Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/n6_5SIyzSIE?si=vuC2nhdpgnIpGKNWSSSSSS

Суспільство

Рій українських волонтерів маскує захисників (ВІДЕО)

Опубліковано

Наймолодшому волонтеру в цій команді 3, а найстаршому — 84! Усі — від малечі до літніх людей — з усіх куточків України згуртувалися, аби маскувати наших захисників.

Про історію волонтерів розповідає ШоТам.

«Приходить у приватні повідомлення відгук від військового: “Дівчата, ми вам у ноги кланяємось, вчора ваші кікімори врятували двох наших хлопців. Дрони просто загубили їх на галявині і не знайшли”», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

Ця команда — справжній рій українських волонтерів від 3 до 84 років, об’єднаних у єдину мережу. Вони виробляють маскування для захисників будь-де: вдома, в підвалах та навіть в електричках.

А об’єднала їх волонтерка Світлана Панченко-Вепшина разом з благодійним фондом «Рій». Спершу вона робила маскування вдома разом зі своїми дітьми.

«Вони сатали мені мішковину, я це все наплітала», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

Потім до справи доєдналися сусіди, а пізніше — інші жителі міста.

«Дуже багато було запитів: «Будь ласка, вишліть мені додому, я буду все це робити вдома. Я не можу приїжджати до волонтерського центру, тому що в мене дитина» або щось іще», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

Люди прагнули долучитися до боротьби, і Cвітлана дала їм таку можливість. Аби масштабувати виробництво, почала співпрацю з благодійним фондом «Рій».

Читайте також: Волонтерський цех у подруги на кухні: мама воїна згуртувала односелець для допомоги захисникам

«Ми вже сплели на той момент близько 500 виробів, які були дуже затребувані, на які в черзі стояли по 1,5-2 місяці. Не вистачало адміністративного ресурсу, щоб все це масштабувати. І фонд сказав: «Давайте робити», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

Разом вони розробили логістику волонтерства на дому. Так зародився проєкт «Замаскуй військового». Робота починається зі збирання мішків у обсмажувальників кави з різних країн. Ці мішки ріжуть та фарбують у двох імпровізованих цехах.

«Ось така мішковина до мене потрапляє. Вона, як бачите, такого жовтенького кольору. Кидаємо цю сировину до каструлі з окропом. Після цього ми розташовуємо її на сітчатій поверхні, аби воно стекло», — Олександр, волонтер.

Далі волонтери по всій країні розбирають мішковину на нитки — сатають.

«Наймолодшому нашому майстру три рочки, який вдома з мамою сатає, а найстарший — це дідусь, якому зараз 84 роки. Він отримав інсульт, і таким чином коли сатає він ще й руку свою пропрацьовує. І нам допомагають так само люди з інвалідністю», — Юлія Рухайло, волонтерка.

Нитки з мішковини відправляють додому іншим волонтерам, які плетуть маскування.

«Я зараз плету плащик. Для кожного виробу в нас є технічне завдання. Цей плащ — із щільністю 50%, ми його плетемо в одну ниточку», — Анна Дегтяр, координаторка проєкту “Замаскуй військового”.

«Ми використовуємо для плетіння три кольори. Основний колір — це сіно. Це природний колір мішка. Також ми використовуємо фарбовані ниточки. Це бурий колір, ну і зелений колір, звісно — це колір нашої зеленої травички», — Анна Дехтяр, координаторка проєкту “Замаскуй військового”.

Читайте такожДоглядають врятованих коней, реабілітують військових й тренують дітей. Цей кінний клуб на Полтавщині продовжує працювати попри війну

Чохли для маскування шиють юні швачки-волонтерки.

«У нас є основна робота, і нам дають ці волонтерські завдання. Дівчата кажуть: «Все, ми спочатку шиємо волонтерську роботу, а потім все інше», — Дар’яна, волонтерка.

Готове маскування потрапляє до логістичного центру, а звідти пакунки летять до рук захисників. Кожна деталь маскування створена за попередньою консультацією із ЗСУ.

Усі матеріали підібрані так, що їх не видно навіть у спеціальні інфрачервоні прилади. За 4 місяці «Рій» уже зібрав першу партію маскування для снайперів.

«Зараз ми передали 50 комплектів, до яких входять 50 накидок на зброю, 50 нашоломників, 50 плащів, 50 накруток на ствол і 50 рем-наборів», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

І це лише початок! Аби забезпечити потреби сухопутних сил, потрібно 450 людей та більше сировини. Тому «Рій» запрошує до себе всіх, хто готовий долучитися до маскування військових.

Якщо ви готові плести, фарбувати або сатати вдома, переходьте за посиланням у дописі. Адже що більший рій, то швидше він прожене ведмедя, який заліз до його вулика!

Нагадаємо, волонтер готував м’ясні смаколики для ЗСУ завдяки підписникам ШоТам.

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...