Суспільство
Президент підписав Законопроєкт 2351: що це означає для Хореки?
6 серпня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону №2351, який буде введений в дію через три місяці після його опублікування.
Закон впроваджує нові норми утримання тварин та поводження з ними.
За закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу» №2351 проголосували 285 народних депутатів України.
Законопроєкт вносить понад 60 нових зоозахисних та екологічних норм в 11 чинних законодавчих актів, що удосконалюють механізми чинного законодавства. Окрім посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, заборони евтаназії безпритульних тварин та комерційного фотографування з ними, документ забороняє ряд інших дій, які стосуються діяльності кафе, ресторанів, готелів, ТЦ.
Зокрема:
- насильно годувати тварин, крім годування з лікувальною чи профілактичною метою, зокрема, забороняється здійснення діяльності з розведення та вирощування гусок та качок для отримання фуа-гра;
Що означатиме, що функціонування ферм з виробництва фуа-гра на території України є незаконним. Адже отримання цього продукту можливе лише шляхом насильницької відгодівлі. Нагадаємо, що виробництво фуа-гра давно поза законом у багатьох країнах світу саме через жорстоке поводження з тваринами. Кадри з української ферми фуа-гра, оприлюднені раніше Відритими клітками можна переглянути тут.
- дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
Зараз, на жаль, такі дії періодично практикуються навіть мережами супермаркетів.
- утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги та до Списку II Бернської конвенції;
Випадки нападів на гостей закладів розлючених і виснажених тварин, які мали б їх розважати, а також звернення небайдужих громадян з проханням позбавити горе-власників права володіти твариною трапляються в Україні досить часто. Тепер такі розваги поза законом.
- використовувати тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування;
На сайті Верховної Ради зазначається, що закон спрямований на впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів щодо тварин та приведення законодавства України у відповідність до Директив Європейського Союзу.
Читайте також: Цитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч
«Прийняття Законопроєкту 2351 це — необхідний крок для впровадження базових європейських гуманних цінностей та стандартів стосовно тварин та удосконаленню захисту тварин від жорстокого поводження. Нарешті депутати IX скликання продемонстрували кращі результати у захисті довкілля і тварин, а отже моральності та людяності, аніж їх попередники та підтримали пропоновані Проєктом Закону № 2351 зміни» — заявляє Катерина Бєлкіна, голова ГО «Відкриті клітки Україна».
Нагадаємо, у Києві відбудеться благодійний «Хвостатий забіг» із чотирилапими улюбленцями.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині відкрили притулок для ведмедів «Біля скеля»
Головне фото: glavcom.ua.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі