Суспільство
Розпочали дегазацію Грибовицького сміттєзвалища у Львові
На Грибовицькому сміттєзвалищі Львова тривають роботи із рекультивації. Як розповів директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко, триває монтаж системи очистки інфільтрату (зворотного осмосу), а також нещодавно підрядна організація розпочала дегазацію.
Що передбачає проєкт?
Вже розпочались роботи із дегазації. Сам проєкт рекультивації розділений на три частини: власне сама рекультивація, до якої тривала підготовка, очистка зворотного осмосу, тобто очистка інфільтрату, а також дегазація самого полігону.
Дегазацією Грибовицького сміттєзвалища займається «Клінер Енерджі». Як розповіли у міськраді, підприємство, яке перемогло на конкурсі, має виконати відповідні умови для громади Грибовицької селищної ради, для Малехівської селищної ради та, відповідно, для міста. В межах угоди був порахований 1 млн на грибовицьку громаду, 1 млн на малехівську громаду і будуть пораховані гроші на місто. Це умови того, що це підприємство перемогло на інвестиційному конкурсі. Крім того, у подальшому, коли цей проєкт буде реалізований, і встановлене обладнання, відповідно, добуватиметься газ, який перетворюватиметься на енергію, 12% від прибутку це підприємство так само перераховуватиме на потреби міста.
«Тобто це підприємство видобуватиме газ та отримуватиме за це прибутки від продажу електроенергії. Суть дегазації полягає у тому, що буриться велика кількість свердловин, відкачується газ, який там є, і утворюється у будь-якому випадку у тілі полігону. Газ спалюється та в результаті спалювання утворюється електроенергія, яка передається за визначеними тарифами на зелений ринок”, — зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.
Як вирішують проблему відходів?
Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття.
А вже цього року в місті запрацює станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.
Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі
Грибовицьке сміттєзвалище – місце, куди вивозять сміття зі Львова та частини районів області, діє з 1957 року і є одним із найбільших забруднювачів навколишнього середовища на території Львівської області. Сміттєзвалище є третім за розміром у Європі та займає понад 33 га площі. Неодноразово селяни з навколишніх сіл, місцеві депутати та громадські активісти влаштовували протести з вимогою вирішити екологічну проблему області, однак полігон діє досі. Закрити сміттєзвалище і збудувати сміттєпереробний завод обіцяли практично кожен мер Львова та голова ЛОДА, однак поки безрезультатно.
28 травня 2016 року на території Грибовицького сміттєзвалища почалася велика пожежа. Незабаром на сміттєзвалищі стався обвал твердих побутових відходів, внаслідок чого під завалами загинули троє рятувальників: начальник ДПРП-48 по охороні м. Рава-Руська капітан служби цивільного захисту Рудий Юрій Миколайович (нар. 1987), начальник караулу ДПРЧ-17 по охороні м. Жовква старший лейтенант служби цивільного захисту Вненкевич Андрій Миколайович (нар. 1983), пожежник ДПРЧ-17 по охороні м. Жовква сержант служби цивільного захисту Юнко Богдан Юрійович (нар. 1988).
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі