Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Roomio – бренд, що підкорює ринок ЄС. Як харківський виробник меблів відновив роботу на Львівщині

Опубліковано

Roomio – харківський бренд меблів, який працює з 2018 року. Компанією керують двоє партнерів – Володимир Мисик та Артем Свірський. До цього Володимир певний час працював менеджером з продажу в будівельній фірмі. Саме там йому в 19 років запропонували очолити новий меблевий проєкт.

До повномасштабної війни в компанії працювали понад 50 людей. Перші кілька тижнів березня команда Roomio займалась гуманітарною допомогою для мешканців важкодоступних районів Харківщини – доставляли продукти та ліки. Наприкінці березня команда вирішила евакуювати бізнес та відновити роботу на Львівщині. 

Сьогодні колектив Roomio живе разом: із сім’ям та чотирилапими улюбленцями колег. А ще харківському бізнесу вдалося не просто перезапустити виробництво, а й налагодити експорт: тепер українські меблі замовляють навіть у Данії.

Володимир Мисик

Співвласник та керівник меблевого бренду Roomio

У 18 – менеджер з продажу, у 19 – власник меблевого бізнесу

Я працював в одній будівельній компанії менеджером з продажу. Добре виконував свої обов’язки та гарно себе зарекомендував, тому згодом керівництво фірми запропонувало мені очолити їхній інвест-проєкт з виробництва меблів. Я погодився і з часом став власником цієї новоствореної компанії.

До цього взагалі не працював в меблевій сфері й не мав до неї жодного стосунку. Я захоплювався автомобільними перегонами, активно займався, навіть став майстром спорту України з мотоспорту. Однак у грудні минулого року отримав травму і був змушений продати свій автомобіль. 

Найцікавіші перегони в нас були на Херсонщині, де зараз бої – це Олешківські піски, Херсон, Кінбурнська коса. Коли в новинах згадують про ці місця, то я вже не вперше чую про них. Я дуже добре їх знаю, це неймовірні краєвиди, справжні пустелі, які навіть складно уявити тим, хто не бачив цього на власні очі. 

Команда Roomio під час робочої наради в Харкові.

Я не захоплювався сферою меблів та інтер’єрів, та й будівництво мене не цікавило. Проте я одразу почав співпрацювати з партнером, який вже багато років займався виробництвом меблів. У нього не було можливості робити це швидко та масштабно, але завдяки компанії, яка в нас інвестувала, це вдалось. Я відповідав за загальне керівництво, а партнер – за технологічні процеси.

Читайте також: «Це справа нашого життя». Херсонці відкрили в Києві Verde Salad Bar з легендарними «космічними» сирниками

Чому саме меблі? Я розумів, що був гарантований попит на цю продукцію, бо будівельна фірма, в якій я працював раніше, виконувала замовлення в сфері HoReCa, а от виробництво меблів та облаштування інтер’єрів постійно комусь передавала. Тому, коли я починав, то розумів, що принаймні невеликий, але все ж постійний обсяг замовлень в нас буде. 

Робота до повномасштабної війни

На початку ми працювали вп’ятьох. Крім нас з Артемом, в команді було ще троє працівників. Це були люди, яких в компанію привів Артем і з якими він вже співпрацював раніше. З часом команда розширювалась. На початку було трохи складно координувати роботу людей, які старші за мене, але згодом я збагнув рівень відповідальності і все налагодилось.

У Харкові на початку 2022 року в нас працювали понад 50 людей. Основною діяльністю компанії було виробництво індивідуальних меблів для будинків та квартир, комерційної нерухомості, фарбування деталей, обробка каменя та виробництво м’яких меблів. 

Цільовою аудиторією нашого бізнесу були сім’ї, які купили квартиру чи будинок, замовили дизайн проєкту та вже були на стадії його реалізації. Переважно це були люди, які переїхали в новий будинок і замовляли для себе меблі, рідше – ті, хто ремонтував свої будинки. 

Ми вийшли на досить масштабний рівень розвитку. Торік ми сплатили приблизно мільйон гривень податків, забезпечували харків’ян робочими місцями та якісними меблями. Мали власне виробництво, офіс, шоурум, запустили сайт та соцмережі. Також серед наших клієнтів часто працювало «сарафанне радіо», адже постійні споживачі часто рекомендували нас своїм знайомим.

24 лютого я був у відрядженні, прокинувся в Києві – від вибухів

Попри всі тривожні настрої в суспільстві, ми навіть не думали, що все відбудеться саме так, а відповідно, не готувались до цього, навіть не збирали тривожних валіз. Я до останнього не вірив, що можна ось так прийти в мирні міста та бомбити їх, запускати ракети, стріляти з автоматів та їхати танками. Я розумів, що може бути загострення на сході, але в те, що буде атака на інші міста, я просто не міг повірити.

24 лютого я був у відрядженні у Києві. Прокинувся від прильотів ракет поблизу. Ми швидко спакували речі та виїхали за місто. Десь близько 10 ранку зв’язались з командою та вирішили, що сьогодні виробництво в Харкові не працюватиме, а далі – буде видно. 

Перші два тижні ми зовсім не думали про бізнес. Люди в Харкові намагалися виживати, знаходити їжу та медикаменти, про роботу навіть не йшлося. Місяць ми займались гуманітарною допомогою для Харківської області, робили це через наших співробітників. Допомагали окупованим та прифронтовим районам, де дійсно були серйозні проблеми з логістикою, як-от Старий Салтів, Хотомля, Рубіжне, Вовчанськ.

Там ми використовували наші ресурси та транспорт. Купляли продукти та медикаменти самостійно, іноді їх нам передавали безкоштовно. Наша робота не була марною, але все закінчилось на тому етапі, коли лід повністю розтанув. До того ми відправляли більшу частину продукції через Печенізьке водосховище, яке було вкрите льодом, адже всі мости були підірвані. 

Читайте також: Для тих, хто сумує за Харковом. Переселенці відкрили в Києві кафе «ХА» з легендарною квадратною піцою

За два тижні ми зрозуміли, що це швидко не закінчиться й потрібно працювати. І якщо не розвивати, то бодай підтримувати економіку. Тоді й були заклики від держави до підприємців відновлювати роботу. Посеред березня ми зустрілись з частиною команди, якій вдалось виїхати на захід України, поспілкувались та вирішили, що будемо перевозити бізнес і відновлювати роботу. Невдовзі отримали запрошення від місцевої влади і вже наприкінці березня переїхали на Львівщину.

Якщо розглядати західні області України, то Львів є економічним, логістичним та робочим центром. Насправді всі міста хороші, проте деякі – менш адаптовані для розвитку бізнесу. 

Найважче – це вантажити фури під обстрілами

З переїздом нам допомогли харківські партнери, які мали багато автотранспорту і так само намагались вивезти своє обладнання. Ми довантажували їхні фури своїм обладнанням і так перевозили його. Основне ми вивезли за перший тиждень, все інше – за другий. І вже те, що було не настільки необхідним в роботі, – до кінця травня. Зараз в Харкові залишилась лише будівля з вибитими вікнами, бо обладнання, комп’ютери, сировину та все, що було потрібно, ми забрали. 

Обладнання довелося вивозити з Харкова під звуки вибухів: окупанти обстрілювали місто з артилерії.

Найскладнішим було завантажити обладнання в Харкові, бо воно важке, велике, специфічне. Під час роботи йшли обстріли, прилітали ракети, артилерійські снаряди. Люди дві години вантажили, ще стільки ж – ховались в підвалі. І так по колу. 

З працівниками живемо під одним дахом

Ми відновили роботу підприємства ще під час переїзду. Я знайшов замовлення і тільки-но привезли основне обладнання – почали його виконувати. Фактично, переїзд відбувався паралельно з початком роботи.

Частина команди Roomio у Львові.

Зараз у нас працюють 15 людей з Харківщини, також працевлаштували кількох місцевих мешканців. Приміщення шукали в інтернеті, зупинились на кількох варіантах, я їх оглянув і обрав це. Сьогодні ми маємо велику територію в селі неподалік Львова, де разом живемо та працюємо. Тут же розмістили наше виробництво, склад та офіс. Деякі співробітники переїхали зі своїми сім’ями та домашніми тваринками, тому в нас зараз дуже цікавий досвід спільного проживання.

Частина працівників Roomio переїхали до Львова зі своїми домашніми улюбленцями.

Влітку матеріал про нас підготувало відоме видання The New York Times. Нашими контактами з ними поділилась місцева влада. Вони цікавились і нашим досвідом релокації, і побутом, в якому ми живемо зараз, а також особистими історіями членів нашої команди. 

Нам дуже допомагають місцеві

У Харкові конкуренції в сфері бізнесу було більше, ніж на Львівщині. Ми звикли до того, що конкурентів багато, а тут такої ситуації немає. Нас дуже підтримують місцеві, починаючи від перехожих на вулиці чи гостей в магазині, і до місцевої влади. Іноді люди роблять вибір на нашу користь через те, що в нас складна ситуація і в такий спосіб вони нас прагнуть підтримати.

Приміщення бренду у Львові.

Якось нам запропонували організувати на території виробництва публічний захід. Місцева влада запросила наших потенційних партнерів та клієнтів, допомогла з організацією, і ми провели його у відкритому форматі. Політики, підприємці, дизайнери, архітектори та люди інших професій обговорювали повоєнну відбудову України. Говорили про виклики для архітектури та будівництва після завершення війни.

На новому місці бренд запустив роботу з евакуйованим із Харкова обладнанням.

Мене часто запрошують на різні заходи, щоб допомогти влитись в активне середовище області. Наприклад, напередодні Дня Незалежності я відвідував телебачення, де ми спілкувались на різні теми в проєкті «Молодь перемоги». Там були представники різних сфер: військовий, співак, волонтерка, олімпійська чемпіонка, освітянин та я, як людина зі сфери бізнесу. Дуже приємно, коли запрошують на дискусії та дають можливість розповідати про нашу діяльність.

Почали експортувати меблі до Данії

Ми вже облаштувались та починаємо поступово виходити на той рівень обсягу замовлень, який мали до повномасштабного вторгнення. Вже відновили виробництво меблів для будинків та квартир, комерційної нерухомості, запустили шпонування (приклеювання натурального дерева до плитних матеріалів) та фарбування. Крім того, створюємо “напівфабрикати”, які використовуємо для себе, а також продаємо іншим фірмам, що виготовляють меблі. 

Меблі, створені харківським брендом Roomio.

Наразі ми виконуємо замовлення для Харкова, Полтави, Львова та на експорт. Роботу з іноземними клієнтами ми відкрили для себе нещодавно, але вже відправили перші вироби до Данії.

Ми відповідаємо за якість наших меблів

Ми робимо меблі індивідуально під запит клієнта та проєктуємо їх, враховуючи всі особливості та побажання сім’ї або окремої людини. Робимо це вчасно, в домовлені терміни та виключно з якісних матеріалів. У нас працюють кваліфіковані люди, а всю роботу ми завжди висвітлюємо на сайті. Тому клієнти можуть побачити процес і зрозуміти, що ми не просто кажемо, що робимо круті меблі, а дійсно маємо доказ.

Перед співпрацею ми детально обговорюємо всі моменти, підписуємо договір, завдяки якому точно розуміємо, який вигляд матимуть ці меблі, з якої фурнітури вони складатимуться, домовляємось про терміни. Потрібно враховувати якість кромки, матеріалів, фарби, зважати, чи якісно зібрали всі деталі, чи немає щілин. Насправді аспектів дуже багато. У цій сфері дуже важливу роль відіграє репутація, тому ми відповідально ставимось до кожного замовлення.

На заході країни є всі умови для релокації бізнесу

На одній з дискусій щодо післявоєнної відбудови країни було багато представників релокованого бізнесу, а також ті, хто ще вагався щодо переїзду. І наша компанія якраз прагне довести, що навіть в умовах повномасштабної війни можливо переїхати з найгарячіших міст та відновити свою роботу. 

Я раджу переїжджати на захід, бо тут створили всі умови для відновлення роботи бізнесу. Цьому дуже сприяє місцева влада, а також допомога міжнародних організацій. Наприклад, ми отримали грант МОМ (Міжнародної організації з міграції) від ООН на 20 тисяч євро, і він відчутно нам допоміг. 

У нинішніх умовах дуже складно планувати щось масштабне, адже ми не знаємо, як розвиватиметься економіка, яким буде курс валюти. І ще є багато різних факторів, які можуть вплинути на бізнес, натомість ми на них впливати не можемо. Плануємо реалізувати проєкти, роботу над якими вже розпочали, і просто продовжуватимемо далі. Також найближчим часом хочемо запустити шоурум в центрі Львова, щоб клієнти могли прийти та оглянути асортимент наших меблів.

Коли ж ситуація в Харкові буде більш спокійною і з’являться умови, які дозволять переїхати назад, то ми повернемося. Але філія компанії працюватиме й у Львові, бо тут є попит, це буде ефективно для нашого бізнесу. Також плануємо в майбутньому відкрити шоурум та невеличке виробництво в Києві. І завдяки роботі в трьох містах зможемо забезпечувати меблями весь внутрішній український ринок.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі