Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Як бізнесу обійти черги на пошті? Тримайте лайфхак з Одеси

Опубліковано

12.10.2019

Ви звичайний підприємець і ви не хочете нічого вирішувати. Вам би просто відправити кілька посилок і бажано ще при цьому:

 • не стояти кілька годин у черзі на пошті;
 • не розбиратись із космічно складною онлайн-формою (так ніби ви запускаєте ці посилки на навколоземну орбіту);
 • не чекати ТТН (товарно-транспортна накладна – авт.) півжиття, іншу половину якого ви вже витратили на чергу на пошті. 

Із сервісом TTN Portal у малого та середнього бізнесу з’явиться можливість не витрачати дорогоцінний час. А все через те, що підприємець Кирило Соколовський пішов далі вигуків “Доколє!” – і вирішив цю проблему. Його інтернет-сервіс TTN Portal уже економить кілька годин на день підприємцям, що відправляють замовлення поштою – чи то “Новою”, чи то “Укрпоштою”. А обходиться це їм, скоріше за все, безкоштовно. 

 <strong>Кирило Соколовський</strong>

Кирило Соколовський

власник торгової марки Tushe, керівник онлайн-напрямку “Одесспродкомплекс” 

Разом з командою розробникiв створив сервіс TTN Portal, бо до цього втрачав на оформленні замовлень поштою по кілька годин на день 

Пробував розібратись з проблемою самотужки

Торгова марка Tushe – це понад 40 видів преміальних консервів, лідером серед яких є тушонка. Особливість Tushe у тому, що продаж наших продуктів відбувається не у супермаркетах, а через власний iнтернет-магазин та у соцмережах.

Коли я ще тільки починав займатися розкручуванням бренду в 2016 році, була одна проблема – я власноруч оформляв і відправляв всі замовлення. 

Поки замовлень було не так багато, в принципі, справлявся. Але от коли почала зростати кількість відправок, у мене йшло 2-3 години в день, щоб заповнити ТТН, зібрати посилки і відправити у відділенні “Нової пошти”. Дійшло до того, що я просто чекав своєї черги і диктував оператору відділення всі дані – у мене катастрофічно не вистачало часу. 

Так я почав шукати зручне рішення.

Перш ніж створити TTN Portal, Кирило спробував оптимізувати роботу з поштою із допомогою існуючих інструментів. Але з цього нічого не вийшло

Спроба № 1. Чесно спробував оформляти товарно-транспортні накладні онлайн через бізнес-кабінет “Нової пошти”. Скажу так: якщо людина сидить і займається тільки цим, то, в принципі, можна користуватися. Але якщо паралельно потрібно вирішувати купу інших завдань, то будь-яка, навіть незначна незручність у рутинній роботі жере багато часу.

Інтерфейс кабінету перевантажений всілякими функціями на зразок “Підняття вантажу на ліфт”! Агов, ця опція ні до чого, вона просто ігнорується звичайним відправником. Або ось ще віконце “Накладений платіж” – хочеться позначити один раз і забути про нього. 

Словом, частина опцій майже увесь час непотрібна. Але займає місце у інтерфейсі, роблячи його схожим на кабіну пілота.

Виходить, у мене в середньому йшло близько двох хвилин, щоб створити одну товарно-транспортну накладну в кабінеті “Нової пошти” – це якщо на швидкість працювати. А якщо охайно і з перевірками на точність – тоді усі чотири. Додайте до цього ще 30-40 хвилин на те, щоб просто відправити смс клієнтам з номерами ТТН.

Але, в цілому, я задоволений роботою “Нової пошти”: те, як за два роки вони практично повністю позбавились черг у своїх відділеннях, варте поваги. 

Спроба № 2. Після того, як мене розчарувала швидкість, з якою я оформляв відправлення у бізнес-кабінеті “Нової пошти”, я попросив програміста розробити модуль на базі платформи 1С( програма для автоматизації діяльності організацій – авт.) для кабінету “Нової пошти”. Але тут теж проблема: як тільки у “Нової пошти” трапляються незначні якісь зміни чи оновлення в коді, модуль перестає працювати, і потрібно йти на уклін до розробника знову. Сама по собі 1С – також нестабільна програма, там поломка на поломці і поломкою поганяє.

І ще один значний мінус – я не міг користуватися модулем з мобільного або планшета, був прикутий до ноутбука, немов до якоїсь галери.

Точка кипіння і створення сервісу

Ось це “З мене досить!” відбулося десь в середині 2018 року. Я постійно сидів на пороховій бочці, використовуючи модуль 1С. Тому що якщо раптом він зламався, то цілий робочий день коту під хвіст – мені треба було закатати рукава і разом з співробітницею сидіти і обробляти замовлення вручну.

Так народилася ідея створити сервіс, який спростив би підприємцям відправку замовлень через “Нову пошту”.

У мене була проста і зрозуміла проблема. Все, що було потрібно – таке ж рішення. Ми з програмістами побрейнштормили і розробили тестову версію TTN Portal.

Думай як підприємець

У хороших програмістів є один недолік – думають, ніби всі навколо такі ж круті у програмуванні, як і вони.

Моя команда хотіла ускладнити сервіс всілякими графіками, звітами і так далі. На цьому моменті завжди з’являвся я як підприємець і прибирав з сервісу всі непотрібні функції.

Адже перевантажений користувацький інтерфейс призводить до того, що велика частина клієнтів його просто не використовує, по-старому стоячи в живих чергах. І ось приклад: у тій же “Новій пошті” з усіх відправлень лише 1% оформляється через бізнес-кабінет – це їх офіційна статистика.

Як TTN Portal полегшить життя підприємцю та яка ціна питання

Буквально нещодавно наша команда друзів і партнерів завершила тестувати сервіс. TTN Portal тільки-но запрацював, а в нас вже є 50 користувачів. 

З усіх ідей для сервісу я залишив найкращі, і сьогодні через додаток можна:

 • масово створювати товарно-транспортні накладні;
 • автоматично розсилати клієнтам смски: з номерами ТТН, реквізитами на оплату тощо;
 • відстежувати накладені платежі;
 • відстежувати роботу кількох людей, якщо ви працюєте командою;
 • завантажувати записи щодо відправлень прямо із Excel. І, навпаки, експортувати усі дані з TTN Portal у формі таблиць.

Загалом, все, що залишається вам як власнику бізнесу – привезти товари безпосередньо до відділення.

Сьогодні через наш сервіс ви можете безкоштовно відправляти до 100 замовлень на день (а це – 3000 на місяць). Для інтернет-магазинів, у яких понад 100 відправлень на день, користування сервісом коштуватиме 600 грн/міс. Зовсім недорого, вважаю – враховуючи, що у магазина більше 3 000 відправлень товарів на місяць.

 І тільки власники Apple сумують в сторонці 

Все прекрасно у нашому сервісі – і адаптивний дизайн, і можливості. Прекрасно працює і з Android, і з iOS. Єдине що: власники пристроїв на базі iOS не зможуть скористатись опцією відправки SMS через телефон клієнта. Адже політика компанії забороняє програмам з браузера доступ до відправки SMS.

Але якщо ви власник iPhone, і вам так вже потрібна ця опція, завжди можна купити дешевий телефон з Android і використовувати його у якості робочого.

В планах – закохати в себе усі українські пошти

Моя ідея працює: чим більше відправлень підприємці оформляють через інтернет, тим швидше просуваються черги у відділеннях перевізника, тим більше часу у підприємця залишається на операційні завдання. 

Поки ми офіційно співпрацюємо з “Укрпоштою”. У планах – така ж співпраця із “Новою поштою”. Зараз ми якраз з’ясовуємо, що потрібно компанії – і які пропозиції ми могли б натомість запропонувати їм.

Але думаю, знайдемо точки дотику. Адже наш додаток допомагає бізнесу робити найголовніше: обробляти якомога більше замовлень якомога меншими силами.

Технології

У Тернополі запускають запис дітей до школи на основі технології Blockchain

Опубліковано

Міська рада Тернополя запускає сервіс для запису дітей до школи на основі технології Blockchain. Про це повідомляється на сайті муніципалітету.

Що це за система?

Зазначається, що з 1 березня 2020 року у Тернополі розпочинають роботу онлайн-сервіси запису дітей у школи та в позашкільні навчальні заклади (гуртки, секції, на відділи музичних та художніх шкіл, у ДЮСШ тощо).

Працюватиме електронна реєстрація для запису дітей до цих установ на основі технології Blockchain, яка унеможливлює зміни чи видалення черг. Тож сервіс дасть можливість тернополянам прозоро користуватися правом черги на зарахування у вибрану освітню установу.

Читайте також: Електронний учнівський квиток у Києві: як працюватиме і скільки коштуватиме батькам

Як розповідає міський голова Сергій Надал, запуск нових сервісів у Тернополі – це послідовна робота міської ради в рамках Концепції електронного урядування.

«Це лише один з послідовних кроків до перетворення Тернополя на Smart City, – зазначає очільник Тернополя. – Наразі до системи вже підключені усі школи нашої громади, а також 13 закладів зі сфери мистецтва, спорту та тих установ, які підпорядковані управлінню освіти і науки. Серед переваг нової системи – це незмінність внесених даних, прозорість і відкритість у прийнятті рішень на зарахування в освітні установи. Також це зручно для батьків, адже подати заявку на зарахування дитини в заклад батьки можуть самостійно з дому у будь-який час».

Як буде працювати система для зарахування у 1-ий клас шкіл?

1.     Один із батьків реєструється на порталі https://school.bloqly.com/#;

2.     Вносить дані дитини, обирає школу за місцем проживання;

3.     Впродовж 10-ти робочих днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;

4.     Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування.

Електронна реєстрація у перші класи відбувається з 1 березня по 29 травня 2020 року.

Право на першочергове зарахування мають:

 • Діти, місце проживання яких закріплене за територією обслуговування;
 • Діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за наявності);
 • Діти працівників цього закладу освіти;
 • Діти, які є братами та/або сестрами учнів цього закладу.

За наявності вільних місць до 15 червня зараховуються інші діти, які зареєстровані на території громади, відповідно до черги. Уже після 15 червня на вільні місця відбувається зарахування дітей з інших населених пунктів.

Аналогічно система працює для зарахування дітей у позашкільні заклади:

1.     Один із батьків реєструється на порталі  https://gurtok.bloqly.com/#/;

2.     Вносить дані дитини, обирає бажані установи та напрямки;

3.     Впродовж 15-ти днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування (у окремих випадках – 5 робочих днів);

4.     Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування. У ті установи, де потрібно здавати вступний іспит, рішення про зарахування/незарахування надходить після проходження іспиту.

Що таке блокчейн?

Блокчейн походить від англ. blockchain (block chain), що дослівно означає “ланцюжок блоків”. Іншими словами – це база даних, яка зберігається одночасно на безлічі комп’ютерів. Нові блоки в цій базі-ланцюжку створюються постійно.

Кожен новостворений блок містить групу впорядкованих записів (транзакцій), що накопичилися за останній час, а також заголовок. Коли блок сформований, він перевіряється іншими учасниками мережі і потім, якщо всі згодні, під’єднується до кінця ланцюжка. Як тільки це сталося, внести в нього зміни вже неможливо.

Крім нової інформації, блок також зберігає в зашифрованому вигляді дані про попередні блоки. А база автоматично оновлюється на всіх підключених до системи комп’ютерах.

Читати далі

Технології

Українські військові на навчаннях відпрацювали “танкову карусель” (ВІДЕО)

Опубліковано

На Чернігівщині українські війська на навчаннях відпрацювали “танкову карусель”. Як передає Defense Express, “карусель” використовується, якщо відомостей про ворога мало для застосування специфічних маневрів: постійний вогневий пресинг змусить його розкрити позиції.

“Під час бригадних навчань, які провела 30-та окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького, танкісти відпрацювали спеціальний тактичний прийом – “танкова карусель”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Сили спецоперацій України показали своє екіпірування

Що це за прийом?

Під час “танкової каруселі” декілька бойових машин по черзі виходять на позиції для стрільби, відкривають вогонь та одразу відходять назад. Таким чином, для противника танк з’являється лише на декілька секунд, що максимально ускладнює можливість нанести удар у відповідь. 

Водночас, виконання такого прийому потребує майстерності екіпажу, бо для знаходження цілі, наведення та відкриття вогню дається лише декілька секунд. Це також вимагає високого рівня злагодженості не тільки в середині одного екіпажу, але і у цілому підрозділі. Окрім того, командирам машин необхідно вносити певний елемент “хаотичності” у ритм виконання прийому, бо у іншому випадку ворог може легко підлаштуватися під нього та чекати появи танка у прицілі.

Додамо, що саме під час цих навчань вперше у тактичній ланці була використана автоматична система управління “Дзвін”.

Читати далі

Технології

“Укравтодор” презентував інтерактивну карту ремонтів доріг (ФОТО)

Опубліковано

Укравтодор презентував інтерактивну карту, де в режимі реального часу буде представлена ​​інформація про ремонт доріг, підрядників, дорожню інфраструктуру, ДТП, метеорологічну обстановку. Про це повідомляє видання Центр транспортних стратегій.

“Наприклад, зеленим кольором на карті відображені ремонти, які вже виконані, червоним – ті, які виконуються зараз, блакитним – ті, які плануються”, – розповів директор ДП “Укрдорзвязок” Вадим Горюшко.

Інтерактивна мапа Укравтодору доступна за посиланням map.ukravtodor.gov.ua і має мобільну версію. 

Що показує мапа?

Карта буде відображати в тому числі такі параметри, як місцезнаходження дорожньої техніки (яка для цього буде вся обладнана GPS-маяками), її пробіг і витрати палива.

Також карта буде корисна в разі надзвичайних ситуацій і тимчасових обмежень руху – на ній можна буде побачити аварійно-небезпечні ділянки, знайти найближчі пункти обігріву та парковки для вантажних автомобілів.

Читайте також: Торік в Україні відремонтували 847 км доріг

Точні координати

У свою чергу, за інформацією радника прем’єр-міністра України Юрія Голика, карта дозволить побачити, скільки доріг і в яких обсягах буде ремонтуватися.

“Кожна ділянка дороги, яка буде ремонтуватися або будуватися (не ямковий ремонт), нанесена за точними координатами”, – повідомив він.

За допомогою Інтерактивної карти “Укравтодору” користувачі також зможуть залишати звернення про дорожню ситуацію і виявлені проблеми на дорогах. Наразі це можна зробити через спеціальну форму звернення, зайшовши на карту через сайт “Укравтодору”.

Інтегрують в наявні програми

Як поінформували в “Укравтодорі”, над розробкою карти IT-фахівці відомства працювали останні пів року.

Спеціальний мобільний додаток для користування карткою розроблятися не буде. Для того, щоб спростити доступ користувачів до неї, ведеться робота з інтеграції карти в уже існуючі програми – такі як “Дія”, Waze, а також Uber і Bolt.

Залишити скаргу на стан доріг (ями, сміття на узбіччі і т. д.) через Waze можна буде вже протягом декількох тижнів. Також це додаток, використовуючи дані “Укравтодору”, буде пропонувати водіям альтернативні маршрути в разі ремонтних робіт або аварій.

Читати далі

Технології

Електронний учнівський квиток у Києві: як працюватиме і скільки коштуватиме батькам

Опубліковано

У Києві запрацював у тестовому режимі електронний учнівський квиток. Перші 35 столичних шкіл стали учасниками пілотного проєкту, повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Більше ніж квиток

Учнівські квитки за кілька днів отримають 28 тисяч школярів. Йдеться не лише про проїзний для учнів. Картка багатофункціональна, і поступово в ній з’являтимуться нові сервіси.

Читайте також: QR-квиток у транспорті Києва: як працює і де купити

На сьогодні у школах продовжують збирати дані для оформлення електронних учнівських квитків для всіх столичних учнів (крім випускних 11-х класів). Найближчим часом до всіх столичних закладів освіти надійде детальна інструкція з інформацією, про те, що потрібно для оформлення документу.

Хто платить?

Усі електронні учнівські квитки буде виготовлено за рахунок міського бюджету, тому кошти від батьків не збиратимуть.

Повністю на електронний учнівський квиток місто перейде тільки після того, як усі школи зберуть необхідну інформацію.

Як виглядає учнівський квиток?

Дизайн картки розробляла команда «Агентів змін». В основі дизайну – ідея дати можливість школярам під себе змінювати карту, взаємодіяти з нею, наприклад, ліпити наліпки. Цю ідею можна буде розвивати і далі: кожна школа може зробити свій особистий набір наліпок і роздати учням. Таким чином школа просуватиме себе серед інших закладів, а учні відчуватимуть причетність до улюбленої школи.

Читайте також: У метро Харкова встановили 200 валідаторів для електронного квитка

Або місто зможе робити особливі наліпки для відзнаки учнів, наприклад, за перемоги в олімпіадах. Яскравий колір вирізнятиме картку серед інших, а наліпки на ньому виглядатимуть якнайкраще. Інформація на звороті зроблена максимально контрастною для кращої читабельності, а дата дії квитка виділена, щоб кожен контролер міг якнайшвидше побачити цю інформацію.

Який термін дії карток?

Учнівські проїзні є дійсними весь період навчання на всіх видах транспорту без обмеження кількості поїздок. 

У разі потреби батьки зможуть перевіряти переміщення своїх дітей із учнівським е-квитком через мобільний додаток Kyiv Smart City, який відображає та зберігає інформацію про поїздки.

Електронний ключ до можливостей

Електронний учнівський квиток буде багатофункціональним.

“Оскільки проїзний матиме функцію ідентифікації власника, він стане електронним ключем учня до різних сервісів та можливостей. Школярі зможуть використовувати картку для безоплатного проїзду у громадському транспорті та пільгового входу до закладів культури. У майбутньому учнівський е-квиток буде інструментом для користування електронним учнівським кабінетом із онлайн-щоденником та завданнями”, – додали у КМДА.

Згодом із його допомогою школярі отримуватимуть обіди у їдальнях. У такий спосіб маленькі кияни навчатимуться легко й вправно використовувати цифрові сервіси для забезпечення своїх потреб та отримання послуг.

Читати далі

Технології

В Україні розробляють бюджетний електромобіль: який він буде і скільки коштуватиме

Опубліковано

В Україні запустили проєкт зі створення електромобіля, вартість якого становитиме від 9 до 12 тис. доларів. Про це повідомляє Еcotown.com.ua з посиланням на Тopgir.com.ua.

Основні характеристики

Електрокар назвали «Порто-Франко 42». Як відомо, Порто Франко перекладається, як «вільний порт», а 42 – населення України в мільйонах.

Координатор проєкту Ярослав Пащенко розповів, що український електромобіль – модель С-класу матиме довжину 4,5 м, ширину – 1,8 м, висоту – 1,55 м. Дорожній просвіт складе 165 мм.

Читайте також: Українець самотужки змайстрував електромобіль із запасом ходу 60 км

Як виглядатиме електрокар

Планується кілька типів кузова, але поки представлені тільки ескізи седана, створені дизайнером Романом Прядько.

Електромобіль зможе розганятися до 100 км/год менш ніж за 10 секунд. «Порто-Франко 42» позиціонують як сімейну модель з молодіжним ухилом і спортивними нотками.

Коли почнеться виробництво

Розробники запевняють, що виробництво почнуть тільки після того, як доведуть якість і безпеку до світових стандартів. Нині ведуться переговори з інвесторами, причому 25% зібраних коштів хочуть відправити на соціальні цілі.

Крім того, проєкт має освітню мету – планується створення мережі гуртків, лабораторій в школах і вишах.

Читати далі

Технології

Як у Києві повернути евакуйоване авто: запрацювала нова послуга

Опубліковано

Евакуйоване авто в Києві тепер можна повернути за допомогою мобільного додатку. Про це повідомляється на сторінці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

“Відтепер у новій версії додатку від Kyiv Smart City є функція повернення авто, яке забрав евакуатор.— Оновлення, яке всі так довго чекали!” – повідомили у департаменті.

Читайте також: Евакуйоване в Києві авто можна знайти онлайн

Зазначається, що це вперше в київській історії повернути авто можна у декілька кліків. Жодних нудних черг у декількох інстанціях, ніяких нервів та втрачених годин життя.

Водії можуть сплатити штраф через телефон та забрати авто. До того ж, після оновлення додаток підтримує функції Touch ID та Face ID.

Завантажити та оновити додаток можна за посиланням >> http://app.kyivcity.gov.ua/start

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.