Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Романтичний бізнес: як заробити на польотах на повітряній кулі

Опубліковано

Романтичний бізнес для людей, які закохані у свою справу. Саме так говорять про польоти на повітряних кулях. Зараз в українському небі є 74 кулі, а охочих політати стає все більше і більше. Та чи прибутковий такий бізнес? Чому настає фінансова криза? Та що робити, коли пасажири перестають літати?

Ми розібрались, розпитавши президента Федерації повітроплавання в Київській області та засновника компанії “Спарт-аеро” В’ячеслава Гардашника.

В’ячеслав Гардашник

Президента Федерації повітроплавання в Київській області. Заснував повітроплавальну компанію “Спарт-аеро” і поклав початок польотам на повітряних кулях в Україні.

Як заробити на бізнесі у повітрі

Наша компанія “Спарт-аеро” на ринку ще з далекого 1990 року. Ми одні з перших, хто поклав початок польотів на повітряних кулях в українському небі. Зараз ми володіємо цілим парком теплових аеростатів, достатньому для польотів удвох і цілою групою. Фестивалі повітряних куль, змагання на теплових аеростатах, рекламні акції, повітроплавні тури, прив’язні підйоми на повітряній кулі – все це ми проводимо.

А все почалось з однієї кулі. Як і всі у цьому бізнесі, ми почали з однієї кулі і швидко розширились. Бо одного шару вистачить хіба що для маленької приватної компанії. Повітроплавання в Україні розвивається стрімко і тяжко вижити в умовах конкуренції. Але є кілька способів заробляти на польотах на повітряних кулях:

  • Організовувати польоти на шарах
  • Продавати рекламу (піднімати у повітря банери, або наносити логотипи на поверхню шару)
  • Здавати в оренду для фотосессій
  • Проводити фестивалі

Чомусь вважається, що активний сезон для любителів політати – літо. Хоча, насправді, шар літає цілий рік, а по техніці безпеки витримує температуру до мінус 20 градусів. Проте, багато залежить від погодних умов. Якщо погода не сприяє, то і політ неможливий.

В середньому, вартість прогулянки на повітряній кулі для двух людей у нас коштує – 7000 гривень, для трьох – 8000 гривень, для чотирьох – 10000 гривень. Можна політати і групами до 5 осіб. Це буде коштувати 2 500 гривень, але доведеться чекати, поки набереться повна група.

Що стосується продажу реклами на поверхні кулі і здачі аеростата в оренду, то ми розцінюємо такий вид послуг вид  як додатковий. Бо основне джерело доходу – це прогулянки. Проте, продаж реклами може принести істотний дохід. Рекламувати можна послуги, такі як, наприклад, надають оператори мобільного зв’язку і авіакомпанії.  Рекламний логотип наноситься не на саму оболонку аеростата, а на тканину, яку згодом легко зняти з кулі. Це дозволяє укладати договори з декількома клієнтами одночасно – і міняти рекламну тканину прямо між польотами. Ціна за одну рекламу складає близько 16 000 гривень. 

Тільки одна куля коштує 30 тисяч євро

До 2014 року аеростати виробляли і в Україні, в Криму. Зараз шари виготовляються в Чехії, Німеччині, Іспанії, Великобританії. Повітряна куля, наприклад, британського виробництва коштує до 30 тисяч євро. 

Ми ретельно продумуємо, де саме плануємо літати зі своїми клієнтами. Заборонено літати в 30 км від кордону, лісових районах, над Київським морем, над забороненими об’єктами і виробництвами. Перед кожним польотом ми попереджаємо ДСНС.

Для діяльності повітроплавальної компанії потрібно мінімум троє людей у команді. Це пілот і помічники. Ще потрібен автомобіль з водієм, бо повітряною кулею можна управляти тільки вгору-вниз, а далі вона летить туди, куди подує вітер. Тому на землі кулю супроводжує авто, яке потім забирає клієнтів і саму кулю.

Кожен наш пілот має свідоцтво. А для цього вони проходять медкомісію, щоб переконатись, що їх здоров’я дозволяє їм стати пілотом. Для цього варто вони звертаються у будь-який Державний авіаційний центр цивільної авіації. Далі, проходять школу пілотів та здають екзамени. Вартість навчання з практикою – 2500 євро. До речі, рівень кваліфікації пілотів в Україні зараз досить високий.

Крім всього, потрібно ще отримати льотну придатність. Процедура її отримання разом зі страхуванням коштує близько 1000 євро в рік. Що стосується інших витрат, то за один політ шар споживає близько 100 літрів газу. Тому і на газ у нас йдуть чималі кошти. 

“Пасажири можуть просто перестати літати”

Коли в мене запитують про прибутковість польотів, то я кажу,  що такий бізнес тільки для людей, які закохані у свою справу. У мене самого є традиція – літати мінімум три рази в рік. Витрати на навчання, техніку та самі польоти – просто шалені. А крім цього, є ще кілька мінусів:

  • Погода. Всі польоти залежать від погоди і тут не вгадаєш. Іноді клієнти купують собі сертифікати, а політати просто не можуть, через сильний вітер. Щоб не втратити гроші, ми переносимо польоти на інші дні. Але, якщо це фестиваль, то людям повертається аванс і тоді ми втрачаємо чималі кошти. 
  • Відсутність бюджетів. Бувають періоди, коли пасажири перестають літати, бо у них закінчуються гроші. Частіше це відбувається під час відпусток. І з цим нічого не вдієш. Втрачаються кошти. Багато бізнесменів одразу закривають справу, зіштовхнувшись з цією проблемою. 
  • Не регулярність польотів. Знову ж таки, це також пов’язано з погодою. Комфортніше всього літати з травня по середину жовтня. Якщо пілот зробить в рік 100 польотів – це нормально для нас. 

Окупність та прибуток від польотів залежить від того, як багато у вас клієнтів. Але, в середньому, це може бути трохи більше півмільйона на рік. Тому, це бізнес саме для тих, хто закоханий у свою справу і просто не може уявити життя без польотів під небесами. 

Коментарі

Суспільство

У Києві триває будівництво метро на Виноградар (ФОТО)

Опубліковано

Будівництво нових станцій київського метро на Виноградарі набирає обертів. Роботи активно проводять на кількох ділянках.

Про це повідомляє КМДА з посиланням на КП «Київський метрополітен».

Поблизу станції «Сирець» споруджують демонтажну шахту. Саме через неї вилучатимуть тунелепрохідний щит після завершення робіт.

Роботи на інших ділянках

Будівельники одночасно виконують кілька ключових етапів:

  • укладають гідроізоляцію та армують стіни тунелю;
  • бетонують стіни;
  • розробляють ґрунт для тунелів;
  • монтують розстрільні пояси для майбутніх дворівневих тунелів;
  • облаштовують джетпали, які стабілізують основу конструкцій.

Читати також: На станції метро «Либідська» розпочинають капітальний ремонт ескалаторів

Як працюють

Будівництво триває цілодобово. До процесу залучено міські служби та підрядні організації, які працюють у тісній співпраці, щоб дотримуватися графіка.

Нагадаємо, що в Києві триває будівництво метро на Виноградар: що нового зробили (ФОТО).

Фото: КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додає 52 вагони та створює 4 тисячі додаткових місць для святкових подорожей

Опубліковано

До новорічних свят «Укрзалізниця» запускає 52 додаткові вагони до популярних потягів по всій країні. Це допоможе забезпечити високий попит на подорожі під час святкового періоду.

Про це повідомляє «Укрзалізниця».

Що зміниться

П’ять вагонів додають до складу потяга Львів – Київ – Дніпро (№ 79/80).

Читати також: «Магічні експреси» у стилі Гаррі Поттера здійснили перші рейси (ФОТО)

Додаткові місця також з’являться у потягах:

  • Київ – Ужгород (№ 81/82);
  • Київ – Рахів (№ 95/96);
  • Запоріжжя – Солотвино (№ 39/40);
  • Запоріжжя – Львів (№ 127/128);
  • Миколаїв – Київ (№ 121/122).

Загалом це близько 4 тисяч додаткових місць у різних напрямках.

Нагадаємо, що військові можуть придбати квитки на потяги «Укрзалізниці» через «Армія+».

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У «Видавництві Старого Лева» випустять нову книжку Євгенії Кузнєцової (ФОТО)

Опубліковано

Українська письменниця, перекладачка й авторка бестселерів «Спитайте Мієчку» та «Драбина» Євгенія Кузнєцова готує до друку нову книжку під назвою «Вівці цілі».

Про це повідомляє ВСЛ.

Що відомо про нову історію

За словами авторки, цей текст — ще одне «підглядання» за звичайними людьми, яких вона описує з теплом і розумінням:

«“Вівці цілі” — це черговий текст-підглядання. Там нема гостросюжетності, є сніг, ялинки, приємна зимова атмосфера, але все ж повітря дзвенить від тривожності. Я хотіла написати без цього тривожного тла, але переписувати вже не буду. Мені важливо говорити про звичайних людей. Про людей, які часом туплять, нервують, їх мучить совість, вони недоречно закохуються і сумніваються у тому, що робити далі».

Фото: ВСЛ

Читати також: Megogo запускає онлайн-книгарню: як це працює і що пропонують

Ілюстрації для книги створила художниця Андріана Чуніс.

На сайті «Видавництва Старого Лева» вже можна оформити передзамовлення на «Вівці цілі». Воно триватиме до 10 березня. Читачі, які замовлять книжку в цей період, отримають разом із нею авторську листівку від Євгенії Кузнєцової.

Нагадаємо, чому українці читають: «Український інститут книги» опублікував результати дослідження.

Фото: theukrainians.

Коментарі

Читати далі