

Військо
Сержант із Києва створив систему диспетчеризації FPV-дронів, яку використовують на фронті
Сержант Роти ударних БПЛА 112-ї окремої бригади тероборони Києва Максим «Еней» Білий перетворив свій понад 10-річний досвід в ІТ на інноваційні розробки для ЗСУ. Разом з друзями-айтішниками він створив систему диспетчеризації FPV-дронів під назвою LEVITATION.
Про свої розробки чоловік розповів в інтерв’ю телеканалу «Київ».
Про технологію
Система допомагає координувати роботу безпілотників, що особливо важливо на ділянках фронту, де одночасно діють кілька підрозділів. Завдяки LEVITATION вдається уникати перехрещення маршрутів, радіоелектронних перешкод і навіть «дружніх» зіткнень дронів.
Перші результати — понад 2 тисячі користувачів
Після успішних випробувань систему почали активно використовувати військові. На сьогодні платформою користуються вже понад 2 тисячі захисників.
Максим розробляє технології прямо під час виконання бойових завдань. Його інтерв’ю для телеканалу «Київ» стало підтвердженням того, що творчість можна реалізовувати навіть в умовах війни.
Читати також: Модуль для планування місій із БпЛА відкрили для всіх користувачів DELTA
Турелі, хакатони та творчий бекграунд
LEVITATION — не єдина інновація Енея. Ще під час служби в піхоті він створив кілька прототипів турелі, які представив на мілітарному хакатоні Міноборони. Одна з розробок посіла в одній із номінацій третє місце.
До війни Максим мав чималий творчий шлях — працював у театрі, має акторську й режисерську освіту, грає на гітарі, пише пісні та виконує їх. Саме ця багатогранність, за його словами, допомогла побачити творчість у програмуванні та реалізувати її на благо армії.
Нагадаємо, що Сили оборони повторно вразили один із найбільших НПЗ в росії.
Фото: Олена Худякова.
Військо

Українські інженери розробили новий БпЛА В-1 для ураження цілей на передовій і в тилу ворога. Міністерство оборони України кодифікувало дрон і дозволило його використання у Збройних силах.
Про це повідомили в Міноборони.
Особливості БпЛА
Цей надлегкий ударний дрон створили для ураження живої сили, автомобільної та броньованої техніки, а також військових об’єктів як на лінії бойового зіткнення, так і в тилу противника.
БпЛА В-1 оснастили малошумним потужним двигуном, що дозволяє йому перебувати в повітрі протягом декількох годин. Він здатний нести боєприпаси різних типів та ефективно виконувати бойові завдання.
Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)
Особливістю комплексу є його підвищена стійкість до засобів радіоелектронної боротьби противника, а також можливість швидкого розгортання і згортання, що зменшує ризик для екіпажу під час виконання місій.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Військо

Міністерство національної оборони Литви надало Україні 10 мільйонів євро на виробництво високоточного далекобійного озброєння. Це фінансування стало першим траншем у межах підтримки Сил оборони України через інвестиції в українську оборонну промисловість.
Про це повідомили в Міноборони України.
Отримане озброєння вже успішно застосовують на фронті, воно демонструє свою ефективність у бойових умовах. Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що допомога Литви є не лише підтримкою українських військових, але й інвестицією в силу, незалежність і стійкість України.
Міністерка національної оборони Литви Довіле Шакаліне вказала, що боротьба України є також захистом свободи для Європи, і Литва залишатиметься непохитним союзником, готовим допомагати до перемоги України.
Читайте також: Виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 млн гривень: умови програми
Про співпрацю з Литвою
Наразі Міністерство оборони України спільно з литовськими партнерами працює над реалізацією наступного траншу в розмірі ще 10 мільйонів євро, який спрямують на подальше посилення далекобійних можливостей українського війська.
У листопаді 2024 року ми повідомляли, що Україна підписала меморандум з Литвою, за яким остання у першому транші надасть десять мільйонів євро на виробництво далекобійних дронів. Тоді у Міноборони зазначили, що це довгострокова угода, яка сприятиме більшим литовським інвестиціям в український ОПК.
Фото обкладинки: Pixabay
Військо

Головне управління розвідки відкрило в Києві перший публічний центр рекрутингу. Він стане майданчиком для відбору кандидатів, які прагнуть приєднатися до лав воєнної розвідки.
Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов.
У новому центрі проводитимуть співбесіди, базове тестування та надаватимуть консультації щодо умов і особливостей служби.
Кирило Буданов зазначив, що до лав ГУР потрапляє лише один кандидат зі ста:
«Ретельний добір та ставка на якість — цілеспрямована стратегія, що дозволила сформувати елітне військове середовище. Результат такого підходу — дев’ять затонулих кораблів та катерів чорноморського флоту рф, успішні рейди у ворожий тил та тисячі ліквідованих окупантів. Здатність адаптуватись, готовність до ризику та роботи на межі — риси, які шукає ГУР серед кандидатів».
Як вказує Буданов, новий центр — це частина стратегії ГУР щодо прозорої взаємодії із суспільством і залучення фахівців до захисту національної безпеки.
Читайте також: Воїни ГУР за кілька днів знищили у Криму низку систем ППО та гелікоптер (ВІДЕО)
Нагадаємо, що у Львові бригада «Хартія» відкрила свій перший хаб (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР МО