Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua Resize zmdJFjihXEZ imgonline com ua Resize zmdJFjihXEZ

Суспільство

Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Опубліковано

Уявіть, що стару пляшечку від вашого шампуню можна переробити у стильну річ та презентувати на модних показах. Переселенка Марія Сорокіна знайшла пристосування пластику, який переробляє у стильні прикраси. Яскраві брошки у вигляді єдинорога чи сережки-зірки бренду Re-beau – все це у минулому пластикові пляшки від миючих засобів. 10% прибутку від продажу таких прикрас Марія  інвестує у прибирання лісів та водойм. 

From trash to treasure – від сміття до цінності. Саме таку концепцію влітила дизайнерка у свій бренд Re-beau.

Марія Сорокіна

Марія за освітою програміст, але її завжди цікавила мода. На останньому році навчання вона закінчила курси стиліста у Донецькому інституті конструювання й моделювання одягу. Коли переїхала в Київ, то почала перші експерименти з пластиком і перетворила це у бренд Re-beau.

Від сміття до стильної прикраси

З одного флакону з-під шампуню може вийти 3-5 аксесуари. Шлях від вторинної сировини до прикраси починається з вибору матеріалу. Ми використовуємо пластик з маркуванням №2 і 5. Це поліетилен і поліпропілен. Такий пластик використовують при виготовленні посуду, який можна ставити у мікрохвильову. Тому носити на собі такі прикраси абсолютно безпечно. 

Читайте також: Святі на сушеній рибі. Як херсонці відродили чумацький іконопис

Ми вигадуємо та виготовляємо прес-форму та думаємо над кольором виробу. Далі розплавлений пластик витискаємо у форму. Так і виходять готові прикраси. 

Ідея створення цього бренду виникла в мене ще в травні 2017 року. За рік експериментів з технологією і матеріалом витратили майже $3 тисячі своїх власних коштів. Першу партію наших аксесуарів виготовили у квітні 2018 року. Тоді ми представили її на виставці у рамках проекту “Україна без сміття” і продали майже половину. 

Пластик для майбутніх прикрас нам віддають наші партнери – станція сортування сміття “Україна без сміття”. Вони готові запропонувати більше вторинної сировини, ніж нам потрібно для створення прикраси. 

Ми ретельно продумуємо всі етапи виробництва, картонні коробки для упаковки також зроблені із вторсировини, а етикетки – з переробленого паперу. 

Асортимент

У нашому асортименті є 15 видів сережок і брошок. Розробляємо різні форми: і єдиноріг, і зірочки, і крапельки. 

До речі, наша перша прикраса – це сережки у формі краплі. Кожен з нас, коли робить якусь дію (наприклад, купує пакет у супермаркеті) вважає, що це нічого не вирішує, що це крапля в морі, але це не так.

“Океан – це багато капель, тому ці сережки є символом відповідальності у кожному з нас у кожному, навіть найменшому, рішенні”

Плануємо також розробляти кольє, пояси та сумки. 

Найближчим часом плануємо шити сумки з рекламних банерів. Такий пластик шкідливий для природи, тому важливо дати йому друге життя і переробити у щось корисне та гарне.

Де купити

Поки що наші вироби можна купити у соціальних мережах. Але скоро ми з’явимось і оффлайн. Зустріти сережки з пластику можна й на столичних ярмарках та фешн-показах. 

Читайте також: Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”

Хочеться, щоб потенційні покупці могли приміряти наші прикраси в офлайн-магазині. Це допоможе контактувати з аудиторією та залучати у нашу еко-діяльність. 

Покупець спонсорує прибирання

Вартість наших прикрас ми визначали з урахуванням середньої ціни на хенд мейд-прикраси на ринку. Готові вироби можна купити за 100-300 гривень, при цьому собівартість товару становить 60-70%. 

10% від прибутку ми резервуємо, щоб організувати вивіз сміття та прибирання озер та річок

10% від прибутку ми резервуємо, щоб організувати вивіз сміття та прибирання озер та річок. Ми б хотіли брати ті частини країни, де найбільш гостро стоїть екологічне питання. Наш клієнт є інвестором. Минулого року ми проводили велике прибирання річки Теребля. Близько чотирьох годин 30 людей прибирали і винесли шість пакетів зі сміттям.

Проект став вірусним

Коли ми тільки розпочали, то зіштовхнулись з великим попитом від ЗМІ та блогерів, які хочуть долучитись до нашого проекту та розповісти про нас. Та й перші клієнти прагнули поширити інформацію про нас серед своїх знайомих. Проект став вірусним, тому ніяку проплачену рекламу я не використовувала. 

Наш проект виграв перше місце в конкурсі соціальних підприємств Social Impact Award. Ми в Грузії представляли свій проект. 

Читайте також: Український бренд створив плаття із переробленого сміття

А також ми стали переможцем у розділі екологія в конкурсі Studway Awards. 

Ми раді, що доносимо свою важливу місію до людей, які дізнаються про нас і долучаються. Адже ми, як соціальний бізнес, вирішуємо не тільки проблему клієнта, а й важливу соціальну проблему – екологія.

Коментарі

Суспільство

Прапор України у космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули та виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

Як вказує керівник Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі