Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ці українські бібліотеки вражають. Чи знаєте ви щось про них? (тест)

Опубліковано

30 вересня ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек. До цього свята ШоТам підготував тест, аби ви більше дізналися про неймовірні українські книгозбірні.

Яку бібліотеку вважають найдавнішою в Україні?

Фото: Freepik
Правильно! Неправильно!

Найдавнішу бібліотеку створив князь Ярослав Мудрий при Софійському соборі в ХІ столітті. На жаль, вона не збереглася до наших днів.

Сюди заходив читати майбутній гетьман Богдан Хмельницький, коли ще навчався в єзуїтському колегіумі. А ще в цій бібліотеці зберігаються унікальні видання з особистої бібліотеки гетьмана Івана Мазепи та французького короля Людовіка XV. Про яку бібліотеку йдеться?

Фото: соцмережі бібліотеки
Правильно! Неправильно!

Наукова бібліотека Львівського університету імені Франка створена в 1608 році та вважається однією з найдавніших українських бібліотек. Її фонд налічує понад три мільйони томів.

У 2020 році у Львові запрацювала «Сенсотека». Чим вона відрізняється від інших бібліотек?

Фото: фейсбук-сторінка бібліотеки
Правильно! Неправильно!

«Сенсотека» повністю адаптована для потреб людей з інвалідністю. Тут є книги шрифтом Брайля, зали для заходів і виставок. Також у бібліотеці проводять безкоштовні курси англійської в інклюзивних групах, мистецькі інклюзивні майстер-класи, тренінги та семінари.

Де в Україні три роки тому створили аналог відомої бібліотеки Oodi в Гельсінкі з безкоштовним доступом до кінотеатру, ігрових кімнат і майстерень?

Фото з соцмереж бібліотеки
Правильно! Неправильно!

У 2021 році громадські активісти та місцева православна церква створили бібліотеку для дорослих у будівлі колишньої полтавської карамельної фабрики, яку збудували в 1902 році і яка пустувала не одне десятиліття.

Яку книгарню відкрили в Києві напередодні повномасштабного вторгнення, але вона встигла стати однією з найбільш популярних книгарень-кав'ярень в столиці?

Фото: соцмережі книгарні
Правильно! Неправильно!

За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення в Києві на Хрещатику відкрили книгарню-кав'ярню «Сенс», де пропагують українську культуру. Ця «сучасна бібліотека» швидко стала центром культурних подій.

Раз на п'ять років цю давню книгу забирають з бібліотеки й урочисто заносять до будівлі Верховної Ради, аби під час інавгурації президент склав присягу народові, поклавши на неї руку. Про яку книгу та бібліотеку йдеться?

Фото: mefodiy.org.ua
Правильно! Неправильно!

Під час інавгурації новообраний президент кладе руку на Пересопницьке Євангеліє, яке зберігається у фондах Національної бібліотеки України імені Вернадського.

Яка українська бібліотека має інтер'єр, оздоблений керамічними композиціями та зображеннями казкових персонажів?

Фото: chl.kiev.ua
Правильно! Неправильно!

Казковий інтер'єр можна побачити в Національній бібліотеці для дітей у Києві, де зберігається понад 500 тисяч примірників книг, журналів та аудіозаписів для дітей.

Яку кількість книг російською мовою здала на макулатуру Волинська обласна бібліотека для юнацтва протягом осені 2022 — весни 2024 року?

Фото: фейсбук-сторінка бібліотеки
Правильно! Неправильно!

За період акції «Російську літературу на макулатуру» бібліотека зібрала понад 6 тонн книг російською. Отримані кошти передали на потреби війська.

Ці українські бібліотеки вражають. Чи знаєте ви щось про них? (тест)
Не засмучуйтеся! Сподіваємося, тепер ви знаєте більше про українські бібліотеки
Гарний результат! Ви дещо знаєте про українські бібліотеки
Це чудовий результат! Діліться цим тестом з друзями та змагайтеся, хто знає про українські бібліотеки більше

Поділіться своїми результатами:

Дивіться також: Європейська бібліотека зі старої будівлі

Читайте також: Врятували понад 1000 книжок у мішках для зерна. Ця бібліотека на Сумщині пережила окупацію і знову працює

Коментарі

Суспільство

Укрзалізниця додала рейси у Камʼянець-Подільський: розклад поїздів

Опубліковано

На час осінніх шкільних канікул Укрзалізниця посилює пропозицію місць та призначає додаткові рейси поїзда № 239/240 Київ — Кам’янець-Подільський — Київ.

Про це повідомляє УЗ.

Розклад

Відправлення з Києва відбуватиметься 24, 28 та 31 жовтня о 08:26, з прибуттям до Кам’янець-Подільського о 17:20. У зворотному напрямку поїзд вирушатиме о 11:35 й прибуватиме до Києва о 19:48.

Читати також: Укрзалізниця запускає додаткові поїзди на час шкільних канікул

Цей поїзд стане у нагоді не лише жителям Кам’янець-Подільського, але й мешканцям інших міст, які планують поїздку через Хмельницький або Вінницю. У складі поїзда є плацкартні, купейні та люксові вагони, що дозволить пасажирам обрати найбільш зручний варіант для подорожі.

Квитки на додаткові рейси вже доступні для придбання. Ознайомитися з розкладом руху та оформити квитки можна у застосунку Укрзалізниці, на оновленому вебсайті, через чат-бот або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що за вересень Укрзалізниця перевезла 2,2 мільйона пасажирів дальнього сполучення.

Фото: Укрзалізниця.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Робота над озелененням Києва: висадили тисячі дерев і мільйони квітів

Опубліковано

Київ продовжує своє зелене перевтілення, активно працюючи над озелененням міських просторів.

За інформацією «Київзеленбуду», у парках, скверах і на бульварах столиці висадили близько чотирьох тисяч нових дерев, майже 40 тисяч кущів та понад 5,2 мільйона квітів.

Чому надають перевагу?

Зазначається, що перевагу надають видам, стійким до складних міських умов. Основну частку нових насаджень становлять листяні дерева — близько 70–80%. Серед них — дуби, клени, платани, катальпи та тополі. Ці породи не лише добре адаптовані до загазованості та змін клімату, а й додають місту особливого шарму, створюючи затишок на вулицях і у дворах.

Читати також: Зелені рішення для громад: в Україні пройде онлайн-презентація путівника

Окрім дерев, місто активно озеленюється багаторічними рослинами та кущами, що вимагають мінімального догляду.

Як пояснюють у «Київзеленбуді», такі рослини не лише більш витривалі, але й зменшують потребу в ресурсах для їхнього утримання. Серед популярних рослин цього року — ковила, гейхера, міскантус, родовник, брунера, буквиця, шавлія, гортензія та бузок. Ці декоративні види відзначаються своєю витривалістю та чудовими естетичними якостями.

Нагадаємо, що у Рівному провели енергоефективну модернізацію дошкільних закладів: відтепер менше витрат.

Фото: rdzs.org.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Небачена сила»: в українських містах пройдуть виставки про ненасильницький рух опору на ТОТ (ФОТО)

Опубліковано

«Небачена сила» — це ненасильницький рух опору на тимчасово окупованих територіях. Зараз готуються виставки про «Жовту стрічку» та «Злу мавку», які пройдуть у Львові, Дніпрі та Одесі.

Про це повідомили у пресслужбі проєкту.

«Проєкт “Небачена Cила” про незламних громадян та громадянок, які доводять, що Україна — це насамперед люди, а не лише територія чи прапор, що тимчасово майорить за вікном. Це історії не пасивності, невизначеності та байдужості, а радше незламності населення, яке опинилось в ситуації прямої загрози від російського окупанта», — зазначають організатори.

Фото: «Небачена сила»

Метою виставки є демонстрація ненасильницького руху опору, підтримка людей, котрі зараз перебувають на ТОТ і там борються і висвітлення жінок як частину цього вагомого опору.

Читайте також: В Україні запустили чат-бот для жінок, які хочуть приєднатися до Сил оборони: функціонал

Експонати виставки

Під час виставки продемонструють відео Ukraїner із проєкту «Деокупація», щит Романа Ратушного з Майдану, картонні карикатурні фігури російських визволителів Сергія Захарова, що стояли на вулицях Донецька 2014 року, вірусні меми Максима Паленка.

Фото: «Небачена сила»
Фото: «Небачена сила»

Також представлять лабіринт «Делаю вид» з плакатами кримського художника Антіка Данова, що передає шизофренічність реальності окупації, яка варіюється залежно від того, з ким розмовляєш і в якому місці.

Читайте також: Прочитали понад 31 тисячу книг: три громади встановили новий національний рекорд

Фото: «Небачена сила»

Організатори підготують і мистецьку експозицію, у якій представлять роботи мисткинь: Марії Куліковської, Алевтини Кахідзе, Лії Достлєвої, Юлії По, Еміне Зіятдінової, Юлії Данилевської, Яни Голубятникової та Діани Берг.

Раніше виставку «Небачена Cила» провели Українському Домі в Києві з 18 травня по 2 червня цього року. Вона мала 12 секцій.

Нагадаємо, що у Києві стартував мистецький проєкт із понад 200 експонатами: як його відвідати.

Фото: «Небачена сила»

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт7 днів тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство1 тиждень тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство2 тижні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості2 тижні тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...