

Суспільство
Саудівська компанія купила один із найбільших агрохолдингів України
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Саудівська сільськогосподарська і тваринницька компанія The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co (Salic) придбала український агрохолдинг “Мрія”. Про це повідомляє “Укрінформ”.
Зазначимо, що цей контракт не означає купівлю української землі. Він означає купівлю українських активів, підвищення рівня інвестицій в український аграрний комплекс і рівня технологій, які приходять зараз в Україну.
Після продажу “Мрія” продовжить свою діяльність в Україні спільно з дочірньою компанією SALIC – Continental Farmers Group.
Що це за компанія?
SALIC є власністю суверенного фонду Саудівської Аравії, і є сьогодні одним із найбільших у світі інвесторів у сфері сільськогосподарського бізнесу у світі.
Як йдеться у повідомленні, рішення придбати агрохолдинг “Мрія” є надзвичайно важливою подією і демонструє готовність іноземних інвесторів укладати гроші в Україну, кардинальні зміни в інвестиційному кліматі і в ставленні інвесторів до нашої держави.
Повідомляється, що протягом наступних двох років планується інвестувати “значні кошти” в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку.
Чим відомий агрохолдинг “Мрія”?
“Мрія” – одна з найбільших українських агрокомпаній, обробляє 150 тис га в шести областях Західної України: Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській та Рівненській.
У своєму активі “Мрія” має 4 сучасних елеваторних комплекси загальною потужністю 380 тис тонн, картоплесховище загальною місткістю 52 тис тонн, насіннєвий і крохмальний заводи. Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших сільськогосподарських культур.
У серпні 2014 року колишня материнська компанія “Мрії” оголосила дефолт по загальній заборгованості 1,1 млрд дол. А 21 серпня 2018 року кредитори і менеджмент “Мрії” успішно завершили реструктуризацію боргу і вивели компанію з дефолту.
Найбільша угода за роки незалежності
Угода SALIC з “Мрією” є найбільшим контрактом, найбільшою купівлею у сільськогосподарському секторі за всю історію незалежної України, а також загалом першою інвестицією в українську економіку “такого масштабу” після початку війни на Донбасі у 2014 році.
Іноземні інвестиції сприятимуть підвищенню врожайності, експорту, надходження валютної виручки в Україну та створенню нових високооплачуваних робочих місць.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Ужгороді відкрили пам’ятний знак жертвам Голокосту в Закарпатській області.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Закарпатської ОВА.
Зазначається, що меморіальну табличку жертвам антисемітської політики в регіоні встановили на площі Євгена Фенцика біля Закарпатської обласної філармонії в Ужгороді.
«Вона стане символом пам’яті про єврейських жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни», – йдеться в повідомленні.
«Впевнений, що і надалі акції, спрямовані на збереження пам’яті закарпатців, які трагічно загинули від рук тоталітарних режимів, будуть засторогою від повторення найжахливіших сторінок в історії», – наголосив директор департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Роман Модавчук.
Читайте також: «Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни
Нагадаємо, у Покровську на Донеччині 29 серпня відкрили пам’ятник «Героям Небесної Сотні».
Крім того, у Броварах на Київщині у парку «Перемога» встановили інтерактивний «Меморіал пам’яті», у якому представлена інформація про мешканців громади, які загинули на війні.
Фото: facebook.com/odazakarpattya.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Повітряні Сили знищили російський розвідувальний безпілотник «Орлан-10» на Миколаївщині.
Про це повідомило повітряне командування «Південь» у фейсбуці.
«27 вересня 2023 року на Миколаївщині силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” знищено російський розвідувальний БпЛА “Орлан-10″», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Прозорість під час війни та її важливість у відбудові
Нагадаємо, Сили ППО у ніч на вівторок, 26 вересня, збили 26 із 38 «шахедів».
Також у ніч на 25 вересня Повітряні Сили уночі збили 30 повітряних цілей під час масованої атаки ворога.
Фото: facebook.com/PvKPivden.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Херсонщині відновили доступ до безпечної води у 36 селах
Канадсько-Українська Фундація (КУФ) та Конґрес Українців Канади (КУК) у межах спільної ініціативи – Український гуманітарний заклик – забезпечили 36 селам Бериславського району Херсонщини доступ до безпечної води.
Про це повідомляє ШоТам.
Вивчивши проблему цих населених пунктів, КУФ та КУК надали грант Українському Конґресовому Комітету Америки у розмірі 50 тисячі доларів, який придбав та достав 40 заглибних водяних помп та 60 1000-літрових баків для води для місцевих громад.
«Села, які отримують цю допомогу, є одними з найменш забезпечених гуманітарною допомогою в цьому регіоні, насамперед через їхню небезпечну близькість до російських військ, а деякі з них розташовані всього за кілька сотень метрів від лінії фронту», – коментує голова правління КУФ Віктор Гетьманчук.
Додатковою проблемою, з якою стикаються постраждалі громади, є відсутність регулярного водопостачання для посівів і присадибних ділянок, що призводить до низьких врожаїв. Попри те, що ці громади вже змушені протистояти щоденним російським ракетним обстрілам, руйнування водопостачання – лінії життя цих сільських громад – додає ще одну загрозу їхньому виживанню.
Кошти для реалізації цього проєкту були зібрані під час сніданку зі збору коштів, на якому 27 червня виступив почесний посол Канади в ООН з 2020 року Боб Рей.
«Ця допомога забезпечує довгострокову стійкість громад. Разом ми суттєво впливаємо на життя тисяч українців, які постраждали від війни. Однак наша робота ще далеко не завершена. Ми продовжуватимемо відстоювати права цих громад і прагнути до майбутнього, в якому доступ до чистої води буде гарантований для всіх», – підкреслює Віктор Гетьманчук.
Довідка
Український гуманітарний заклик було започатковано в січні 2022 року Конґресом Українців Канади та Канадсько-Українською Фундацією для швидкої та ефективної координації надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, яке постраждало від повномасштабного вторгнення Росії в Україну, включно з наданням допомоги переміщеним особам у Європі та Канаді.
На сьогодні Український Гуманітарний Заклик допоміг українцям на суму понад 47 мільйонів доларів США у вигляді харчів, медикаментів, тимчасового житла, психіатричної допомоги, хірургічної допомоги, обладнання для пожежників, індивідуальних аптечок, машин швидкої допомоги, генераторів та багатьох інших видів допомоги.
Нагадаємо, у Софіївці, Миролюбівці та Олександрівці на Дніпропетровщині встановили 14 водоочисних станцій.
Також у Бобровому Куті Калинівської громади на Херсонщині встановили водонапірну башту обʼємом 25 кубометрів, повідомили в обласній військовій адміністрації.
Фото: з відкритих джерел.