Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Робот-секретарка та юрист-бот. Як п’ять технологій допомагають бізнесу заощадити час і гроші

Український підприємець як ніхто розуміє приказку “Час – це гроші”. І тому вигадує спосіб не витрачати свій час на дрібні завдання

Коментарі

Опубліковано

Український підприємець як ніхто розуміє приказку “Час – це гроші”. І тому вигадує спосіб не витрачати свій час на дрібні завдання, скидаючи їх виконання на… штучний інтелект. 

Уявіть, що вам не треба замовляти воду до офісу щомісяця – про це подбає бот.

Або, що нема потреби стояти у черзі на пошті – через спеціальний онлайн-сервіс ви вже зробили майже всі справи.

Юрист-бот, робот-секретарка – тримайте від нас підбірку цифрових помічників, яким користуються українські підприємці. Ті техноштуки свідчать про те, що майбутнє вже настало.  

Реєструйте всі свої поштові відправлення онлайн

Одеський стартап допоможе інтернет-магазинам заощадити час на поштових відправленнях.

Якось Кирила Соколовського, власника торгової марки Tushe (продають через соцмережі тушонку і консерви преміум-класу- авт.), дістало, що він витрачає купу часу на те, аби розіслати товарно-транспортні накладні клієнтам. А до цього оформи замовлення спочатку на блокноті, потім перенеси в Excel – щоби впорядкувати десятки замовлень на день. Потім спробуй оформити їх через власний онлайн-кабінет “Нової пошти” і витрать по три хвилини на кожне замовлення. Звучить просто, а якщо їх із 50?

Тому він створив сервіс TTN Portal, що спрощує бізнесу відправлення  товарів поштою. Через портал можна:

  • масово створювати товарно-транспортні накладні,
  • автоматично розсилати клієнтам смски: з номерами ТТН, реквізитами на оплату тощо,
  • відстежувати накладені платежі,
  • відстежувати роботу кількох людей, якщо ви працюєте командою,
  • завантажувати записи щодо товарів прямо із Excel. І навпаки, експортувати усі дані з TTN Portal у формі таблиць.

Використовуйте Cortana замість секретаря

Уявіть, що вам не треба витрачати час на планування – усе за вас зробить цифровий асистент.  Принаймні, у компанії SMART business, де працює Андрій Бурлуцький, усе так і відбувається: на Форумі креативності чоловік розповів, що вже давно не займається виконанням примітивних завдань типу планування розкладу зустрічей – що саме по собі віднімає багато часу. Ці функції цифровий асистент від Microsoft Cortana частково взяв на себе. І частково – бізнес-аналітику. 

“Cortana у мене увімкнена у кімнаті переговорів. Коли дискутуємо про зустрічі і не можу сказати одразу зручний час, скидаю цю опцію на Cortana. Також вона розподіляє завдання у моїй системі задач за пріоритетністю”.

“Розумний” динамік для цифрового помічника Cortana

Є корпоративні програми, які класно співпрацюють із Cortana. Наприклад, інше технорішення Microsoft  – Power BI Desktop. Це такий аналітичний дашборд на кшталт старого-доброго Excel, тільки ще більший агресивний і живий.

“Я можу запитати: Cortana, ми виконаємо план продажів у цьому році? Вона “радиться” із системою Power BI Desktop, і через деякий час я отримую відповідь: “Ні, ми значно “просідаємо” по декільком пунктам, а оці конкретні люди команди погано працюють”.

Замовляєте воду до офісу? Нехай це робить штучний інтелект

Чат-бот від українського стартапа Ally слідкує за тим, щоб у вашому офісі вода ніколи не закінчувалася. 

Робиться це так: спеціальна підставка встановлюється під бутель і підключається до Wi-Fi. Коли вода закінчується, система формує замовлення і відправляє в месенджер – користувачеві потрібно буде тільки підтвердити списання коштів.

Така система стоїть і у Володимира Дем’яненка, власника компанії D2. Каже, економить йому багато часу, а її роботу він майже не помічає – мовляв, до хорошого легко звикнути. 

“Таких прикладів дуже багато: від замовлення квитків до пошуку посилок Нової пошти. Чат-боти, цифрові асистенти – це вже зараз працює”.

Нехай боти розбираються із вашими податками

Сплата податків – це, зазвичай, нудно і складно. Але віднедавна з’явилась можливість вирішувати податкові питання через чат-бот. ReporTax – це творіння компанії “ЛІГА:ЗАКОН” та юридичної компанії Juscutum, яке  створили для ФОП. 

ReporTax самостійно розрахує та сплатить ваші податки, а також подасть за підприємця звітність до держорганів. Бізнес не завжди стежить за дедлайнами податкової, тому і досі головною причиною штрафів є затримки з платежами та звітами.

Просто зареєструйтеся, надайте боту дані для роботи і завантажте електронний підпис. Далі ваш “цифровий” бухгалтер лише ставитиме запитання – а від вас треба буде тільки вводити необхідні дані. 

За 75 гривень на місяць ви отримаєте:

  • розрахунок та сплату єдиного податку та ЄСВ;
  • автоматичне подання звітів до податкової та Пенсійного фонду.

Як без болю зареєструвати торгову марку 

Цей бот запустити ввечері у п’ятницю, коли у всіх юристів попереду були вихідні. І тут же отримали 11 заявок на оформлення торгової марки. 

PatentBot – це теж справа рук юридичної компанії Juscutum. Бот допомагає реєструвати торгові марки через месенджер Facebook і веб-версію буквально за кілька кліків. Послуги боту коштують від 790 грн – це втричі дешевше за ринкові ціни, кажуть у Juscutum.

Щоб зареєструвати торгову марку, необхідно зайти в месенджер Facebook, відповісти на ряд питань протягом 5-7 хвилин і оплатити замовлення.

Повністю виключити з процесу оформлення юриста із плоті і крові, звісно, не вдасться. 

Але PatentBot повністю спрощує збір даних від клієнта, зводячи зусилля останнього до мінімуму.

Зараз в Україні за допомогою PatentBot реєструється кожна 50 торгова марка.

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі