Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сайт для зоознайомств. Як GladPet допоможе вам знайти друга, не виходячи з дому

Опубліковано

Якщо раптом ви вирішили завести домашнього улюбленця, не поспішайте звертатися в зоомагазин чи брати титулованих тварин з розплідника. Ми у #ШоТам впевнені майже на сто відсотків, что на всеукраїнському сайті Gladpet ви знайдете чотирилапого друга безкоштовно серед майже двох тисяч тварин, яким необхідна домівка.

Тільки обережно, півредакції “ШоТам” так ледь не гайнули за одним кошенятком із Києва в Одесу.

Яна Кікнадзе

керівник проекту GladPet , сервісу для адопції і допомоги бездомним тваринам.

Дівчина переїхала до Одеси з Запоріжжя, де активно волонтерила, доглядаючи зовсім маленьких цуциків. GladPet запустився в 2016 році на базі одеської краудфандингової платформи «Моє місто» під керівництвом Любові Ждан. Сьогодні сайт працює на всю Україну і містить інформацію про притулки, волонтерські та зоозахисні кожного міста країни. Завдяки йому вже 2091 тварина знайшла затишну домівку.

Створили GladPet , бо інформація про тварин не знаходила відгуку 

Сайт gladpet.org запрацював в Одесі в 2016 році. Він задумувався як благодійний проект, за допомогою якого люди могли знайти собі домашнього улюбленця, не виходячи з дому. Або ж допомогти прилаштувати когось із бездомних тварин. Ініціювала проект одеська краудфандінгова платформа “Моє місто”.

Коротка і зручна назва GladPet прийшла пізніше, а спочатку ресурс називався громіздко: “Системне рішення проблеми безпритульних тварин”.

Знайомтесь, це Льоха з сайту gladpet.org. Льоха любить гарно поїсти, а після – добряче помурчати. Це зараз він хлопець хоч куди, а знайшли його кошенятком – пораненого і виснаженого

Моя попередниця Любов Ждан взялася систематизувати в проекті всю інформацію про бездомних тварин. Адже повідомлення про знайд або загублених улюбленців є скрізь – і на Фейсбуці, і на OLX, на форумах або банально на кожному стовпі. А от майданчиків з перевіреною інформацією, яка б об’єднала всі ці питання,не вистачало. Таким майданчиком і став проект GladPet.

Можливості GladPet

Головне завдання нашого ресурсу – підшукати хазяїна для кожного з бездомних тваринок, анкети яких розміщені на сайті. Проте будь-хто може також і самостійно створити анкету для дворового кота чи кошенятка, яке підібрав на дорозі.

І породисті, і дворові – тут є ціла галерея з фотографіями кішок і собак, які шукають домівку. 

Аби швидше знайти, хто вам потрібний – руда кішечка, якій виповнилось кілька місяців чи дорослий пітбуль чорного кольору – на сайті є фільтри, які значно полегшать пошук. Окремо позначаємо тварин з особливостями – для тих, хто відчуває, що готовий піклуватись про таких тваринок. 

Коли чотирилапі кандидати на прилаштування не сидять в онлайні, вони виходять на фестиваль Home me Fest (теж справа рук команди Gladpet). І тут же закохують у себе відвідувачів

Бувають ситуації, коли можливості забрати тварину у відвідувача ресурсу немає, але є бажання допомогти. Керівники проекту GladPet передбачили для таких людей можливість опікунства. Для того, аби стати опікуном, треба зв’язатися з притулком тварини і передавати чотирилапому їжу та ліки, а за бажання – і відвідувати його. 

Також на GladPet знайдете поради від ветеринарів або волонтерів про те, як правильно піклуватись про тварин.

Замість фейсбуку та сайтів оголошень

Іноді, коли на olx.ua вводите слово “котик” – вам видають штани, посуд, техніка.

У цьому плані шукати на GladPet зручно. Бо якщо ти шукаєш кота – конкретно рудого, конкретно якоїсь породи (так, у нас навіть породисті є), ти знайдеш рудого котика потрібної породи, а не штани чи ще якусь маячню.  

Групи у Фейсбук також малоефективні, це не те місце, де люди цілеспрямовано шукають собі тварин, там реально важко знайти господаря для тварини.

А по-друге, там дуже багато сумних фотографій чотирилапих. Звичайній людині, яка не пов’язана із зоозахисниками, важко це витримувати морально – якщо вона бачить фото лапи з відкритою кісткою, вона не захоче взяти тварину додому. Єдине, чого ви досягнете – людина буде шокована. 

Не сперечаюся, такі пости в соцмережах статистично показують класний результат, але у той же час і відштовхують людей. 

Ми вирішили, що від такої практики потрібно відходити і робити тільки красиві і класні анкети, які будуть заохочувати людей дізнатись більше про тварину. Який характер, що вона любить, що не любить, побажання щодо прилаштування.

Модерацією фото займаюсь я разом з волонтерами і “криваві” фото у нас на сайті видаляються. Я можу зателефонувати власнику анкети і попросити опублікувати його більш красиву фотографію. Або сама видаляю цю фотографію, і пояснюю власнику анкети, з яких причин це зробила. Буває таке, коли видно тільки хвостик або вушко тварини. 

Словом, на мені зараз модерація сайту, те ж саме з консультаціями і реєстраціями – всі питання до мене.

Складнощі у взаємодії з зоозахисниками

Суспільство не дуже любить зоозахисників, багато хто вважає їх аферистами.

Підтверджую, деякі дійсно такі –  використовують фотографії чужих тварин, збирають гроші нібито для допомоги…

Зоозахисники, в свою чергу, не дуже довіряють людям, далеким від теми захисту тварин. І коли говориш їм, що є повністю безкоштовний ресурс, на якому можна розмістити фото тварин для адопції, не вірять.

Цей похмурий хлопчина, названий на честь іспанського футбольного клубу. Життя його покидало, тому тікає від обіймів та люблячих сердець. Треба щось з цим робити

Проект GladPet, як ви знаєте, з Одеси. І тут на щастя, нам довіряють. А от взаємодіяти з іншими містами інколи набагато складніше.

Львів я дуже люблю: система допомоги та взаємодії між волонтерами там працює ідеально! І  є протилежний Харків та Миколаїв, де взаємодіяти з волонтерськими спільнотами та притулками надскладно!

Не сайтом єдиним

Зрозуміло, інколи одного сайту недостатньо, аби розчулити людину, показати їй, що цей песик чи кішечка – це той чотирилапий, який чекав на неї все життя. Для цього ми і влаштовуємо уже третій рік поспіль фестиваль Home Me Fest у Одесі.

Участь у ньому можуть брати і притулки, і просто небайдужі люди, які хочуть віддати собаку чи кота у добрі руки. Тут же волонтери, ветеринари та кінологи діляться своїм досвідом, розповідають про правила догляду, виховання і турботи про тварин.

І це працює – у минулому році нам вдалось знайти родину для 38 тварин. А ще за частиною люди потім вертались до притулків, просто побачивши чотирилапого на фестивалі.

Колись напівдикого Моню витягали з-під машини четверо людей. Тепер він ділиться успішним кейсом “Як бути всиновленим” на фестивалі Home me

Ми так прилаштували щеня – витягли його з сусідами з-під машини, віддали у притулок. А потім побачили його на фестивалі ділового,з нашийничком і його власною людиною. 

Здається, моїй команді вдається донести людям головне: мовчазні чотирилапі біля вас – це не речі, а такі ж створіння, які відчувають біль та емоції. І готові любити вас просто за те, що ви є. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі