Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що буде цьогоріч на фестивалі Миколайчук OPEN у Чернівцях: програма заходів

Опубліковано

Оприлюднено програму фестивалю глядацького кіно Миколайчук OPEN, що проходитиме в Чернівцях з 15 по 23 червня. Протягом дев’яти днів учасники зможуть насолодитися переглядом української кінокласики та новітнього артхаусу, а також відвідати лекції і майстер-класи від професіоналів кіномистецтва.

Про це повідомили на сайті фестивалю.

Програма заходів фестивалю Миколайчук OPEN 2024

Субота, 15 червня

11:00 — «Іван Миколайчук: мріяти і жити».

 • Розповідь про видатного актора, сценариста та режисера від кінознавця Сергія Тримбача.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід вільний.

12:30 — «Наталка Полтавка», реж. Іван Каварелідзе.

 • Показ зі вступною лекцією від кінознавиці Довженко-центру Альони Пензій.

Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за квитками та абонементами.

15:00 «Тіні забутих предків», реж. Сергій Параджанов.

 • Показ відбудеться за участі акторки та музи фестивалю Лариси Кадочникової і запрошених гостей.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

18:00 — Творча зустріч з Ларисою Кадочниковою.

 • Розмова з видатною акторкою про її творчість та співпрацю з легендами.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід вільний.

19:30 — «Іду до тебе…», реж. Микола Мащенко.

 • Історія трагічного кохання Лесі Українки та революціонера Сергія Мержинського. Показ відбудеться за участі кінознавиці Довженко-центру Альони Пензій.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід вільний.

Неділя, 16 червня

11:00 — «Палаюча хмара», реж. Лю Сиї.

 • Щоб довести існування справжнього кохання, у небесному царстві на випадкового хлопця наклали прокляття — все, що він цілував, одразу ж поринало у глибокий сон. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

13:30 — «Нещадна спека», реж. Альберт Господарськи.

 • У світі, якому загрожує уламок Сонця, що несеться до Землі, вісімнадцятирічний хлопець опиняється без грошей дорогою до котеджу друга в незнайомому містечку. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

15:45 — «Дальній постріл», реж. Гао Пенг

 • 1980-ті роки, північний схід Китаю. Колишній стрілок на ім’я Гу Сюебін став звичайним охоронцем на заводі, де повсяк час стаються крадіжки. Під час однієї зі змін він ловить підлітка — сина жінки, у яку закоханий і намагається повернути його на правильний шлях. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

18:30 — Церемонія відкриття та показ «Мертві не завдають болю» реж. Віґґо Мортенсен.

 • Події стрічки розгортаються у 1860-х роках у США. На глядача чекає історія кохання під час Громадянської війни у штатах. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

Понеділок, 17 червня

10:00 — «Українське кіно, яке ми дивитимемося завтра»

 • Презентація трейлерів, тизерів та фрагментів українських фільмів, які ми побачимо у 2024-2025 роках від генерального продюсера фестивалю Олексія Гладушевського. Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за абонементами.

11:20 — «Не очікуйте забагато від кінця світу», реж. Раду Жуде

 • Анджела понаднормово працює на низькооплачуваній роботі заради зйомки відеоролика про безпеку на робочому місці. Розважитися й відволіктися від стресу їй допомагає TikTok, де вона викладає непристойні сатиричні відеоролики, приховавши своє обличчя маскою. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

14:45 — «Фото на памʼять», реж. Ольга Черних.

 • Фільм — есе-оповідь про війну з точки зору трьох поколінь жінок, що зображуює історію України протягом останнього століття. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

17:00 — «Метт і Мара», реж. Казік Радванські.

 • Випадкова зустріч зближує Мару, молоду викладачку літературної творчості та Метта — вільнодумного письменником з її минулого. ПІд час їхнього спідкування Мара намагається розв’язувати проблеми у своєму шлюбі. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

19:00 — «За двома зайцями», реж. Віктор Іванов.

 • Ця комедійна історія про Голохвастового, який любив шик та красиві наряди, однак насправді не являв собою нічого, окрім брехуна і банкрута. Щоб сплатити кредиторам він вирішив вигідно одружитися на простакуватій і марнославній Проні, батьки якої обіцяли солідне придане. Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за квитками та абонементами.

19:30 — «Кріпачка», реж. Дорота Кобєла Велчман і Г’ю Велчман.

 • Фільм про життя молодої жінки в польському селі наприкінці 19-го століття. Яка вирішує обрати власний життєвий шлях і опиняється між суперечливими бажаннями найбагатшого фермера села, його старшого сина та можновладних чоловіків. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

Читайте також: Як зображували Київ у минулому столітті: 10 вінтажних листівок

Вівторок, 18 червня

10:00 — «Поселенці», реж. Феліпе Гальвес.

 • Чилі, початок 20 століття. Багатий землевласник відправляє трьох вершників розмітити кордони його володінь на Вогняній Землі. Але зовсім скоро експедиція обертається кривавою бійнею. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

10:00 — «Єврімаж: інструкція з використання»

 • Розбирір фільму «Куба та Аляска», який отримав підтримку головного європейського кінофонду та обговорення можливості для українських кінематографістів і кінематографісток. Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за абонементами.

11:10 — «Як не продати душу ко-продюсерам»

 • Лекція про те, як знайти співфінансування проєкту та залишитися повноправним учасником співпраці. Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за абонементами.

12:30 — «Марс-експрес», реж. Жеремі Перін

 • Кібер-панк анімація. 2200 рік, марсіанська колонія Ноктіс — світ корупції, кіберзлочинності та напружених відносин між людьми та штучним інтелектом. Приватна детективка та її напарник-андроїд розслідують зникнення студентки, яка володіє сусіпльно значущим секретом. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

14:30 — «Мирні люди», реж. Оксана Карпович.

 • Фільм-сенсація, який змішує перехоплені телефонні розмови російських військових та поточну українську реальність. Фрагмент за фрагментом голоси росіян розкривають світові очі не тільки на хід так званої «спецоперації», а й на процес дегуманізації та деморалізації її виконавців. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

16:45 — «Степне», реж. Марина Врода.

 • Події розгортаються на тлі живописних зимових пейзажів України, спорожнілих сіл і зростаючого відчуження між людьми в пострадянському суспільстві. «Степне» — це історія Анатолія, чоловіка, який повертається додому з великого міста, щоб доглянути за хворою матір’ю. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

19:00 — «Прелюдія долі», реж. Сергій Лисецький.

 • У робітничій сім’ї шахтаря живе донецький хлопець Анатолій Краско, який мріє стати співаком. Однак на вступному екзамені до консерваторії виявляється, що він не знає нот. Йому доводиться самотужки опановувати основи музичної освіти. Чи зможе самодіяльний співак стати оперним артистом? Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за квитками та абонементами.

19:30 — «Таточко», реж. Крісті Голл.

 • Історія про несподівану розмову молодої жінки та таксиста, яка призводить до однієї, чудової подорожі. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

Середа, 19 червня

10:00 — «Що таке жанр?»

 • Відкрита лекція про те, що таке жанрове кіно та чому варто відповідати жанровим очікуванням від кінокритика Юрія Самусенка. Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід вільний.

10:30 — «Про траву, що засихає», реж. Нурі Більґе Джейлан

 • Історія про молодого вчителя мистецтва, який на четвертому році обов’язкової роботи у віддаленому селі в Анатолії переживає життєву кризу. Втративши надію на краще життя, він зустрічає вчительку Нурай. Чи допоможе ця зустріч подолати його відчай? Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

11:10 — «1670 та Карлос в Україні: велика розмова про мок’юментарі»

 • Розмова про особливості жанру та гачки, які тримають увагу аудиторії. Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за абонементами.

12:20 — «Зробити жанровий фільм в Україні та виграти жанровий фестиваль в Північній Америці»

 • Лекція про кінофестивалі жанрового кіно та що зробити, щоб туди потрапити? Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за абонементами.

14:45 — Nice Ladies, реж. Марія Пономарьова

 • Фільм про те, як харківська команда з чирлідингу Nice Ladies готується до виступу на чемпіонаті Європи та руйнує стереотипи про жінок старшого віку. І про те, як вони намагаютьсмя зберегти дружбі після початку повномасштабного вторгнення. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

17:00 — «Мовчання Марії», реж. Давіс Сіманіс

 • Події фільму розгортаються в 1937 році. У центрі сюжету — Марія Лейко, зірка німого кіно і театру, яка приїжджає до Радянського Союзу після смерті доньки під час пологів. Проте життєві події змушують Лейко зіграти найтрагічнішу роль у своєму житті – невинну жертву, знищену у боротьбі за свої ідеали. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

19:00 — «Прикольна казка», реж. Роман Ширман

 • Іронічна й захоплююча казка. Події розгортаються у двох сусідніх королівствах: Військовому і Нещасливому. Як заведено в казках, принцеса Нещасливого королівства закохується в короля Військового. Після безлічі захоплюючих, кумедних, зворушливих та небезпечних пригод їх з’єднує Доля… Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за квитками та абонементами.

19:30 — «Кохання нас врятує», реж. Патрік Бломберг Бук

 • Події фільму розгортаються влітку 1986 року. 19-річний Фредрік і 18-річна Ніна живуть у маленькому селі Сконе, Швеція. Фредрік захоплюється створенням музики на синтезаторі, а Ніна мріє стати фотографом у Стокгольмі. Під час найважливіших вихідних у житті Фредріка розвиток подій досягає свого апогею. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

Четвер, 20 червня

10:00 — «Окуповане місто», реж. Стів Макквін

 • Фільм — екранізація книги Б’янки Стіґтер «Атлас окупованого міста. Життєствердна, місцями комічну і трагічну стрічка, яка наштовхує на глибокі роздуми про пам’ять, час і наше майбутнє. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

15:00 — «Ширкоа: В оману віримо», реж. Ішан Шукла

 • Антиутопічний світт, де люди змушені носити паперові пакети на головах, але новий урядовець випадково стає рушійною силою революції. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

17:30 — Національний конкурс короткого метру: «Уроки історії»

Блок українського короткого метру, який об’єднаний темами історичної пам’яті та осмислення поточної реальності. До нього входять такі стрічки:

 • «Захоплений дім», реж. Анна Гончарова
 • «Станчик: королівський блазень», реж. Олексій Риндін
 • «Хасторія. Страшна історія», реж. Віка Іванова
 • La Terreur, реж. Михаль Тальковський
 • STAY, реж. Ірина Мордюшенко
 • Slowly walking, smoothly thinking, реж. Юрій Юдін.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

19:00 — «Трубач», реж. Анатолій Матешко

 • Микола Шевченко — юний трубач дитячого естрадно-духового оркестру, який не тільки талановито грає, але й пише власну музику. Одного дня на нього звертає увагу всесвітньо відомий музикант Юджин Гайсин, що приїхав на гастролі. А далі все як у дорослих — суперництво дитячих оркестрів, кохання, інтриги і звісно ж добро, яке перемагає зло… Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за квитками та абонементами.

19:30 — Kneecap, реж. Річ Пеп’ятт

 • Історія про вчителя музики з Белфаста та двох «негідників», які створюють хіп-хоп гурт. Читаючи реп рідною ірландською, вони очолюють рух за порятунок мови. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

П’ятниця, 21 червня

10:00 — Пітчинг ігрових коротких метрів спільно з AMO Pictures

 • Презентація майбутніх короткометражних фільмів, переможця якої побачимо на фестивалі уже за рік. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за абонементами.

12:30 — Позаконкурсна програма короткого метру: «Дива стаються»

Добірка українських фільмів про маленькі та великі дива, які рятують у найтемніші часи:

 • «В Парижі ніхто не думає про завтра», реж. Андрій Кокура
 • «Парадокс», реж. Марія Татаринова
 • «Повернення», реж. Вадим Мочалов
 • «Солдатик», реж. Данил Дедков
 • «Жива», реж. Владлен Одуденко

Локація: центр імені Івана Миколайчук. Вхід за квитками та абонементами.

12:30 — «Як продати свою ідею? Підготовка до пітчингу»

 • Розповідь продюсера Олексія Гладушевського про всі деталі з процесу підготовки для захисту вашого проєкту перед грантодавцями, види презентацій та без чого ваш проєкт ніколи не буде підтриманий.

Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за абонементами

13:40 — «Продюсування для режисерів»

 • Авторська лекція від режисерки фільму «Як там Катя?» Крістіни Тинькевич. Від розуміння, що ти хочеш знімати до пошуку фінансування та пітчингів.

Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за абонементами.

14:50 — «Довге життя короткого метру»

 • Погляд міжнародного сейлз агента Воутера Янсена на те, які короткі метри шукають фестивалі та можливості монетизації свого фільму.

Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за абонементами.

15:30 — «Божественність», реж. Едді Альказар

 • Події фільму відбуваються у таємничому неземному світі. Усе своє життя вчений Стерлінг Пірс шукав спосіб досягнення безсмертя. Він поступово створював компоненти революційної сироватки під назвою «Божественність». Джексон Пірс, син ученого, тепер контролює виробництво сироватки, завдяки якій його батько мріяв допомогти людству. Але замість блага винахід приносить нові біди.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

16:00 — «Кількість переглядів: що українці та українки дивляться онлайн»

 • Інтерактивна лекція про те, який контент цікавить українських глядачів та глядачок на онлайн платформах на основі статистики Київстар ТБ.

Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за абонементами.

17:30 — Національний конкурс короткого метру: «Війна триває»

Блок українського короткого метру, який об’єднаний історіями про війну та її переживання.

 • «Кімнати, які ми ділимо», реж. Надія Хатимлянська
 • «Металевий присмак», реж. Іван Крупеніков
 • «Мета», реж. Дімітрі Насеннік
 • «Осіннє глісандо», реж. Богдан Железняк
 • «Оаза», реж. Марко Подолян
 • «Хай буде тьма!», реж. Артем Шарапко

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами

18:00 — «Варта» — проєкт про українських військових

 • Проєкт «Варта» створили кінематографісти, які з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну документують воєнні події і розповідають історії військових. Дивимося два епізоди, де йдеться бійців двох підрозділів.

Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід вільний.

19:50 — «Назавжди-Назавжди», реж. Анна Бурячкова

 • У пошуках захисту та місця, якому вона справді належить, Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої — у спальному районі. Вона потрапляє до компанії відчайдушної молоді, разом з якою шукає пригоди та неприємності на околицях Києва. Незабаром дівчина починає відчувати потяг одразу до двох нових знайомих, і це виливається у заплутаний любовний трикутник. Водночас, складне минуле Тоні переслідує її, кидаючи виклик новій дружбі та романтичним стосункам.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

Субота, 22 червня

10:30 — «Формат на мільйон! Як заробляти на всесвітній аудиторії з офісу на Подолі»

 • Як працює АМО Pictures та як створювати діджитал-контент. Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід вільний

12:00 — Національний конкурс короткого метру: «Родинні звʼязки» Блок українського короткого метру, який об’єднаний історіями про родину.

 • «Виховання висотою», реж. Антон Чистяков та Роман Краснощок
 • «Мама», реж. Марія Феленко
 • «Моя сімʼя та інші звірі», реж. Володимир Бакум
 • «Рибо», реж. Єлизавета Топтигіна
 • «Сила тяжіння», реж. Ксенія Беркута
 • «Сонечко», реж. Сергій Кулибише
 • «Чорнозем», реж. Злата Вересняк.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами

 • 14:20 — Національний конкурс короткого метру: «Про тіло і душу» Блок українського короткого метру, який об’єднаний рефлексіями про тілесне та душевне. — «Вітя», реж. Максим Сусіда — «Мені не подобається, як ти стоїш», реж. Жа Бабаєва — «Маші скоро 20», реж. Маша Федорченко — «Нюанс», реж. Маргарита Воронова та Олег Кібальник — «Рукопис», реж. Лада Копитова — «Тіло», реж. Кіра Тріпульська — «Ці кляті півонії», реж. Поліна Біляєва — «HOMO», реж. Любов Бехтер.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами

17:00 — «Екскурсія», реж. Уна Гуньяк

 • Підлітка, яка прагне самоствердження, заявляє, що вперше зайнялася сексом під час гри у «правду чи виклик». Потрапивши у пастку власної брехні, вона вигадує, що вагітна, і опиняється у центрі скандалу, який виходить з-під контролю. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами

18:30 — «Поліно», реж. Ян Шванкмаєр

 • Карел і Божена — бездітна сімейна пара. Одного разу Карел приносить додому шматок дерева, який після невеликого доопрацювання стає схожим на маленького чоловічка. На його здивування, Божена ставиться до цієї цурки, як до своєї дитини. А «дитина» незабаром починає подавати ознаки життя. Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за квитками та абонементами.

19:30 — «Морена», реж. Сергій Альошечкін

 • Закохана пара Ганна та Юрко влітку приїжджає на гостини до батьків дівчини у невеличке село. Молода відьма Іванка, яку односельці прозвали Мореною, кладе око на Юрка в ніч на Івана Купала та наражає його на небезпеку. Своїм чаклунством відьма змушує Ганну, заради життя коханого, пов’язати себе з Іванкою містичними узами. Це стає початком низки таємничих вбивств та перетворень, яким доведеться протистояти молодим закоханим. Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами.

Неділя, 23 червня

13:00 «Ансельм», реж. Вім Вендерс

 • Фільм-портрет Ансельма Кіфера, одного з найважливіших сучасних художників і скульпторів Німеччини. Знятий у форматі 3D фільм представляє кінематографічний досвід творчості митця, який досліджує людське існування і циклічність історії, натхненний літературою, поезією, філософією, наукою, міфологією і релігією.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами

16:00 – «Аґґро Др1фт», реж. Гармоні Корін

 • Фільм розповідає про меланхолійного вбивцю, який готується перемогти демонічного злочинного авторитета у флоридському царстві психоделічних кольорів та нетипових сюжетних ходів.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами

16:30 — «Співачка Жозефіна та мишачий народ», реж. Сергій Маслобойщиков

 • Жозефіна живе у своєму неіснуючому, ілюзорному світі театру, музики та співу. Вона щиро вважає, що спів — це влада. Тому вокал Жозефіни рятує людей від різного роду економічних та політичних проблем. Трапляється, що її «піддані» пред’являють їй претензії, часто безглузді та необґрунтовані. Але тут у Жозефіни є свої методи залагоджувати суперечки — вона дає концерти, на які збираються всі бажаючі.

Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за квитками та абонементами

18:00 — Церемонія закриття та показ фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси», реж. Артем Григорян

 • Документальна біографічна драма про життя та кар’єру першої української поп-зірки — Назарія Яремчука. Фільм складається з інтерв’ю з близькими Назарія, його особистих щоденників та ексклюзивних хронік. Перед нами розкривається його шлях від перемоги на сцені «Пісні року-71» у складі ВІА «Смерічка» до політичних переслідувань від КДБ, смерті Володимира Івасюка та виступах у Чорнобилі й Афганістані.

Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами

19:00 — Фільм-переможець Міжнародного конкурсу

 • Показ фільму, який переміг у глядацькому голосуванні міжнародного конкурсу фестивалю Миколайчук OPEN. Назву стрічки оголосять перед переглядом.

Локація: кінотеатр «Чернівці». Вхід за квитками та абонементами

Нагадамо, на Netflix вийшов український документальний фільм «Епізоди.

Фото: Миколайчук OPEN

Суспільство

На Подолі відкриється новий артпростір Splav

Опубліковано

27 червня у Києві  відкриється новий артпростір “Splav”. Він знаходиться на вулиці Нижній Вал, 23 у самому центрі Подолу. 

Про відкриття повідомили засновники простору на сторінці у Facebook.

У Києві відкриється творчий простір Splav: дата та адреса

В артпросторі “Splav” показуватимуть виставки молодих художників та художниць, а куратори та мейкери створюватимуть та експонуватимуть нові проєкти, ділитимуться ідеями та досвідом.

У Києві відкриється творчий простір Splav: дата та адреса

Новий простір “Splav”  орієнтуватиметься на

 • створення мультимедійних проєктів;
 • підтримку молодих художників та художниць;
 • горизонтальну співпрацю між митцями та інституцією;
 • колаборацію із самоорганізованими культурними просторами.

Киян запрошують на відкриття простору, яке відбудеться 27 червня о 18:00. Там відбудеться презентація групової виставки “Чому я тут?”. Одна з учасниць виставки — молода художниця з Сєвєродонецька Каріна Синиця.

Нагадаємо, в Україні запустили мапу безкоштовних освітніх просторів і культурних хабів.

Фото: Splav

Читати далі

Суспільство

Е-посвідчення ветерана прирівняють до паперового: що іще змінять у ветеранській політиці

Опубліковано

Кабінет Міністрів України погодив зміни до законодавства, згідно з якими електронне посвідчення ветерана отримає статус основного документа замість паперового.

Про це йдеться на офіційному сайті.

Зараз статус основного документа має паперове посвідчення. Тобто спершу ветеран має отримати його й лише тоді, за бажанням, згенерувати електронний варіант у «Дії». 

Натомість якщо зміни до закону ухвалять, то отримувати паперове посвідчення буде необов’язково. Це має прискорити надання послуг для ветеранів, зменшити час на перевірку їхнього статусу, а також дозволить інтегрувати посвідчення в інші електронні системи.

Читайте також: В Україні запустили мапу безкоштовних освітніх просторів і культурних хабів

Які зміни будуть

Зараз пораненим, загиблим (померлим) військовослужбовцям причину інвалідності чи смерті пов’язують з отриманою травмою. Утім чинне законодавство не передбачає причину інвалідності або смерті внаслідок травми, а лише внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання.

Тобто військові не завжди можуть отримати статус людини з інвалідністю внаслідок війни, а члени їхніх сімей у разі загибелі військового – статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України. Відтак пропонують визнати травму причиною інвалідності або загибелі. Документ має ухвалити Верховна Рада України. 

Нагадаємо, у застосунку Резерв+ з’явилися нові функції.

Фото: Е-посвідчення

Читати далі

Суспільство

 Якою була будівля Київської міської думи 100 років тому: архівне фото

Опубліковано

З 1878 по 1944 рік на місці сучасного Майдану Незалежності в Києві знаходилася будівля Міської думи. Велична споруда нагадувала розігнуту підкову, а її дах прикрашала статуя архангела Михаїла, покровителя міста.

Архівні фотографії цієї будівлі були опубліковані в Telegram-каналі спільноти “Київ Історичний”. На жаль, будівля не пережила радянську епоху.

“Втрачена архітектурна спадщина Києва: будівля Міської думи на Хрещатику. У 1874-1878 роках на місці нинішнього Майдану Незалежності (по правій стороні) була зведена розкішна будівля з баштою для Міської думи”, – повідомили в спільноті.

Магазини та перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань: якою була будівля Київської міської думи. Фото

Ця двоповерхова будівля нагадувала розігнуту підкову, обернену випуклою стороною до Хрещатика. На першому поверсі знаходилися крамниці, що приносили міській казні 30 тисяч рублів щорічно. На другому поверсі розташовувалися приміщення для міської управи та зала засідань. Третій поверх був невеликою чотирикутною вежею з годинником і шпилем, увінчаним статуєю архангела Михаїла, створеною скульпторкою Євою Куликовською.

Читайте також: Мільйон на простір для ветеранів та інших жителів. Ці громади отримали грант на створення інклюзивних громадських центрів

Крім того, в цій будівлі діяла художня школа Миколи Мурашка і перший в Європі пункт нічних лікарських чергувань.

Магазини та перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань: якою була будівля Київської міської думи. Фото
Магазини та перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань: якою була будівля Київської міської думи. Фото

Нагадаємо, у застосунку Резерв+ з’явилися нові функції.

Фото: “Київ Історичний”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство1 тиждень тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

РЕКЛАМА: