Суспільство
«Повернись живим» придбав мобільні станції для ремонту «Хамерів»
Фонд «Повернись живим» придбав шість сучасних мобільних станцій для ремонту американських позашляховиків HMMWV, які використовують українські військові. Сума проєкту склала 2 148 000 євро.
Про це повідомили на сторінці фонду в Facebook.
У фонді пояснили, що українська армія має кілька сотень спеціальних «Хамерів», які передали США. Це броньовані і тентовані модифікації. Вони закривали потребу цілих підрозділів Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ та Морської піхоти.
Утім в умовах війни навіть ця перевірена часом техніка виходить з ладу, потрапляє під обстріли й потребує як поточного, так і капітального ремонту.
Ремонтом техніки в українській армії займається невелика команда професіоналів, чия робота часто обмежена логістикою. Адже для серйозного ремонту позашляховики доводиться тягнути сотні кілометрів.
«Це величезна витрата ресурсу, пального та найважливіше — часу, якого зараз не вистачає, адже без готової до бою машини під загрозою не тільки успішне виконання бойового завдання, а й життя наших захисників.Тож ми придбали 6 сучасних мобільних ремонтних станцій на суму 2,148 мільйона євро. Вони значно збільшать можливості та потенціал тих, хто дає друге життя Humvee та іншій західній броне- і автотехніці», – розповіли в фонді.
Про мобільні ремонтні станції
Як пояснили на сторінці «Повернись живим», це готове комплексне рішення, завдяки якому ремонт та обслуговування американських військових позашляховиків можна буде проводити неполік фронту за лічені години. Це дозволить закривати потреби кількох підрозділів, не знімаючи надовго з бойового рубежа потрібну техніку.
Вантажівки містять усе необхідне для роботи: інструменти, обладнання та комфортне робоче місце для екіпажу.
«Уже скоро пересувні ремонтні станції будуть в Україні. І результат даного проєкту відчують на собі українські захисники, але його потенціал складно неооцінити, адже зараз до України прибувають десятки й сотні нових бронемашин та автівок від союзників, і саме ці станції дозволять продовжити їхній ресурс та період експлуатації», – додали на сторінці фонду.
Нагадаємо, раніше «Повернись живим» придбав 20 безпілотників PD-2, а також 10 автівок-наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління.
Також ми повідомляли, що турецька компанія Baykar подарує три безпілотники «Байрактар», гроші на які були зібрані під час кампанії фонду Сергія Притули «Народний Байрактар»
Усі фото: facebook.com/backandalive.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі