Суспільство
Рух Veteranka оголосив маніфест, щоб забезпечити військовиць на фронті жіночими бронежилетами та формою
На Михайлівській площі у центрі Києва українські ветеранки одягнули жіночий бронежилет на пам’ятник княгині Ользі й закликали Міноборони забезпечити жінок на фронті анатомічними бронежилетами, зручною зимовою формою, касками, берцями маленьких розмірів та іншою жіночою амуніцією.
Щоб збільшити можливості реалізації жінок-військових у суспільстві Рух Veteranka розпочав адвокаційну кампанію та оприлюднив маніфест. Ветеранки заявили, що тестували бронезахист декількох українських виробників та мають позитивні відгуки.
«Цією громадською акцією ми звертаємося до Міноборони, щоб вони публічно звернулися до всіх виробників бронезахисту, об’єдналися та забезпечили жінок-військовослужбовиць надійною амуніцією з урахуванням анатомії. Якщо не почати це робити негайно, ми фактично будемо втрачати наших військових. Наразі 5 тисяч захисниць на рівні з чоловіками боронять нашу землю на передовій безпосередньо у зоні смертельного ризику», — заявила ветеранка Юлія Кіріллова, співзасновниця руху Veteranka.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
За словами іншої учасниці руху, парамедикині Олени Шарговської, сьогодні жінки у війську змушені носити «чоловічий» варіант амуніції.
«Без полегшених плит вага такого бронежилета може сягати від 8–10 кілограмів. У сукупності з рюкзаком 15–20 кілограмів, аптечкою, різним одягом та додатковою амуніцією — таку вагу щодня носить на собі парамедик. Мені, наприклад, важливо, щоб броня не заважала працювати, тому в мене менша вага через неповний захист (боки відкриті, незахищені). Належна броня надважлива, щоб людина довше зберігала своє здоров’я, щоб рятувати інших. Наразі забезпечення жінок відповідною бронею не просто актуальне, а нагальне завдання. Відлік іде на хвилини, адже дівчата вже на фронті, а амуніцією досі не забезпечує держава», — наголосила вона.
Окремо представниці руху зауважили, що закупівлі з-за кордону доставляються критично довго, зокрема, одна постача з Америки тривала пів року.
Читайте також: «Ти жінка, ти маєш мовчати й терпіти». Насправді – ні. Як мобільні бригади рятують постраждалих від домашнього насильства
«Тому ми наголошуємо на тому, щоб матеріально-технічне забезпечення захисниць було не на плечах волонтерів, це відповідальність Міністерства оборони України», — додали у Veteranka.
Довідково
Ще з 2014 року жінки брали активну участь у бойових діях на Сході. Від початку ж повномасштабного вторгнення їх кількість в армії лише зростає: за офіційними даними, станом на травень 2023 року у ЗСУ служили 42 тисячі жінок, понад 5 тисяч із яких – безпосередньо у зоні смертельного ризику, на передовій. І є проблеми, що потребують термінового вирішення. Зокрема забезпечення жінок на фронті сучасною анатомічною бронею.
Нагадаємо, Міноборони офіційно поставило літню форму для жінок-військових на забезпечення.
Раніше перші партії жіночої військової форми надійшли на тестування до ЗСУ, на черзі – взуття.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі