Суспільство
Прикордонники Київщини отримали спектрометри для виявлення небезпечних речовин
Прикордонники окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» отримали від представництва Організаціх Об’єднаних націй в Україні інфрачервоні спектрометри Progeny Res Q FLX.
Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.
Зазначається, що пристрої Progeny Res Q – це нове покоління спектрометрів, що є запорукою швидких та надійних результатів лабораторної якості.
Читайте також: Прикордонники випробували бронеавтомобіль «Новатор»
Вони здатен вирішувати завдання для миттєвого прийняття рішення в потенційно небезпечних ситуаціях, від яких залежить збереження життя.
Читайте також: На кордони відправили партію нових патрульних автомобілів
Наголошується, що тепер прикордонники зможуть посилити контроль за переміщенням:
- наркотичних речовин,
- хімічної зброї,
- прекурсорів (речовини та їхні солі, з яких виготовляють наркотики – ред.),
- вибухових речовин,
- токсичних речовин,
- токсичних матеріалів,
- термічно нестійких з’єднань,
- полімерів,
- продуктів нафтохімії,
- імітаторів (підробок),
- розчинників,
- бойових отруйних речовин,
- речовин, що представляють терористичну загрозу.
Прилад дозволяє сканувати через упаковку і робить безконтактний аналіз без пробопідготовки.
Читайте також: Українські прикордонники отримають 20 нових патрульних катерів
Спектрометри за потреби використовуватимуть в усіх пунктах пропуску на ділянці Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ».
Довідка
Спектрометр – спектральний прилад зі сканувальним пристроєм, який за допомогою фотоелектричних приймачів дає змогу кількісно оцінювати розподіл енергії у спектрі. Прилади працюють у широкому діапазоні хвиль: від гамма- до інфрачервоного випромінювання.
Нагадаємо, державна прикордонна служба України прийняла два перші гелікоптери Airbus H125 від французької компанії Airbus Helicopters.
Окрім того, українські прикордонники отримали квадрокоптери з камерами денного і нічного бачення. Також, прикордонникам передали професійні дрони Matrice 200.
Як ми повідомляли раніше, українські кордони обладнують системами радіаційного контролю.
Суспільство
Артисти Одеської національної опери з 19 вересня по 2 жовтня виступали на сценах Греції.
Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Артисти представляли балетні вистави «Жизель» Адольфа Адана, «Баядерка» Людвіга Мінкуса та «Червону шапочку» на музику композиторів 18-20 сторіччя в знаменитій концертній залі «Мегарон».
«Масштабний гастрольний тур Одеського національного академічного театру опери та балету у Греції є наочним доказом культурного зв’язку України зі світовою цивілізацією», — зазначають у міністерстві.
Читайте також: Капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі
А 2 жовтня Одеська опера поставила сценічну кантату Карла Орфа «Carmina Burana». Під керівництвом заслуженого артиста України Ігоря Чернецького виступили майже 150 артистів. Солісти опери Аліна Ворох, Богдан Панченко та Олександр Прокопович. Вони провели виставу в одному з найстаріших театрів світу — «Іродіум».
Нагадаємо, що на Венеційській бієнале представлять оперу українських композиторів про підрив Каховської ГЕС.
Фото: вебсайт Одеської національної опери
Коментарі
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі