від віку, раси, статі чи орієнтації, насправді, кожен з нас є чистим та прекрасним. У кожного з нас є своє світло і своя мета. Якщо ви відрізняєтесь від інших і стоїте осторонь від натовпу – радійте цьому. Якщо ви відчуваєте себе, немов риба, яка вистрибнула з води, то знайдіть собі нову річку для купання. Але не намагайтеся змінити свою сутність. Будьте собою.

11. Ви потребуєте постійного схвалення

З людьми, які всі свої вчинки роблять з метою домогтися схвалення, непросто перебувати поруч. Вони хочуть доводити свою цінність знову і знову, і постійно намагаються перемогти всіх навколо, виснажуючи цим інших.

Якщо ви постійно думаєте лише про те, як виглядаєте в очах інших, то тягнете назад і себе, і їх.

12. Ви впертий перфекціоніст

Так, ми часто тягнемось до гіпотетичних, недосяжних ідеалів. Всі ми робимо це в пошуках ідеального будинку, роботи, друга чи коханого. Проблема в тому, що незмінної досконалості просто не існує. Життя – це безперервна подорож, воно постійно розвивається та змінюється. Те, що сьогодні є ідеальним, може не бути таким завтра. Але якщо ви не опустите руки та будете відкритим для нових ідей, той недосконалий будинок може стати затишним, недосконала робота перетвориться на кар’єру вашої мрії, недосконала людина підставить своє плече у важку хвилину, а недосконалий партнер стане супутником на все життя. Тому, відпустіть перфекціонізм.

Тож, якщо ви знайшли в собі один із типів поведінки, пам’ятайте, що ви не самотні. У всіх з нас є свої “чорти”, які закопані глибоко в душі, але іноді можуть випливати на поверхню. Тому, завжди будьте насторожі, щоб розпізнати ці риси характеру і вчасно зупинитись.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі