Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Полтава отримала гендерний паспорт міста

Опубліковано

Для Полтави розробили гендерний паспорт міста. Це аналітичне дослідження, що відображає демографічну ситуацію у місті та ступінь залучення чоловіків і жінок у різні сфери життєдіяльності міста.

Про це повідомляє портал міської ради. 

Що таке гендерний паспорт?

У паспорті систематизована інформація щодо демографічної ситуації, охорони здоров’я, зайнятості населення, освіти і науки, фізичної культури та спорту, представництва чоловіків і жінок в органах місцевого самоврядування, а також протидії гендерно зумовленому насильству у місті Полтаві.

Також повідомляється, що гендерний паспорт розроблений на основі даних, отриманих від Головного управління статистики у Полтавській області, Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості, виконавчих органів Полтавської міської ради, закладів вищої освіти міста Полтави.

«Розробка гендерної політики міста Полтави на основі гендерного паспорта дасть можливість більш детально зрозуміти рівень гендерної рівності у місті та здійснювати гендерно орієнтоване бюджетування міста, що сприятиме соціально-економічному розвитку громади», – наголосили в міській раді.

Читайте також: У Маріуполі створили мурал, присвячений проблемі домашнього насильства

Ключові факти, отримані у результаті гендерного дослідження

– Станом на 1 січня 2020 р. постійне населення міста Полтави становило 279628 осіб, з них 53,8 % – жінки та 46,2 % – чоловіки. На 1000 жінок припадає 859 чоловіків.

– Середній вік населення міста Полтави зріс з 38 років (01.01.2002 р.) до 42 років (01.01.2020 р.), що підтверджує світовий тренд старіння населення. Середній вік чоловіків зріс до 42 років, а жінок – до 44 років.

– У місті Полтаві жінки у порівнянні з чоловіками раніше вступають у шлюб. Жінки найчастіше виходять заміж у 20-24 роки, а чоловіки найчастіше одружуються у 25-29 років.

– Чисельність народжених хлопчиків превалює. За період 2000-2019 рр. на 100 дівчаток у середньому народилось 110 хлопчиків.

– На 1000 осіб дорослого населення припадає 1269 випадків захворювань. Переважна більшість полтавців має хвороби системи кровообігу, органів травлення, органів дихання.

– Серед лікарів усіх спеціальностей у місті Полтаві переважають представниці жіночої статі (85,7 %).

– У гендерній структурі безробітних міста Полтави переважають жінки, а серед безробітних осіб з інвалідністю – чоловіки.

– У місті Полтаві серед загальної кількості дітей у закладах дошкільної освіти та загальноосвітніх навчальних закладах переважать хлопчики. В той час як у гендерній структурі здобувачів вищої освіти переважать представниці жіночої статі.

– У місті Полтаві наявна значна кількість науково-педагогічних і наукових кадрів. У закладах вищої освіти міста Полтави серед кандидатів наук переважають жінки (68,0 %), в той час як ступені докторів наук переважно мають чоловіки (54,0 %).

– У дитячо-юнацьких спортивних школах міста Полтави переважать хлопці (75,6 %).

– У гендерній структурі органів місцевого самоврядування міста Полтави превалюють жінки (74,0 %). Проте за категоріями посад органів місцевого самоврядування співвідношення жінок і чоловіків відрізняється. У третій категорії посад переважають чоловіки, а у категоріях посад з четвертої по сьому – жінки. У депутатському корпусі Полтавської міської ради сьомого скликання – 20,0 % жіночої статі та 80,0 % чоловічої статі.

– У 2019 р. було зареєстровано 4068 звернень щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з них: 3212 від жінок, 776 від чоловіків та 80 від дітей.

Фото: i1.poltava.to

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі