Суспільство
Рекорди, перемоги та історія. Як добре ти знаєш міста України? (ТЕСТ)
Як добре ви знаєте українські міста? Бували в обласних центрах та пам’ятаєте назву першої столиці? Непогано. А як щодо більш маловідомих фактів з життя міст нашої країни? Скажімо, де встановили пам’ятник британському юристу, а де – рекордна для Європи алея? До Всесвітнього дня міст, який відзначають 31 жовтня, підготували для вас тест з цікавими фактами про міста України.
Яке з цих міст – наймолодше в Україні?
Усі ці міста можна назвати наймолодшими в нашій країні. Утім правильна відповідь одна – це Славутич. Його побудували 1986 року, після аварії на Чорнобильській АЕС для евакуйованих працівників атомної станції. Сьогодні тут проживає приблизно 25 тисяч людей.
У якому місті розгортається сюжет роману «Місто» Валер’яна Підмогильного?
Головний герой роману Степан Радченко з села вирушає саме до Києва, аби підкорити місто. Фактично Підмогильному вдалося зафіксувати в своєму романі Київ 1920-х років.
У якому місті розташована ця фортеця?
Це фортеця в Білгороді-Дністровському (Одеська область). За свою історію місто мало безліч назв, найвідоміша з них – Аккерман. Тому й фортецю частіше називають Аккерманською.
Яке з цих малих міст має звання «міста-музею»?
Містом музеїв заслужено називають саме Переяслав. Тут їх нараховують 27, а обійти всі за один день – неможливо. За кількістю музеїв Переяслав може позмагатися навіть з деякими великими містами України.
На честь якого українського міста назвали бульвар у Парижі?
У центральній частині французької столиці є Севастопольський бульвар. Таку назву одна з головних транспортних артерій міста отримала після перемоги Франції під час облоги Севастополя в роки Кримської війни.
Яке з українських міст може похизуватися найдовшою в Європі липовою алеєю?
Ужгород – це не лише місто сакур, але й місто з найдовшою в Європі алеєю лип. Її довжина сягає 2 200 метрів. Вона майже вдвічі довша за відому берлінську алею Унтер-дер-Лінден.
Яке місто може «похвалитися» найкоротшою в Україні лінією метро?
Дніпровський метрополітен – один із найкоротших у Європі та найкоротший в Україні. Це всього 7,8 кілометрів та 6 станцій.
Де в Україні розташований один із найбільших у Східній Європі завод шампанських вин, що виготовляє напій за класичною технологією?
«Артвайнері» розташований у Бахмуті (Донецька область). Це один із найбільших в Україні та Східній Європі заводів із виробництва шампанських вин, що створює напій за класичною технологією.
У якому з міст України встановили пам’ятник британському юристу та лікарю Джону Говарду?
Пам’ятник на честь Джона Говарда встановили в центрі Херсона. Британський юрист та лікар присвятив своє життя допомозі ув’язненим та боротьбі з епідемічними захворюваннями. Останній рік свого життя Говард провів у Херсоні, де вирувала епідемія тифу. Напередодні смерті він попросив, аби на місці його поховання встановили сонячний годинник.
Де розташована найдовша в Україні пішохідна вулиця?
Вулиця Соборна в центрі Миколаєва – найдовша пішохідна вулиця в нашій країні. Її довжина сягає 1,5 км та охоплює сім кварталів. Утім закритою для автівок лишається не вся Соборна, а частина від Адміральської до Центрального проспекту. Це рівно один кілометр.
У якому місті встановили один з перших в Європі та єдиний в Україні пам’ятник Че Геварі?
Єдиний в Україні та один з перших на території Європи пам’ятник кубинському революціонеру Че Геварі встановили у Вінниці в 2008 році. Утім майже через 12 років власник скульптури продав її.
Де в Україні можна відшукати найдовшу в Європі набережну?
Найдовша набережна Європи розташована в Дніпрі. Її довжина – 30 кілометрів.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі