

Суспільство
Президент підписав Законопроєкт 2351: що це означає для Хореки?
6 серпня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону №2351, який буде введений в дію через три місяці після його опублікування.
Закон впроваджує нові норми утримання тварин та поводження з ними.
За закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу» №2351 проголосували 285 народних депутатів України.
Законопроєкт вносить понад 60 нових зоозахисних та екологічних норм в 11 чинних законодавчих актів, що удосконалюють механізми чинного законодавства. Окрім посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, заборони евтаназії безпритульних тварин та комерційного фотографування з ними, документ забороняє ряд інших дій, які стосуються діяльності кафе, ресторанів, готелів, ТЦ.
Зокрема:
- насильно годувати тварин, крім годування з лікувальною чи профілактичною метою, зокрема, забороняється здійснення діяльності з розведення та вирощування гусок та качок для отримання фуа-гра;
Що означатиме, що функціонування ферм з виробництва фуа-гра на території України є незаконним. Адже отримання цього продукту можливе лише шляхом насильницької відгодівлі. Нагадаємо, що виробництво фуа-гра давно поза законом у багатьох країнах світу саме через жорстоке поводження з тваринами. Кадри з української ферми фуа-гра, оприлюднені раніше Відритими клітками можна переглянути тут.
- дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
Зараз, на жаль, такі дії періодично практикуються навіть мережами супермаркетів.
- утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги та до Списку II Бернської конвенції;
Випадки нападів на гостей закладів розлючених і виснажених тварин, які мали б їх розважати, а також звернення небайдужих громадян з проханням позбавити горе-власників права володіти твариною трапляються в Україні досить часто. Тепер такі розваги поза законом.
- використовувати тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування;
На сайті Верховної Ради зазначається, що закон спрямований на впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів щодо тварин та приведення законодавства України у відповідність до Директив Європейського Союзу.
Читайте також: Цитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч
«Прийняття Законопроєкту 2351 це — необхідний крок для впровадження базових європейських гуманних цінностей та стандартів стосовно тварин та удосконаленню захисту тварин від жорстокого поводження. Нарешті депутати IX скликання продемонстрували кращі результати у захисті довкілля і тварин, а отже моральності та людяності, аніж їх попередники та підтримали пропоновані Проєктом Закону № 2351 зміни» — заявляє Катерина Бєлкіна, голова ГО «Відкриті клітки Україна».
Нагадаємо, у Києві відбудеться благодійний «Хвостатий забіг» із чотирилапими улюбленцями.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині відкрили притулок для ведмедів «Біля скеля»
Головне фото: glavcom.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ