Суспільство
Рівнянка виготовляє бойові вишиванки для воїнів ЗСУ у старовинній техніці
Рівнянка Мирослава Горобець виготовляє вишиванки воїнам ЗСУ з міцного конопляного полотна оливкового кольору.
Історію майстрині розповіли на фейсбук-сторінці Рівненської обласної військової адміністрації.
Вишиті сорочки не суперечать військовій формі. Вони створені у старовинних техніках.
Пані Мирослава – одна зі 114 майстринь з усієї України, які на сьогодні приєдналися до проєкту #сорочкадлязахисника. Акцію ініціювала черкаська вишивальниця Оксана Поступак. Майстрині хочуть підтримати воїнів, що боронять рідну землю.
Мирослава Горобець працює вчителькою музики і любить вишивати у вільний час.
Зараз пані Мирослава вишиває сорочку бойовому медику з Рівного. Взагалі ж серед захисників, яким вона створила такі обереги, є і танкіст, і медсестра.
Дивіться відео: Майстриня вчить вишивати на прикладі врятованої 100-літньої сорочки з Харкова
Майстриня використовує конопляне полотно. Воно доволі міцне, щільне і приємне до тіла. Мирослава Горобець згадує випадок, коли вже готову сорочку передавали бійцю. Він дуже тішився. Казав, що це неймовірна краса і сила. А ще хвилювався, як же таку неймовірну річ він вдягне під «броник».
Читайте також: Від орнаментів і традицій до сучасності. Що ти знаєш про українські вишиванки? (ТЕСТ)
Тож у цьому проєкті вишивальниці використовують тільки такі техніки, які не руйнують основне полотно. Виріб має бути міцним і зробленим із гарними думками, бо це ж оберіг, переконані майстрині-волонтерки.
Загалом учасниці проєкту створили і передали військовим 150 сорочок. Мирослава Горобець пригадує, що першу бойову вишиванку створила фактично за два тижні. Перед роботою попросила благословення у священника. І завжди, коли береться за цю справу, починає з молитви.
Читайте також: Вишиванки, якими захоплюється світ. Як Etnodim збирає мільйонні донати на ЗСУ та боронить культурний фронт
Нагадаємо, у Львові запустили виробництво вишиванок Bayraktar.
Також ми розповідали, як дизайнерка з Луцька виграла грант для розвитку свого бізнесу вишиванок.
Фото: facebook.com/RivneODA.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі