

Суспільство
Що подарувати на Миколая дітям? Бюджетні варіанти від українських брендів
Всі ми з дитинства чекаємо ранку 19 грудня, щоб прокинутись і знайти під подушкою купу подарунків від Миколая. А тепер, коли ми вже дорослі, хочеться зробити свято дітям. Але де ж придбати подарунок на Миколая? В цьому вам допоможуть українські бренди, у яких можна знайти і корисні солодощі, і дитячі іграшки, і круті настілки.
Якщо солодощі, то тільки корисні!
Найперше, що хоче побачити дитина під подушкою вранці 19-го грудня – пакунок з солодощами. Але щоб зубки вашого малюка не постраждали від цукру та хімічних добавок, краще обирати корисні альтернативи. Благо, українські виробники створюють смачні льодяники, цукерки, шоколад та морозиво. І все це корисно. У бренду Gogodza можна придбати льодяники зі справжніх висушених лісових ягід чи шматочками фруктів, які залиті карамеллю. Виробники не використовують синтетичних барвників та хімічних обробок. А на свята Gogodza пропонує льодяники у мішечках від самого Миколая! Вашому малюку точно сподобаються такі солодощі, а коштують вони 180 гривень (за середню упаковку з 16 льодяників), 260 гривень (за сімейну упаковку з 24 льодяників).

А екобренд “вezCAXAPA”виготовляє цукерки із сухофруктів, горіхів, насіння, клітковини, прянощів. Всі солодощі без цукру, меду, глютену, штучних барвників і консервантів. Незвичайне поєднання смаків вразить як дітей, так і дорослих. Запакуйте в яскраву обгортку – і чудовий подарунок готовий. А ціна таких цукерок 30-170 гривень.
Читайте також: Солодощі без шкоди для фігури: топ українських виробників
Крім цукерок, чудовим варіантом подарунку на Миколая для дітей стане коробочка пастили. У Pastila.tanina продукція виготовлена на 100% з фруктів та ягід. 200 грамів такої смакоти коштує 220 гривень.
Найкращий подарунок на Миколая для дитини – іграшка
Українські бренди іграшок настільки розвиваються, що втруть носа будь-якому іноземному виробнику. Наприклад, у Dimokl toys можна придбати дитячі іграшки, предмети інтер’єру та багато іншого. Всі забавки орієнтовані на багатосторонній розвиток дитини, виготовлені з деревини Карпатських лісів за німецькими технологіями. Якщо раптом ви не знайшли бажану річ, можете зробити індивідуальне замовлення. Ціни, в середньому, від 300 гривень.

Ще один крутий подарунок на Миколая для дітей – вігвами, зроблені за мотивами наметів, які ми всі майстрували в дитинстві з того, що було під рукою. Sunny Bunny виготовляють такі халабуди вручну, для пошиття використовують міцну щільну бавовну та якісні елементи декору. Ціна такого вігваму – 2000 гривень. А ще бренд виготовляє різноманітні дитячі іграшки. У виробника BigEcoToys є будиночки для ляльок та лялькові меблі, про які так мріяли всі діти 90-х. А тепер їх легко купити в українського бренду, до того ж за доступною ціною. BigEcoToys влаштував акцію спеціально до Новорічних свят і знизив ціни на іграшки до мінімуму. До речі, вибір меблів чималий, їх можна придбати як набором, так і окремі предмети.
Величезні розмальовки та мега конструктори
Найкращий подарунок на Миколая для дітей – це розвивайки. А саме розвивайки від українських виробників. Магічна головоломка від “JakTak” допомагає розвивати фантазію, спостережливість та посидючість. Завдяки такій екологічній іграшці діти зможуть вивчити кілька цікавих трюків та вигадати власні фокуси. А коштує вона 350 гривень.
Читайте також: Купуй українське: шість виробників дитячих іграшок
Бренд OKroshka виготовляє цікаві величезні розмальовки! Вони призначені для залучення малюків до творчості, розвитку у них дрібної моторики, а також проведення навчальних ігор (наприклад, розмальовки, які допомагають дитині вивчити алфавіт). Таке заняття здатне відірвати діток від електронних іграшок – приставок, смартфонів, планшетів, комп’ютерів. Та ще стіни і шпалери будуть не ушкоджені. Ціна таких розмальовок – 75 гривень.

Часто малюки просять придбати конструктори? ChicBox виготовляє українське Лего на максималках. Тут можна придбати величезний конструктор з екокартону, з якого можна побудувати все що завгодно. Діти мають простір для прояву креативу, адже картон можна прикрашати малюнками та аплікаціями, а також будувати по-справжньому великі споруди. Ціна такого конструктора – 849 гривень.
Українські настілки – подарунок для всієї родини
Настільні ігри завжди дарують гарний настрій та об’єднують гравців різних поколінь. А ще це чудовий подарунок, у який ви зможете грати всією сім’єю. BombatGame займається виробництвом українських настілок для будь-якого віку. Тут можна і ляльку одягати, і поринути у фантастичний світ Сталі і Магії, і в морський бій пограти. Настілки є на будь-який смак. Їх ціна, в середньому, 300 гривень. А завдяки грі “Дата” можна підготуватись до ЗНО та вивчити визначні події нашої історії. У комплекті 100 двосторонніх карт з яскравими і прикольними ілюстраціями (чого тільки вартий Уолтер Уайт з пачками гривневих купюр чи вікінг князь Олег). На одній стороні картки вказано назву події, а на іншій її дату. Карти розділені на чотири різнокольорові колоди. Грати можуть 2-4 гравці. Ціна – 320 гривень.

Якщо ваш малюк полюбляє проводити різноманітні досліди, то чудовим подарунком для нього стане набір для домашніх наукових інструментів. Завдяки такій грі можна провести цікаві експерименти, виростити хімічних змій, створити справжній вулкан та приготувати чорнила. Набір з експериментами з хімії та фізики підходять для дітей від 8 років. У наборі є великий і яскравий журнал-інструкція, щоб юний вчений зміг провести всі досліди самостійно або разом з батьками. Ціна – 100-550 гривень.
Посади дерево разом з дитиною
Привчайте дітей турбуватись про екологію змалку! Тому можна подарувати набір, з якого ви всією сім’єю можете виростити власну рослину! Бренд Екокуб виготовляє такі. У наборах є все необхідне – спеціальний живильний ґрунт, насіння, інструкція і горщик з натурального дерева.
Читайте також: Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні
У виробника можна також придбати куби для вирощування гранату, ромашки, базиліку, бузку, кінзи, соняшнику та ін. Але головне – разом з дитиною ви зможете виростити ялинку, яку потім будете прикрашати на новорічні свята. Ціна – 200 гривень.

А у Brinjal є не тільки куби для вирощування рослин, а квітуча канцелярія. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий ґрунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін. А на свята бренд підготував подарункові бокси з арома канцелярією, іграшками зі стабілізованим мохом, живою підставкою та іншими екологічними товарами. Ціна квітучої канцелярії – від 35 гривень за олівець.
Суспільство

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».
Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».
Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.
Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:
- Eneris Recupyl в Польщі;
- Accurec в Німеччині;
- EraSteel у Франції тощо.
Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.


Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.
Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»
Суспільство

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.
Про це повідомили в «Культурних силах».
Що обговорили на заході
Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.
На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:
«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” — це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».
Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.
«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.
Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:
«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих — герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим».
Презентація кліпу «Місто наречених»
На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).
«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.
Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:
«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс».
Довідка
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото: «Культурні сили»
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub