Суспільство
Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію
Уявіть, що стару пляшечку від вашого шампуню можна переробити у стильну річ та презентувати на модних показах. Переселенка Марія Сорокіна знайшла пристосування пластику, який переробляє у стильні прикраси. Яскраві брошки у вигляді єдинорога чи сережки-зірки бренду Re-beau – все це у минулому пластикові пляшки від миючих засобів. 10% прибутку від продажу таких прикрас Марія інвестує у прибирання лісів та водойм.
From trash to treasure – від сміття до цінності. Саме таку концепцію влітила дизайнерка у свій бренд Re-beau.
Марія Сорокіна
Марія за освітою програміст, але її завжди цікавила мода. На останньому році навчання вона закінчила курси стиліста у Донецькому інституті конструювання й моделювання одягу. Коли переїхала в Київ, то почала перші експерименти з пластиком і перетворила це у бренд Re-beau.
Від сміття до стильної прикраси
З одного флакону з-під шампуню може вийти 3-5 аксесуари. Шлях від вторинної сировини до прикраси починається з вибору матеріалу. Ми використовуємо пластик з маркуванням №2 і 5. Це поліетилен і поліпропілен. Такий пластик використовують при виготовленні посуду, який можна ставити у мікрохвильову. Тому носити на собі такі прикраси абсолютно безпечно.
Читайте також: Святі на сушеній рибі. Як херсонці відродили чумацький іконопис
Ми вигадуємо та виготовляємо прес-форму та думаємо над кольором виробу. Далі розплавлений пластик витискаємо у форму. Так і виходять готові прикраси.
Ідея створення цього бренду виникла в мене ще в травні 2017 року. За рік експериментів з технологією і матеріалом витратили майже $3 тисячі своїх власних коштів. Першу партію наших аксесуарів виготовили у квітні 2018 року. Тоді ми представили її на виставці у рамках проекту “Україна без сміття” і продали майже половину.
Пластик для майбутніх прикрас нам віддають наші партнери – станція сортування сміття “Україна без сміття”. Вони готові запропонувати більше вторинної сировини, ніж нам потрібно для створення прикраси.
Ми ретельно продумуємо всі етапи виробництва, картонні коробки для упаковки також зроблені із вторсировини, а етикетки – з переробленого паперу.
Асортимент
У нашому асортименті є 15 видів сережок і брошок. Розробляємо різні форми: і єдиноріг, і зірочки, і крапельки.
До речі, наша перша прикраса – це сережки у формі краплі. Кожен з нас, коли робить якусь дію (наприклад, купує пакет у супермаркеті) вважає, що це нічого не вирішує, що це крапля в морі, але це не так.
Плануємо також розробляти кольє, пояси та сумки.
Найближчим часом плануємо шити сумки з рекламних банерів. Такий пластик шкідливий для природи, тому важливо дати йому друге життя і переробити у щось корисне та гарне.
Де купити
Поки що наші вироби можна купити у соціальних мережах. Але скоро ми з’явимось і оффлайн. Зустріти сережки з пластику можна й на столичних ярмарках та фешн-показах.
Читайте також: Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”
Хочеться, щоб потенційні покупці могли приміряти наші прикраси в офлайн-магазині. Це допоможе контактувати з аудиторією та залучати у нашу еко-діяльність.
Покупець спонсорує прибирання
Вартість наших прикрас ми визначали з урахуванням середньої ціни на хенд мейд-прикраси на ринку. Готові вироби можна купити за 100-300 гривень, при цьому собівартість товару становить 60-70%.
10% від прибутку ми резервуємо, щоб організувати вивіз сміття та прибирання озер та річок. Ми б хотіли брати ті частини країни, де найбільш гостро стоїть екологічне питання. Наш клієнт є інвестором. Минулого року ми проводили велике прибирання річки Теребля. Близько чотирьох годин 30 людей прибирали і винесли шість пакетів зі сміттям.
Проект став вірусним
Коли ми тільки розпочали, то зіштовхнулись з великим попитом від ЗМІ та блогерів, які хочуть долучитись до нашого проекту та розповісти про нас. Та й перші клієнти прагнули поширити інформацію про нас серед своїх знайомих. Проект став вірусним, тому ніяку проплачену рекламу я не використовувала.
Наш проект виграв перше місце в конкурсі соціальних підприємств Social Impact Award. Ми в Грузії представляли свій проект.
Читайте також: Український бренд створив плаття із переробленого сміття
А також ми стали переможцем у розділі екологія в конкурсі Studway Awards.
Ми раді, що доносимо свою важливу місію до людей, які дізнаються про нас і долучаються. Адже ми, як соціальний бізнес, вирішуємо не тільки проблему клієнта, а й важливу соціальну проблему – екологія.
Суспільство
Перша туристична місія
Підтримка від Джареда Айзекмана
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі