Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ромські активісти можуть отримати мільйон гривень гранту

Опубліковано

Фонд «Відродження» оголошує конкурс малих грантів для молодих ромських активістів. Про це повідомляє “Гурт”. Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн. Дедлайн – 17 листопада 2019 року.

Конкурс малих грантів для молодих ромських активістів «Підтримка громадських і правозахисних ініціатив ромської молоді» оголошує Ромська програма Міжнародного фонду «Відродження» (Київ) у співпраці з Ініціативою Інституту Відкритого Суспільства «Права людини та рівність» (Берлін). Мета конкурсу – сприяти розвитку ромського молодіжного правозахисного руху через підтримку громадських ініціатив, спрямованих на управоспроможнення ромських громад, посилення присутності в інформаційному просторі позитивних образів рома, збереження ідентичності й історичної пам’яті тощо.

Умови конкурсу

  • Учасники конкурсу: молоді активісти/ки з ромських громад, учасники/ці і лідери/ки команд Форуму ромської молоді 2019, стипендіати/ки та випускники/ці стипендійних програм Ромського освітнього фонду, неурядові організації.
  • Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн.
  • Максимальний розмір гранту:
  • для неурядових організацій – 200 000 грн.
  • для індивідуальних аплікантів – 50 000 грн.
  • Максимальний строк реалізації проекту – 1 рік
  • Кінцевий термін подання пропозицій – до 23:59, 17 листопада 2019
  • Оголошення результатів – 29 листопада 2019

Завдання та пріоритети конкурсу

  • Управоспроможнення ромів через підвищення рівня правової обізнаності, підвищення професійної спроможності, розробку та просування методик та інструментарію для ефективного включення в суспільну діяльність;
  • Розбудова позитивного дискурсу щодо ромів, ромської ідентичності, освітня, просвітницька або інформаційна діяльність, спрямована на протидію стереотипам та  упередженому ставленню;
  • Вшанування й збереження історичної пам’яті ромського народу;
  • Налагодження діалогу та розбудова партнерства між молодіжними формальними й неформальними об’єднаннями з метою реалізації спільних ініціатив з підтримки розмаїття культур та ідентичностей.

Учасники конкурсу

Молоді активісти/ки з ромських громад, учасники/ці і лідери/ки команд Форуму ромської молоді 2019, стипендіати/ки та випускники/ці стипендійних програм Ромського освітнього фонду, неурядові організації.

Як подати заявку

Порядок подання проектних пропозицій

  • Проектні пропозиції приймаються як від зареєстрованих громадських організацій, так і від фізичних осіб.
  • Проектні пропозиції мають бути подані в електронному вигляді на адресу roma@irf.ua не пізніше 23:59 17 листопада 2019 року. В темі листа зазначте: «Заявка на молодіжний конкурс – [назва НУО або ПІБ апліканта/ки]»
  • Проектна пропозиція складається та має містити наступне:
    • Заповнені форми проектної пропозиції та бюджету за формами, встановленими Міжнародним фондом «Відродження» (завантажити);
    • Резюме учасників/ць проекту або коротка біографія;
    • Листи підтримки від партнерів проекту (якщо є);
    • Копія паспорту та ідентифікаційного номеру (для фізичних осіб) або копія свідоцтва про реєстрацію/виписки з ЄДР (для неприбуткових організацій).

У разі необхідності уточнення деталей проектної заявки представники Ромської програмної ініціативи можуть звертатися до аплікантів на будь-якому етапі розгляду заявки за адресою електронної пошти, з якої надійшов проект або вказаної в аплікаційній формі як контактна.

До закінчення терміну подання проектних пропозицій можливе індивідуальне консультування потенційних аплікантів. Звертаємо увагу, що індивідуальні консультації не надаватимуться телефоном. Усі запитання стосовно участі в конкурсі просимо направляти на електронну адресу roma@irf.ua, вказавши у темі листа «Запитання щодо конкурсу», а у тілі – своє ім’я й прізвище, а також регіон або організацію, яку ви представляєте.

ВАЖЛИВО!

  • Проектні пропозиції, що надійдуть після зазначеного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.
  • Пропозиції, подані прибутковими організаціями, політичними партіями або релігійними громадами, до участі в конкурсі не приймаються.
  • Дата подання проектної пропозиції визначатиметься за датою і часом відправки електронного листа.
  • Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються.
  • Про результати конкурсу буде повідомлено електронною поштою.
  • Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причини відмови у підтримці проектної пропозиції не повідомляються.

Бюджет конкурсу

Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн.

Максимальний розмір гранту для неурядових організацій – 200 000 грн., для індивідуальних аплікантів – 50 000 грн.

Максимальний строк реалізації проекту – 9 місяців.

Оцінювання проектних пропозицій

Оцінка й відбір проектних пропозицій будуть відбуватися за принципами колегіальності і прозорості. Рішення за проектами будуть приймати представники Експертної ради Ромської програми.

Критерії оцінки проектів:

  • відповідність меті, завданням і пріоритетам конкурсу;
  • креативний (творчий) підхід до реалізації ідей проекту;
  • реалістичність проекту, наявність чіткого плану його реалізації, визначеність очікуваних результатів;
  • сталість результатів проекту та відновлюваність проектної діяльності в цілому;
  • наявність комунікаційної складової в проекті, спрямування його результатів на широкі кола громадськості;
  • залучення партнерів, географічне охоплення проекту;
  • відповідність бюджету заявленій діяльності, обгрунтованість.

Зустріч з переможцями конкурсу та продовження співпраці

Усі переможці конкурсу малих грантів для молодих ромських активістів будуть запрошені на зустріч з менеджерським складом Ромської програми та експертами/ками. Метою зустрічі буде презентація підтриманих проектів, обговорення підходів і планів щодо їх реалізації, а також навчання основам проектного менеджменту (змістовний, фінансовий та комунікаційні аспекти).

Дата і час проведення зустрічі будуть визначені після оголошення результатів конкурсу. Участь керівників/ць проектів, які були визнані переможцями конкурсу, є обов’язковою.

Діяльність за проектами має розпочатися не пізніше 10 січня 2020 року.

Звітування

Отримувачі малого гранту Міжнародного фонду «Відродження» будуть повинні подати:

проміжний (для проектів тривалістю більше 4 місяців) та фінальний змістовний і фінансовий звіти за формою, встановленою Міжнародним фондом «Відродження»;

короткі описові звіти на вимогу менеджерського складу Ромської програми, якщо буде потрібна інформація про перебіг проекту у період між регулярними звітами.

Контакти: Сергій Пономарьов, директор Ромської програми МФ «Відродження», ponomaryov@irf.ua. Вікторія Стократюк, менеджер Ромської програми МФ «Відродження», stokratyuk@irf.ua. Тел.: (044) 461 95 00

Коментарі

Суспільство

У Василькові відновлюють багатоповерхівку, пошкоджену під час війни (ФОТО)

Опубліковано

На Київщині триває відновлення житлових будинків, зруйнованих унаслідок повномасштабного вторгнення росії. У Василькові на вулиці Декабристів, 46, фахівці відновлюють багатоповерхівку на 60 квартир, яку пошкодили бойові дії у 2022 році.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

Що вже зроблено

Капітальний ремонт розпочали восени 2023 року. Роботи стартували з демонтажу зруйнованих елементів і підготовки до відновлення. Будівельники укріпили стіни, відремонтували шви між плитами перекриття, замінили всі вікна й двері.

Читати також: В Ірпені відбудували ТРЦ, який зруйнували окупанти

На завершальному етапі утеплили фасад, відновили покрівлю, а також утеплили цоколь. Зараз триває його облицювання та фінальні внутрішні роботи.

Ремонт дозволить понад 200 мешканцям повернутися до своїх домівок.

«Ми не просто відновлюємо будівлю — ми відновлюємо життєвий простір для людей, які пережили війну», — наголошують у Київській обласній військовій адміністрації.

Нагадаємо, що дитячий будинок сімейного типу з Донеччини отримав новий дім на Київщині (ФОТО).

Фото: Київська обласна військова адміністрація.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Волині створили настільну гру про гендер і екологію (ВІДЕО)

Опубліковано

Історикиня Галина Єрко, яка понад 20 років займається просвітницькою діяльністю у сфері гендерної рівності, презентувала унікальну настільну гру, яка поєднує теми екології та гендерних питань. Гра стала результатом її багаторічного досвіду й нових досліджень, які вона провела після початку повномасштабного вторгнення.

Повне відео про гру доступне на ютуб-каналі ШоТам.

Війна і екологія: як змінилося бачення проблем

Повномасштабна війна в Україні поглибила екологічні кризи, що, за словами Галини Єрко, по-різному впливають на жінок і чоловіків. Наприклад, жінки частіше страждають від обмеженого доступу до чистої води або змушені виконувати понаднормову роботу, пов’язану із домашнім господарством, що погіршує умови їхнього життя. Ці спостереження стали основою для розробки гри, яка допомагає краще зрозуміти зв’язок між гендерними і кліматичними викликами.

Про гру

Настільна гра, яку вже використовують для навчання у різних містах України, спрямована на студентів університетів, коледжів, молодіжні ради, громадських діячів і навіть представників органів місцевого самоврядування. Учасники гри аналізують проблеми використання ресурсів, вплив екологічних умов на життя людей у світі та Україні, а також шукають шляхи ефективного й відповідального використання ресурсів.

Читати також: 256 жінок, які зазнали гендерно зумовлене насилля, пройшли навчання з побудови власної кар’єри

Авторка сподівається, що гра допоможе учасникам глибше усвідомити сучасні глобальні проблеми та мотивуватиме до відповідальних дій у повсякденному житті.

«Ми хочемо, щоб люди розуміли важливість ресурсів і їхнього раціонального використання, а також замислилися над тим, як їхні дії впливають на інших», — каже Галина Єрко.

Детальніше про гру та історію створення можна дізнатися у відео ШоТам.

Нагадаємо, що в Україні стартувала ініціатива «Стань таємним Миколайчиком для захисниці»: як доєднатися.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На квитках «Укрзалізниці» повністю прибрали російську мову

Опубліковано

«Укрзалізниця» офіційно вилучила російську мову з бланків залізничних квитків. Тепер інформацію друкують виключно українською та англійською мовами.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Тимур Ткаченко.

За його словами, такий крок зміцнює статус української мови як єдиної державної та спрощує користування для іноземних пасажирів, відповідаючи європейським стандартам обслуговування.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає «Магічні експреси» з Гаррі Поттера: як доєднатися

«Укрзалізниця» планує й надалі вдосконалювати дизайн квитків. Зокрема, затвердили нові бланки для друку в терміналах самообслуговування. Це дасть змогу впровадити більше сервісів для пасажирів, покращивши їхній досвід подорожей.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає зимовий сезон на Київській дитячій залізниці.

Фото: «Укрзалізниця».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура13 години тому

Українське Різдво 80 років тому. Бабуся з Прикарпаття про традиції з дитинства, які хотіли знищити комуністи

Надворі січень 1945 року. Під глиняною стріхою серед солом’яних прикрас зібралася родина. У сім’ї Москаликів...

Культура4 дні тому

Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки

Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...

Суспільство2 тижні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Суспільство3 тижні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...