Суспільство
Ринок українських равликів виріс у 100 разів
За останні 4 роки ринок українських равликів виріс у 100 разів, про що свідчить зростання експорту. Найбільше купує Литва – на неї припадає 80% усього експорту, пише AgroPortal.
Популярність такого бізнесу аналітики пояснюють високою додатковою вартістю, а також тим, що для вирощування великої кількості равликів потрібні невеликі площі.
Дефіцит равликів
Щорічне споживання равликів на світовому ринку перевищує 120 тис. тонн, а пропозиція покриває попит тільки на 60-70%.
На світовому ринку Франція є основним імпортером і експортером (реекспорт) равликів. У ЄС цей ринок споживає близько 60% всіх равликів в світі.
Читайте також: Біля Львова вирощують їстівних равликів
Найвідоміші види равликів для розведення в Україні – Хелікс і Ахатина. За 2017-6 міс. 2018 року на Литву довелося більше 80% всього експорту українських равликів. У Литві равликів готують для подальшої обробки і продажу їх на європейські ринки у вигляді готових страв або напівфабрикатів.
Середня експортна ціна склала $1,1 за кілограм, в той час як ціна на готові страви з равликів (ескарго) могли бути вище в 10-20 разів.
Заробити на жаб’ячій фермі
Зазначається також, що серед унікальних делікатесів значне місце займає і жаб’яче м’ясо. В Україні жаб’ячі лапки не вважають популярним і поширеним продуктом, продаються вони в основному в рибних магазинах. Як і равлики, готові жаб’ячі лапки подають в ресторанах з європейською і екзотичною кухнею. Тому виробники жаб співпрацюють з великими продуктовими магазинами і ресторанами в Україні, але в основному вирощують їх на експорт.
Читайте також: Данія збудує в Україні м’ясопереробний завод
Через скорочення популяції жаб у всьому світі, зокрема в найбільших країнах-виробниках (Індонезії, Китаї і В’єтнамі), попит на українських жаб зростає.
Сертифікат на експорт жаб’ячої продукції до Європейського союзу нині мають 5 вітчизняних компаній. Основний покупець — Франція.
Вартість кілограма лапок на внутрішньому ринку коливається від 200 до 650 грн. В Європі їх продають по €10-15/кг при собівартості €2.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі