Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що відштовхує від вас людей? 12 токсичних звичок

Опубліковано

Під час карантину і ізоляції було б непогано кожному з нам мати звички, які б відштовхували від нас людей. Тоді і ризики менші і зайвий раз підходити до нас ніхто не буде. Але, карантин же скінчиться, а з такими токсичними звичками важко жити.

Практикуючий психолог Марк Чернофф за роки спілкування з клієнтами зіткнувся з тим, що кожний з нас може отруїти життя собі та оточенню просто своєю поведінкою. Він відокремив 12 найпоширеніших токсичних форм поведінки. Подивіться, може щось із цих пунктів стосується вас. І це варто виправити. Але, після карантину =)

1. Ви заздрите іншим

Не дозволяйте заздрощам (або ревнощам) брати над вами верх. Заздрість – це мистецтво бачити і рахувати чужі успіхи, замість своїх. Повірте, у цій поведінці немає нічого привабливого. Тому перестаньте порівнювати своє життя з іншими. Ваш шлях – це саме шлях, а не марафон з суперниками.

Ви повинні змагатись лише з однією людиною – з самим собою. Це допомагає стати кращим, ніж є зараз. І якщо хочете поглянути на власний прогрес, то порівняйте себе нинішнього з собою вчорашнім.

2. Ви берете все близько до серця

Коли люди починають вважати, що все, що відбувається навколо, направлено на те, щоб їх образити, принизити, або просто якось їх стосується, – вони стають просто нестерпними. Правда в тому, що те, що говорять і роблять люди, стосується їх, а не вас. Реакція людей на вас – це лише їх точка зору та власний досвід.

Ні, я не кажу, що вам потрібно бути нарцисами та ігнорувати все, що нам говорять інші. Я кажу, що ми можемо обмежити розчарування і печалі, якщо не будемо сприймати все почуте близько до серця. У більшості випадків буває корисно звернутися до власної мудрості та інтуїції.

3. Ви поводите себе як жертва

Так-так, одна з найнеприємніших ліній поведінки – постійно скаржитися, щоб підгодувати своє почуття жертви. Віра в те, що ви жертва, що ви не маєте сили чи влади над напрямком, в якому рухається ваше життя, отруює ваш розум.

Я працював з людьми, чиє життя зазнало серйозних руйнувань, поки вони не знайшли в собі сили та сміливість виправити ситуацію. Я знаю, що кожен з нас має більше контролю над власним життям, ніж нам здається. Коли ви перестанете скаржитись і відмовитесь під позиції жертви, то усвідомите, що ви є набагато сильніші, ніж думали.

4. Ви тримаєте у собі біль та втрати

Один з найважчих уроків в житті – це навчитись відпускати: чи то провину, чи гнів, чи любов, чи втрату. Зміни ніколи не даються легко – ви боретесь з собою, щоб їх прийняти та відпустити те, до чого звикли. Але найкращий шлях – це вміння відпускати. Таким чином, ви позбавляєте себе тягаря минулого, який отруює життя.

Знову ж таки, не так-то просто відпускати та переорієнтовувати свої думки, але це вартує всіх зусиль.

5. Ви нав’язуєте собі негативне мислення

Дуже важко бути поруч з людьми, чиї думки сповнені негативу. Лише уявіть, як це постійно слухати про жахливі речі, які могли трапитись чи трапились, про несправедливість життя до них. Такі люди вперто відмовляються бачити позитивну сторону життя та отримувати хороші уроки з того, що відбувається. Песимізм – це одне, але постійно думати лише негативно – зовсім інше.

Бачити навколо лише зло і що все проти тебе – це жахливий погляд на життя. Його необхідно змінити. 

6. Ви не можете контролювати власні емоції

Нездатність керувати своїми емоціями є токсичним для всіх, хто поруч з вами. Всі ми знаємо людей, які вибухають гнівом чи сльозами через найменшу проблему. Кричати на продавця в магазині через повільне обслуговування, вихлюпнути гнів на працівників через невелику помилку або “вичитувати” дитину за пролитий на підлогу сік.

Якщо ви усвідомлюєте, що є надто емоційними і втрачаєте самоконтроль, можливо, вам потрібна допомога ззовні, щоб ви могли взяти під контроль свої емоції і зрозуміти, що є в коренях внутрішнього гніту. Належна професійна підтримка здатна творити чудеса.

7. Ви можете засуджувати інших

Пам’ятайте: те, що ви бачите — часто лише те, що людина вирішила вам показати, чи те, що вона змушена показувати через внутрішній стрес та біль. На жаль, коли хтось завдає вам біль, це трапляється тому, що людину саму хтось образив. Її страждання просто вихлюпнулись на вас. Їй не потрібні покарання чи насмішки. Якщо ви не можете допомогти – краще просто відійти в сторону.

8. Вам бракує співчуття

Одна з найтоксичніших форм поведінки – жорстокість, яка виникає з цілковитою відсутністю співпереживання, занепокоєння та співчуття до інших. Ми щодня стикаємось з нею в інтернеті та новинах – люди недоброзичливі та ранять інших просто тому, що можуть.

Жорстокість, підступність і добровільне заподіяння шкоди людям псують життя не тільки оточенню, але і вам самим. Якщо ви теж так робите — загляньте у свою душу, постарайтеся відшукати там співчуття і зрозуміти, що іншим теж боляче.

9. Ви обманюєте людей та поводитесь аморально просто тому, що можете

Обман – це добровільний вибір, а не помилка. Якщо ви вирішили когось обманути та вам це вдалось, не думайте, що ця людина дурень. Зрозумійте, вона довіряла вам більше, ніж ви того заслуговували. Не поводьтесь аморально тільки тому, що це може зійти вам з рук. Не обманюйте інших. Будьте чесні з собою та з іншими. Чиніть правильно. Цілісність особистості – це основа будь-якого успіху.

10. Ви ховаєтесь під маскою

Як люди можуть зрозуміти, хто ви насправді, якщо ви постійно намагаєтесь сховатись навіть від самого себе? А з того моменту, як хтось прив’язується до вашої фальшивої особистості, вона починає отруювати вашу душу.

Тож пам’ятайте, що незалежно від віку, раси, статі чи орієнтації, насправді, кожен з нас є чистим та прекрасним. У кожного з нас є своє світло і своя мета. Якщо ви відрізняєтесь від інших і стоїте осторонь від натовпу – радійте цьому. Якщо ви відчуваєте себе, немов риба, яка вистрибнула з води, то знайдіть собі нову річку для купання. Але не намагайтеся змінити свою сутність. Будьте собою.

11. Ви потребуєте постійного схвалення

З людьми, які всі свої вчинки роблять з метою домогтися схвалення, непросто перебувати поруч. Вони хочуть доводити свою цінність знову і знову, і постійно намагаються перемогти всіх навколо, виснажуючи цим інших.

Якщо ви постійно думаєте лише про те, як виглядаєте в очах інших, то тягнете назад і себе, і їх.

12. Ви впертий перфекціоніст

Так, ми часто тягнемось до гіпотетичних, недосяжних ідеалів. Всі ми робимо це в пошуках ідеального будинку, роботи, друга чи коханого. Проблема в тому, що незмінної досконалості просто не існує. Життя – це безперервна подорож, воно постійно розвивається та змінюється. Те, що сьогодні є ідеальним, може не бути таким завтра. Але якщо ви не опустите руки та будете відкритим для нових ідей, той недосконалий будинок може стати затишним, недосконала робота перетвориться на кар’єру вашої мрії, недосконала людина підставить своє плече у важку хвилину, а недосконалий партнер стане супутником на все життя. Тому, відпустіть перфекціонізм.

Тож, якщо ви знайшли в собі один із типів поведінки, пам’ятайте, що ви не самотні. У всіх з нас є свої “чорти”, які закопані глибоко в душі, але іноді можуть випливати на поверхню. Тому, завжди будьте насторожі, щоб розпізнати ці риси характеру і вчасно зупинитись.

21.03.2020

Суспільство

Українські студії дубляжу стали офіційними партнерами Netflix

Опубліковано

Українські студії озвучення Postmodern Postproduction і Так Треба Продакшн стали партнерами американської компанії стрімінгових сервісів Netflix.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці FILM.UA Group, до структури якої входять обидві студії.

Читайте такожНе тільки пиво: як на Опіллі виробляють натуральні олії

Зазначається, що обидві компанії отримали найвищий партнерський статус – Gold – і зможуть займатися створенням українського дубляжу.

Нагадаємо, в Україні почали знімати гангстерську сімейну комедію “Коза Ностра”.

Як ми повідомляли раніше, короткометражку української режисерки відібрали до одного з найкращих міжнародних кінофестивалів.

Головне фото: facebook.com.

Читати далі

Суспільство

В Івано-Франківську влаштують тиждень безкоштовних екскурсій

Опубліковано

Івано-Франківськ з нагоди Дня туризму проведе тиждень безкоштовних екскурсій.

Про це повідомили в Управлінні економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківської міської ради на фейсбук-сторінці. 

Зазначається, що 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. З цієї нагоди підготували серію різних за тематикою екскурсій Івано-Франківськом. У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість учасників має бути не більш як 10 осіб.

Читайте такожНе тільки пиво: як на Опіллі виробляють натуральні олії

Планують провести п’ять екскурсій з 22 вересня:

  • «Вечірні вогні Івано-Франківська»;
  • «Івано-Франківськ під мікроскопом»,
  • «Легенди старого Станіславова»,
  • «Від «сонячного» Станіславова до «темного» Івано-Франківська»,
  • «Романтичний Івано-Франківськ».
Фото: facebook.com/economicsIF

Усіх охочих стати екскурсантами у ці дні просять зареєструватись за допомогою Google-форми  якнайшвидше і не забути з собою в подорож захисну маску.

Нагадаємо, студент-історик проводить безкоштовні екскурсії на підтримку рідного міста.

Також Маріїнський палац відкриють для екскурсій з 4 вересня.

Як ми повідомляли раніше, у Києві ВДНГ запускає екскурсії найцікавішими місцями.

Головне фото: gk-press.if.ua.

Читати далі

Суспільство

У мережу виклали український серіал за мотивами відомого роману

Опубліковано

Український серіал за мотивами роману Анатолія Дімарова «І будуть люди» виклали у вільний доступ. Про це повідомляє видання Читомо.

Серіал можна переглянути на офіційному Youtube-каналі компанії Film.ua.

Режисером екранізації виступив Аркадій Непиталюк, а над сценарною адаптацією працювали Тетяна Щегельська та Тарас Серед акторів, які з’являться на екрані: Катерина Григоренко, Остап Дзядек, Акмал Гурєзов, Віктор Жданов, Олена Борозенець, Костянтин Темляк та інші.

«Серіал побудований у формі саги. Через призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи 20 століття: перша світова війна, революція, прихід радянської влади. Кожен з героїв по-своєму зустрів ці зміни, з точки зору своєї правди, але всіх їх об’єднувало одне — бажання жити, любити і знайти своє місце у новому вимірі історії», – йдеться в анотації.

Читайте також: Стартували зйомки нової української комедії

Всього серіал матиме 12 епізодів, а також 12 персонажів.

Як нагадує видання, перший том роману Анатолія Дімарова «І будуть люди» побачив світ у видавництві Радянський письменник ще у 1964 році. У 1982 році автор отримав Шевченківську премію за останню, третю частину цього роману, який має назву «Біль і гнів» (1974, 1980).

Фото: 24tv.ua

Читати далі

Суспільство

ЦВК запустила онлайн-гру про вибори

Опубліковано

Центральна виборча комісія запустила безкоштовний портал, на якому у вигляді інтерактивної онлайн-гри у доступній та жартівливій формі пояснюють виборчий процес. Про це повідомляє Суспільне.

Зазначається, що пограти у гру можна на сайті “ЦВК: Просвіта”. 

Нині доступний лише один курс “Про вибори”. Він пов’язаний з історією розвитку виборів та їх необхідністю у сучасній державі. Курс складається з шести блоків, з яких поки що відкриті лише два. Інші відкриваються з 28 вересня та 5 жовтня.

Що відомо про гру?

Над проєктом працювали понад 30 фахівців, за менеджмент проєкту відповідала Рада Європи. Студія онлайн-освіти EdEra та креативна лабораторія Platforma розробляли концепцію та онлайн-курси, EdEra, зокрема, – навчальну платформу і сайт, креативна агенція BigBangers створювала візуальну частину проєкту.

Читайте також: З’явився чат-бот, який фіксуватиме сексизм під час виборів в Україні

Над проєктом працювали понад 30 фахівців, за менеджмент проєкту відповідала Рада Європи. Студія онлайн-освіти EdEra та креативна лабораторія Platforma розробляли концепцію та онлайн-курси, EdEra, зокрема, – навчальну платформу і сайт, креативна агенція BigBangers створювала візуальну частину проєкту.

На сайті зазначено, що на порталі кожен може безкоштовно ознайомитись і поглибити знання про вибори й демократію, про принципи виборів та їх організацію, про виборчі системи й інші важливі теми у простій манері.

Нагадаємо, 5 вересня розпочався виборчий процес. З 15 до 24 вересня відбувається офіційне висування кандидатів.

Фото: suspilne.media

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.