Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ПРООН оголосила конкурс для протидії пандемії COVID-19 вУкраїні

Опубліковано

Уряд Швеції та Програма розвитку ООН (ПРООН) оголошують конкурс партнерських соціально-економічних проєктів для протидії та зменшення впливу пандемії COVID-19 на території Україні. Дедлайн – 11 вересня 2020 року.

Про це пише Гурт.

До участі запрошуються громадські організації, що у партнерстві з бізнесом та/або владою об’єдналися з метою реалізації економічних і соціальних проєктів для протидії та полегшення наслідків пандемії коронавірусу на території України.

Конкурс відбувається в рамках реалізації спільного проєкту Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку».

Фінансування в межах конкурсу грантів буде надано за підтримки Уряду Швеції (SIDA).

Фінансове адміністрування грантового конкурсу покладається на ПРООН.

Критерії відбову

До участі у конкурсі заохочуються неурядові та благодійні організації у партнерстві з бізнесом та/або владою, заявки яких направлені на пожвавлення та активізацію економічних ініціатив, що сприятимуть протидії та полегшенню наслідків пандемії коронавірусу та території України.

Пріоритет буде надаватись ініціативам, які націлені на розширення економічних прав і можливостей жінок та задоволення потреб найбільш вразливого та постраждалого населення з обмеженими можливостями, людей похилого віку, сільського населення.

Активності запропоновані для імплементації, як частина проєктних пропозицій, можуть включати, але не обмежуватися визначенням соціально-економічних потреб регіону, інноваційні рішення у сфері соціально-економічного розвитку, освіти, працевлаштування, охорони здоров’я, міського проектування та залучення громад, які сприяють підтримці, розвитку або диверсифікації підприємницьких ініціатив для населення під час і після пандемії COVID-19.

Заохочуватиметься тісна співпраця чи партнерство із соціальними службами, медичними закладами, бізнес-структурами, запропонованими в межах проєктів конкурсу. Такі проєкти не повинні включати витрати на закупівлю продуктів чи медикаментів, проте певний бюджет може бути закладений на покриття витрат, пов’язаних із транспортуванням та інших логістичних витрат.

Усі проєктні заходи мають здійснюватися у суворій відповідності до діючих на момент виконання проєкту правил карантину, усвідомлюючи всю відповідальність за їх порушення.

Заявки, надіслані від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ і організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій, релігійних організацій, розглядатися не будуть.

Територія проведення конкурсу – 22 області України: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська,  Київська, Львівська, Миколаївська,  Одеська, Полтавська,  Рівненська,  Сумська, Тернопільська, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська, Харківська, Херсонська,  Хмельницька.

Тривалість проєктів

Очікується, що тривалість запропонованих проєктів не має перевищувати шість місяців.

Читайте такожЯк три студентки з УКУ безкоштовно навчають англійської дітей зі Сходу

Фінансування

Заявники, від імені утвореного партнерства,  мають підтвердити співфінансування у розмірі 50% від загального бюджету проєкту. Сума наданого гранту буде варіюватися від 600 000,00 грн до 800 000,00 грн.

Проєкти будуть оцінюватися за такими критеріями:

  • Передбачати заходи у відповідь на кризу COVID-19 та сприяти соціально-економічному відновленню місцевих громад;
  • Належати до одного із пріоритетних напрямків: охорона здоров’я, навчання, підтримка малого та середнього підприємництва, забезпечення робочих місць, міське проєктування з урахуванням вікових та гендерних особливостей населення, залучення громад (приділяючи особливу увагу вразливій групі населення) до реагування на кризу та відновлення;
  • Містити інноваційні рішення, придатні для повторення і відтворення, метою яких є поліпшення соціально-економічної ситуації на місцевому рівні;
  • Мати чітко визначену цільову аудиторію, на яку буде направлено діяльність за проєктом;
  • Мати чіткі цілі, яких можна досягти за допомогою наданих ресурсів та у визначений термін;
  • Мати чіткі та вимірювані результати, пов’язані з пом’якшенням соціально-економічних наслідків пандемії COVID-19.

Витрати проєктних пропозицій

Прийнятними вважаються витрати, які:

  • необхідні для досягнення цілей та завдань проєкту;
  • відповідають принципу ефективності та економічності витрат («найвища якість за найнижчу ціну»);

Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:

  • праці персоналу організації та залучених експертів (не більше, ніж 15% від загального бюджету проєкту);
  • товарів, обладнання та послуг, необхідних для реалізації проєктної діяльності;
  • комунікаційних та інформаційних послуг;
  • консультаційних послуг, необхідних для досягнення проєктних цілей;
  • друкарських, типографських і копіювальних послуг;
  • витратних матеріалів і канцелярських товарів;
  • транспортних та інших витрат, пов’язаних із проєктною діяльність.

Неприйнятними є витрати, пов’язані із:

  • підготовкою проєктної пропозиції для участі в конкурсі;
  • сплатою боргів;
  • відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
  • міжнародними відрядженнями;
  • орендою офісу та сплатою комунальних послуг.

Кінцевий термін подання заявок: 11 вересня 2020 року, до кінця доби.

Читайте такожЯкий бізнес найчастіше розвивають по франчайзингу

Нагадаємо, оголосили гранти для ініціатив з пом’якшення негативного впливу пандемії.

Як ми повідомляли раніше, фонд Відродження оголосив гранти для подолання наслідків пандемії Covid-19 в Україні.

Головне фото: zoda.gov.ua.

Суспільство

В Україні запустили гру з кібергігієни: які правила безпеки

Опубліковано

У рамках другої хвилі інформаційно-освітньої кампанії з підвищення кіберграмотності в Україні стартувала гра, яка допомагає перевірити знання з кібергігієни. Гра спрямована на допомогу мешканцям багатоквартирного будинку у покращенні їхніх навичок у цій області.

Про це повідомляє Game.shotam

Наприклад, у грі розглядаються ситуації, коли Марія Петрівна отримала електронний лист про виграш у сумі 1000 доларів та повинна надіслати свої банківські реквізити та дані пенсійної картки, або коли студент Віталік втратив ноутбук з усіма своїми паролями.

Крім гри, учасникам пропонується ознайомитися з основними принципами кібергігієни, такими як регулярна зміна паролів, перевірка посилань перед переходом та безпека мережі Wi-Fi. Для цього створено короткі навчальні відео з поясненнями.

Кампанія охоплює різні вікові групи:

  • Підлітки (11-17 років),
  • дорослі (18-59 років)
  • люди похилого віку (60+)

Кожна група має свої особливості в користуванні технологіями та потребує підтримки в питаннях кібербезпеки.

Кампанію реалізує Представництво Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні за підтримки Державного департаменту США та сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України й МОН України.

Нагадаємо, у Києві розкажуть про історію реставрації Андріївської церкви.

Фото: Game.shotam

Читати далі

Суспільство

Український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції

Опубліковано

У Венеції на вулицях розмістили мапи й буклети з інструкціями, де знаходити укриття у разі бомбардувань. Це нагадує мешканцям про наближення військової загрози та важливість готовності до можливої війни.

Про це повідомляє Суспільне.

фото: SKVOT

Читати також: У Торонто з’явиться новий магазин українських товарів

Про проєкт

Карту підготували у співпраці з креативною агенцією Bickerstaff.734. Мапи та буклети розвішали по вуличках Венеції. Цей різкий контраст слугує потужним нагадуванням про те, що війна поруч, та ніхто не застрахований від того, що вона може прийти до рідного міста.

фото: SKVOT

Неподалік від українського павільйону знаходиться Bunker II Guerilla Mondliale – бомбосховище з епохи Другої світової війни. На карті Google цей бункер відзначений як “закритий назавжди”, але акція українців заставляє європейців замислитися над тим, наскільки це “назавжди” є реальним.

Також з картою можна ознайомитися в онлайн-форматі.

Нагадаємо, що в “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися.

Також ми повідомляли, що в Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток.

Фото: SKVOT

Читати далі

Суспільство

Батько загиблого льотчика збудував ветлікарню (ВІДЕО)

Опубліковано

Втративши на війні сина-льотчика, Микола пережив інсульт, але вистояв і втілив спільну з сином мрію — добудував власну ветеринарну клініку… Микола Бондаренко — батько військового льотчика Сергія Бондаренка, який поклав своє життя, захищаючи українське небо над Миколаївщиною. Ще до повномасштабної війни вони разом почали будувати єдину ветеринарну клініку в селищі, і тепер Микола довів справу до кінця! Клініка «БМВ» допомагає власникам одразу кількох сусідніх сіл, які роками чекали на ветеринарні послуги неподалік.

Детальніше у відео ШоТам!

До повномасштабної війни Микола Бондаренко працював ветеринаром на підприємстві. Разом із сином Сергієм трудився над відкриттям ветеринарної клініки. Та все змінилося 24 лютого, після того, як син став на захист неба…

Читайте також: Підтримка інших надихнула на власну справу. На Львівщині жінки створили потужний психологічний хаб

У березні 2022 року в сім’ю Миколи прийшла страшна звістка – їхній син загинув на Миколаївщині. Посмертно президент нагородив його Орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. А батько неймовірно важко переживав втрату сина.

“Постійно їздив на кладовище, а потім я захворів, у мене стався інсульт”, – розповідає Микола Бондаренко.

Для Миколи стала опорою його родина та відродження ідеї відкрити ветеринарну клініку. На той момент приміщення перебувало в аварійному стані та потребувало серйозної добудови. Але Микола знайшов у собі сили продовжити їхню з сином справу – спочатку власним коштом.

“Підпиляли дах, розвалювали, накривали, тому що шиферу більше половини не було. Все що можна було робити за свої кошти і своїми руками ми все робили”, – згадує Микола.

Пізніше чоловік подався на грант. Проєкт переміг у конкурсі ветеранів і родин військових. Отримавши 698 000 гривень, чоловік вклав у ремонт та купив УЗД-апарат для тварин. І ось Микола вже відчиняє двері у свою власну ветеринарну клініку! Тепер разом з командою він працює на стаціонарі та на виїздах. А господарі тваринок з наближених сіл дочекалися – поруч є клініка для тварин.

Справа Миколи та його Сергія продовжує жити та приносити користь суспільству!

Нагадаємо, в Україні пройде фестиваль американського кіно “Незалежність”.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: