Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
20190401105614 8755 20190401105614 8755

Технології

Польща купуватиме автобуси українського виробництва

Опубліковано

Українська корпорація “Еталон” очікує завершення сертифікації міжміського автобуса А084 Tulip в квітні, після чого планує поставляти його на ринок Євросоюзу, в першу чергу до Польщі. Про це повідомляє ЦТС з посиланням на президента компанії Володимира Бутка.

За його словами, автобус відповідає стандарту Євро-6 і вже рік проходить сертифікацію в Іспанії.

“Ми пройшли практично всі випробування, але поки не отримали сертифікат. Приблизно в квітні ми повинні отримати сертифікат на автобус, і тоді вже ми зможемо відправляти тестові одиниці в ті країни, де попередньо зацікавлені в їх купівлі. Після вдалих тестових випробувань можна буде говорити про підписанні контрактів “, – сказав Бутко.

Читайте також: Український завод презентував 12-метровий міський автобус

Попередня домовленість про реалізацію даних автобусів досягнута з Польщею.

“Тобто у нас плани з продажу цих автобусів в країни Східної Європи – Болгарію, Словаччину, Чехію, Польщу, Румунію, країни Балтії. Сьогодні у нас підписаний дилерський договір з польською компанією”, – розповів Бутко.

Йдеться про 50 автобусів протягом року з моменту початку поставки.

Що це за автобус?

Автобус А084 Tulip побудований на шасі DAF LF і оснащений 4,5-літровим турбодизелем PACCAR PX-5 потужністю 213 л. с. і механічною 6-ступінчастою коробкою передач ZF, має рессорно-пневматичну підвіску з регулюванням висоти.

Довжина нової машини – 10,02 м. Місць – 57 (для сидіння – 36). Є багажні відсіки на 3,6 кубометра. Споряджена маса – 8950 кг.

Читайте також: Чернігівський автозавод випускатиме трамваї

Турбодизель PACCAR PX5 157K1 (Євро 6) – 4-циліндровий, робочим об’ємом 4,5 л і потужністю 213 л. с. (760 Нм). Коробка передач – механічна, 6-ступінчаста. Гальма – пневматичні, з системами ABS і ESP. Максимальна швидкість – 110 км /год.

Новий автобус розрахований насамперед на країни Східної Європи. Вартість машини Євро 6 становить 90 – 95 тис. євро, що набагато дешевше закордонних аналогів.

Хто такі “Еталон”?

Корпорація «Еталон» є одним з найбільших українських виробників автомобільної техніки. До складу Корпорації входить 21 підприємство, основними напрямками діяльності яких є: виробництво автобусів, вантажних автомобілів, комплектуючих для автомобільної промисловості, складська логістика. Виготовлення автомобільної техніки Корпорації «Еталон» забезпечують підприємства: ПрАТ «Бориспільський автозавод» і ПрАТ «Чернігівський автозавод».

На сьогоднішні, вищевказані підприємства Корпорації виробляють і реалізують автобуси малого та середнього класів різних типів: міський, приміський, міжміський і туристичний.

Ще одним стратегічним напрямком діяльності, якому Корпорація «Еталон» приділяє багато уваги, є виробництво вантажних автомобілів та тролейбусів. Серед українських виробників автобусів Корпорація «Еталон» протягом останніх п’яти років займає лідируючі позиції за обсягом виробництва та реалізації автобусів малого класу. Успіх на ринку значним чином забезпечують шасі від відомих компаній ТАТА (Індія), FAW (Китай), Ashok Leyland (Індія), а також двигуни, коробки передач, трансмісії і мости, які виробляються за ліцензіями компаній MERCEDES-BENZ, DEUTZ, HINO, ZF, Dana, Elliot та іншими надійними виробниками.

Технології

На «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології

Опубліковано

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.

Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров

Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.

Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

Опубліковано

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.

Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.

Як використають інвестиції

У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.

«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.

Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва

Що відомо про застосунок

Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.

Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.

До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.

Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill

Читати далі

Технології

Українська студія після 9 років розробки випустить гардкорний платформер про сни (ВІДЕО)

Опубліковано

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.

Про це повідомили розробники.

Сюжет та ігровий процес

У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.

Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.

Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.

Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Відео: ютуб-канал IGN

У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.

Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).

Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес3 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура4 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес4 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....