Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Показали першу українську сувенірну банкноту з вертикальним дизайном (ФОТО)

Опубліковано

Національний банк України 26 листопада випустив нову сувенірну неплатіжну банкноту.

Як повідомляє пресслужба НБУ, банкнота присвячена Герою України, першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку. 

Чим особливий дизайн

“Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України” – це перша українська сувенірна банкнота з вертикальним дизайном. 

Читайте також: В Україні запускають в обіг монету на честь прикордонників

Основне зображення лицьового боку сувенірної банкноти – портрет Леоніда Каденюка, над яким напис – ПЕРШИЙ КОСМОНАВТ УКРАЇНИ; логотип Державного космічного агентства України (праворуч).

Основне зображення зворотного боку – космічний корабель “Колумбія” на тлі планет сонячної системи; над ним написи THE FIRST ASTRONAUT OF UKRAINE.

Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Про захисні елементи

У банку кажуть, що банкнота містить великий спектр захисних елементів, зокрема – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді земної кулі (під час зміни кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються переходи від зеленого кольору до синього). Банкнота виготовлена на папері з водяним знаком (зображення земної кулі з материками).

Її віддруковано за допомогою офсетного, інтагліо, трафаретного та високого способів друку з використанням захищених фарб.Розміри сувенірної банкноти 80×170 мм, тираж – 50 000 штук (зокрема 40 000 у сувенірній упаковці). Придбати сувенірну банкноту “Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України”, яка не є платіжним засобом, можна буде в пунктах продажу Національного банку України та банків-дистриб’юторів.

Вартість такого сувеніру поки не називають.

Читайте також: В Україні знімають фільм про першого космонавта Каденюка

Довідково

Леонід Каденюк 1997 року здійснив політ на американському космічному шатлі “Колумбія” (місія STS-87) у складі міжнародного екіпажу. 

Український космонавт-дослідник виконав широкий спектр робіт у рамках спільного українсько-американського експерименту, завданням якого було дослідження впливу мікрогравітації на ріст і розвиток вищих рослин.

Нагадаємо, на Житомирщині коростишівські каменярі завершили виготовлення пам’ятника першому астронавту України Леоніду Каденюку.

Фото: bank.gov.ua

Суспільство

«Житній буде жити»: киян запрошують долучитися до проєкту відновлення ринку

Опубліковано

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.

Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.

Громада вирішує, як виглядатиме ринок

Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.

«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.

Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором

До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.

За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.

Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.

Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).

Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»

Читати далі

Суспільство

Захисник повернувся з полону та дізнався, що в нього народився син (ВІДЕО)

Опубліковано

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.

Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.

У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.

«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.

Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

На Житомирщині розробили проєкт відновлення площі, в яку влучила ворожа авіаційна бомба

Опубліковано

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.

Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».

Відремонтують та покращать

Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.

Планують не лише реконструкцію, а й:

  • зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
  • збільшити в 5 разів озеленення;
  • облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
  • відновити та покращити вуличне освітлення.

Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь

Про Соборну

Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади. 

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»

Читати далі

Шопочитати

Військо1 день тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство3 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...