



Суспільство
Показали з повітря нову кільцеву розв’язку на Київщині (ВІДЕО)
На Київщині цього року за 57,603 млн грн завершили роботи з будівництва розв’язки кільцевого типу. Як виглядає розв’язка на км 44+570 автомобільної дороги М-03 Київ-Харків –Довжанський дорожники показали у фейсбуці.
“Підрядна організація –ТОВ “ДС Пром Груп”. Вартість виконаних робіт становить – 57,603 млн грн”, – йдеться у дописі.
Згідно з технічним завданням, у комплекс робіт входило поширення та посилення існуючого покриття у межах проєкту кільцевої розв’язки, перехідно- швидкісних смуг та лівого повороту на Т1037 Іванків-Городище з виходом на Н-08, укріплення узбіч, влаштування водовідведення, освітлення, нанесення сучасної горизонтальної розмітки та встановлення дорожніх знаків.
Автомобільна дорога міжнародного значення М-03 Київ-Харків — Довжанський проходить територією п’яти областей України, збігається з частиною європейських автомобільних маршрутів Е-40 та Е-50 та забезпечує міжнародні, пасажирські та вантажні перевезення.
Суспільство


Видавництво «Наукова думка» випустило офіційну версію «Українського правопису» в редакції 2019 року. Про це повідомляється на сторінці Інституту мовознавства ім. Потебні НАН Україні у Facebook, передає Укрінформ.
“Нову редакцію, що її підготувала Українська національна комісія з питань правопису, схвалено постановою Кабінету міністрів України від 22.05.2019 року № 437 «Питання українського правопису». Надрукувати авторизоване видання «Українського правопису» уповноважила видавництво «Наукова думка» своїм рішенням Правописна комісія”, – йдеться у повідомленні.
Нова редакція подає уточнені й доповнені правила написання загальних і власних назв українського та іншомовного походження, деталізовані правила вживання розділових знаків. В усіх розділах оновлено ілюстративний матеріал.
Книгу можна придбати у книгарні видавництва (Київ, вул. Терещенківська, 3, 2-й поверх) або замовити в інтернет-книгарні (www.ndumka.kiev.ua/store).
Читайте також: Як вплине зміна правопису на ЗНО-2020?
Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 437 “Питання українського правопису”, якою схвалено нову редакцію Українського правопису.
Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 року № 416.
У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також окремих громадян.
Суспільство


У столиці відремонтували міську дитячу клінічну лікарню № 2. Цей заклад побудували в 1975 році і з тих пір там робили тільки косметичний ремонт, інформує пресслужба КМДА.
Минулого року в лікарні капітально відремонтували приймальне відділення. Цього року – відділення невідкладної допомоги та здійснили термосанацію будівель лікарні.


Ремонт за 170 млн грн
За останніх два роки з міського бюджету виділили понад 170 мільйонів гривень на капітальний ремонт лікарні та на закупівлю сучасного медичного обладнання. Наступного року запланували кошти на третю чергу ремонту цього закладу.
«Ще кілька років тому приміщення медзакладу складно було назвати столичною лікарнею. І це при тому, що це – єдиний дитячий багатопрофільний заклад охорони здоров’я на лівому березі міста», – йдеться у повідомленні.


Як змінилась лікарня?
Для потреб лікарні закупили новітні рентген-діагностичні мобільні цифрові комплекси МАС. Що дозволяє тепер робити рентгенівські знімки у палатах пацієнтів. Придбали і найсучасніший відеогастроскоп, сучасний колоноскоп, автоматичний біохімічний аналізатор, ультразвукову діагностичну систему, наркозно-дихальні апарати.
Читайте також: Японія передала обладнання для українських лікарень
Тут провели термосанацію будівлі. Відремонтували приймальне відділення, відділення невідкладної допомоги і палати в ньому, робочі кабінети медиків.
Сьогодні лікарня може одночасно прийняти 400 пацієнтів. Висококваліфікована медична допомога надається у 14 стаціонарних відділеннях. Щорічно на лікуванні тут перебуває близько 18 тисяч дітей. 95 відсотків із них потребують екстреної медичної допомоги. Тільки цього року в лікарні провели вже понад 2 тисячі оперативних втручань.
У 2019 році в Києві відремонтували понад 50 відділень у медичних закладах та закупили для них обладнання майже на 700 млн гривень.
Суспільство


Українців закликають проголосувати за вітчизняні поштові марки і допомогти їм виграти у конкурсі «Найкраща марка Європи – вибір колекціонера 2019». Про це повідомляється на сторінці Укрпошти у фейсбуці.
Укрпошта для участі представила дві марки за програмою «Європа» – «Лелека білий» та «Соловейко східний» авторства Наталії Кохаль.


“Цього року всі країни-учасниці поділені на чотири групи, і Україна опинилася у 4 групі. Країни, чиї марки в кожній групі набрали найбільшу кількість балів, виходять у фінал”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Укрпошта почала тестові доставки міжнародних відправлень із Польщі
У 2018 році українська марка із зображенням віадука в с. Плебанівка виборола срібло.
“Цього разу ми хочемо позмагатися за перемогу, але для цього нам потрібна ваша допомога!” – додають в Укрпошті.⠀
Проголосувати за українські поштові марки можна до 16 грудня за посиланням: www.europa-stamps-contest.com.
Суспільство


Розпочалося виробництво повнометражного фільму «Я, «Побєда» і Берлін» за книгою Кузьми Скрябіна. Про це повідомляє Держкіно.
Зазначається, що 27 листопада Державне агентство України з питань кіно уклало з ТОВ «Стар Медіа Продюсерський Хаб» договір про надання державної підтримки на виробництво (створення) фільму «Я, «Побєда» і Берлін» розміром 27 млн грн. (75% загальної вартості виробництва фільму).
Читайте також: На Київщині відкрили пам’ятник Кузьмі Скрябіну (ФОТО)
Хто створює?
Кінопроєкт комедії «Я, «Побєда» і Берлін» за однойменним романом Кузьми Скрябіна став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно.
Режисером стрічки є Ольга Ряшина, автори адаптації сценарію – Анатолій Крим та Олексій Комаровський. Продюсерами стрічки виступили Олексій Терентьєв та Артем Доллежаль.
Який сюжет?
Комедія за мотивами повісті Андрія Кузьменка розповість історію хлопця Кузьми, який придбав перше в своєму житті авто під маркою «Побєда». Готовий разом із нею підкорювати цілий світ, герой вирушає зі своїм товаришем Бардом до Берліну. Проте ні сам Кузьма, ні Бард не підозрюють, які шалені пригоди чекають на них, а також того, що повернуться вони з цієї подорожі вже зовсім іншими людьми.
Реліз фільму в Україні заплановано на грудень 2020 року.
Суспільство


Верховна Рада ратифікувала договір України з Європейським інвестиційним банком про будівництво третьої лінії метрополітену у Харкові. Про це повідомляє Укрінформ.
Як зазначається, Верховна Рада ухвалила закон “Про ратифікацію фінансової угоди (проєкт “Розширення харківського метрополітену” (Проєкт “Подовження третьої лінії метрополітену у місті Харків”) між Україною та Європейським інвестиційним банком”.
“За” проголосували 337 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.
Про яку суму йдеться?
Реалізація проєкту «Розширення харківського метрополітену» (проєкт «Подовження третьої лінії метрополітену у місті Харків») здійснюватиметься за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку на таких умовах: сума позики – 160 млн євро; ставка відсотків – Euribor + спред; кількість траншів – 20; мінімальна сума одного траншу – 5 млн євро.
Загальний період погашення позики становить 25 років, включаючи чотири роки пільгового періоду (перша дата погашення позики – 20.04.2022; остання дата погашення позики – 20.10.2042). Позика погашатиметься піврічними платежами.
Читайте також: У метро Харкова встановили 200 валідаторів для електронного квитка
Які станції з’являться?
Нагадаємо, що проєкт «Продовження метрополітену у м. Харкові» включає будівництво двох станцій – «Державінська» і «Одеська», Олексіївського електродепо та закупівлю рухомого складу. Проєкт реалізується за рахунок кредитних коштів ЄБРР (160 млн євро) і ЄІБ (160 млн євро).
Загалом кошти для реалізації цього інвестиційного проєкту, а також витрати на його обслуговування та погашення передбачаються у законі про Державний бюджет протягом усього строку дії кредитних договорів.
Суспільство


На Співочому полі 13 грудня з’являться арт-об’єкти, присвячені історії Києва, повідомляє пресслужба КМДА,
Кожна інсталяція символізує знакові пам’ятки міста: Золоті ворота, Софійську площу тощо. На одній із фігур відвідувачі зможуть впізнати засновників столиці – Кия, Щека та Хорива, повідомили у компанії-операторі Співочого поля Grand Event.
Яка “фішка” виставки?
Автором-розробником інсталяцій виступила українська компанія Dion. Усі фігури зроблені з міцної нержавіючої сталі, мають п’ятишарове покриття.
Як зазначають організатори, головна «фішка» в тому, що всі зображення зроблені трафаретно та підсвічуються різними відтінками за допомогою спеціального технологічного світла Led RGB.
Читайте також: Стали відомі новорічні заходи у столиці
Яка мета проєкту?
За словами представників компанії-оператора Співочого поля, поява таких арт-об’єктів на локації посилить популяризацію історії Києва, а також приверне туристів. І звичайно ж, створить новорічний настрій напередодні свят.
«Усі фігури світяться, переливаються різними кольорами веселки, що виглядає казково та красиво. Відвідувачі зможуть не тільки зробити яскраве фото, але й згадати історію Києва. Арт-об’єкти будуть перебувати на локації під час проведення новорічного фестивалю гігантських китайських ліхтарів. Думаю, вони вдало розбавлять виставку українським колоритом», – зазначив керівник компанії-оператора Співочого поля Grand Event Денис Погорєлко.
Варто відзначити, що побачити арт-об’єкти можна буде в період проведення Фестивалю гігантських китайських ліхтарів (із 13 грудня до 2 лютого).
Місце проведення: вул. Лаврська, 33.
-
Суспільство22 години тому
Показали фінальну стадію ремонту кінотеатру «Лейпциг»
-
Суспільство20 години тому
Українські бомбардувальники відпрацювали дозаправку в повітрі (ВІДЕО)
-
Технології23 години тому
На дорогах Одещини запрацює система відеоспостереження
-
Суспільство18 години тому
Новий броньований катер ВМС назвали на честь загиблого морпіха
-
Суспільство22 години тому
USAID виділить $10 млн на розвиток громадянського суспільства в Україні
-
Технології23 години тому
Підприємства космічної галузі України заробили понад 3 млрд гривень