Технології
Полтавець збудував енергобудинок і економить по 3 тис. грн на місяць
Пенсіонер Віталій Майборода з Полтави побудував на дачній ділянці купольний будинок, встановив на даху вітряк, сонячні панелі та сонячні повітряні колектори – і тепер не має комунальних платежів, передає Сегодня.ua.
Колишньому військовому інженеру енергоефективний будинок обійшовся у 15 тисяч доларів.
“Стільки ж коштує квартира у п’ятиповерхівці. Зараз за свої 70 квадратних метрів мені довелося б віддавати взимку по три тисячі грн за опалення та електроенергію”, – розповідає полтавський пенсіонер.
Життя без платіжок за комуналку
Віталію Майбороді не приходять платіжки за комунальні послуги. Сонячні панелі і вітрогенератор забезпечують електроенергією. Електроенергія, отримана від сонця та вітру потрапляє в два акумулятора, яких вистачає на 1-3 дні за пахмурної погоди. Вітрогенератор Віталій Майборода самотужки сконструював з бочок.
Читайте також: На Запоріжжі чоловік створив сонячний колектор із пивних бляшанок
Обігрівається будинок декількома способами. Полтавець встановив звичайний твердопаливний котел, який має незвичайну конструкцію і розташований у підлозі.
“У звичайній печі через димохід, виводяться назовні не лише гази від згоряння продуктів, а й втрачається дуже багато енергії, – пояснює Віталій Майборода. – У реактивній печі димохід не вертикальний, а горизонтальний, і знаходиться він під підлогою першого поверху”.
Підлогу гріє димом
Димом винахідник гріє підлогу першого поверху. Другий опалює електроенергією і сонячними колекторами.
“Головне добре утеплити будинок – у мене стіни товщиною 20 сантиметрів, – пояснює Віталій Майборода. – Електрична батарея працює п’ять-сім годин, а у дуже сильні морози – 8 годин на добу, але в основному другий поверх опалюється сонячними повітряними колекторами, які встановлені на даху”.
Читайте також: Ековата з газет: вінничанин виробляє незвичний утеплювач для будинків
За його словами, навіть при морозній, але сонячній погоді сонячні повітряні колектори можуть давати до плюс п’ятдесяти.
Будинок купольної форми не лише зберігає тепло а й має гарну енергетику, каже дочка винахідника Віталіна Майборода. “Мені дуже комфортно знаходитися у такому будинку, хочеться прилягти на диван, трохи поспати”, – зізнається вона.
Колишній інженер планує розширити будинок, добудувати басейн з підігрівом, встановити теплиці і вдосконалити пічне опалення.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі