

Суспільство
Щедрий вівторок: у Києві розробили календар добрих справ
У вівторок, 1 грудня, у світі відзначають Щедрий Вівторок. День, коли у понад 154 країнах влаштовують акції на користь благодійних організацій, розповідають про це в соціальних мережах із закликом робити добрі справи.
Про це пише Вечірній Київ.
Долучитись до «GivingTuesday. Всеукраїнський день добрих справ» можна завдяки ініціативній групі у складі Фонду родини Загорій, Благодійного фонду «Таблеточки», «Клубу Добродіїв», а також Українського форуму благодійників.
Щедрий Вівторок не має конкретного формату чи плану дій. Кожна людина, організація чи бізнес можуть втілити в життя власну ідею, проект або захід. Це стимулює креативність та надихає генерувати нові ідеї.

У фонді розробили навіть своєрідний календар добрих справ, які розписані на тиждень:
1.12 — долучайся до флешмобу «Добро має звучати голосно» від #ЩедрийВівторок та розкажи добру історію на своїх сторінках у соцмережах.
2.12 — вислови подяку цієї Вдячної Середи, скажи «дякую» всім, хто долучився до Щедрого Вівторка та хто поширював інформацію про добрі справи!
3.12 — підтримай Благодійний фонд “КОЛО” в рамках фандрейзингового марафону та допоможи зібрати кошти для покращення технічного оснащення спеціальної школи-інтернату для дітей з вадами слуху. Зробити донат можна за посиланням
4.12 — реєструйся на #ЩедрийЗабіг, який реалізують 19 грудня спільно з KIND Challenge
5.12 — підтримай благодійний фонд МБФ “Справедливість”, який в рамках #ЩедрийВівторок збирає кошти на купівлю кардіомонітору для цілодобового контролю за станом серцевої діяльності новонароджених
6.12 — здобудь нові знання за благодійний платіж та допоможи Zagoriy Foundation зібрати 50 000 грн на проєкти в рамках фандрейзингового марафону. Вони проводять лекції за благодійний платіж.
Україна офіційно долучилася до всесвітнього благодійного руху Giving Tuesday в 2018 році.
Читайте також: Як вінницькі школярі рятують місто від сміття
Нагадаємо, медзаклади Донеччини й Луганщини отримали кисневе обладнання завдяки ЄС та ООН.
Як ми повідомляли раніше, інженерно-аеродромний батальйон отримав допомогу від США.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ