Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як зробити добру справу на свята? 10 варіантів

Опубліковано

Наступають свята і кожному з нас хочеться отримати подарунки та повірити в диво. Але не у всіх є така можливість. Старенькі люди, діти у дитячих будинках чи бездомні не можуть відчути тієї новорічної атмосфери, яка панує в кожному домі. Тому кожен з нас може зробити добру справу у свята та допомогти тим, хто справді цього потребує. В Україні є багато організацій, які піклуються про нужденних. Долучайтесь до них та разом творіть добрі справи.

1. Напишіть листа самотній бабусі

“Цей лист найкраще, що сталось зі мною на карантині”, – каже бабуся Маша, витираючи сльози. Багато стареньких через пандемію залишились в пансіонатах зовсім самі – їх ніхто не навідує, і немає з ким поговорити. Тому волонтери організації “Молодь за мир” почали писати листи бабусям та дідусям, а потім до них долучилась і вся Україна. Ви також можете написати стареньким послання, привітати зі святом та просто поспілкуватись.

“Молодь за мир” опікується не тільки самотніми бабусями та дідусями, а й бездомними, дітьми з малозабезпечених сімей та людьми з інвалідністю. До свят вони запустили акцію “Таємний Санта”. Ви можете оплатити продуктовий набір для багатодітної сім’ї (500 грн), зробити подарунок безпритульному чи оплатити обід для літніх людей. Тут  можна заповнити форму та отримати інформацію про людину, для якої ви зробите диво.

2. Зробіть подарунок дітям з зони АТО

Вже чотири роки поспіль всеукраїнський фонд “Територія Добра” допомагає Святому Миколаю робити добрі справи, а саме – подарунок дітям, які проживають на лінії фронту та позбавлені батьківського піклування. Минулого року їм вдалось привітати 1000 малюків в Донецькій та Луганській областях. Цього року фонд також планує подарувати радість та святковий настрій дітям.

“Новорічні свята – це один із найулюбленіших періодів для кожного маленького мешканця нашої країни. Дітлахи, на долю яких випали тяжкі випробування, як ніхто інший мають право на щастя. Саме невеликі, але такі чарівні презенти принесуть радісні усмішки на дитячих обличчях. Малюки та підлітки зрозуміють, що про них є кому піклуватися”, –  кажуть засновники фонду.

У “Території Добра” відкрили збір коштів, завдяки яким зможуть придбати солодощі, іграшки та гігієнічні засоби малюкам. Адже всі діти заслуговують на свято. Долучитись можна тут.

3. Купіть екосумку від дітей-сиріт

Якщо ви хочете допомогти сиротам, але не знаєте як, то у нас для вас є варіант! Придбайте вироби HANDCRAFTS, які спеціально для вас роблять вихованці дитячих будинків зі всієї України у колаборації з найкращими майстрами та дизайнерами. Це гарні та якісні речі, що стануть у пригоді кожному.

“Підлітки-сироти надзвичайно вразливі. На жаль, після виходу з дитячого будинку, найчастіше їх доля складається жахливо. Для того, щоб дати їм можливість змінити майбутнє на краще, ми створили проєкт HANDCRAFTS by orphans”, – кажуть засновники.

Читайте також: Худі, мило та шкарпетки. Як діти-сироти заробляють прямо в стінах дитбудинків

Діти самі навчаються створювати вироби, вкладають у них свою душу й отримують за це кошти. Вони надходитимуть до дітей, що створили виріб та підуть на розвиток освітніх програм з соціалізації, профорієнтації і навчання ведення побуту для підлітків-сиріт. Так ви зможете і подарунок купити, і підтримати дітей. 

4. Зробіть подарунок Ба та Ді

Певно всі чули про благодійну організацію “Життєлюб”, які створюють можливості для людей третього віку. Їх мета – дали можливість бабусям та дідусям жити повноцінно, не боятись часу та бути активною частиною сучасного світу. Тут можна і гарячий обід отримати, і танцям навчитись, і англійську вивчити, і знайти нових друзів.

Вже кілька років поспіль організація “Життєлюб” робить добрі справи, а саме – роздає подарункові набори для бабусь та дідусів

Організація оголосила новорічний збір “Час готувати подарунки для Ба та Ді” на продуктові набори для життєлюбів. За кошти з цього збору “Життєлюб” планує забезпечувати Ба та Ді продуктами у грудні та у січні. 

Зробіть самі справжнє свято для бабусь та дідусів та поділіться інформацією з друзями. Адже у фонді кажуть, що наборів потрібно в два рази більше, ніж зазвичай. Святковий продуктовий пакунок не тільки прикрасить новорічний стіл, а й зігріє теплом та увагою Ба та Ді. Ви можете також оплатити готовий набір, у який входять всі базові харчові продукти: гречка, шпроти, соняшникова олія, цукор, макарони, рис, корнішони, зелений горошок і святкові пряники.

5. Не даруйте сиротам цукерки

Багато людей хоче підтримати дітей-сиріт і перше, що спадає на думку, – подарувати солодощі. Але благодійний фонд “Клуб добродіїв” звертається до корпоративних та окремих благодійників з проханням робити добрі справи якось інакше.

“Свята закінчуються, так само як і солодощі, а в житті цих дітей нічого якісно не змінюється. Що дійсно потрібно дітям-сиротам, так це знання та навички, які допоможуть їм стати успішними в самостійному житті, а не льодяники та шоколадки!” – кажуть у фонді.

Тому “Клуб Добродіїв” оголосив збір на організацію і проведення навчального курсу з крою та пошиття одягу у партнерстві з ГО “Освіторія”.  За піврічний курс діти опанують основи крою та створення базових речей гардеробу, зможуть навчитися працювати із різними тканинами та швами. Ці навички допоможуть їм не тільки забезпечити себе одягом, а й освоїти нову професію, яка зможе приносити реальний заробіток.

6. Підтримайте людей, які живуть на вулиці

Проєкт suka_zhizn про тих, кого ми звикли не помічати – безхатьків. Все почалось зі сторінки в Інстаграм, де публікувались фотографії безхатьків з метою звернути увагу на саму проблему.

“У якийсь момент стало зрозуміло, що проєкт повинен допомагати. Сьогодні десятки бездомних і безпомічних людей Києва вже отримали допомогу і підтримку. І все завдяки передплатникам. Разом ми годуємо, обігріваємо, допомагаємо з документами, роботою, в пошуку родичів і від’їзді додому, захищаємо права людей без будинку і реєстрації”, – каже засновник проєкту. 

Зараз проєкт збирає кошти, щоб надавати якісну локальну допомогу людям, що залишилися на вулиці (одяг, їжа, гігієна, перша медична допомога). Тому кожен з вас може зробити добро у ці новорічні свята та підтримати тих, хто цього так потребує. Кожна гривня, будь-яка сума – це допомога, а допомога – неоціненна.

А благодійна ініціатива BEZ ДОМА щосуботи о 14.00 на південному вокзалі роздає безкоштовні обіди для малозабезпечених і бездомних людей від групи волонтерів. Ви можете доєднатись до них, купити подарунок і подарувати чудо безхатькам. 

7. Станьте телефонним другом самотній людині

Допомога може бути не тільки фінансовою і якщо ви хочете зробити добро – можна просто поспілкуватись телефоном з самотньою людиною. В Україні діє проєкт “Мій телефонний друг”, мета якого підтримати самотніх людей.

“Коронавірус привернув увагу до проблеми соціальної ізоляції людей літнього віку, людей з інвалідністю, батьків-одинаків, сімей з малолітніми дітьми. Для них пандемія Covid-19 може стати причиною не тільки фізичних захворювань, але й психологічних. Адже у кризових ситуаціях страждає і ментальне здоров’я людини. Саме тому важлива не тільки матеріальна підтримка, як, наприклад, принести продукти під двері, щоб старенькі не наражали себе на небезпеку, а й дружня”, – кажуть засновники проєкту.

Читайте також: Онука на годину: як у Івано-Франківську рятують стареньких від самотності

Щоб стати учасником проєкту, потрібно зателефонувати на номер безкоштовної гарячої лінії 0 800 202 147 та залишити свою заявку. Якщо ви маєте бажання бути волонтером проєкту, реєструйтесь за посиланням. Для того, щоб більше дізнатись про волонтерство загалом, вам дадуть доступ до короткого онлайн-курсу. Наприкінці курсу на вас  чекатиме пам’ятка волонтера та сертифікат про проходження курсу. На основі інформації, яку отримали від учасників, формуються пари телефонних друзів. Враховуються всі побажання – вік, стать, сфера інтересів, освіта, захоплення, вміння та навички. Телефонуючи два рази на тиждень, ви зможете розрадити самотню людину і стати для неї справжнім телефонним другом.

8. Допоможіть дітям з інвалідністю

Благодійна організація “З теплом у серці” вже чотири роки поспіль проводить новорічну акцію “Свято для кожного”. Їх мета – привітати зі святом важкохворих дітей.

“Попри всі сучасні складнощі та виклики пов’язані з епідемією, ми прагнемо зробити особисте новорічне свято для кожної такої дитини. В нашій організації понад 1000 дітей з інвалідністю, з яких 58 дітей, які є важкохворими!, – кажуть на сторінці фонду.

Благодійна Акція “Свято для кожного” складається з декількох частин. На початку – збір подарунків та коштів, а далі – закупівля, розподілення і фасування. І вже потім найприємніша частина – вручення приємних сюрпризів діткам. На кожному з цих етапів долучається велика кількість небайдужих та щирих людей, які і є чарівниками. Долучіться і ви до благодійної акції та зробіть свято для малечі. Крім того, ви можете передати подарунок конкретній дитині, або передати у фонд іграшки, канцтовари чи побутову хімію. Кожен подарунок буде бажаним!

9. Допоможіть стареньким переселенцям

З 2014 року під постійною опікою благодійного фонду “Кожен Може” знаходиться група стареньких.  Всі ці люди постраждали від війни в Україні та потребують постійної підтримки. 40 пенсіонерів-переселенців з інвалідністю, більшість з них самотні.  Щомісячно фонд купує найнеобхідніші ліки для підопічних,  загальна вартість яких –  від 15 до 30 тис.грн. Також проводять зустрічі  у групах підтримки та з психологом, запрошують цікавих гостей, проводять майстер-класи і готують подарунки на свята.

З 2014 року фонд “Кожен може” робить добрі справи та опікується старенькими переселенцями

“Більше за інших мають потребу в такому теплі самотні літні переселенці. Їм складніше пристосуватися до нових умов життя, ніж усім. Але вони, так само як і ми, з нетерпінням чекають на новорічні свята. Згадайте, як світилися очі ваших дідусів та бабусь, коли вони бачили подаруночки під ялинкою. Вони, як діти, раділи сюрпризу від вас!”, – кажуть засновники фонду. 

Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів

Ви можете доєднатись до ініціативи фонду і допомогти стареньким переселенцям отримати подарунки-сюрпризи. Робіть добрі справи на свята для тих, хто так цього потребує.

10. Підтримайте найпозитивніше медіа країни

Ми щодня стараємось для вас і пишемо про історії людей, які займаються своєю справою кайфують від цього і роблять нашу країну кращою. Наші матеріали дарують віру в добро та чудо! І коли навколо лише одні погані новини, саме у нас ви знайдете тільки позитив.

ШоТам існує лише завдяки технічній допомозі міжнародних донорів та вашим пожертвам. Проте у 2020 році донорське фінансування нашого медіа припинилось. Але ми хочемо і надалі радувати вас позитивними новинами і історіями крутих українців.

Тому пропонуємо вам стати нашим добродієм #ШоТам і оформити платну підписку, яка коштуватиме всього як філіжанка кави. Є три варіанти: 29.99, 49.99 і 99.99 гривень. Це щомісячний платіж, який стягується автоматично. Тому зробіть добру справу, підтримайте нас і тоді позитиву в Україні стане більше.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі