Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що відштовхує від вас людей? 12 токсичних звичок

Під час карантину і ізоляції було б непогано кожному з нам мати звички, які б відштовхували від нас людей. Тоді і ризики менші і зайвий раз підходити до нас ніхто не буде. Але, карантин же скінчиться, а з такими токсичними звичками важко жити.

Практикуючий психолог Марк Чернофф за роки спілкування з клієнтами зіткнувся з тим, що кожний з нас може отруїти життя собі та оточенню просто своєю поведінкою. Він відокремив 12 найпоширеніших токсичних форм поведінки. Подивіться, може щось із цих пунктів стосується вас. І це варто виправити. Але, після карантину =)

1. Ви заздрите іншим

Не дозволяйте заздрощам (або ревнощам) брати над вами верх. Заздрість – це мистецтво бачити і рахувати чужі успіхи, замість своїх. Повірте, у цій поведінці немає нічого привабливого. Тому перестаньте порівнювати своє життя з іншими. Ваш шлях – це саме шлях, а не марафон з суперниками.

Ви повинні змагатись лише з однією людиною – з самим собою. Це допомагає стати кращим, ніж є зараз. І якщо хочете поглянути на власний прогрес, то порівняйте себе нинішнього з собою вчорашнім.

2. Ви берете все близько до серця

Коли люди починають вважати, що все, що відбувається навколо, направлено на те, щоб їх образити, принизити, або просто якось їх стосується, – вони стають просто нестерпними. Правда в тому, що те, що говорять і роблять люди, стосується їх, а не вас. Реакція людей на вас – це лише їх точка зору та власний досвід.

Ні, я не кажу, що вам потрібно бути нарцисами та ігнорувати все, що нам говорять інші. Я кажу, що ми можемо обмежити розчарування і печалі, якщо не будемо сприймати все почуте близько до серця. У більшості випадків буває корисно звернутися до власної мудрості та інтуїції.

3. Ви поводите себе як жертва

Так-так, одна з найнеприємніших ліній поведінки – постійно скаржитися, щоб підгодувати своє почуття жертви. Віра в те, що ви жертва, що ви не маєте сили чи влади над напрямком, в якому рухається ваше життя, отруює ваш розум.

Я працював з людьми, чиє життя зазнало серйозних руйнувань, поки вони не знайшли в собі сили та сміливість виправити ситуацію. Я знаю, що кожен з нас має більше контролю над власним життям, ніж нам здається. Коли ви перестанете скаржитись і відмовитесь під позиції жертви, то усвідомите, що ви є набагато сильніші, ніж думали.

4. Ви тримаєте у собі біль та втрати

Один з найважчих уроків в житті – це навчитись відпускати: чи то провину, чи гнів, чи любов, чи втрату. Зміни ніколи не даються легко – ви боретесь з собою, щоб їх прийняти та відпустити те, до чого звикли. Але найкращий шлях – це вміння відпускати. Таким чином, ви позбавляєте себе тягаря минулого, який отруює життя.

Знову ж таки, не так-то просто відпускати та переорієнтовувати свої думки, але це вартує всіх зусиль.

5. Ви нав’язуєте собі негативне мислення

Дуже важко бути поруч з людьми, чиї думки сповнені негативу. Лише уявіть, як це постійно слухати про жахливі речі, які могли трапитись чи трапились, про несправедливість життя до них. Такі люди вперто відмовляються бачити позитивну сторону життя та отримувати хороші уроки з того, що відбувається. Песимізм – це одне, але постійно думати лише негативно – зовсім інше.

Бачити навколо лише зло і що все проти тебе – це жахливий погляд на життя. Його необхідно змінити. 

6. Ви не можете контролювати власні емоції

Нездатність керувати своїми емоціями є токсичним для всіх, хто поруч з вами. Всі ми знаємо людей, які вибухають гнівом чи сльозами через найменшу проблему. Кричати на продавця в магазині через повільне обслуговування, вихлюпнути гнів на працівників через невелику помилку або “вичитувати” дитину за пролитий на підлогу сік.

Якщо ви усвідомлюєте, що є надто емоційними і втрачаєте самоконтроль, можливо, вам потрібна допомога ззовні, щоб ви могли взяти під контроль свої емоції і зрозуміти, що є в коренях внутрішнього гніту. Належна професійна підтримка здатна творити чудеса.

7. Ви можете засуджувати інших

Пам’ятайте: те, що ви бачите — часто лише те, що людина вирішила вам показати, чи те, що вона змушена показувати через внутрішній стрес та біль. На жаль, коли хтось завдає вам біль, це трапляється тому, що людину саму хтось образив. Її страждання просто вихлюпнулись на вас. Їй не потрібні покарання чи насмішки. Якщо ви не можете допомогти – краще просто відійти в сторону.

8. Вам бракує співчуття

Одна з найтоксичніших форм поведінки – жорстокість, яка виникає з цілковитою відсутністю співпереживання, занепокоєння та співчуття до інших. Ми щодня стикаємось з нею в інтернеті та новинах – люди недоброзичливі та ранять інших просто тому, що можуть.

Жорстокість, підступність і добровільне заподіяння шкоди людям псують життя не тільки оточенню, але і вам самим. Якщо ви теж так робите — загляньте у свою душу, постарайтеся відшукати там співчуття і зрозуміти, що іншим теж боляче.

9. Ви обманюєте людей та поводитесь аморально просто тому, що можете

Обман – це добровільний вибір, а не помилка. Якщо ви вирішили когось обманути та вам це вдалось, не думайте, що ця людина дурень. Зрозумійте, вона довіряла вам більше, ніж ви того заслуговували. Не поводьтесь аморально тільки тому, що це може зійти вам з рук. Не обманюйте інших. Будьте чесні з собою та з іншими. Чиніть правильно. Цілісність особистості – це основа будь-якого успіху.

10. Ви ховаєтесь під маскою

Як люди можуть зрозуміти, хто ви насправді, якщо ви постійно намагаєтесь сховатись навіть від самого себе? А з того моменту, як хтось прив’язується до вашої фальшивої особистості, вона починає отруювати вашу душу.

Тож пам’ятайте, що незалежно від віку, раси, статі чи орієнтації, насправді, кожен з нас є чистим та прекрасним. У кожного з нас є своє світло і своя мета. Якщо ви відрізняєтесь від інших і стоїте осторонь від натовпу – радійте цьому. Якщо ви відчуваєте себе, немов риба, яка вистрибнула з води, то знайдіть собі нову річку для купання. Але не намагайтеся змінити свою сутність. Будьте собою.

11. Ви потребуєте постійного схвалення

З людьми, які всі свої вчинки роблять з метою домогтися схвалення, непросто перебувати поруч. Вони хочуть доводити свою цінність знову і знову, і постійно намагаються перемогти всіх навколо, виснажуючи цим інших.

Якщо ви постійно думаєте лише про те, як виглядаєте в очах інших, то тягнете назад і себе, і їх.

12. Ви впертий перфекціоніст

Так, ми часто тягнемось до гіпотетичних, недосяжних ідеалів. Всі ми робимо це в пошуках ідеального будинку, роботи, друга чи коханого. Проблема в тому, що незмінної досконалості просто не існує. Життя – це безперервна подорож, воно постійно розвивається та змінюється. Те, що сьогодні є ідеальним, може не бути таким завтра. Але якщо ви не опустите руки та будете відкритим для нових ідей, той недосконалий будинок може стати затишним, недосконала робота перетвориться на кар’єру вашої мрії, недосконала людина підставить своє плече у важку хвилину, а недосконалий партнер стане супутником на все життя. Тому, відпустіть перфекціонізм.

Тож, якщо ви знайшли в собі один із типів поведінки, пам’ятайте, що ви не самотні. У всіх з нас є свої “чорти”, які закопані глибоко в душі, але іноді можуть випливати на поверхню. Тому, завжди будьте насторожі, щоб розпізнати ці риси характеру і вчасно зупинитись.

21.03.2020

Суспільство

Чорнобильський заповідник готується приймати туристів на воді

Опубліковано

У Чорнобильській зоні встановили понтони-причали і готуються приймати відвідувачів у новому туристичному сезоні.

Про це пише Укрінформ з посиланням на Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. 

“В умовах жорсткого карантину, з дотриманням всіх вимог безпеки, в заповіднику продовжуються роботи зі створення та облаштування об’єктів туристичної інфраструктури для водного туризму. Одним з логістичних елементів для проведення екскурсій по водних артеріях зони є спеціальні понтони-причали, які співробітники заповідника змайстрували власними руками. А на днях – спустили їх на воду, закріпивши біля берега”, – йдеться в повідомленні.

Туристичні маршрути планують відкрити по річках Прип’ять і Уж.

Читайте також: Суперкар McLaren 650S отримав тюнінг «Чорнобиль» (ВІДЕО)

Водночас зазначається, що понтони будуть використовуватися не лише для потреб потенційних туристів, але й для здійснення охоронних та превентивних заходів на водних об’єктах Чорнобильського заповідника.

Довідка

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник створили 2016 року на території Іванківського та Поліського районів Київської області в межах зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення.

За оцінками дослідників на території заповідника може існувати понад 400 видів тварин, птахів та риб, зокрема червонокнижних. Уже ідентифіковано 300 видів, 19 з яких занесено до Червоної книги України. Також виявлено 1 228 видів вищих рослин, з яких 61 вид є рідкісним та підлягає охороні.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні порушників виявлятиме дрон «Лелека».

Читати далі

Суспільство

У Миколаєві відремонтували Інгульський понтонний міст (ФОТО)

Опубліковано

У Миколаєві завершили ремонт Інгульського понтонного мосту, який пошкодила стихія.

Про це повідомили у пресслужбі мерії.

За інформацією, роботи тривали понад місяць. Їх виконало КП «ЕЛУ автодоріг».

За цей час фахівці підприємства відновили ригель та елементи мостової переправи.

Після  завершення  відновлення мосту буксир вирівняв плавучу конструкцію. Фінальним етапом стало зняття огорожі та попереджувальних знаків.

Читайте також: “Велике будівництво” на Київщині: як ремонтують дорогу на Чернігів (ВІДЕО)

Довідка

Інгульський міст – розвідний міст через річку Інгул, призначений для пропуску суден з Миколаївського суднобудівного заводу.

З’єднує центр Миколаєва з вулиці Пушкінської з мікрорайоном Соляні, де переходить в проспект Героїв України. Розвідний проліт призначений для пропуску кораблів і суден, побудованих і ремонтованих на Миколаївському суднобудівному заводі.

Як стало відомо, для ремонту вагонів Укрзалізниця використає 3D-технології.

Нагадаємо, у Маріуполі ремонтують теплоход Alyosha Popovich.

Читати далі

Суспільство

У вінницькому зоопарку народилося дитинча гімалайських ведмедів

Опубліковано

У вінницькому зоопарку в сім’ї гімалайських ведмедів народилося дитинча.

Про це пише Вінниця.info.

За їхніми даними, це сталося ще на Різдво, 7 січня, але робітники зоопарку про неї не розповідали, пообюючись, щоб мама не відмовилася годувати маля. 

Зазначається, що при народженні малеча важила 250 гр, а сьогодні вага косолапої – 2,5 кг.

Увесь цей час дитинча жило з мамою у барлозі. Обидві почувають себе добре.

Читайте такожЯк пес Гуфі став символом екологічних змін у Хмельницькому (ВІДЕО)

Кілька днів тому ведмежа почало виходити у відкритий вольєр. Воно харчується молоком. Коли дівчинка підросте до 10-місячного віку, її віддадуть до зоопарку «Ніредьгаза», що в Угорщині.

Нагадаємо, у Київському зоопарку показали, як роблять педикюр слону.

Як ми повідомляли раніше, в Одеському зоопарку народилося ще одне звірятко.

Читати далі

Суспільство

В Україні стартувала Школа протитанкової артилерії (ФОТО)

Опубліковано

В Україні на базі 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ розпочала роботу Школа протитанкової артилерії.

Про це пише Український мілітарний портал з посиланням на Міністерство оборони України.

За даними, тепер курсанти зможуть здобувати потрібні їм знання та навички для застосування всіх зразків протитанкового озброєння, якими оснащені Збройні сили України.

Читайте також15 вишів України запрошують ветеранів АТО на безкоштовне навчання

Відомо, що для цього є всі необхідні зразки озброєння та військової техніки, а головне – сучасні інтерактивні тренажерні комплекси та висококваліфіковані досвідчені інструктори.

Перші 20 військовослужбовців уже розпочали фахову підготовку.

Повідомляється, що вишкіл кожного набору триватиме впродовж місяця та передбачатиме:

  • надання протитанкістам теоретичних знань;
  • практичних навичок, зокрема виконання бойових стрільб з озброєння, яке вони вивчатимуть.

Курсанти отримуватимуть сертифікати першого кваліфікаційного рівня. Ці сертифікати будуть підставою для отримання відповідних грошових надбавок.

Читайте такожЯк студенти у Харкові облаштували лабораторію у гаражі (ВІДЕО)

Нагадаємо, на Одещині випробували ракету “Нептун”.

Також українські артилеристи тренувалися з гарматами «Піон».

Читати далі

Суспільство

Укравтодор запустив соціальний ролик про Велике будівництво під час карантину (ВІДЕО)

Опубліковано

Укравтодор запустив соціальний ролик, який покликаний привернути увагу громадськості до значення Великого будівництва для економічного розвитку країни, а також безпеки кожного українця.

Нагадаємо, що Велике будівництво – це національна програма, в рамках якої планується звести більше 100 шкіл, 100 садочків, 100 стадіонів та 200 нових приймальних відділень лікарень. Зокрема, йдеться про наймасштабніше за часи Незалежності оновлення доріг – більше 4000 км державного значення та ще 2500 – місцевого.

Читайте також: “Велике будівництво” на Київщині: як ремонтують дорогу на Чернігів (ВІДЕО)

“Стратегія Укравтодору на 2020 рік враховує розташування опорних медичних об’єктів. Зокрема, саме за цими принципами Укравтодор погоджував плани ремонтів місцевих доріг. Це гарантія того, що за нових епідемічних викликів Україна буде готова до них, як мінімум, інфраструктурно”, – зазначили в Укравтодорі.

Якісні дороги – це безпека людей, стимул для економіки і гарантія добробуту. #Велике_будівництво триває.

Geplaatst door Укравтодор op Donderdag 2 april 2020
Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий яскравий мурал (ФОТО)

Опубліковано

На Софіївській Борщагівці під Києвом з’явився новий позитивний яскравий мурал з єдинорогом.

Світлину опублікував автор фрески – відомий київський мураліст Віталій Гідеван.

Новий арт-об’єкт можна знайти по вулиці Весняній, 68, на фасаді київського садочку «Золотий колосок».

За словами художника, цей єдиноріг заряджений позитивними емоціями та чудовим весняним сонцем.

“Під час створення малюнку я максимально абстрагувався від того, що відбувається навкруги та просто створював магію. Знайшов свій старий плейлист, який повернув мене в минуле, в особливі моменти радості. Намагайтеся налаштовувати себе на позитивні емоції. Бажаю всім міцного здоров’я! Все буде гуд”, – написав Гідеван.

Читайте такожКобзар 21 століття: як харків’янин відроджує український музичний феномен

Нагадаємо, до цього Віталій Гідеван завершив свою нову роботу на тему карантину.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.