Суспільство
Проєкт української дизайн-студії отримав золото на конкурсі у Лос-Анджелесі
Українські дизайнери вибороли перемогу на конкурсі у Лос-Анджелесі. Як пише bit.ua, Дім Шкруба від майстерні українського дизайну та архітектури Sergey Makhno Architects здобув «золото» у номінації «Professional Interior Design» на престижному міжнародному конкурсі IDA Design Awards.
Це перше «золото» цієї премії для студії та цьогоріч — єдине для українців. Окрім того, проєкт студії «Академія ДТЕК» отримала спеціальну нагороду журі також у категорії «Professional Interior Design».
Що це за премія?
International Design Awards присуджується уже 13 років з місією «визнання та святкування розумного і сталого дизайну, популяризації легендарних дизайнерів і відкриття нових талантів».
Нагородження традиційно проходить у Лос-Анджелесі.
Читайте також: Український архітектор увійшов до ТОП-10 найкращих дизайнерів світу
Чим особливий будинок?
Дім Шкруба — це будинок під Києвом, який засновник студії Сергій Махно збудував для своєї родини. Будинок виконаний у сучасному українському стилі. Дах — очеретяний, на стінах — глина як у хатах-мазанках, у 9-ти давніх техніках виконання. Стеля — з дерева, яке використали повторно: придбали та розібрали 11 старих хат і сараїв із Західної України. Керамічна плитка та декор — авторства студії.
«Символічно, що про перемогу нам повідомили у день народження студії — 24 січня їй виповнилося 17 років. Але ця новина не про те, що наша студія отримала перемогу. Це про те, що зацікавленість світу до сучасного українського дизайну, до нашої культури росте. Адже дім Шкруба — це святкування українських традицій. Ми не завжди розуміємо, але точно відчуваємо “своє” — воно дає силу», — зазначив Сергій Махно.
Друга перемога
Це вже друга перемога для цього проєкту — раніше він отримав гран-прі українського конкурсу «Інтер’єр року».
3 000 кв.м Академії ДТЕК спроєктували та реалізували за 6 місяців. Було важливо інтегрувати цінності компанії і створити найкращі умови для навчання. На першому поверсі розмістили бібліотеку, кафетерій із експозицією з живих квітів і авторських світильників під стелею. На другому — лекторії та кінотеатр. Усі приміщення мають потужну шумоізоляцію, виконані із зносостійких матеріалів і оснащені сучасною технікою. Тематичні зони розділені за кольорами і матеріалами.
Раніше проєкт Академії ставав фіналістом премії International Design Excellence Awards від Асоціації британських і міжнародних дизайнерів.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі