Суспільство
Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак
Можна завжди поставити на паузу, перемотати чи увімкнути у будь-який зручний час. Можна слухати в метро, на пробіжці чи перед сном. Іноді хочеться заповнити вільний час чимось корисним і замість музики в заторах увімкнути щось цікаве і пізнавальне. А головне – без рекламних пауз і новин. На допомогу приходять подкасти.
Подкастинг – явище відносно нове для українців, однак вже має безліч прихильників. Це зручно, завжди доступно і головне – сучасно. Пропонуємо добірку з 12 класних українських подкастів про життя, бізнес, секс, здорове харчування та багато іншого.
Читайте добірку і рухайтесь разом з часом!
Про науку і її вплив
Подкасти створила команда науково-популярного проєкту NEED. Тут доступно і зрозуміло пояснюють науку, її вплив на життя, обговорюють нові відкриття і розбираються в природі. Випуски присвячені таким темам, як стовбурові клітини, здорове харчування, вплив яскравого освітлення, вплив психологічних травм тощо. Поки що подкаст складається з чотирьох епізодів. Команда має також свій ютуб-канал, де публікує більше цікавих форматів відео.
Креативна особливість цього проєкту в тому, що деякі випуски читають українські знаменитості, наприклад Христина Соловій чи Олег Скрипка. Подкаст присвячений проблемним питанням науки. Щонеділі з’являється новий випуск.
Наразі всіх випусків 54, тривалість яких приблизно 10-20 хвилин. Проєкт належить виданню «Куншт», яке у друкованому журналі цікаво і зрозуміло подає науково-популярні теми. Тепер їх можна і послухати!
Читайте також: Запускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти
Натхненні розмови
Цей подкаст — бесіди з громадськими діячами і українськими підприємцями. Основними темами є менеджмент, управління системами, шанси і можливості для створення бізнесу і те, як правильно ними скористатися.
Гостями випусків були Роман Гавриш (керівний партнер маркетингової агенції Aimbulance), Вікторія Оскілко (засновниця архітектурного бюро Mono Architects) та інші новатори.
Подкасти стануть цікаві для всіх, хто хоче розпочати власну справу або цікавиться менеджментом організації. Кількість випусків – 18, середня тривалість 60 хвилин.
Про бізнес та ідеї
Проєкт викладачів Києво-Могилянської бізнес школи. Випуски присвячені для всіх, хто хоче побудувати свій бізнес, організацію чи вдосконалити підприємство. Інтерв’ю короткі, тривають приблизно 20 хвилин. Тут можна послухати про інвестиції, мотивацію працівників, стратегії, успішні кейси тощо. Подкаст складається з 22 епізодів.
Тематичний подкаст, який стосується барної культури. Автори подкасту – засновники бару «Хвильовий» в Києві. Вони розповідають про те, як відкрити бізнес з нуля, діляться пережитим досвідом, мотивують не лише своїми успішними історіями, а й факапами та невдачами. Подкаст налічує 9 коротких епізодів, які тривають приблизно 20 хвилин.
Про мистецтво і творчість
Автор проєкту – Наріман Алієв, режисер та сценарист. Ведучий запрошує до себе на розмову цікавих людей, які говорять просто і доступно про культуру. Серед гостей випуску був український письменник і редактор Марк Лівін з яким автор спілкувався про комплекси, фаталізм та сім’ю та співзасновник освітнього закладу КАМА Сергій Вовк. Були й інші. Подкаст складається з 11 епізодів, тривалість яких трохи більше години.
Авторка проєкту Іванна Шкромида, колишня радіожурналістка, яка розповідає у випусках про літературу, відомих письменників (Габріеля Гарсія Маркеса, Альбера Камю, Джорджа Орвелла тощо), специфічні літературні явища.
Авторка говорить, що ніколи не втомлюється говорити про життєві історії класиків, адже вони неабияк мотивують та вражають. Подкаст складається з 17 епізодів, які тривають приблизно годину.
Читайте також: Як вигідно продавати в умовах карантину: 5 простих кроків
Про українські медіа
Це перший подкаст про українські ЗМІ, який не має аналогів. Проєкт створила команда The Ukrainians, які популяризують українське. У випусках молоді українські журналісти, працівники медіа та активісти розповідають про сучасні реалії незалежних медіа. У випусках герої діляться досвідом, говорять про деталі створення локальних медіа, а також про якісні інструменти медійників. Подкаст налічує 20 епізодів, тривалість близько години.
Авторки проєкту Саша Поворозник та Катерина Ятель розмовляють на найгостріші теми сучасного суспільства та ставлення до них громадськості. Випуски присвячені телегонії, психічним хворобам, дискримінації, сексизму та іншим непростим, але важливим темам. Головна місія проєкту – розібратися, як побудувати комунікацію між людьми так, щоб розвинути толерантне і неупереджене ставлення.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі