Суспільство
Православна церква України створила комісію для вивчення календарної реформи
Православна церква України організувала Синодальну календарну комісію з метою вивчення доцільності переходу на григоріанський календар та обговорення календарної реформи.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).
За інформацією, ПЦУ підтримала необхідність зваженого, конструктивного обговорення у помісній церкві календарної реформи з урахуванням думки суспільства.
Читайте також: В Україні підготують фундаментальну працю з історії Української православної церкви
Відомо, що синодальну календарну комісію очолив ректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк.
Йому доручили до наступного засідання Синоду подати пропозиції щодо персонального складу комісії.
Реформа церковного календаря
Нині Церкви послуговуються юліанським, григоріанським та новоюліанським календарями (останній майже ідентичний до григоріанського).
Між так званими старим та новим церковними стилями є різниця у 13 днів. В Україні Різдво православні та греко-католики традиційно відзначають за юліанським календарем – 7 січня.
Римо-католицька церква і більша частина православних церков відзначають Різдво за григоріанським або новоюліанським календарем – 25 грудня. Останній збігається з григоріанським до 2800 року.
Читайте також: Старовинними карпатськими церквами можна прогулятися онлайн
25 березня 1916 року частина українців греко-католиків перекинула свої церковні календарі на 13 днів уперед. Однак тоді ця календарна реформа тоді зазнала невдачі.
Нагадаємо, що митрополит Київський Епіфаній вважає, що ПЦУ не проти зміни церковного календаря і дати святкування Різдва, але про це говорити зарано.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі