Суспільство
Попри війну: як Лубенська громада дбає про екосистему (ВІДЕО)
Навіть під час війни Лубенська громада дбає про екосистему. Для сміття тут встановлять новенькі контейнери, а взимку пісок для посипання доріг не лежатиме вздовж тротуарів, бо для нього будуть спеціальні баки.
Про екогромаду розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Незабаром на вулицях міста Лубни на Полтавщині з’являться нові контейнери для сортування відходів. А ще — спеціальні ємності для піску, яким посипатимуть дороги взимку.
«Попри те, що в країні триває війна, досить важливим є екологічний напрямок, потрібно дбати про екологічне благополуччя громади», — каже Олена Цох-Карунська, начальниця відділу економічного розвитку і торгівлі Лубенської міської ради.
Нове обладнання громада отримала від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
«Завдяки реалізації цього проєкту буде значно скорочено кількість небезпечних відходів, які потрапляють на звалище. І буде забезпечене виховання у мешканців громади дбайливого та ощадливого ставлення до ресурсів», — Олена Цох-Карунська, начальниця відділу економічного розвитку і торгівлі Лубенської міської ради.
Раніше громада вже отримувала акумуляторні ліхтарі, вогнегасники, одяг для пожежників. А також ноутбуки для міської ради та навіть інтернет-термінал Starlink. Він може бути резервним варіантом зв’язку у разі надзвичайних ситуацій.
Читайте також: Як говорити з владою про проблеми довкілля, та чому моніторинг якості повітря під час війни – це важливо
«Ми безмежно вдячні всій команді Проєкту «ГОВЕРЛА» за ту допомогу і підтримку, що надається в такі скрутні для громади часи. Завдяки такому партнерству ми здатні подолати всі виклики війни і досягти найголовнішої нашої мети — миру в Україні. Перемога буде за нами. Все буде Україна», — Олена Цох-Карунська, начальниця відділу економічного розвитку і торгівлі Лубенської міської ради.
Зовсім скоро громада отримає всі контейнери для сміття і встановить їх на вулицях. Жителі зможуть вберегти довкілля від зайвого пластику. А керівництво громади — планувати нові проєкти.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, громада на Київщині облаштувала дров’яну котельню для обігріву школи.
Також ШоТам розповідав, як на Полтавщині Опішнянська громада і переселенці спільно зробили укриття для дітей.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі