Суспільство
Миколаївські сапери отримали техніку для підводного розмінування (ВІДЕО)
Сапери у Миколаєві отримали сучасну техніку для проведення робіт з підводного розмінування. Допомога надійшла за підтримки Європейського Союзу та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Про це повідомили у ДСНС України.
Зазначається, що відтепер, завдяки зусиллям органів влади та міжнародних благодійників підрозділ водолазів ДСНС підсилено металодетектором та підводним апаратом з дистанційним керуванням.
Металодетектор призначений для виявлення мін, саморобних вибухових пристроїв і боєприпасів, що не вибухнули та може використовуватись під водою на глибині до 30 м, підводний апарат — для підводного знімання, інспекції підводних комунікацій та споруд.
Читайте також: Доглядають врятованих коней, реабілітують військових й тренують дітей. Цей кінний клуб на Полтавщині продовжує працювати попри війну
Відзначимо, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) — центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики в сферах:
- цивільного захисту,
- захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню,
- ліквідацію надзвичайних ситуацій,
- рятувальної справи,
- гасіння пожеж,
- пожежну та техногенну безпеки,
- діяльність аварійно-рятувальних служб,
- профілактику травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій утворена шляхом реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій і Державної інспекції техногенної безпеки України. З 25 квітня 2014 діяльність Служби спрямовується і координується Кабінетом міністрів через Міністра внутрішніх справ.
Нагадаємо, служба зайнятості почала видавати ваучери на навчання за професією «сапер».
Також ми розповідали, як вінницька компанія представила надлегкий безпілотник-міношукач.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі