Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Рекорди, перемоги та історія. Як добре ти знаєш міста України? (ТЕСТ)

Опубліковано

Як добре ви знаєте українські міста? Бували в обласних центрах та пам’ятаєте назву першої столиці? Непогано. А як щодо більш маловідомих фактів з життя міст нашої країни? Скажімо, де встановили пам’ятник британському юристу, а де – рекордна для Європи алея? До Всесвітнього дня міст, який відзначають 31 жовтня, підготували для вас тест з цікавими фактами про міста України.

0%

Яке з цих міст – наймолодше в Україні?

Правильно! Неправильно!

Усі ці міста можна назвати наймолодшими в нашій країні. Утім правильна відповідь одна – це Славутич. Його побудували 1986 року, після аварії на Чорнобильській АЕС для евакуйованих працівників атомної станції. Сьогодні тут проживає приблизно 25 тисяч людей.

У якому місті розгортається сюжет роману «Місто» Валер’яна Підмогильного?

Правильно! Неправильно!

Головний герой роману Степан Радченко з села вирушає саме до Києва, аби підкорити місто. Фактично Підмогильному вдалося зафіксувати в своєму романі Київ 1920-х років.

У якому місті розташована ця фортеця?

Правильно! Неправильно!

Це фортеця в Білгороді-Дністровському (Одеська область). За свою історію місто мало безліч назв, найвідоміша з них – Аккерман. Тому й фортецю частіше називають Аккерманською.

Яке з цих малих міст має звання «міста-музею»?

Правильно! Неправильно!

Містом музеїв заслужено називають саме Переяслав. Тут їх нараховують 27, а обійти всі за один день – неможливо. За кількістю музеїв Переяслав може позмагатися навіть з деякими великими містами України.

На честь якого українського міста назвали бульвар у Парижі?

Правильно! Неправильно!

У центральній частині французької столиці є Севастопольський бульвар. Таку назву одна з головних транспортних артерій міста отримала після перемоги Франції під час облоги Севастополя в роки Кримської війни.

Яке з українських міст може похизуватися найдовшою в Європі липовою алеєю?

Правильно! Неправильно!

Ужгород – це не лише місто сакур, але й місто з найдовшою в Європі алеєю лип. Її довжина сягає 2 200 метрів. Вона майже вдвічі довша за відому берлінську алею Унтер-дер-Лінден.

Яке місто може «похвалитися» найкоротшою в Україні лінією метро?

Правильно! Неправильно!

Дніпровський метрополітен – один із найкоротших у Європі та найкоротший в Україні. Це всього 7,8 кілометрів та 6 станцій.

Де в Україні розташований один із найбільших у Східній Європі завод шампанських вин, що виготовляє напій за класичною технологією?

Правильно! Неправильно!

«Артвайнері» розташований у Бахмуті (Донецька область). Це один із найбільших в Україні та Східній Європі заводів із виробництва шампанських вин, що створює напій за класичною технологією.

У якому з міст України встановили пам’ятник британському юристу та лікарю Джону Говарду?

Правильно! Неправильно!

Пам’ятник на честь Джона Говарда встановили в центрі Херсона. Британський юрист та лікар присвятив своє життя допомозі ув’язненим та боротьбі з епідемічними захворюваннями. Останній рік свого життя Говард провів у Херсоні, де вирувала епідемія тифу. Напередодні смерті він попросив, аби на місці його поховання встановили сонячний годинник.

Де розташована найдовша в Україні пішохідна вулиця?

Правильно! Неправильно!

Вулиця Соборна в центрі Миколаєва – найдовша пішохідна вулиця в нашій країні. Її довжина сягає 1,5 км та охоплює сім кварталів. Утім закритою для автівок лишається не вся Соборна, а частина від Адміральської до Центрального проспекту. Це рівно один кілометр.

У якому місті встановили один з перших в Європі та єдиний в Україні пам’ятник Че Геварі?

Правильно! Неправильно!

Єдиний в Україні та один з перших на території Європи пам’ятник кубинському революціонеру Че Геварі встановили у Вінниці в 2008 році. Утім майже через 12 років власник скульптури продав її.

Де в Україні можна відшукати найдовшу в Європі набережну?

Правильно! Неправильно!

Найдовша набережна Європи розташована в Дніпрі. Її довжина – 30 кілометрів.

Як добре ти знаєш міста України?
Експерт(-ка) українських міст!

Вау, жодної помилки! Ви точно не гуглили відповіді? Схоже, ви обожнюєте подорожі та знаєте всі найцікавіші факти з різних куточків нашої країни. Це вражає!
Дослідник(-ця) українських міст

Ого, непоганий результат! Ви відповіли правильно на більшість питань, а помилки лише допомогли дізнатися ще більше нового та цікавого про Україну. Спробуйте пройти цей тест знову та отримайте звання справжнього експерта чи експертки українських міст!
Локальний(-а) експерт(-ка)

Схоже, частина питань не викликала у вас жодних сумнівів. Чи варто засмучуватися через помилки? Звісно, ні! Нехай кожна хибна відповідь стане для вас приводом та мотивацією відвідати нові міста України.
Турист(-ка)

На жаль, жодна з ваших відповідей не була правильною. Але чи варто засмучуватися? Звісно ж, ні! Навпаки, тепер ви отримали купу приводів відвідати нові міста. Вперед за пригодами!

Поділіться своїми результатами:

Коментарі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися до депутатки по допомогу. Антонюк розповіла, що спочатку сумнівалася в можливості порятунку, але командна робота принесла успіх.

На місце оперативно прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці підрядної організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і безпечно вилучити 44 кажанів. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Євгенія Антонюк нагадала, що всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Опубліковано

У КМДА прийняли проєкт реставрації будинку на вулиці Володимирській, 93. Він розташований у Голосіївському районі Києві, а знають його як «Будинок з комахами» Марії Станіславської.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передають у міській адміністрації.

Як реставруватимуть пам’ятку

Під час перших етапів робіт реставратори захистять будинок від руйнування. Після цього його вже почнуть відновлювати.

Читайте також: У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

«Збереження історичних пам’яток – це не лише питання архітектури, а й нашого культурного обов’язку перед наступними поколіннями. Реставрація житлової будівлі на Володимирській, 93 — це важливий крок для збереження автентичності Києва. Концепція, яку було представлено, враховує збереження ключових історичних елементів пам’ятки та забезпечує її подальшу інтеграцію в сучасне життя міста», — зазначила Марина Соловйова.

Цей прибутковий будинок внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України у червні 2023 року.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: вебсайт КМДА

Коментарі

Читати далі