Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сайт для зоознайомств. Як GladPet допоможе вам знайти друга, не виходячи з дому

Опубліковано

Якщо раптом ви вирішили завести домашнього улюбленця, не поспішайте звертатися в зоомагазин чи брати титулованих тварин з розплідника. Ми у #ШоТам впевнені майже на сто відсотків, что на всеукраїнському сайті Gladpet ви знайдете чотирилапого друга безкоштовно серед майже двох тисяч тварин, яким необхідна домівка.

Тільки обережно, півредакції “ШоТам” так ледь не гайнули за одним кошенятком із Києва в Одесу.

Яна Кікнадзе

керівник проекту GladPet , сервісу для адопції і допомоги бездомним тваринам.

Дівчина переїхала до Одеси з Запоріжжя, де активно волонтерила, доглядаючи зовсім маленьких цуциків. GladPet запустився в 2016 році на базі одеської краудфандингової платформи «Моє місто» під керівництвом Любові Ждан. Сьогодні сайт працює на всю Україну і містить інформацію про притулки, волонтерські та зоозахисні кожного міста країни. Завдяки йому вже 2091 тварина знайшла затишну домівку.

Створили GladPet , бо інформація про тварин не знаходила відгуку 

Сайт gladpet.org запрацював в Одесі в 2016 році. Він задумувався як благодійний проект, за допомогою якого люди могли знайти собі домашнього улюбленця, не виходячи з дому. Або ж допомогти прилаштувати когось із бездомних тварин. Ініціювала проект одеська краудфандінгова платформа “Моє місто”.

Коротка і зручна назва GladPet прийшла пізніше, а спочатку ресурс називався громіздко: “Системне рішення проблеми безпритульних тварин”.

Знайомтесь, це Льоха з сайту gladpet.org. Льоха любить гарно поїсти, а після – добряче помурчати. Це зараз він хлопець хоч куди, а знайшли його кошенятком – пораненого і виснаженого

Моя попередниця Любов Ждан взялася систематизувати в проекті всю інформацію про бездомних тварин. Адже повідомлення про знайд або загублених улюбленців є скрізь – і на Фейсбуці, і на OLX, на форумах або банально на кожному стовпі. А от майданчиків з перевіреною інформацією, яка б об’єднала всі ці питання,не вистачало. Таким майданчиком і став проект GladPet.

Можливості GladPet

Головне завдання нашого ресурсу – підшукати хазяїна для кожного з бездомних тваринок, анкети яких розміщені на сайті. Проте будь-хто може також і самостійно створити анкету для дворового кота чи кошенятка, яке підібрав на дорозі.

І породисті, і дворові – тут є ціла галерея з фотографіями кішок і собак, які шукають домівку. 

Аби швидше знайти, хто вам потрібний – руда кішечка, якій виповнилось кілька місяців чи дорослий пітбуль чорного кольору – на сайті є фільтри, які значно полегшать пошук. Окремо позначаємо тварин з особливостями – для тих, хто відчуває, що готовий піклуватись про таких тваринок. 

Коли чотирилапі кандидати на прилаштування не сидять в онлайні, вони виходять на фестиваль Home me Fest (теж справа рук команди Gladpet). І тут же закохують у себе відвідувачів

Бувають ситуації, коли можливості забрати тварину у відвідувача ресурсу немає, але є бажання допомогти. Керівники проекту GladPet передбачили для таких людей можливість опікунства. Для того, аби стати опікуном, треба зв’язатися з притулком тварини і передавати чотирилапому їжу та ліки, а за бажання – і відвідувати його. 

Також на GladPet знайдете поради від ветеринарів або волонтерів про те, як правильно піклуватись про тварин.

Замість фейсбуку та сайтів оголошень

Іноді, коли на olx.ua вводите слово “котик” – вам видають штани, посуд, техніка.

У цьому плані шукати на GladPet зручно. Бо якщо ти шукаєш кота – конкретно рудого, конкретно якоїсь породи (так, у нас навіть породисті є), ти знайдеш рудого котика потрібної породи, а не штани чи ще якусь маячню.  

Групи у Фейсбук також малоефективні, це не те місце, де люди цілеспрямовано шукають собі тварин, там реально важко знайти господаря для тварини.

А по-друге, там дуже багато сумних фотографій чотирилапих. Звичайній людині, яка не пов’язана із зоозахисниками, важко це витримувати морально – якщо вона бачить фото лапи з відкритою кісткою, вона не захоче взяти тварину додому. Єдине, чого ви досягнете – людина буде шокована. 

Не сперечаюся, такі пости в соцмережах статистично показують класний результат, але у той же час і відштовхують людей. 

Ми вирішили, що від такої практики потрібно відходити і робити тільки красиві і класні анкети, які будуть заохочувати людей дізнатись більше про тварину. Який характер, що вона любить, що не любить, побажання щодо прилаштування.

Модерацією фото займаюсь я разом з волонтерами і “криваві” фото у нас на сайті видаляються. Я можу зателефонувати власнику анкети і попросити опублікувати його більш красиву фотографію. Або сама видаляю цю фотографію, і пояснюю власнику анкети, з яких причин це зробила. Буває таке, коли видно тільки хвостик або вушко тварини. 

Словом, на мені зараз модерація сайту, те ж саме з консультаціями і реєстраціями – всі питання до мене.

Складнощі у взаємодії з зоозахисниками

Суспільство не дуже любить зоозахисників, багато хто вважає їх аферистами.

Підтверджую, деякі дійсно такі –  використовують фотографії чужих тварин, збирають гроші нібито для допомоги…

Зоозахисники, в свою чергу, не дуже довіряють людям, далеким від теми захисту тварин. І коли говориш їм, що є повністю безкоштовний ресурс, на якому можна розмістити фото тварин для адопції, не вірять.

Цей похмурий хлопчина, названий на честь іспанського футбольного клубу. Життя його покидало, тому тікає від обіймів та люблячих сердець. Треба щось з цим робити

Проект GladPet, як ви знаєте, з Одеси. І тут на щастя, нам довіряють. А от взаємодіяти з іншими містами інколи набагато складніше.

Львів я дуже люблю: система допомоги та взаємодії між волонтерами там працює ідеально! І  є протилежний Харків та Миколаїв, де взаємодіяти з волонтерськими спільнотами та притулками надскладно!

Не сайтом єдиним

Зрозуміло, інколи одного сайту недостатньо, аби розчулити людину, показати їй, що цей песик чи кішечка – це той чотирилапий, який чекав на неї все життя. Для цього ми і влаштовуємо уже третій рік поспіль фестиваль Home Me Fest у Одесі.

Участь у ньому можуть брати і притулки, і просто небайдужі люди, які хочуть віддати собаку чи кота у добрі руки. Тут же волонтери, ветеринари та кінологи діляться своїм досвідом, розповідають про правила догляду, виховання і турботи про тварин.

І це працює – у минулому році нам вдалось знайти родину для 38 тварин. А ще за частиною люди потім вертались до притулків, просто побачивши чотирилапого на фестивалі.

Колись напівдикого Моню витягали з-під машини четверо людей. Тепер він ділиться успішним кейсом “Як бути всиновленим” на фестивалі Home me

Ми так прилаштували щеня – витягли його з сусідами з-під машини, віддали у притулок. А потім побачили його на фестивалі ділового,з нашийничком і його власною людиною. 

Здається, моїй команді вдається донести людям головне: мовчазні чотирилапі біля вас – це не речі, а такі ж створіння, які відчувають біль та емоції. І готові любити вас просто за те, що ви є. 

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі