fbpx
Звяжіться з нами

Суспільство

Що потрібно знати про бердвотчінг – нове хоббі для українців?

2019-03-16 20:01:50

Набирає популярності нове для українців хобі – бердвотчинг – спостереження за птахами. Як стати бердвотчером в Україні і де шукати однодумців? Для початку знадобиться лише бінокль, зручний одяг і бажання більше дізнатись про птахів навколо вас, щоб потім поділитись своїми спостереженнями в інтернеті.

Що таке бердвотчінг?

Дослівно “bird watch» – спостереження за птахами. Але, мова не про науковий термін чи передачу на ВВС, а скоріш про те, що можна назвати “любительською орнітологією”. Бердвотчер – це людина, котра цікавиться птахами і спостерігає їх для власного задоволення і розвитку.

На самому початку ви можете не знати нічого про птахів, але якщо поцікавитесь – бердвочинг стане гарною можливістю краще пізнати фауну власного міста чи села, навчитися вирізняти види птахів за голосом та зовнішнім виглядом, і також – якщо ви маєте цікавість до фотографування – у вашому портфоліо з’являться знімки крилатих.

Читайте також: Співає “Баба Єлька”: як три містянки відроджують українську сільську пісню

Бердвочери у всьому світі ведуть блоги присвячені своєму захопленню. Також, вони мають спеціальні щоденники, куди вносять дані про побачену кількість птахів і їх міграцію, які потім передають в еко-служби, тим самим роблячи корисні «неформальні спостереження». Щодо бердвочингу існує чимало міфів, і ось лише декілька з них:

Бердвотчінгу в Україні не існує?

Це не так. В Україні є об’єднання бердвочерів, хоча і не такі популярні, як за кордоном. Найбільше з них знаходиться на Дніпропетровщині. Там бердвотчери представлені вже чималою аматорів. Петро Чегорка, голова Дніпровського товариства охорони птахів відмічає, що за останні роки напрям стає дедалі популярнішим, особливо серед молоді і в майбутньому тільки набиратиме обертів в Україні.

«Територія нашого регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги» приваблива своїм пташиним різноманіттям. Протягом року тут можна спостерігати понад 100 видів птахів. Сокіл-сапсан, поморник, стрепет, рідкісні види північних чайок та ще багато птахів, про існування яких люди часто і не здогадуються». Петро каже, що окрім просто милування пернатими, багато відвідувачів беруть з собою фотокамери, щоб фіксувати свої спостереження.

«Люди викладають знімки в соцмережі, із спеціальном тегом #birdwatching, щоб мати можливість показати свої знімки професіоналам справи, а також побачити роботи своїх колег по хобі. Часто, щоб зробити хороший знімок, фотограф проводить в очікуванні пташки декілька годин. І звідси виникає ще один міф.

Петро Чегорка, голова Дніпровського товариства охорони птахів

Бердвотчінг – це дуже нудно?

Годинами дивитися на птахів дійсно нуднувато. Але, бердвотчери не просто дивляться, а спостерігають і фіксують все, що бачать в своєму польовому щоденнику. Звідки летять птахи і куди? Скільки їх? Що вони роблять? Потім ці спостереження можна буде занести в базу даних «Онлайн-щоденники спостережень птахів»: всі зібрані там дані використовуються вченими-орнітологами.

Крім того, бердвотчери можуть брати участь в щорічних акціях з обліку птахів різних видів. Якщо потрібно більше азарту, можна змагатися з іншими своїми «колегами-бердвотчерами – хто знайде або розпізнає більшу кількість птахів? В соцмережах можна знайти спеціальні групи присвячені таким змаганням. Найвідоміша в Україні – фейсбук-спільнота Birdwatching Ukraine

Читайте також: Не «жіноча» справа: як манікюрник із Краматорська підкорив клієнток

Крім того, бердвотчинг можна розцінювати і як веселу заміну фітнесу та йоги – ви будете більше рухатися, більше часу проводити на свіжому повітрі. Якщо у вас є діти, можна вивчати птахів разом – це ідеальне сімейне хобі! Але як бути, коли немає можливості вибратися за межі власного міста?

Бердвотчингом можна займатися тільки в дикій природі?

Насправді – ні. Популярна думка, ніби-то в місті із пернатих є лише горобці, ворони та голуби – хибна. Вам так здається, тому що горобців, ворон і голубів ви впізнаєте, коли бачите. А незнайомі птахи (за вийнятком найбільш яскравих і гучних, на кшталт сойок) сприймаються як «білий шум», ви просто їх не помічаєте.

Птахів дуже багато, навіть в найбільших мегаполісах можна зустріти понад 200 різних їх видів. І мова не тільки про лісопарки на околиці міста: якщо націлити свою увагу на пошук, можна навіть вдень почути в місті спів зарянок, побачити зябликів, дроздів, солов’їв і снігурів (взимку).

Де саме і коли краще спостерігати птахів?

Найкращий час для спостережень – з середини квітня до кінця травня. У цей час листя ще немає, тому птахів краще видно. Крім цього, навесні птахи частіше співають, тому можна почути різноманітність голосів. Для перших спостережень досить дійти до найближчого парку. Бердвотчерів часто можна зустріти в околицях звалищ, на очисних спорудах – там бувають великі скупчення птахів. Час для прогулянок – це ранній ранок, до світанку або час до заходу сонця.

Який «реквізит» знадобиться?

Бердвотчеру-початківцю потрібен тільки бінокль для спостережень. Бажано з восьми-десятикратним збільшенням, легкий та компактний. Багато хто задається питанням – чи брати фотоапарат? Для початку – не обов’язково! Можна обійтися і камерою смартфона. Втім, якщо ви віддаєте перевагу традиційним методам фотозйомки, знадобляться зеркалка і довгофокусний об’єктив, адже птахи майже ніколи не підходитимуть до вас впритул.

Читайте також: Бізнес із друзями – це можливо. Історія ветеранського СТО

Як краще вдягатися?

Потрібно підібрати зручне закрите взуття. Для прогулянок в околицях водойм і по заболочених місцях знадобляться гумові чоботи. Одяг повинен не заважати руху і швидко сохнути. Обов’язкові довгі рукава і закриті штани – особливо влітку, в сезон кліщів. Яскраві кольори одягу вибирати не варто – вони відлякуватимуть птахів.

Як себе поводити?

Не галасуйте, не влаштовуйте в місцях спостереження за птахами пікніки. Якщо зустріли пташеня, що випало із гнізда, не чіпайте його. Спроба «врятувати» таке маля швидше за все призведе до його загибелі тому, що це – так званий «слеток», як кажуть мисливці. Насправді він не випав із гнізда, а вчиться літати і його батьки десь поруч, хоч ви і не бачите їх. Не годуйте птахів хлібом, він шкідливий! Краще купіть спеціальний корм для диких птахів, підійде і просте насіння соняшнику.

І не засмучуйтесь, якщо одразу не побачите птахів. Все приходить з досвідом. Спробуйте для початку відправитися на екскурсію з досвідченим гідом-орнітологом. Прогулянка на свіжому повітрі піде на користь здоров’ю, а сама ідея пошуку зробить вас більш спостережливим.

Коментарі

Коментарі

Суспільство

В Україні стартує програма обміну досвідом для регіональних журналістів

Центр передового досвіду та експертизи ЗМІ Media Development Foundation оголошує про набір на Програму міжредакційних обмінів для регіональних журналістів у провідних редакціях країни. Про це йдеться на сторінці організації у Facebook.

Що це за програма?

“Ми оголошуємо набір на Програму міжредакційних обмінів для регіональних журналістів у провідних редакціях країни.
Від нас – корисний професійний досвід і стипендія 690$ в місяць”, – ідеться в повідомленні.

Від кандидатів вимагається:

  • мати не більше 5 років досвіду в журналістиці;
  • готовність поїхати в незнайомий регіон на 2 або 4 тижні;
  • бажання ділитись досвідом та отримувати знання від наших крутих партнерських редакцій.

Як взяти участь у відборі?

  • заповнити анкету;
  • взяти участь у вебінарі для журналістів “101 запитання про вибори” на сторінці Центру у Facebook в середу 27 березня о 15:00, уподобати трансляцію та активно ставити питання спікерам.

Заяву можна подати до 31 березня. Питання можна поставити, написавши на пошту: ankudko.mdf@gmail.com

Читайте також: В Україні відбудеться конкурс інженерних стартапів

Що відомо про MDF?

Media Development Foundation було створено наприкінці 2013 року з простою метою – захищати незалежні ЗМІ в Україні від нападів корумпованого та авторитарного режиму. Центр працює над тим, щоб зміцнити видання й допомогти їм знайти стійкі шляхи зростання.

MDF надає можливість молодим журналістам розпочати перспективні кар’єри та вирішити ключові професійні проблеми.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Головний вокзал країни відреконструюють: подробиці

Вокзальну площу перед Центральним вокзалом у Києві відреконструюють. Про це повідомив керівник «Укрзалізниці».

Що пропонують?

“Наше бачення таке: площу необхідно зробити більш зручною для пасажирів: розширити пішохідний простір, зони тротуарів та оптимізувати логістику з громадським транспортом. Ця робота стане першим важливим етапом”, – наголошує очільник компанії.

Де трамвайні колії?

Транспортні спеціалісти та ентузіасти, побачивши рендер проекту у Facebook, нарікають, що для обрання найкращого рішення не був проведений архітектурний конкурс, а також звертають увагу, що на площу не збираються заводити трамвайні колії. Зараз пасажирам трамвая доводиться йти через довгий перехід з вулиці Старовокзальної, щоб потрапити на Вокзальну площу та на станцію метро.

Однак очільник Укрзалізниці зауважує, після реконструкції Вокзальної площі зміни чекають на Приміський та Центральний вокзали: їх збираються поєднати в єдиний вокзальний комплекс. Він також буде включений до системи громадського транспорту, матиме сполучення зі швидкісним трамваєм.

Читайте також: Укрзалізниця планує масштабний проект у столичному передмісті

Проект реконструкції розробили у КМДА, наразі він на стадії експертизи. 

Проект доопрацюють і доповнять архітектурними рішеннями. Реконструкцію планують розпочати в липні.

Нагадаємо, цього року в Укрзалізниці відбуваються реформи: так, компанія закуповує гіпоалергенні подушки та ковдри й вагони із шумоізоляційним покриттям для підлоги.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні вперше почали виробляти бутербродний маргарин

В Україні вперше почали виробляти бутербродний маргарин, що відповідає стандартам харчової безпеки ЄС і США. Про це повідомив голова правління Київського маргаринового заводу, пише AgroTimes.

Група компаній «Олком» почала випускати на Київському маргариновому заводі бутербродний маргарин «Зранку до сніданку», який відповідає стандартам і нормативам харчової безпеки ЄС і США.

Чим особливим продукт?

“Це функціонально-раціональний law-trans бутербродний маргарин, перший і поки єдиний в Україні продукт, який відповідає стандартам і нормативам харчової безпеки ЄС і США. Продукт можуть вживати люди з цукровим діабетом, він корисний тим, хто дотримується здорового способу життя і всім, хто рахує калорії й тримає піст”, – наголосив очільник.

Бутербродний маргарин «Зранку до сніданку» не містить в своєму складі продуктів тваринного походження і глютену, збагачений природним підсолоджувачем стевією, йодованою сіллю, природним пробіотиком інуліном, а також містить вітамін Е, бета-каротин, жирні кислоти Омега-6 і Омега-9.

При цьому рівень вмісту трансізомерів жирних кислот, які утворюються за промислової переробки жирів і олій у продукті, – менше 2% від загального вмісту жиру в продукті, що відповідає стандартам країн ЄС і США.

Читайте також: З льоном і коноплями: ферма на Чернігівщини виготовляє 15 сортів масла

Як зазначив голова правління, запуск першого law-trans продукту є частиною стратегії групи компаній «Олком» щодо нарощування експортних продажів продукції.

Нагадаємо, що Україна ввійшла до топ-5 експортерів вершкового масла, експортувавши 24,4 тисячі тонн продукту за 10 місяців 2018 року.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Ще одне українське місто стане членом міжнародної туристичної організації

Одеса стала членом “Маркетингу європейських міст”. Про це повідомляє Odessa Online.

Серед українських міст у “Маркетинг європейських міст” входить тільки Львів. Вступ Одеси в міжнародну туристичну організацію підтримали інші міста. Депутати схвалили таке рішення на сесії міськради.

Що для міста значить членство у цій організації?

“Для нас відкриваються можливості по залученню міжнародного туристичного досвіду. Це питання високого престижу на туристичній карті світу. Членство в цій організації – один з інструментів для просування і розвитку Одеси туристичної”, – підкреслила директор міського департаменту культури та туризму.

Читайте також: В Одесі добудують естакаду на Трасі здоров’я

У рамках проведення міжнародного туристичного тижня в квітні Одесу вперше відвідає віце-президент організації “Маркетинг європейських міст”.

Що потрібно знати про організацію?

Організація “Маркетинг європейських міст” заснована в 2007 році, до її складу входять 134 міста і 32 країни. Головний офіс знаходиться у Франції.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українська дизайнерка створила костюми для Королівської опери в Лондоні

Українська дизайнерка Маша Рева створила костюми та декорації для вистави-інтерпретації балету «Весна священна». Про це повідомляє The Village.

Перформанс, у якому будуть залучені люди із синдромом Дауна, покажуть у Лондонській королівській опері.

“Ми працюємо з групою з 23 танцюристів із синдромом Дауна. Головну партію виконує Сара Горді – актриса й активістка, яка отримала нещодавно орден Британської імперії”, – розповідає дизайнерка.

Читайте також: Українські режисери поставили номер для американської зірки

Прем’єра вистави відбудеться 22 березня о 13:00 у Лондонській королівській опері.

Прем’єра відео постановки відбудеться 29 травня на платформі Nowness у день 106-ї річниці прем’єри «Весни священної».

Колекції Маші Реви можна побачити по всьому світу. Вона закінчила Central Saint Martins, пройшла стажування у Нью-Йорку в дизайнера Такун Панічгула, а також у бельгійського дизайнера Вальтера ван Бейрендонка.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця планує масштабний проект у столичному передмісті

В “Укрзалізниці” планують модернізувати київську електричку оновити весь рухомий склад київської та приміської електричок. Про це заявив керівник компанії, пише ЦТС.

Що передбачається?

“У нас є проект на повне якісне оновлення київського вузла. На засіданні Кабміну було дано доручення не тільки нам, а й КМДА, взяти участь у цьому проекті. Нам буде потрібно для цього співфінансування. Проект, порівняно з бюджетами розвитку міста й області, зовсім недорогий. Він буде мати на увазі повне оновлення рухомого складу київського вузла, Київським кільцем і територією міста (у нас досить багато станцій на території столиці), а також ближнього передмістя в напрямку Ірпеня, Фастова, Білої Церкви, Броварів, Борисполя, де у нас вже існує добре розвинена залізнична інфраструктура. Хочемо зробити київський S-Bahn. Найдорожча частина – це інфраструктура. Це рейки, які вже є”, – пояснив він.

Що таке S-Bahn?

S-Bahn – залізниця міської метрополії, яка використовується як міський, приміський та ближній міжміський транспорт. Є одним із видів рейкових систем у Німеччині, Австрії та Швейцарії.

Читайте також: Києвом курсуватимуть 26-метрові трамваї

За словами очільника Укрзалізниці, вартість проекту може скласти кілька мільярдів гривень, що під силу столичному бюджету.

Він додав, що основний акцент буде зроблений на перевезенні пасажирів в години пік.

“Ми не зможемо забезпечити такий інтервал, як метро. Але спробуємо зробити інтервал 10-15 хвилин”, – додав він.

Нагадаємо, Укрзалізниця запустила експрес до аеропорту “Бориспіль”. 30 листопада швидкісний рейс відправився в перший рейс.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Тренди