

Суспільство
ПРООН запускає нову платформу підтримки соціальних інновацій для подолання наслідків COVID-19
Для подолання довготривалих наслідків COVID-19 Регіональне бюро ПРООН у країнах Європи та Центральної Азії запускає платформу BOOST – регіональну програму для прискорення соціальних інновацій. Вона підтримуватиме нові рішення у цифровій, економічній та медичній сферах.
«Пандемія COVID-19 – це безпрецедентний виклик. Хоча нам досі невідомі усі аспекти її впливу, але ми точно знаємо, що вона суттєво змінить ринок праці, економіку, врядування і охорону здоров’я, і вже негативно впливає на всі сфери розвитку. Наша нова платформа має на меті підтримати і максимально поширити ефективні локальні рішення», – сказав керівник Стамбульського регіонального хабу Регіонального бюро ПРООН у країнах Європи та Центральної Азії Ґерд Троґеманн.
Як працюватиме платформа
Платформа BOOST працюватиме з низкою викликів, які стосуються різних аспектів розвитку, зокрема: цифровізації, економіки та благополуччя.
У розробці до відповідних інноваційних рішень зможуть долучитися приватний сектор, науково-дослідні інститути, навчальні закладивищі та організації громадянського суспільства в країнах Європи та Центральної Азії. Учасники зможуть подати заявку на розробку рішення, яке стосуватиметься одного чи більше викликів, до початку вересня 2020 року.
Що отримають переможці
Команди-переможці матимуть доступ до мережі ПРООН, яка об’єднає однодумців, засновників інноваційних проєктів та експертів, і візьмуть участь в шестимісячному онлайн-інтенсиві, що має підготувати їх до впровадження своїх рішень.
Програма включає як тренінги, так і індивідуальні консультації з менторами, серед яких будуть досвідчені представники бізнесу, спеціалісти з медичних, соціальних і цифрових технологій та лідери думок.
Платформа BOOST – це спільна ініціатива ПРООН, Міністерства фінансів Словаччини, Міністерства закордонних справ Республіки Польща та інших сторін. ПРООН та її партнери надалі підтримуватимуть ініціативи з поширення ефективних та сталих рішень у країнах Європи та Центральної Азії.
Докладніше про існуючі виклики та програму можна дізнатися на www.boostimpact.org.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ