Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що відштовхує від вас людей? 12 токсичних звичок

Опубліковано

Під час карантину і ізоляції було б непогано кожному з нам мати звички, які б відштовхували від нас людей. Тоді і ризики менші і зайвий раз підходити до нас ніхто не буде. Але, карантин же скінчиться, а з такими токсичними звичками важко жити.

Практикуючий психолог Марк Чернофф за роки спілкування з клієнтами зіткнувся з тим, що кожний з нас може отруїти життя собі та оточенню просто своєю поведінкою. Він відокремив 12 найпоширеніших токсичних форм поведінки. Подивіться, може щось із цих пунктів стосується вас. І це варто виправити. Але, після карантину =)

1. Ви заздрите іншим

Не дозволяйте заздрощам (або ревнощам) брати над вами верх. Заздрість – це мистецтво бачити і рахувати чужі успіхи, замість своїх. Повірте, у цій поведінці немає нічого привабливого. Тому перестаньте порівнювати своє життя з іншими. Ваш шлях – це саме шлях, а не марафон з суперниками.

Ви повинні змагатись лише з однією людиною – з самим собою. Це допомагає стати кращим, ніж є зараз. І якщо хочете поглянути на власний прогрес, то порівняйте себе нинішнього з собою вчорашнім.

2. Ви берете все близько до серця

Коли люди починають вважати, що все, що відбувається навколо, направлено на те, щоб їх образити, принизити, або просто якось їх стосується, – вони стають просто нестерпними. Правда в тому, що те, що говорять і роблять люди, стосується їх, а не вас. Реакція людей на вас – це лише їх точка зору та власний досвід.

Ні, я не кажу, що вам потрібно бути нарцисами та ігнорувати все, що нам говорять інші. Я кажу, що ми можемо обмежити розчарування і печалі, якщо не будемо сприймати все почуте близько до серця. У більшості випадків буває корисно звернутися до власної мудрості та інтуїції.

3. Ви поводите себе як жертва

Так-так, одна з найнеприємніших ліній поведінки – постійно скаржитися, щоб підгодувати своє почуття жертви. Віра в те, що ви жертва, що ви не маєте сили чи влади над напрямком, в якому рухається ваше життя, отруює ваш розум.

Я працював з людьми, чиє життя зазнало серйозних руйнувань, поки вони не знайшли в собі сили та сміливість виправити ситуацію. Я знаю, що кожен з нас має більше контролю над власним життям, ніж нам здається. Коли ви перестанете скаржитись і відмовитесь під позиції жертви, то усвідомите, що ви є набагато сильніші, ніж думали.

4. Ви тримаєте у собі біль та втрати

Один з найважчих уроків в житті – це навчитись відпускати: чи то провину, чи гнів, чи любов, чи втрату. Зміни ніколи не даються легко – ви боретесь з собою, щоб їх прийняти та відпустити те, до чого звикли. Але найкращий шлях – це вміння відпускати. Таким чином, ви позбавляєте себе тягаря минулого, який отруює життя.

Знову ж таки, не так-то просто відпускати та переорієнтовувати свої думки, але це вартує всіх зусиль.

5. Ви нав’язуєте собі негативне мислення

Дуже важко бути поруч з людьми, чиї думки сповнені негативу. Лише уявіть, як це постійно слухати про жахливі речі, які могли трапитись чи трапились, про несправедливість життя до них. Такі люди вперто відмовляються бачити позитивну сторону життя та отримувати хороші уроки з того, що відбувається. Песимізм – це одне, але постійно думати лише негативно – зовсім інше.

Бачити навколо лише зло і що все проти тебе – це жахливий погляд на життя. Його необхідно змінити. 

6. Ви не можете контролювати власні емоції

Нездатність керувати своїми емоціями є токсичним для всіх, хто поруч з вами. Всі ми знаємо людей, які вибухають гнівом чи сльозами через найменшу проблему. Кричати на продавця в магазині через повільне обслуговування, вихлюпнути гнів на працівників через невелику помилку або “вичитувати” дитину за пролитий на підлогу сік.

Якщо ви усвідомлюєте, що є надто емоційними і втрачаєте самоконтроль, можливо, вам потрібна допомога ззовні, щоб ви могли взяти під контроль свої емоції і зрозуміти, що є в коренях внутрішнього гніту. Належна професійна підтримка здатна творити чудеса.

7. Ви можете засуджувати інших

Пам’ятайте: те, що ви бачите — часто лише те, що людина вирішила вам показати, чи те, що вона змушена показувати через внутрішній стрес та біль. На жаль, коли хтось завдає вам біль, це трапляється тому, що людину саму хтось образив. Її страждання просто вихлюпнулись на вас. Їй не потрібні покарання чи насмішки. Якщо ви не можете допомогти – краще просто відійти в сторону.

8. Вам бракує співчуття

Одна з найтоксичніших форм поведінки – жорстокість, яка виникає з цілковитою відсутністю співпереживання, занепокоєння та співчуття до інших. Ми щодня стикаємось з нею в інтернеті та новинах – люди недоброзичливі та ранять інших просто тому, що можуть.

Жорстокість, підступність і добровільне заподіяння шкоди людям псують життя не тільки оточенню, але і вам самим. Якщо ви теж так робите — загляньте у свою душу, постарайтеся відшукати там співчуття і зрозуміти, що іншим теж боляче.

9. Ви обманюєте людей та поводитесь аморально просто тому, що можете

Обман – це добровільний вибір, а не помилка. Якщо ви вирішили когось обманути та вам це вдалось, не думайте, що ця людина дурень. Зрозумійте, вона довіряла вам більше, ніж ви того заслуговували. Не поводьтесь аморально тільки тому, що це може зійти вам з рук. Не обманюйте інших. Будьте чесні з собою та з іншими. Чиніть правильно. Цілісність особистості – це основа будь-якого успіху.

10. Ви ховаєтесь під маскою

Як люди можуть зрозуміти, хто ви насправді, якщо ви постійно намагаєтесь сховатись навіть від самого себе? А з того моменту, як хтось прив’язується до вашої фальшивої особистості, вона починає отруювати вашу душу.

Тож пам’ятайте, що незалежно від віку, раси, статі чи орієнтації, насправді, кожен з нас є чистим та прекрасним. У кожного з нас є своє світло і своя мета. Якщо ви відрізняєтесь від інших і стоїте осторонь від натовпу – радійте цьому. Якщо ви відчуваєте себе, немов риба, яка вистрибнула з води, то знайдіть собі нову річку для купання. Але не намагайтеся змінити свою сутність. Будьте собою.

11. Ви потребуєте постійного схвалення

З людьми, які всі свої вчинки роблять з метою домогтися схвалення, непросто перебувати поруч. Вони хочуть доводити свою цінність знову і знову, і постійно намагаються перемогти всіх навколо, виснажуючи цим інших.

Якщо ви постійно думаєте лише про те, як виглядаєте в очах інших, то тягнете назад і себе, і їх.

12. Ви впертий перфекціоніст

Так, ми часто тягнемось до гіпотетичних, недосяжних ідеалів. Всі ми робимо це в пошуках ідеального будинку, роботи, друга чи коханого. Проблема в тому, що незмінної досконалості просто не існує. Життя – це безперервна подорож, воно постійно розвивається та змінюється. Те, що сьогодні є ідеальним, може не бути таким завтра. Але якщо ви не опустите руки та будете відкритим для нових ідей, той недосконалий будинок може стати затишним, недосконала робота перетвориться на кар’єру вашої мрії, недосконала людина підставить своє плече у важку хвилину, а недосконалий партнер стане супутником на все життя. Тому, відпустіть перфекціонізм.

Тож, якщо ви знайшли в собі один із типів поведінки, пам’ятайте, що ви не самотні. У всіх з нас є свої “чорти”, які закопані глибоко в душі, але іноді можуть випливати на поверхню. Тому, завжди будьте насторожі, щоб розпізнати ці риси характеру і вчасно зупинитись.

Суспільство

У Львові відкриють книгарню «Плекай»

Опубліковано

У Львові відкриють нову незалежну книгарню під назвою «Плекай». Відвідувачі можуть приносити власні книжки та вказати їхню вартість. Після цього у книгарні аналізують пропозицію, узгоджують ціни та у випадку продажу книжок перераховують гроші.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця книгарні Катерина Іванова.

Від оплати можна відмовитися, тоді гроші віддадуть на благодійність.

Читайте також: Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Площа майбутньої книгарні становитиме близько 80 м².

Нагадаємо, в Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів.

Фото: Катерина Іванова

Читати далі

Суспільство

Львів отримав 10 нових трамваїв за кошти Європи: як вони виглядають

Опубліковано

Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку. Закупівля трамваїв Львовом є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який є рамковим кредитом ЄІБ на суму 200 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Ця інвестиція забезпечує міські ради та муніципальні транспортні компанії ресурсами для оснащення українських міст сучасним міським громадським транспортом, таким як тролейбуси, трамваї та автобуси.

Управління проєктом здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством фінансів України.

Читайте також: Що носить Харків? Це харківські бренди одягу, які продовжуть працювати в місті

“10 нових п’ятисекційних низькопідлогових трамваїв тепер обслуговують міський маршрут Львова, що з’єднує великий житловий район Сихів з центром міста. Широкі двері та сидіння пристосовані для маломобільних груп населення. Розширення трамвайного парку Львова є також необхідним, оскільки через війну у місті проживає понад 100 000 внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Для тигриці із зооцентру на Київщині шукають віртуального опікуна: що це означає

Опубліковано

На Київщині притулок шукає людину, яка бажає стати віртуальним опікуном для тигриці Тигрюлі. Утримання великих хижаків, особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, потребує значних зусиль та фінансових витрат. Щодня для утримання Тигрюлі необхідно витрачати 1700 гривень.

Про це повідомили представники Центру порятунку диких тварин.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно здійснити пожертву від 1700 гривень, перейшовши за посиланням на сайт притулку. Після цього необхідно надіслати притулку у приватні повідомлення своє ім’я, скриншот оплати та електронну адресу. Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фотографією Тигрюлі.

Читайте також: В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Тигрюлю евакуювали під час бойових дій з Харківської області. Її знайшли в важкому стані, виснаженою і з переломом лівого колінного суглоба, який було вилікувано операцією. Зараз хижачка страждає на артроз суглоба зап’ястя лівої задньої лапи та ниркову недостатність.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для вчителів фізичного виховання для того, щоби подолати гендерну нерівність.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі