Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Roomio – бренд, що підкорює ринок ЄС. Як харківський виробник меблів відновив роботу на Львівщині

Опубліковано

Roomio – харківський бренд меблів, який працює з 2018 року. Компанією керують двоє партнерів – Володимир Мисик та Артем Свірський. До цього Володимир певний час працював менеджером з продажу в будівельній фірмі. Саме там йому в 19 років запропонували очолити новий меблевий проєкт.

До повномасштабної війни в компанії працювали понад 50 людей. Перші кілька тижнів березня команда Roomio займалась гуманітарною допомогою для мешканців важкодоступних районів Харківщини – доставляли продукти та ліки. Наприкінці березня команда вирішила евакуювати бізнес та відновити роботу на Львівщині. 

Сьогодні колектив Roomio живе разом: із сім’ям та чотирилапими улюбленцями колег. А ще харківському бізнесу вдалося не просто перезапустити виробництво, а й налагодити експорт: тепер українські меблі замовляють навіть у Данії.

Володимир Мисик

Співвласник та керівник меблевого бренду Roomio

У 18 – менеджер з продажу, у 19 – власник меблевого бізнесу

Я працював в одній будівельній компанії менеджером з продажу. Добре виконував свої обов’язки та гарно себе зарекомендував, тому згодом керівництво фірми запропонувало мені очолити їхній інвест-проєкт з виробництва меблів. Я погодився і з часом став власником цієї новоствореної компанії.

До цього взагалі не працював в меблевій сфері й не мав до неї жодного стосунку. Я захоплювався автомобільними перегонами, активно займався, навіть став майстром спорту України з мотоспорту. Однак у грудні минулого року отримав травму і був змушений продати свій автомобіль. 

Найцікавіші перегони в нас були на Херсонщині, де зараз бої – це Олешківські піски, Херсон, Кінбурнська коса. Коли в новинах згадують про ці місця, то я вже не вперше чую про них. Я дуже добре їх знаю, це неймовірні краєвиди, справжні пустелі, які навіть складно уявити тим, хто не бачив цього на власні очі. 

Команда Roomio під час робочої наради в Харкові.

Я не захоплювався сферою меблів та інтер’єрів, та й будівництво мене не цікавило. Проте я одразу почав співпрацювати з партнером, який вже багато років займався виробництвом меблів. У нього не було можливості робити це швидко та масштабно, але завдяки компанії, яка в нас інвестувала, це вдалось. Я відповідав за загальне керівництво, а партнер – за технологічні процеси.

Читайте також: «Це справа нашого життя». Херсонці відкрили в Києві Verde Salad Bar з легендарними «космічними» сирниками

Чому саме меблі? Я розумів, що був гарантований попит на цю продукцію, бо будівельна фірма, в якій я працював раніше, виконувала замовлення в сфері HoReCa, а от виробництво меблів та облаштування інтер’єрів постійно комусь передавала. Тому, коли я починав, то розумів, що принаймні невеликий, але все ж постійний обсяг замовлень в нас буде. 

Робота до повномасштабної війни

На початку ми працювали вп’ятьох. Крім нас з Артемом, в команді було ще троє працівників. Це були люди, яких в компанію привів Артем і з якими він вже співпрацював раніше. З часом команда розширювалась. На початку було трохи складно координувати роботу людей, які старші за мене, але згодом я збагнув рівень відповідальності і все налагодилось.

У Харкові на початку 2022 року в нас працювали понад 50 людей. Основною діяльністю компанії було виробництво індивідуальних меблів для будинків та квартир, комерційної нерухомості, фарбування деталей, обробка каменя та виробництво м’яких меблів. 

Цільовою аудиторією нашого бізнесу були сім’ї, які купили квартиру чи будинок, замовили дизайн проєкту та вже були на стадії його реалізації. Переважно це були люди, які переїхали в новий будинок і замовляли для себе меблі, рідше – ті, хто ремонтував свої будинки. 

Ми вийшли на досить масштабний рівень розвитку. Торік ми сплатили приблизно мільйон гривень податків, забезпечували харків’ян робочими місцями та якісними меблями. Мали власне виробництво, офіс, шоурум, запустили сайт та соцмережі. Також серед наших клієнтів часто працювало «сарафанне радіо», адже постійні споживачі часто рекомендували нас своїм знайомим.

24 лютого я був у відрядженні, прокинувся в Києві – від вибухів

Попри всі тривожні настрої в суспільстві, ми навіть не думали, що все відбудеться саме так, а відповідно, не готувались до цього, навіть не збирали тривожних валіз. Я до останнього не вірив, що можна ось так прийти в мирні міста та бомбити їх, запускати ракети, стріляти з автоматів та їхати танками. Я розумів, що може бути загострення на сході, але в те, що буде атака на інші міста, я просто не міг повірити.

24 лютого я був у відрядженні у Києві. Прокинувся від прильотів ракет поблизу. Ми швидко спакували речі та виїхали за місто. Десь близько 10 ранку зв’язались з командою та вирішили, що сьогодні виробництво в Харкові не працюватиме, а далі – буде видно. 

Перші два тижні ми зовсім не думали про бізнес. Люди в Харкові намагалися виживати, знаходити їжу та медикаменти, про роботу навіть не йшлося. Місяць ми займались гуманітарною допомогою для Харківської області, робили це через наших співробітників. Допомагали окупованим та прифронтовим районам, де дійсно були серйозні проблеми з логістикою, як-от Старий Салтів, Хотомля, Рубіжне, Вовчанськ.

Там ми використовували наші ресурси та транспорт. Купляли продукти та медикаменти самостійно, іноді їх нам передавали безкоштовно. Наша робота не була марною, але все закінчилось на тому етапі, коли лід повністю розтанув. До того ми відправляли більшу частину продукції через Печенізьке водосховище, яке було вкрите льодом, адже всі мости були підірвані. 

Читайте також: Для тих, хто сумує за Харковом. Переселенці відкрили в Києві кафе «ХА» з легендарною квадратною піцою

За два тижні ми зрозуміли, що це швидко не закінчиться й потрібно працювати. І якщо не розвивати, то бодай підтримувати економіку. Тоді й були заклики від держави до підприємців відновлювати роботу. Посеред березня ми зустрілись з частиною команди, якій вдалось виїхати на захід України, поспілкувались та вирішили, що будемо перевозити бізнес і відновлювати роботу. Невдовзі отримали запрошення від місцевої влади і вже наприкінці березня переїхали на Львівщину.

Якщо розглядати західні області України, то Львів є економічним, логістичним та робочим центром. Насправді всі міста хороші, проте деякі – менш адаптовані для розвитку бізнесу. 

Найважче – це вантажити фури під обстрілами

З переїздом нам допомогли харківські партнери, які мали багато автотранспорту і так само намагались вивезти своє обладнання. Ми довантажували їхні фури своїм обладнанням і так перевозили його. Основне ми вивезли за перший тиждень, все інше – за другий. І вже те, що було не настільки необхідним в роботі, – до кінця травня. Зараз в Харкові залишилась лише будівля з вибитими вікнами, бо обладнання, комп’ютери, сировину та все, що було потрібно, ми забрали. 

Обладнання довелося вивозити з Харкова під звуки вибухів: окупанти обстрілювали місто з артилерії.

Найскладнішим було завантажити обладнання в Харкові, бо воно важке, велике, специфічне. Під час роботи йшли обстріли, прилітали ракети, артилерійські снаряди. Люди дві години вантажили, ще стільки ж – ховались в підвалі. І так по колу. 

З працівниками живемо під одним дахом

Ми відновили роботу підприємства ще під час переїзду. Я знайшов замовлення і тільки-но привезли основне обладнання – почали його виконувати. Фактично, переїзд відбувався паралельно з початком роботи.

Частина команди Roomio у Львові.

Зараз у нас працюють 15 людей з Харківщини, також працевлаштували кількох місцевих мешканців. Приміщення шукали в інтернеті, зупинились на кількох варіантах, я їх оглянув і обрав це. Сьогодні ми маємо велику територію в селі неподалік Львова, де разом живемо та працюємо. Тут же розмістили наше виробництво, склад та офіс. Деякі співробітники переїхали зі своїми сім’ями та домашніми тваринками, тому в нас зараз дуже цікавий досвід спільного проживання.

Частина працівників Roomio переїхали до Львова зі своїми домашніми улюбленцями.

Влітку матеріал про нас підготувало відоме видання The New York Times. Нашими контактами з ними поділилась місцева влада. Вони цікавились і нашим досвідом релокації, і побутом, в якому ми живемо зараз, а також особистими історіями членів нашої команди. 

Нам дуже допомагають місцеві

У Харкові конкуренції в сфері бізнесу було більше, ніж на Львівщині. Ми звикли до того, що конкурентів багато, а тут такої ситуації немає. Нас дуже підтримують місцеві, починаючи від перехожих на вулиці чи гостей в магазині, і до місцевої влади. Іноді люди роблять вибір на нашу користь через те, що в нас складна ситуація і в такий спосіб вони нас прагнуть підтримати.

Приміщення бренду у Львові.

Якось нам запропонували організувати на території виробництва публічний захід. Місцева влада запросила наших потенційних партнерів та клієнтів, допомогла з організацією, і ми провели його у відкритому форматі. Політики, підприємці, дизайнери, архітектори та люди інших професій обговорювали повоєнну відбудову України. Говорили про виклики для архітектури та будівництва після завершення війни.

На новому місці бренд запустив роботу з евакуйованим із Харкова обладнанням.

Мене часто запрошують на різні заходи, щоб допомогти влитись в активне середовище області. Наприклад, напередодні Дня Незалежності я відвідував телебачення, де ми спілкувались на різні теми в проєкті «Молодь перемоги». Там були представники різних сфер: військовий, співак, волонтерка, олімпійська чемпіонка, освітянин та я, як людина зі сфери бізнесу. Дуже приємно, коли запрошують на дискусії та дають можливість розповідати про нашу діяльність.

Почали експортувати меблі до Данії

Ми вже облаштувались та починаємо поступово виходити на той рівень обсягу замовлень, який мали до повномасштабного вторгнення. Вже відновили виробництво меблів для будинків та квартир, комерційної нерухомості, запустили шпонування (приклеювання натурального дерева до плитних матеріалів) та фарбування. Крім того, створюємо “напівфабрикати”, які використовуємо для себе, а також продаємо іншим фірмам, що виготовляють меблі. 

Меблі, створені харківським брендом Roomio.

Наразі ми виконуємо замовлення для Харкова, Полтави, Львова та на експорт. Роботу з іноземними клієнтами ми відкрили для себе нещодавно, але вже відправили перші вироби до Данії.

Ми відповідаємо за якість наших меблів

Ми робимо меблі індивідуально під запит клієнта та проєктуємо їх, враховуючи всі особливості та побажання сім’ї або окремої людини. Робимо це вчасно, в домовлені терміни та виключно з якісних матеріалів. У нас працюють кваліфіковані люди, а всю роботу ми завжди висвітлюємо на сайті. Тому клієнти можуть побачити процес і зрозуміти, що ми не просто кажемо, що робимо круті меблі, а дійсно маємо доказ.

Перед співпрацею ми детально обговорюємо всі моменти, підписуємо договір, завдяки якому точно розуміємо, який вигляд матимуть ці меблі, з якої фурнітури вони складатимуться, домовляємось про терміни. Потрібно враховувати якість кромки, матеріалів, фарби, зважати, чи якісно зібрали всі деталі, чи немає щілин. Насправді аспектів дуже багато. У цій сфері дуже важливу роль відіграє репутація, тому ми відповідально ставимось до кожного замовлення.

На заході країни є всі умови для релокації бізнесу

На одній з дискусій щодо післявоєнної відбудови країни було багато представників релокованого бізнесу, а також ті, хто ще вагався щодо переїзду. І наша компанія якраз прагне довести, що навіть в умовах повномасштабної війни можливо переїхати з найгарячіших міст та відновити свою роботу. 

Я раджу переїжджати на захід, бо тут створили всі умови для відновлення роботи бізнесу. Цьому дуже сприяє місцева влада, а також допомога міжнародних організацій. Наприклад, ми отримали грант МОМ (Міжнародної організації з міграції) від ООН на 20 тисяч євро, і він відчутно нам допоміг. 

У нинішніх умовах дуже складно планувати щось масштабне, адже ми не знаємо, як розвиватиметься економіка, яким буде курс валюти. І ще є багато різних факторів, які можуть вплинути на бізнес, натомість ми на них впливати не можемо. Плануємо реалізувати проєкти, роботу над якими вже розпочали, і просто продовжуватимемо далі. Також найближчим часом хочемо запустити шоурум в центрі Львова, щоб клієнти могли прийти та оглянути асортимент наших меблів.

Коли ж ситуація в Харкові буде більш спокійною і з’являться умови, які дозволять переїхати назад, то ми повернемося. Але філія компанії працюватиме й у Львові, бо тут є попит, це буде ефективно для нашого бізнесу. Також плануємо в майбутньому відкрити шоурум та невеличке виробництво в Києві. І завдяки роботі в трьох містах зможемо забезпечувати меблями весь внутрішній український ринок.

Суспільство

У війську формують перший жіночий підрозділ для операторок дронів (ВІДЕО)

Опубліковано

Сили безпілотних систем оголосили набір до нового підрозділу «Гарпії», у якому операторками дронів будуть виключно жінки. Командиркою підрозділу стала Дарія з позивним «ДШК» — учасниця Революції Гідності та ветеранка кількох спецпідрозділів.

Про це повідомили в СБС.

«”Гарпії” — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи», — написали в СБС.

Підготовка складатиметься з 45 днів базового курсу, понад 30 днів фахового навчання та злагодження екіпажів. У підрозділі жінки зможуть стати операторками такої техніки:

  • FPV-дронів;
  • ударних безпілотників;
  • важких бомберів;
  • наземних роботизованих комплексів.

Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)

Наразі СБС формують команду мотивованих фахівчинь, готових до результативної роботи на передовій. До підрозділу також залучатимуть чоловіків, але саме жінки керуватимуть дронами.

Заповнити анкету на вступ можна за посиланням. У СБС додали, що також існує можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток.

Сили безпілотних систем оголошують набір у жіночий підрозділ безпілотних систем «Гарпії» «Гарпії» — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи. Підрозділ залучає і чоловіків, але роль пілотів, що завдають фінального удару, виконуватимуть виключно жінки. Командирка підрозділу — Дарія на псевдо "ДШК". Активна учасниця Революції Гідності, з 2022 року виконувала бойові завдання у складі кількох спецпідрозділів. Що на тебе чекає? ✅ Професійна підготовка: 45 днів БЗВП, 30+ днів фахової підготовки, а також злагодження в екіпажі перед виконанням бойових завдань. ✅ Широкий вибір засобів: FPV-коптери, важкі бомбери, ударні БПЛА типу "крило", а також наземні роботизовані комплекси. ✅ Гідне грошове забезпечення та соціальні гарантії згідно з чинним законодавством. 🤝 Є можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток. ❗️Гарантуємо потрапляння до "Гарпій" на обрану посаду. Заповнити анкету на вступ: https://usforces.army 🇺🇦 СБС: на крок попереду

Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Середа, 2 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС

Читати далі

Суспільство

До Дня сміху коміки «Підпільного стендапу» зібрали 250 тисяч грн для військових

Опубліковано

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».

Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».

Як пройшов стрим

На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.

Мета благодійної трансляції

Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.

Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.

Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

Про «Підпільний Стендап»

«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:

  • «Майже Інтелектуальне Шоу»;
  • «Підпільні Розгони»;
  • «Підпільний Кіноклуб»;
  • «Підпільний подскаст» та інші.

Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»

Читати далі

Суспільство

У Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО)

Опубліковано

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.

Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.

У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.

Фото: Віктор Кучинський, фейсбук-сторінка Чорнобильского заповідника

Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.

Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»

Читати далі