Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що відштовхує від вас людей? 12 токсичних звичок

Опубліковано

Під час карантину і ізоляції було б непогано кожному з нам мати звички, які б відштовхували від нас людей. Тоді і ризики менші і зайвий раз підходити до нас ніхто не буде. Але, карантин же скінчиться, а з такими токсичними звичками важко жити.

Практикуючий психолог Марк Чернофф за роки спілкування з клієнтами зіткнувся з тим, що кожний з нас може отруїти життя собі та оточенню просто своєю поведінкою. Він відокремив 12 найпоширеніших токсичних форм поведінки. Подивіться, може щось із цих пунктів стосується вас. І це варто виправити. Але, після карантину =)

1. Ви заздрите іншим

Не дозволяйте заздрощам (або ревнощам) брати над вами верх. Заздрість – це мистецтво бачити і рахувати чужі успіхи, замість своїх. Повірте, у цій поведінці немає нічого привабливого. Тому перестаньте порівнювати своє життя з іншими. Ваш шлях – це саме шлях, а не марафон з суперниками.

Ви повинні змагатись лише з однією людиною – з самим собою. Це допомагає стати кращим, ніж є зараз. І якщо хочете поглянути на власний прогрес, то порівняйте себе нинішнього з собою вчорашнім.

2. Ви берете все близько до серця

Коли люди починають вважати, що все, що відбувається навколо, направлено на те, щоб їх образити, принизити, або просто якось їх стосується, – вони стають просто нестерпними. Правда в тому, що те, що говорять і роблять люди, стосується їх, а не вас. Реакція людей на вас – це лише їх точка зору та власний досвід.

Ні, я не кажу, що вам потрібно бути нарцисами та ігнорувати все, що нам говорять інші. Я кажу, що ми можемо обмежити розчарування і печалі, якщо не будемо сприймати все почуте близько до серця. У більшості випадків буває корисно звернутися до власної мудрості та інтуїції.

3. Ви поводите себе як жертва

Так-так, одна з найнеприємніших ліній поведінки – постійно скаржитися, щоб підгодувати своє почуття жертви. Віра в те, що ви жертва, що ви не маєте сили чи влади над напрямком, в якому рухається ваше життя, отруює ваш розум.

Я працював з людьми, чиє життя зазнало серйозних руйнувань, поки вони не знайшли в собі сили та сміливість виправити ситуацію. Я знаю, що кожен з нас має більше контролю над власним життям, ніж нам здається. Коли ви перестанете скаржитись і відмовитесь під позиції жертви, то усвідомите, що ви є набагато сильніші, ніж думали.

4. Ви тримаєте у собі біль та втрати

Один з найважчих уроків в житті – це навчитись відпускати: чи то провину, чи гнів, чи любов, чи втрату. Зміни ніколи не даються легко – ви боретесь з собою, щоб їх прийняти та відпустити те, до чого звикли. Але найкращий шлях – це вміння відпускати. Таким чином, ви позбавляєте себе тягаря минулого, який отруює життя.

Знову ж таки, не так-то просто відпускати та переорієнтовувати свої думки, але це вартує всіх зусиль.

5. Ви нав’язуєте собі негативне мислення

Дуже важко бути поруч з людьми, чиї думки сповнені негативу. Лише уявіть, як це постійно слухати про жахливі речі, які могли трапитись чи трапились, про несправедливість життя до них. Такі люди вперто відмовляються бачити позитивну сторону життя та отримувати хороші уроки з того, що відбувається. Песимізм – це одне, але постійно думати лише негативно – зовсім інше.

Бачити навколо лише зло і що все проти тебе – це жахливий погляд на життя. Його необхідно змінити. 

6. Ви не можете контролювати власні емоції

Нездатність керувати своїми емоціями є токсичним для всіх, хто поруч з вами. Всі ми знаємо людей, які вибухають гнівом чи сльозами через найменшу проблему. Кричати на продавця в магазині через повільне обслуговування, вихлюпнути гнів на працівників через невелику помилку або “вичитувати” дитину за пролитий на підлогу сік.

Якщо ви усвідомлюєте, що є надто емоційними і втрачаєте самоконтроль, можливо, вам потрібна допомога ззовні, щоб ви могли взяти під контроль свої емоції і зрозуміти, що є в коренях внутрішнього гніту. Належна професійна підтримка здатна творити чудеса.

7. Ви можете засуджувати інших

Пам’ятайте: те, що ви бачите — часто лише те, що людина вирішила вам показати, чи те, що вона змушена показувати через внутрішній стрес та біль. На жаль, коли хтось завдає вам біль, це трапляється тому, що людину саму хтось образив. Її страждання просто вихлюпнулись на вас. Їй не потрібні покарання чи насмішки. Якщо ви не можете допомогти – краще просто відійти в сторону.

8. Вам бракує співчуття

Одна з найтоксичніших форм поведінки – жорстокість, яка виникає з цілковитою відсутністю співпереживання, занепокоєння та співчуття до інших. Ми щодня стикаємось з нею в інтернеті та новинах – люди недоброзичливі та ранять інших просто тому, що можуть.

Жорстокість, підступність і добровільне заподіяння шкоди людям псують життя не тільки оточенню, але і вам самим. Якщо ви теж так робите — загляньте у свою душу, постарайтеся відшукати там співчуття і зрозуміти, що іншим теж боляче.

9. Ви обманюєте людей та поводитесь аморально просто тому, що можете

Обман – це добровільний вибір, а не помилка. Якщо ви вирішили когось обманути та вам це вдалось, не думайте, що ця людина дурень. Зрозумійте, вона довіряла вам більше, ніж ви того заслуговували. Не поводьтесь аморально тільки тому, що це може зійти вам з рук. Не обманюйте інших. Будьте чесні з собою та з іншими. Чиніть правильно. Цілісність особистості – це основа будь-якого успіху.

10. Ви ховаєтесь під маскою

Як люди можуть зрозуміти, хто ви насправді, якщо ви постійно намагаєтесь сховатись навіть від самого себе? А з того моменту, як хтось прив’язується до вашої фальшивої особистості, вона починає отруювати вашу душу.

Тож пам’ятайте, що незалежно від віку, раси, статі чи орієнтації, насправді, кожен з нас є чистим та прекрасним. У кожного з нас є своє світло і своя мета. Якщо ви відрізняєтесь від інших і стоїте осторонь від натовпу – радійте цьому. Якщо ви відчуваєте себе, немов риба, яка вистрибнула з води, то знайдіть собі нову річку для купання. Але не намагайтеся змінити свою сутність. Будьте собою.

11. Ви потребуєте постійного схвалення

З людьми, які всі свої вчинки роблять з метою домогтися схвалення, непросто перебувати поруч. Вони хочуть доводити свою цінність знову і знову, і постійно намагаються перемогти всіх навколо, виснажуючи цим інших.

Якщо ви постійно думаєте лише про те, як виглядаєте в очах інших, то тягнете назад і себе, і їх.

12. Ви впертий перфекціоніст

Так, ми часто тягнемось до гіпотетичних, недосяжних ідеалів. Всі ми робимо це в пошуках ідеального будинку, роботи, друга чи коханого. Проблема в тому, що незмінної досконалості просто не існує. Життя – це безперервна подорож, воно постійно розвивається та змінюється. Те, що сьогодні є ідеальним, може не бути таким завтра. Але якщо ви не опустите руки та будете відкритим для нових ідей, той недосконалий будинок може стати затишним, недосконала робота перетвориться на кар’єру вашої мрії, недосконала людина підставить своє плече у важку хвилину, а недосконалий партнер стане супутником на все життя. Тому, відпустіть перфекціонізм.

Тож, якщо ви знайшли в собі один із типів поведінки, пам’ятайте, що ви не самотні. У всіх з нас є свої “чорти”, які закопані глибоко в душі, але іноді можуть випливати на поверхню. Тому, завжди будьте насторожі, щоб розпізнати ці риси характеру і вчасно зупинитись.

21.03.2020

Суспільство

Як ремонтують дороги до головних курортів Одещини (ФОТО)

Опубліковано

На Одещині ремонтують дорогу до курортів. Наразі поточний ремонт триває на ділянці траси від Чорноморська до Санжійки, інформують в обладміністрації.

Як зазначається, понад 10 років ця дорога була вкрита ямами та неякісними латками. Зараз дорожники повністю знімають старий асфальт та невдовзі будуть вкладати нове дорожнє полотно на ділянці довжиною 10 км.

Читайте також: У Києві в кожному районі облаштують острівці безпеки на дорогах

Трохи далі, в Білгород-Дністровському районі триває ремонт дороги від Сергіївки до Курортного. На ділянці траси робітники вже вкладають нижній шар дорожнього покриття з дотриманням всіх сучасних технологічних стандартів. Цього року буде проведено ремонт 14 кілометрів траси.

Читати далі

Суспільство

В Україні розробили мобільний додаток для перевірки законності вирубки лісу

Опубліковано

Кожен українець може перевірити, чи законно рубають дерева. Зробити це можна в мобільному додатку, який розробили лісівники, повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України у Facebook

“Онлайн-карта легальних рубок вже працює в 23 областях України. Потрібен лише смартфон із доступом до інтернету та увімкненою геолокацією”, – йдеться у дописі.

За допомогою сервісу українці зможуть перевірити чи є законною вирубка, свідком якої вони стали. Сайт отримує геодані пристрою та може визначити місцезнаходження власника. Якщо, знаходячись у лісі, користувач бачить вирубку, то за допомогою ресурсу можна перевірити, чи є на неї відповідні дозволи.

Головне фото: media.dyvys.info

Читати далі

Суспільство

У столиці відкрили першу «кризову кімнату» для жертв домашнього насильства (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкрили першу кімнату кризового реагування для жертв, що постраждали від насильства в родині. Проєкт реалізовано в рамках спільної між КМДА та Фондом народонаселення ООН програми побудови системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству, інформує пресслужба КМДА.

«Коли ми почали займатися цим процесом, то зрозуміли, що найбільша проблема, яка в нас є, – це коли жінка, часто разом із дитиною, тікає від кривдника, опиняється просто на вулиці, а соціальної послуги, яка мала б надаватися, немає. Для цього, власне, і було створено цю кризову кімнату, яка має стати тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства. За час, який постраждалі будуть тут перебувати, вони отримають увесь спектр необхідної допомоги: психологічної, юридичної. Також, у кімнаті кризового реагування забезпечують харчуванням та засобами особистої гігієни», – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Раніше в столиці запустили цілодобову Службу «Телефон довіри» (044 272-15-00 – з мобільного та 15-00 зі стаціонарного), яка надає психологічну підтримку для постраждалих від домашнього насильства.

Читайте також: Запрацювала гаряча лінія для людей, які пережили домашнє насильство

Як кімната працюватиме?

У «кризових кімнатах» працюватиме 4 соціальні працівники, які перебуватимуть там подобово, відповідно до затверджених графіків. Це дасть можливість поселяти постраждалих осіб у будь-який час доби.

Одночасно перебувати у кімнаті кризового реагування можуть 4 дорослих та двоє дітей. Після закінчення граничного строку перебування у «кризовій кімнаті» постраждалу особу можуть влаштувати до притулку чи інших спеціалізованих служб, які надають соціальні послуги постраждалим особам.

Читати далі

Суспільство

Скільки людей відвідали оновлений зоопарк у Києві після відкриття (ФОТО)

Опубліковано

Упродовж перших трьох днів після відкриття оновлений столичний зоопарк відвідали 7 130 людей. Понад півтори тисячі з них придбали квитки до зоопарку онлайн. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

«Після послаблення обмежень ми відкрили київський зоопарк. Поки він був закритий, там завершили першу чергу реконструкції. І тепер зоопарк виглядає по-іншому. З новим входом, гарною площею перед ним, новими приміщеннями, гарною територією. Загалом, за перших три дні після відкриття зоопарк відвідали 7 130 людей. Понад півтори тисячі з них придбали квитки до зоопарку онлайн. Вхід відвідувачам без маски заборонений. Квиткові каси обладнали захисним склом, касири працюють в захисних масках», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Києві відкривають оновлений зоопарк: що змінилося? (ВІДЕО)

Зазначається, що дезінфекцію території зоопарку здійснюють щоранку та щовечора. На центральному вході встановили пункт вимірювання температури та апарати для дезінфекції рук. Працює на території зоопарку і медпункт.

«Кількість відвідувачів зараз обмежена. Одночасно у зоопарку можуть гуляти люди з розрахунку не більше 1 особи на 10 кв. м. площі. Зокрема, і з цим були пов’язані черги біля входу в зоопарк. До того ж, дуже багато людей у неділю приїхали погуляти з дітьми, подивитися на звірів та на зміни, що відбулися в столичному зоопарку», – додали у КМДА.

Окрім того, роботи і перетворення в зоопарку ще тривають. Місто продовжує його реконструкцію. Також у липні планують відкрити паркінг на 500 авто для відвідувачів київського зоопарку.

Усі фото: ФБ-сторінка Таня Кучеряшка

Читати далі

Суспільство

До Харкова надійшли всі 57 тролейбусів від «Богдан Моторс»

Опубліковано

«Богдан Моторс» виконав умови договору і поставив до Харкова всі 57 тролейбусів «Богдан Т70117». Як передає пресслужба корпорації, договір був укладений в лютому 2019 року, після того як Луцький автоскладальний завод корпорації «Богдан» переміг у тендері. Як і передбачалось під час підписання договору, «Богдан» достроково виконав умови, зазначені в договорі, і поставив Харкову всі тролейбуси з випередженням графіку.

Як зазначається, перші тролейбуси «Богдан Т70117» з 57 одиниць вийшли на лінію в Харкові в липні 2019 року і цим відкрилася нова сторінка в історії харківського тролейбуса. 

Які ці тролейбуси?

Тролейбуси створені з урахуванням усіх наявних вимог до електротранспорту в Україні. Вони низькопідлогові, крім того, важливою перевагою є наявність автономного ходу.

Читайте також: Харків купує 49 нових тролейбусів: які вони

Нагадаємо, що нещодавно «Луцький автоскладальний завод №1» виграв ще один тендер в Харкові на 49 тролейбусів, до того ж «Богдан» співпрацює з органами місцевого самоврядування у рамках проєкту «Міський громадський транспорт в Україні», який фінансується за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку.

Читати далі

Суспільство

В Україні презентували серіал про кібербезпеку

Опубліковано

В Україні презентували серіал про кібербезпеку для платформи “Дія.Цифрова освіта”.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації України.

Зазначається, що новий освітній серіал називається “Кіберняні”. Актуальність знань про кібербезпеку в тому, що злочинці та шахраї є не лише в реальному світі.

Читайте також: Купуй українське: шість виробників дитячих іграшок

Серіал складається з 10 серій. З нього українці дізнаються, як:

  • безпечно користуватися смартфоном, ноутбуком, домашнім комп’ютером та навіть роутером,
  • захистити свої дані,
  • генерувати надійні паролі,
  • безпечно купувати онлайн.

Відомо, до кінця року у Мінцифри планують запустити понад 20 освітніх серіалів.

Читайте також: У Мінцифри створили концепцію розвитку сфери штучного інтелекту в Україні

Нагадаємо, в Україні запустили освітній серіал «Цифрові гроші».

Як ми повідомляли раніше, Мінцифри випустило серіал «Як стати YouTube-блогером».

Головне фото: niss.gov.ua.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.