Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

Сержант із Києва створив систему диспетчеризації FPV-дронів, яку використовують на фронті

Опубліковано

Сержант Роти ударних БПЛА 112-ї окремої бригади тероборони Києва Максим «Еней» Білий перетворив свій понад 10-річний досвід в ІТ на інноваційні розробки для ЗСУ. Разом з друзями-айтішниками він створив систему диспетчеризації FPV-дронів під назвою LEVITATION.

Про свої розробки чоловік розповів в інтерв’ю телеканалу «Київ». 

Про технологію

Система допомагає координувати роботу безпілотників, що особливо важливо на ділянках фронту, де одночасно діють кілька підрозділів. Завдяки LEVITATION вдається уникати перехрещення маршрутів, радіоелектронних перешкод і навіть «дружніх» зіткнень дронів.

Перші результати — понад 2 тисячі користувачів

Після успішних випробувань систему почали активно використовувати військові. На сьогодні платформою користуються вже понад 2 тисячі захисників.

Максим розробляє технології прямо під час виконання бойових завдань. Його інтерв’ю для телеканалу «Київ» стало підтвердженням того, що творчість можна реалізовувати навіть в умовах війни.

Читати також: Модуль для планування місій із БпЛА відкрили для всіх користувачів DELTA

Турелі, хакатони та творчий бекграунд

LEVITATION — не єдина інновація Енея. Ще під час служби в піхоті він створив кілька прототипів турелі, які представив на мілітарному хакатоні Міноборони. Одна з розробок посіла в одній із номінацій третє місце.

До війни Максим мав чималий творчий шлях — працював у театрі, має акторську й режисерську освіту, грає на гітарі, пише пісні та виконує їх. Саме ця багатогранність, за його словами, допомогла побачити творчість у програмуванні та реалізувати її на благо армії.

Нагадаємо, що Сили оборони повторно вразили один із найбільших НПЗ в росії.

Фото: Олена Худякова.

Військо

ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва

Опубліковано

Українські інженери розробили новий БпЛА В-1 для ураження цілей на передовій і в тилу ворога. Міністерство оборони України кодифікувало дрон і дозволило його використання у Збройних силах.

Про це повідомили в Міноборони.

Особливості БпЛА

Цей надлегкий ударний дрон створили для ураження живої сили, автомобільної та броньованої техніки, а також військових об’єктів як на лінії бойового зіткнення, так і в тилу противника.​

БпЛА В-1 оснастили малошумним потужним двигуном, що дозволяє йому перебувати в повітрі протягом декількох годин. Він здатний нести боєприпаси різних типів та ефективно виконувати бойові завдання.

Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)

Особливістю комплексу є його підвищена стійкість до засобів радіоелектронної боротьби противника, а також можливість швидкого розгортання і згортання, що зменшує ризик для екіпажу під час виконання місій.

​Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт Міноборони

Читати далі

Військо

ЗСУ використовують далекобійне озброєння, створене завдяки інвестиціям Литви

Опубліковано

Міністерство національної оборони Литви надало Україні 10 мільйонів євро на виробництво високоточного далекобійного озброєння. Це фінансування стало першим траншем у межах підтримки Сил оборони України через інвестиції в українську оборонну промисловість.

Про це повідомили в Міноборони України.

Отримане озброєння вже успішно застосовують на фронті, воно демонструє свою ефективність у бойових умовах. Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що допомога Литви є не лише підтримкою українських військових, але й інвестицією в силу, незалежність і стійкість України.

Міністерка національної оборони Литви Довіле Шакаліне вказала, що боротьба України є також захистом свободи для Європи, і Литва залишатиметься непохитним союзником, готовим допомагати до перемоги України.

Читайте також: Виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 млн гривень: умови програми

Про співпрацю з Литвою

Наразі Міністерство оборони України спільно з литовськими партнерами працює над реалізацією наступного траншу в розмірі ще 10 мільйонів євро, який спрямують на подальше посилення далекобійних можливостей українського війська.

У листопаді 2024 року ми повідомляли, що Україна підписала меморандум з Литвою, за яким остання у першому транші надасть десять мільйонів євро на виробництво далекобійних дронів. Тоді у Міноборони зазначили, що це довгострокова угода, яка сприятиме більшим литовським інвестиціям в український ОПК.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Військо

У Києві запрацював перший в Україні центр рекрутингу ГУР

Опубліковано

Головне управління розвідки відкрило в Києві перший публічний центр рекрутингу. Він стане майданчиком для відбору кандидатів, які прагнуть приєднатися до лав воєнної розвідки.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов.

У новому центрі проводитимуть співбесіди, базове тестування та надаватимуть консультації щодо умов і особливостей служби.

Кирило Буданов зазначив, що до лав ГУР потрапляє лише один кандидат зі ста:

«Ретельний добір та ставка на якість — цілеспрямована стратегія, що дозволила сформувати елітне військове середовище. Результат такого підходу — дев’ять затонулих кораблів та катерів чорноморського флоту рф, успішні рейди у ворожий тил та тисячі ліквідованих окупантів. Здатність адаптуватись, готовність до ризику та роботи на межі — риси, які шукає ГУР серед кандидатів».

Як вказує Буданов, новий центр — це частина стратегії ГУР щодо прозорої взаємодії із суспільством і залучення фахівців до захисту національної безпеки.

Читайте також: Воїни ГУР за кілька днів знищили у Криму низку систем ППО та гелікоптер (ВІДЕО)

Опубліковано Головне управління розвідки Міністерства оборони України Четвер, 10 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що у Львові бригада «Хартія» відкрила свій перший хаб (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка ГУР МО

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Писанкарка з Тернополя продає великодні набори, щоб підтримати чоловіка та його побратимів

Перед Великоднем світло у вікні квартири Ксенії горить до пізньої ночі. Жінка вкладає двох маленьких...

Суспільство5 днів тому

Плете понад 40 років: це майстер з Волині, який робить великодні кошики

«Цього мене навчив батько, якого в селі всі називали майстром, адже він мав золоті руки...

Суспільство1 тиждень тому

«Навіть якщо є лише одна рука, другою буде моя»: керамістка з Херсона ліпить разом із пораненими військовими

У Василя з позивним Метелик проблеми з моторикою. В нього не вистачає кількох пальців на...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....