Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Реактивна артилерія ЗСУ вразила позиції окупантів на Донеччині (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Воїни реактивного артилерійського підрозділу 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади вразили ворожі позиції і техніку окупантів на Донеччині.

Відео роботи артилерії опублікували на ютуб-каналі Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

«Поступила команда на виїзд на ураження цілі, після чого наш розрахунок виїхав на вогневу позицію, здійснив наведення по цілі, потім — залп. Нам сказали, що ми ціль вразили. Після того, як ми відстрілялися, нам потрібно якнайшвидше покинути вогневу позицію. Противник реагує на всі виїзди нашої артилерії і вираховує, де ми знаходимося. Тому ми після кожної стрільби змінюємо вогневу позицію», — розповів український артилерист.  

Дивіться відео: В Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові

Про Січеславську бригаду

25-та окрема Січеславська повітрянодесантна бригада — військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Базується на Дніпропетровщині.

Бригада є унікальним з’єднанням десантних військ України — лише вона здатна десантуватися парашутним способом майже у повному складі, разом з технікою. Для цього у неї на озброєнні перебуває призначена для десантування з парашутом бронетехніка — БМД-1, БМД-2, БТР-Д, 2С9 «Нона».

Нагадаємо, протитанкісти 95 ОДШБр знищили дві БМП ворога.

Як ми повідомляли раніше, Січеславська бригада спалила КАМАЗ окупантів із боєприпасами.

Фото: скриншот із відео.

Відео дня

Суспільство

В Івано-Франківську відкрили центр підтримки «ЯМаріуполь»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сьомий центр підтримки «ЯМаріуполь» відкрився в Івано-Франківську. Тепер у 5 тис. маріупольців, які проживають у місті, з’явилася можливість отримати комплексну допомогу.

Про це повідомили на сторінці Маріупольської міськради в Telegram.

«Перші маріупольці вже скористалися сервісом-підтримки та дуже задоволені. Тут є дитяча кімната, можна отримати гуманітарну допомогу, а також юридичну, медичну, соціальну, психологічну консультацію. Наче знову повернулися до Маріуполя. І саме це відчуття – найцінніше, бо тут наче вдома, як у рідному місті біля моря», – йдеться в повідомленні.

«ЯМаріуполь» чекає на маріупольців з Івано-Франківська за адресою: вул. Петрушевича, 1. Центр працює з 8:00 до 18:00, вихідний – неділя.

За словами міського голови Маріуполя Вадима Бойченка, головна мета проєкту – повернути маріупольцям, які евакуювалися з міста, нормальне життя. Тому центри підтримки «ЯМаріуполь» і надалі з’являтимуться в різних містах України.

«Маріупольці чекають на підтримку. Наша головна мета – повернути людям життя. Маріуполь живе у маріупольцях та ми його збережемо в них», – додав Бойченко.

Раніше ми повідомляли, що гуманітарний хаб для допомоги переселенцям «Я – Маріуполь» відкрили у Вінниці. Також такі центри працюють у Києві, Дніпрі, Запоріжжі та Кропивницькому. Вони облаштовуються за кошти Маріуполя та міжнародних благодійних фондів.

Нагадаємо, у Дніпрі облаштували простір Coworking Space для переселенців з Луганської області.

Фото: пресслужба Маріупольської міськради.

Відео дня
Читати далі

Суспільство

Як соціальним підприємствам повернутися до роботи під час війни?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Початок повномасштабної війни в Україні, безумовно, вплинув на роботу українських компаній та підприємств. За даними опитування Європейської Бізнес Асоціації, у повному обсязі наразі відновили роботу 47% українських організацій, які щоденно зіштовхуються з численними викликами. Менеджмент, падіння продажів, неактуальність наданих послуг — лише мала частка актуальних проблем.

До того ж відбуваються вагомі зміни у самому суспільстві. Зростає рівень безробіття, збільшується кількість внутрішньо переміщених осіб, підвищується потреба у допомозі вразливим групам населення. Через це перед соціальними підприємцями постає нова мета — оперативно реагувати та шукати інноваційні рішення розв’язання соціальних проблем. 

Повернення до роботи соціального бізнесу не лише розвиває українську економіку, але й допомагає швидше вирішувати суспільні проблеми. Для швидшого повернення до роботи та допомоги країні, в Українській соціальній академії пройшла серія антикризових вебінарів Re:Start. Понад два місяці учасники вчилися тому, як перезапустити та адаптувати свій соціальний бізнес до умов війни. Разом з командою експертів обговорювали збереження та управління командою, стратегування, антикризовий фінансовий менеджмент, залучення інвестицій під час війни, а також маркетинг та комунікації. 

Для того, щоб більше соціальних підприємців дізналися як правильно відновити свою роботу, ми зібрали кілька корисних тез із навчання, які точно знадобляться. Початок відновлення роботи потребує якісного розуміння того середовища, у якому ви опинилися. Соціальні підприємці повинні розуміти та усвідомлювати те, що відбувається навколо.

Про команду та лідера

У сучасних реаліях ви не можете просто керувати командою. Зараз критично важливими є сенси, людяність та турбота про співробітників. Якщо ви хочете сформувати середовище, де люди будуть націлені на результат, ви маєте пам’ятати про те, що лідерство це про відповідальність за умови, у яких ваша команда працює та може реалізувати власний потенціал. 

Пам’ятайте про чесність. Будьте максимально відкритими зі своїми колегами, навіть якщо це стосується негативних новин. Так ви побудуєте довіру та допоможете з розумінням того, що чекає на них у майбутньому.

Корисним буде проведення діагностики команди на різних рівнях. Розпочніть з аналізу себе як працівника, а згодом ваших колег та компанії. Визначте рівень безпеки, розподіл обов’язків, емоційний стан, перелік задач та пріоритетів. Не забудьте про такі складові менеджменту як цінності, стратегію та процеси. Вони не існують одна без одної й ви маєте чітко усвідомлювати точку, де знаходиться ваше підприємство. 

Стратегія організації

Коли ми думаємо про необхідність стратегії під час кризи, треба, перш за все, подумати про саму кризу. Зовнішня криза передбачає кардинальну зміну параметрів зовнішнього середовища (напр. змінюється поведінка людей або їхні споживчі звички). Вона сприяє появі високого ступеня невизначеності та вихід із рівноваги. Тут ми зіштовхуємось із тим, що по-старому вже не працює. Але зовнішня криза не завжди означає наявність внутрішньої. Коли ви розумієте чи впливають зовнішні обставини на вашу внутрішню ситуацію, ви приходите до розуміння того, де і як ви знаходитесь, та чи потрібно вам змінювати стратегію роботи. 

Антикризовий фінансовий менеджмент

Криза змінює роль фінансового відділу, а звичні процедури формування первинних документів чи рахунків стають складнішими. Для того, щоб криза пройшла легше, розповідаємо про шість важливих пунктів із правила 12 «К»:

  • пам’ятайте про креатив — криза пов’язана з нестандартними рішеннями та процесами, тому фінансовий менеджмент може використовувати різні шляхи її подолання та впроваджувати нові інструменти; 
  • конкурентні переваги є у кожного, зараз саме час про них згадати;
  • команда (читати як антикризовий спецрозділ) — сформуйте в команді власний антикризовий спецрозділ, який шукатиме інноваційні шляхи вирішення проблем;
  • концентруйтесь на місії, цілі, та на головному; 
  • комунікації мають бути якісні та інтенсивні;
  • конкретні цілі — визначте, що саме ви хочете досягти і як це буде вимірюватись. 

Фандрейзинг

Коли ми говоримо про інвестиції, то можемо згадувати не лише про безповоротні кошти, але й ті, які потім можемо повернути. Існує безліч відомих способів залучення інвестицій, починаючи від безвідсоткових позик і закінчуючи фандрейзинговими подіями. Проте пам’ятайте, що фандрейзинг працює як маркетинг. Вам важливо продати себе та свою ідею вашому клієнту. Інвестору важливо зрозуміти, що він купує. Для успішного «продажу» радимо створити посадкову сторінку для залучення коштів з детальним описом вашої діяльності. Також будьте завжди на слуху та на виду в публіки. Про вас мають знати і про вас мають чути. 

Маркетинг та продажі під час війни

Першим основним кроком кожного підприємця має бути аналіз поточної ситуації для розуміння того, де ви знаходитесь. Подумайте про те, що ви маєте, до чого є доступ, які виникають складнощі. Не забудьте дослідити ринок, зміни, що сталися на ньому, нові потреби та тенденції. Тут ви одразу можете звертати увагу на власний продукт. Адже з початком війни змінюється актуальність продукції та послуг, що може означати потребу у змінах. Але головне — це підтримка постійного зв’язку. Ваші споживачі та партнери мають бути в курсі того, що у вас відбувається. 

Проте пам’ятайте, що криза — це завжди можливість для росту та розвитку. Це момент, коли ви можете чітко та глибинно дослідити власне підприємство, відкрити нові його грані та можливості, а ще віднайти унікальні точки росту та розвитку. 


Українська соціальна академія — інноваційний центр, де соціальні підприємці, представники громадянського суспільства та місцевих громад можуть здобути якісну освіту, отримати консультації, менторську підтримку та безповоротні фінансові інвестиції. Саме тут допомагають та надихають втілювати ідеї соціальних змін у бізнес. Детальніше про Українську соціальну академію читайте в нашому матеріалі.

Відео дня
Читати далі

Суспільство

У Дніпрі облаштували коворкінг для переселенців з Луганщини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Дніпрі відкрили простір Coworking Space для переселенців з Луганської області.

Коворкінг облаштували за сприяння Програми EGAP Фонду Східна Європа та Агенції регіонального розвитку Луганської області.

Реалізація проєкту тривала близько місяця: орендували приміщення, зробили ремонт, закупили комп’ютерну техніку, планшети, меблі, облаштували кухню та ігрову зону для дітей. На це витратили близько 500 тисяч гривень.

Загалом у Coworking Space облаштували 10 робочих місць. Першими відвідувачами простору стали студенти, які прийшли попрацювати над оформленням на комп’ютері курсових робіт.

«Ми побачили, що у багатьох людей, які залишили домівку через війну, є потреба роздрукувати документи або щось знайти в інтернеті, адже більшість переселенців не мала змоги забрати з собою навіть особисті речі, не кажучи вже про техніку. Студентам потрібно підготуватися до захисту курсової роботи, представникам органів місцевого самоврядування – провести нараду, комусь просто зв’язатись з рідними.

Тож на цю аудиторію і розраховували, готуючи простір до відкриття. Також у ньому можна просто поспілкуватися, випити кави і зустріти “своїх”, хто теж залишив Луганщину через бойові дії та шукає моральної підтримки», – зазначила в.о. начальника управління департаменту міжнародної технічної допомоги Луганської ОВА Олена Гемусова.

Надалі у коворкінгу планують проводити тренінги із самозайнятості, цифрової грамотності, психологічної адаптації, мовні курси для переселенців. Також тут можна провести захід – дискусію, обговорення різних тем, майстер-класи.

Звернутися до простору можуть також переселенці з інших областей. Коворкінг знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 41, з понеділка по п’ятницю з 9 до 17 години. Записатися можна за цим посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому переселенці можуть безкоштовно здобути нову професію за 8-ма спеціальностями.

Раніше ми розповідали, що у Львові переселенці з Херсонщини прибрали парк, бо захотіли віддячити місцевим за гостинність.

Відео дня
Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 години тому

«Мрію повернутися на службу». Історія морпіха Гліба Стрижка, який потрапив у полон, захищаючи Маріуполь

Був патріотом, а став націоналістом – так описує свою ідеологію морпіх із Полтави Гліб Стрижко....

Суспільство21 годину тому

ЗСУ б’ють окупантів, а ми – тату. Як Саша Енімал організував благодійну тусовку тату-майстрів і зібрав ₴500 тис. на армію

Щосуботи кияни та киянки мають можливість прикрасити себе новим татуюванням і одночасно підтримати Збройні сили...

Суспільство5 днів тому

Мільйон на ровері. Як львів’янин проїхав 1500 км прифронтовими містами, аби зібрати кошти на ЗСУ

За чотири місяці українці знайшли сотні способів, як поєднати свої улюблені заняття та підтримку української...

Суспільство6 днів тому

У пам’ять про маму. Історія лікарки з Бучі, яка рятує літніх та маломобільних людей із прифронтових територій

Родину лікарки Оксани Мироненко війна застала вже двічі: вперше у Луганську, а цьогоріч – у...