Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ПЦУ дозволила вишивати на релігійні свята

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Православна Церква України дозволила займатися рукоділлям і зокрема вишивати на релігійні свята. ПЦУ також закликала українців відходили від забобон.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Православної Церкви України.

«Церква – це не інституція заборон, і віра – це не обмеження, а свобода! З усього Божого творіння лише ангели і людина наділені даром свободи, який дає можливість вільно використовувати закладені у природу можливості, спрямовуючи їх до блага», — йдеться у повідомленні.

У чому суть?

Зазначається, що вишивання як таке не здатне спотворити велич релігійного свята. Ба більше – це заняття не є гріхом. І в один день можна поєднати і святкування і вишивання.

«Але тут важливим є вибір, який зробить людина щодо пріоритетності: чи вшанує вона спершу свято, тобто виокремить час для молитви, спілкування з Богом, а потім займеться власною справою (вишиванням), чи час на себе виявиться для людини важливішим і вона зневажить церковне свято, «посуне» Бога?», — додали в українській церкві.

Читайте також: Бойківська чи подільська? А може, кримська? Спробуйте вгадати походження вишиванки за орнаментом та кольорами (ТЕСТ)

Наголошується, що шанування християнських свят у жодному разі не зводиться до неробства, бездіяльності, до марного проведення часу. Для добрих, корисних і богоугодних справ немає «вихідних».

Додається, що у церковні свята і дні пам’яті святих вшановувати потрібно. Але це не значить, що більше нічого робити в той день не можна. Можна, і навіть потрібно – корисні і добрі справи.

«Рукоділля – це гарний порятунок від неробства і ліні, які святі отці називають дуже небезпечним гріхом. До того ж, рукоділля – це гарна терапія для психічного здоров’я, це творення краси, це мистецтво. Тож відходьте від надуманих старих забобонів і слідуйте Священному Писанню, яке повчає: «Отже, чи ви їсте, чи п’єте, чи щось iнше робите, все робiть на славу Божу»», — підсумували у ПЦУ.

Про ПЦУ

Православна церква України (ПЦУ) — християнська церква, найчисельніша православна юрисдикція в Україні за кількістю вірян. Православна церква визнає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії. Церква з’явилася 988 року з появою Київської митрополії й була визнана самостійною церквою 6 січня 2019 року. Підписання та отримання томосу про автокефалію Православної церкви України відбулося 5-6 січня 2019 року в соборі святого Георгія, кафедральному соборі Вселенського Патріархату.

Нагадаємо, ПЦУ запустила мобільний додаток «Моя церква».

Також ШоТам розповідав про першого онлайн-священника на Луганщині, який відпускає гріхи телефоном та сповідає через Facebook.

Фото: facebook.com/Orthodox.in.Ukraine.

Суспільство

Одещина отримала три реанімобілі і пожежне авто від благодійників зі США

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Одещина отримала три карети швидкої допомоги та пожежний автомобіль від американських благодійників.

Про це повідомив на фейсбук-сторінці голова Одеської обласної ради Григорій Діденко.

«Великий друг Одещини Кріс Менсон, віцепрезидент OSF HeaithCare (католицька медична організація — ШоТам), вкотре привіз зі США автомобілі швидкої допомоги та пожежний автомобіль», — розповів Діденко.

Зазначається, що три реанімобілі відправлять військовим підрозділам та цивільним шпиталям. Пожежний автомобіль передадуть добровольчій пожежній бригаді ДСНС в Одеській області.

Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

Нагадаємо, Миколаїв отримав сучасний аварійно-ремонтний автомобіль від США.

Також ми розповідали, що Польща передала ЗСУ 26 машин швидкої допомоги.

Також прикордонники отримали реанімобіль від підприємців кіноіндустрії.

Фото: facebook.com/oblrada.didenko.

Читати далі

Суспільство

У Києві на Солом’янці з’явився майданчик для французької гри петанк

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У столичному парку «Орлятко» відкрили майданчик для гри петанк. Це французька популярна гра з кульками.

Про новину повідомила у фейсбуці повідомила голова Солом’янської районної держадміністрації Ірина Чечотка.

Зазначається, що петанк — захоплююча гра, що виникла на півдні Франції і швидко здобула світову популярність. Гра підходить усім, хто хоче насолодитися активним відпочинком на свіжому повітрі.

Участь у відкритті майданчика взяв Надзвичайний і Повноважений посол Франції в Україні Етьєн де Понсена.

Читайте такожНе чіпайте бабусину вишиванку, або Чому не варто «осучаснювати» українську автентику

Відзначимо, що в Україні гра з’явилася нещодавно, однак вже має своїх прихильників. За правилами кожен гравець має стоячи на місці і кидати металеві кульки якнайближче до дерев’яної кульки.

Доступ до майданчика для гри в петанк безкоштовний. Кожен охочий, незалежно від віку, може прийти та пограти, але перед цим потрібно ознайомитись із правилами на стенді.

На майданчику розташовані два поля для гри з гравію, лави для глядачів та баки для сміття. Територію обсадили молодими кленами та кущами.

Нагадаємо, у Києві на в’їзді до Солом’янського району встановили стелу, присвячену тренеру «Динамо Київ» Валерію Лобановському.

Фото: фейсбук-сторінці Ірини Чечоткіної.

Читати далі

Суспільство

На Полтавщині за підтримки ЄС відкрили спорткомплекс для молоді з інвалідністю

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У місті Решетилівка на Полтавщині відкрили спортивно-реабілітаційний комплекс «Колос» для людей з інвалідністю.

Про це повідомили на сайті Представництва ЄС в Україні.

Зазначається, що комплекс відкрили після масштабної реконструкції за підтримки Євросоюзу та Європейського інвестиційного банку.

Центр надаватиме комплексні реабілітаційні послуги понад 300 дітям та молодим людям з  порушеннями зору, слуху, фізичного та ментального розвитку, опорно-рухового апарату.

«Колос» також готуватиме висококваліфікованих спортсменів, які зможуть увійти до паралімпійської та дефлімпійської збірних України.

Про реконструкцію

Реконструкція «Колоса» почалась у квітні 2021 року і продовжилася навіть в умовах повномасштабної війни.

Роботи включали зокрема укріплення фундаменту будівлі, реконструкцію даху, гаража та під’їздів, теплоізоляцію, внутрішні оздоблювальні роботи та благоустрій території. Для збільшення місткості комплексу був побудований додатковий поверх.

Читайте такожЗамість троянд – польові квіти, замість діамантів – каблучка з дротика. Як змінилися почуття українців? Досвід проєкту «Я тебе… війна»

Також були замінені вікна та двері, встановлені нові мережі освітлення, вентиляції, електро- та водопостачання.

Встановлення ліфта та безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю зробили будівлю повністю інклюзивною. Також була вдосконалена пожежна безпека комплексу.

Реконструкція була профінансована кредитними коштами від ЄІБ у розмірі 930 000 євро та співфінансована 220 000 євро від Полтавської області. Крім робіт, передбачених контрактом, місцева влада ініціювала будівництво нового спортивного залу, на що з обласного бюджету було виділено 980 000 євро.

Нагадаємо, у Львові з’явився спорткомплекс пляжних видів спорту.

Також в Ужгороді відкрили критий спорткомплекс із басейном, який зводили 10 років.

Фото: facebook.com/poltavaoda.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...

Суспільство3 дні тому

«Рецепт знайшли у покинутій хаті». Як ветеран відроджує контабас – старовинний український напій, забутий в часи «совєтів»

Чули колись про контабас? Це стародавній український алкогольний напій на основі бруньок смородини. Тривалий час...

Суспільство6 днів тому

«Ми – русофоби, які пропагують українську культуру». Як перетворити книгарню на успішний бізнес? Кейс київського закладу «Сенс»

Чи можливо відкрити книгарню-кав’ярню, яка стане не лише популярною, а й прибутковою? Київський заклад «Сенс»...

Суспільство1 тиждень тому

Вертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці

Микола Кислейко ще зі студентських часів мріяв про запуск власної справи. А тому, повернувшись додому...

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Додати ПЦУ дозволила вишивати на релігійні свята на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик ПЦУ дозволила вишивати на релігійні свята на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення