Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Як бізнесу обійти черги на пошті? Тримайте лайфхак з Одеси

Ви звичайний підприємець і ви не хочете нічого вирішувати. Вам би просто відправити кілька посилок і бажано ще при цьому: не стояти

Опубліковано

Ви звичайний підприємець і ви не хочете нічого вирішувати. Вам би просто відправити кілька посилок і бажано ще при цьому:

  • не стояти кілька годин у черзі на пошті;
  • не розбиратись із космічно складною онлайн-формою (так ніби ви запускаєте ці посилки на навколоземну орбіту);
  • не чекати ТТН (товарно-транспортна накладна – авт.) півжиття, іншу половину якого ви вже витратили на чергу на пошті. 

Із сервісом TTN Portal у малого та середнього бізнесу з’явиться можливість не витрачати дорогоцінний час. А все через те, що підприємець Кирило Соколовський пішов далі вигуків “Доколє!” – і вирішив цю проблему. Його інтернет-сервіс TTN Portal уже економить кілька годин на день підприємцям, що відправляють замовлення поштою – чи то “Новою”, чи то “Укрпоштою”. А обходиться це їм, скоріше за все, безкоштовно. 

 Кирило Соколовський

Кирило Соколовський

власник торгової марки Tushe, керівник онлайн-напрямку “Одесспродкомплекс” 

Разом з командою розробникiв створив сервіс TTN Portal, бо до цього втрачав на оформленні замовлень поштою по кілька годин на день 

Пробував розібратись з проблемою самотужки

Торгова марка Tushe – це понад 40 видів преміальних консервів, лідером серед яких є тушонка. Особливість Tushe у тому, що продаж наших продуктів відбувається не у супермаркетах, а через власний iнтернет-магазин та у соцмережах.

Коли я ще тільки починав займатися розкручуванням бренду в 2016 році, була одна проблема – я власноруч оформляв і відправляв всі замовлення. 

Поки замовлень було не так багато, в принципі, справлявся. Але от коли почала зростати кількість відправок, у мене йшло 2-3 години в день, щоб заповнити ТТН, зібрати посилки і відправити у відділенні “Нової пошти”. Дійшло до того, що я просто чекав своєї черги і диктував оператору відділення всі дані – у мене катастрофічно не вистачало часу. 

Так я почав шукати зручне рішення.

Перш ніж створити TTN Portal, Кирило спробував оптимізувати роботу з поштою із допомогою існуючих інструментів. Але з цього нічого не вийшло

Спроба № 1. Чесно спробував оформляти товарно-транспортні накладні онлайн через бізнес-кабінет “Нової пошти”. Скажу так: якщо людина сидить і займається тільки цим, то, в принципі, можна користуватися. Але якщо паралельно потрібно вирішувати купу інших завдань, то будь-яка, навіть незначна незручність у рутинній роботі жере багато часу.

Інтерфейс кабінету перевантажений всілякими функціями на зразок “Підняття вантажу на ліфт”! Агов, ця опція ні до чого, вона просто ігнорується звичайним відправником. Або ось ще віконце “Накладений платіж” – хочеться позначити один раз і забути про нього. 

Словом, частина опцій майже увесь час непотрібна. Але займає місце у інтерфейсі, роблячи його схожим на кабіну пілота.

Виходить, у мене в середньому йшло близько двох хвилин, щоб створити одну товарно-транспортну накладну в кабінеті “Нової пошти” – це якщо на швидкість працювати. А якщо охайно і з перевірками на точність – тоді усі чотири. Додайте до цього ще 30-40 хвилин на те, щоб просто відправити смс клієнтам з номерами ТТН.

Але, в цілому, я задоволений роботою “Нової пошти”: те, як за два роки вони практично повністю позбавились черг у своїх відділеннях, варте поваги. 

Спроба № 2. Після того, як мене розчарувала швидкість, з якою я оформляв відправлення у бізнес-кабінеті “Нової пошти”, я попросив програміста розробити модуль на базі платформи 1С( програма для автоматизації діяльності організацій – авт.) для кабінету “Нової пошти”. Але тут теж проблема: як тільки у “Нової пошти” трапляються незначні якісь зміни чи оновлення в коді, модуль перестає працювати, і потрібно йти на уклін до розробника знову. Сама по собі 1С – також нестабільна програма, там поломка на поломці і поломкою поганяє.

І ще один значний мінус – я не міг користуватися модулем з мобільного або планшета, був прикутий до ноутбука, немов до якоїсь галери.

Точка кипіння і створення сервісу

Ось це “З мене досить!” відбулося десь в середині 2018 року. Я постійно сидів на пороховій бочці, використовуючи модуль 1С. Тому що якщо раптом він зламався, то цілий робочий день коту під хвіст – мені треба було закатати рукава і разом з співробітницею сидіти і обробляти замовлення вручну.

Так народилася ідея створити сервіс, який спростив би підприємцям відправку замовлень через “Нову пошту”.

У мене була проста і зрозуміла проблема. Все, що було потрібно – таке ж рішення. Ми з програмістами побрейнштормили і розробили тестову версію TTN Portal.

Думай як підприємець

У хороших програмістів є один недолік – думають, ніби всі навколо такі ж круті у програмуванні, як і вони.

Моя команда хотіла ускладнити сервіс всілякими графіками, звітами і так далі. На цьому моменті завжди з’являвся я як підприємець і прибирав з сервісу всі непотрібні функції.

Адже перевантажений користувацький інтерфейс призводить до того, що велика частина клієнтів його просто не використовує, по-старому стоячи в живих чергах. І ось приклад: у тій же “Новій пошті” з усіх відправлень лише 1% оформляється через бізнес-кабінет – це їх офіційна статистика.

Як TTN Portal полегшить життя підприємцю та яка ціна питання

Буквально нещодавно наша команда друзів і партнерів завершила тестувати сервіс. TTN Portal тільки-но запрацював, а в нас вже є 50 користувачів. 

З усіх ідей для сервісу я залишив найкращі, і сьогодні через додаток можна:

  • масово створювати товарно-транспортні накладні;
  • автоматично розсилати клієнтам смски: з номерами ТТН, реквізитами на оплату тощо;
  • відстежувати накладені платежі;
  • відстежувати роботу кількох людей, якщо ви працюєте командою;
  • завантажувати записи щодо відправлень прямо із Excel. І, навпаки, експортувати усі дані з TTN Portal у формі таблиць.

Загалом, все, що залишається вам як власнику бізнесу – привезти товари безпосередньо до відділення.

Сьогодні через наш сервіс ви можете безкоштовно відправляти до 100 замовлень на день (а це – 3000 на місяць). Для інтернет-магазинів, у яких понад 100 відправлень на день, користування сервісом коштуватиме 600 грн/міс. Зовсім недорого, вважаю – враховуючи, що у магазина більше 3 000 відправлень товарів на місяць.

 І тільки власники Apple сумують в сторонці 

Все прекрасно у нашому сервісі – і адаптивний дизайн, і можливості. Прекрасно працює і з Android, і з iOS. Єдине що: власники пристроїв на базі iOS не зможуть скористатись опцією відправки SMS через телефон клієнта. Адже політика компанії забороняє програмам з браузера доступ до відправки SMS.

Але якщо ви власник iPhone, і вам так вже потрібна ця опція, завжди можна купити дешевий телефон з Android і використовувати його у якості робочого.

В планах – закохати в себе усі українські пошти

Моя ідея працює: чим більше відправлень підприємці оформляють через інтернет, тим швидше просуваються черги у відділеннях перевізника, тим більше часу у підприємця залишається на операційні завдання. 

Поки ми офіційно співпрацюємо з “Укрпоштою”. У планах – така ж співпраця із “Новою поштою”. Зараз ми якраз з’ясовуємо, що потрібно компанії – і які пропозиції ми могли б натомість запропонувати їм.

Але думаю, знайдемо точки дотику. Адже наш додаток допомагає бізнесу робити найголовніше: обробляти якомога більше замовлень якомога меншими силами.

Технології

Українські розробники створили запальні боєприпаси для скидання з дронів

Опубліковано

Українська компанія Steel Hornets виготовила запальні боєприпаси, призначені для скидання з БПЛА. 

Про це розробники повідомляють в своєму Telegram-каналі.

Про розробку

Розробники повідомляють, що боєприпаси можна використовувати для підпалу бліндажів, боєкомплектів і техніки російських окупаційних військ. У разі потрапляння на горизонтальну частину легко броньованої техніки вони можуть пропалити її та спровокувати займання, оскільки температура горіння складає до 2500 °C.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Виробник підкреслює, що боєприпаси надійніше працюють при скиданні з малих висот. Залежно від технічних характеристик, вартість таких боєприпасів становить від 400 до 1000 гривень за штуку. Крім того, розробники анонсували 500-грамові боєприпаси для безпілотників типу Mavic, але ціна наразі не вказана.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Фото: Steel Hornets

Читати далі

Технології

Google зробив ШІ-застосунок Geminі доступним для України

Опубліковано

Корпорація Google зробила доступними ключові функції Gemini для багатьох мов і країн, зокрема для України.

Про це повідомляє Google.

Про Gemini

Google розширила можливості своєї мобільної програми Gemini, додавши підтримку української мови серед інших нових мовних та регіональних опцій.

Додаток Gemini із вбудованим помічником дозволяє користувачам взаємодіяти з текстом, голосом або зображеннями для отримання допомоги та інформації в різних ситуаціях. Наприклад, користувач може сфотографувати пошкоджене колесо та отримати інструкції щодо його ремонту.

Для активації Gemini на пристроях Android потрібно використовувати асистента Google. Додаток обіцяє підвищений рівень користувацького досвіду та контекстну підтримку безпосередньо на екрані смартфона. Українські користувачі можуть здійснювати текстові запити українською мовою, хоча голосові запити наразі доступні лише англійською.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Функціональність Gemini також буде включена до програми Google на iOS протягом найближчих тижнів. На пристроях з iOS ця функція буде доступна, якщо в налаштуваннях “Мова та регіон” обрано англійську мову. Крім того, для української мови тепер доступна функція “Розширення”, яка дозволяє отримувати інформацію безпосередньо з різних програм та сервісів Google, спрощуючи завдання, такі як планування подорожей.

Нагадаємо, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Також ми повідомляли, Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Фото: Geminі.

Читати далі

Технології

Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Опубліковано

Сервіс ОСББ, який доступний у застосунку “Київ Цифровий”, отримав перемогу в міжнародній премії у категорії “Демократичні технології”.

Про це повідомляє КМДА.

“Київ відзначили в номінації “Демократичні технології” за розвиток і впровадження електронної демократії на місцевому рівні. Цього року за перемогу змагалися понад 300 проєктів з усього світу, і для нас честь отримати цю нагороду”, – зазначив Петро Оленич, заступник голови КМДА.

Про премію

нститут інновацій у політиці, міжнародна організація, яка пропагує демократію в Європі, висунув сервіс ОСББ для нагородження за досягнення у впровадженні демократичних цінностей в житлових об’єктах.

Кожного року громадське журі, складене з понад 1 000 європейців, оцінює проєкти, щоб визначити фіналістів і переможців у категоріях премії. Організатори повідомляють, що цього року 314 проєктів відповідали критеріям і пройшли оцінювання журі. Із них 70 проєктів, по десять у кожній категорії, були визнані винятковими фіналістами і першопрохідцями інновацій.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Про сервіс

Номінанти демонструють, як громади та країни знаходять нові способи покращити життя в містах. Сервіс ОСББ забезпечує активну участь громадян у прийнятті рішень через онлайн-режим. Голови ОСББ можуть реєструватись за посиланням (https://kyiv.digital/osbb/login), проводити офіційні голосування через “Дія. Підпис” і використовувати е-документи, а співвласники можуть впливати на життя будинку без зайвих зусиль.

Успішна реалізація демократичних сервісів, таких як ОСББ онлайн, сприяє зміцненню зв’язку між місцевою владою та громадою, робить управління прозорішим та ефективнішим. Спільні зусилля на шляху до побудови сучасної, демократичної та цифрової міської громади продовжуються, а перемога Сервісу ОСББ в номінації “Демократичні технології” є важливим кроком у цьому напрямі.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: КМДА.

Читати далі