Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ПРООН запускає проєкт з розмінування за допомогою службових собак в Україні

Опубліковано

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) оголошує про запуск нового проєкту в Україні, мета якого – реформувати роботу з розмінування та створити стандарти ведення протимінної діяльності. 

фото: ПРООН

Про проєкт

Роботу в межах проєкту зосередять на підготовці та акредитації команд з розмінування для проведення ретельних обстежень на раніше окупованих територіях для того, аби створити Національні стандарти протимінної діяльності із залученням мінно-пошукових собак. Очікується, що протягом наступних семи місяців команди обстежать загалом 1,8 квадратних кілометрів земель у Харківській області, що сприятиме безпечному поверненню земель для продуктивного використання.

фото: ПРООН

Використання команд з мінно-пошуковими собаками має значно прискорити процес розмінування в Україні: повністю навчений службовий собака може обстежити територію площею 1 500 квадратних метрів на день, тоді як сапер-людина – 20-50 квадратних метрів на день. Собаки ігнорують металобрухт і виявляють лише запах вибухівки, а це означає, що за певних умов вони набагато швидше знаходять міни, ніж металошукачі.

фото: ПРООН

Читати також: Україна отримає радари для виявлення міні-дронів: деталі

Відгуки про проєкт

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив важливість окреслення стандартів, зазначивши:

«Використання мінно-пошукових собак відповідає нашим зобов’язанням щодо розробки національних стандартів протимінної діяльності, адаптованих до унікальних умов України. Ця ініціатива не лише активізує наші зусилля з розмінування, але й встановлює орієнтир для майбутніх операцій, забезпечуючи більш ефективне та результативнеочищення від вибухонебезпечних предметів»

Керівник організації MAG Джон Канліфф додав:

«Використання спеціально навчених службових собак підвищує ефективність та результативність наших місій з розмінування. Їхні здібності дозволяють нам проводити більш комплексне обстеження територій, вони точно виявляють небезпеку, а це має вирішальне значення для того, щоб громади могли безпечно повертати свої землі».

Посол Королівства Нідерландів в Україні Алле Дорхаут підкреслив важливу роль міжнародної співпраці у боротьбі з небезпекою забруднення земель.

«Цей проєкт є прикладом нашої відданої роботи з підвищення безпеки в регіонах, де велися бойові дії, – сказав він. – Підтримуючи процеси розмінування, ми прагнемо відновити безпеку, придатність земель для гуманітарних програм та ініціатив з розвитку, що в результаті сприятиме відновленню та розвитку України».

Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу зазначив:

«Проєкт і залученням мінно-пошукових собак не лише сприяє розвитку зусиль з розмінування в Україні, але й просуває принципи гендерної рівності, залучаючи українських жінок до роботи кінологами. Ця ініціатива розширює можливості жінок, сприяє професійному зростанню і демонструє відданість просуванню гендерної рівності в усіх сферах, включно з протимінною діяльністю. Я з гордістю повідомляю, що у 2024 році Іспанія планує продовжувати підтримувати зусилля з розмінування в Україні через програму ПРООН, зокрема і цей прогресивний та інклюзивний проєкт, який підвищує роль жінок у критично важливих гуманітарних зусиллях та зміцнює міжнародне співробітництво».

Заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний високо оцінив спільні зусилля ПРООН, MAG та APOPO у вирішенні нагальної проблеми забруднення територій вибухонебезпечними предметами. «Цей проєкт має важливе значення. Він не лише підтримує негайні заходи з розмінування, але й має на меті розробити стійку методологію, яка може бути широко використана для організації протимінної діяльності по всій Україні. Проєкт демонструє об’єднання зусиль, спрямованих на гарантування більш безпечного середовища для наших громад», – зазначив заступник міністра.

Запуск проєкту «Використання службових собак для розмінування в Україні» є важливим кроком в поточних зусиллях України у посиленні спроможності команд, що працюють у сфері протимінної діяльності. Він демонструє партнерство між ПРООН, MAG, APOPO, а також свідчить про щедру підтримку Нідерландів, Іспанії та Європейського Союзу, які також фінансують цю ініціативу. Цей проєкт є яскравим прикладом потужності колективних зусиль, спрямованих на сприяння миру та безпеці в регіонах, що постраждали від війни.

Нагадаємо, як захиститися від мін: вийшов новий серіал від Дія.Освіта.

Фото: ПРООН.

Коментарі

Суспільство

Садибу Барбана у Києві визнали об’єктом культурної спадщини: історія врятованої архітектурної памʼятки

Опубліковано

Садибі Барбана, що знаходиться на вулиці Обсерваторній, 6 у Києві, офіційно надали статус об’єкта культурної спадщини.

Про це повідомляє громадська організація «Цегла».

Фото: wikipedia.org

Занесення садиби до реєстру культурної спадщини означає, що її більше не можна зносити або замінювати сучасними житловими комплексами.

Активісти розповіли, що шлях до збереження будівлі був довгим і складним. Протягом трьох з половиною років небайдужі громадяни виходили на протести, перекривали рух транспорту, писали петиції, зверталися до прокуратури та навіть до президента України.

Ця безперервна боротьба завершилася перемогою – садибу було врятовано від знищення.

Фото: t.me/Tsegla_news

Читати також: На Вінниччині відкрили дві відремонтовані школи: там навчатимуться 700 учнів

Організація «Цегла» нагадала, що влітку 2023 року активісти встановили меморіальну табличку на честь письменника Джона Стейнбека, який свого часу відвідував садибу Барбана. Окрім цього, над входом до будівлі було вивішено український та американський прапори.

Важливим етапом у цій боротьбі стало оприлюднення наказу Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, згідно з яким садибу Барбана офіційно внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Це рішення дозволить зберегти історичну будівлю для майбутніх поколінь.

Активіст Дмитро Перов розповів, що забудовник ще з 2021 року намагався знести садибу, аби побудувати на її місці новий житловий комплекс. Проте активісти не дали цього зробити. Для того, щоб захистити будівлю, довелося провести 23 акції протесту, організувати 6 громадських толок та залучити Раду національної безпеки і оборони.

Про садибу

Садиба Барбана, зведена у 1891 році, є зразком одноповерхового житла середнього класу кінця XIX століття з характерним цегляним декором. Хоча будівля була частково зруйнована у 2021 році, завдяки спільним зусиллям активістів її історичну цінність вдалося зберегти.

Ця перемога – черговий крок у боротьбі за збереження архітектурної спадщини Києва та нагадування про важливість активної громадської позиції.

Нагадаємо, що на Чернігівщині молодь відбудувала власний простір.

Фото: https://www.facebook.com/groups/sadyba.barbana/

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» анонсувала перший безбарʼєрний марафон: як взяти участь

Опубліковано

21-22 вересня в Києві на ВДНГ пройде «Перший безбар’єрний марафон Нової пошти», доступний для людей з інвалідністю та маломобільних груп.

Про це повідомляє «Нова пошта».

Локація марафону облаштована пандусами, адаптованими інформаційними вказівниками, місцями для дітей та тварин. Для учасників з порушенням слуху та зору передбачені альтернативні сигнали старту та жестова підтримка.

Читати також: «Нова пошта» встановила понад 600 «капсул безпеки» у відділеннях

Учасники можуть обрати дистанції від 5 км до 42 км, а також забіги для дітей. Реєстрація здійснюється через застосунок RaceNext. Мета марафону — зробити біг доступним для кожного, без бар’єрів.

«Мрія не має бар’єрів», — каже співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Зареєструватися на забіг можна тут.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розвиватиме логістичний хаб на заході України.

Фото: «Нова пошта».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На фестивалі «Книжкова країна» з’явиться павільйон, присвячений творчості ветеранів та військових

Опубліковано

На фестивалі «Книжкова країна», який проходитиме у Києві з 26 по 29 вересня, з’явиться особливий павільйон «#ФРОНТМЕНИ».

Про це повідомляє «Книжкова країна».

Тут відбудуться 33 події, буде представлено понад 100 експонатів, кіно, презентації, майстер-класи та тематична вітрина воєнліту від «book.ua».

Читати також: У Києві пройде всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

Захід включатиме «Кураторський publictalk: Combat art — культура наближення контекстів буття» та презентацію антології мілітарної поезії.

Детальніше з програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

Нагадаємо, що в Україні запустять ветеранські простори з юристами та психологами: подробиці.

Фото: «Книжкова країна».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...