Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подарунки на 8 березня. Що можна купити в українських брендів?

Опубліковано

Щороку чоловіки оббивають пороги магазинів у пошуках ідеального подарунка для своєї дружини, дівчини, мами, бабусі, подруги чи колеги. Одні можуть виступати проти свята 8-го березня, а інші раді зайвий раз зробити приємне жінкам. А хто як не ми порадить вам варіант ідеального подарунка? Адже ми щодня пишемо про крутих українських виробників, у яких можна придбати оригінальні варіанти до будь-якого свята. Тож ловіть свіженьку підбірку.

1. LiSova. Справжня казка у кімнаті

Тепле світло із різьблених світильників намалює у кімнаті силуети дерев, птахів та зірок. Таку красу створює український бренд нічників та декору з фанери LiSova.

Молода команда з чотирьох друзів проектує унікальні світильники. Вони шукають оригінальні візерунки та форми у стародавніх українських символах і транспортують знайдене у витвори з фанери. Нічні світильники граються з тінями та наповнюють кімнату справжньою казкою. Це стане чудовим подарунком і порадує кожну жінку, адже такий ліхтарик вдало доповнить будь-який інтер’єр.

І коштує така краса зовсім не дорого – 400-500 гривень. До речі, на фанері можна вирізати і власний візерунок, але і коштувати це буде дорожче – +50% до вартості.

2. Vase Head. Органайзер чи вазон як голова Джобса

Підставка під пензлики для макіяжу у формі голови Джобса, Ейнштейна чи Будди — чудовий варіант подарунку для креативної жінки. Такі скульптури від Vase Head можна використати як настільний органайзер, підставку під аксесуари, вазон для квітів чи просто як прикрасу інтер’єру.

Скульптуру можна вибрати улюбленого кольору з 10 варіантів. Також у бренду можна придбати набір для самостійного фарбування, куди входить біла статуя, фарби в шести кольорах, два пензлики, рукавички та інструкція.

Бренд має в асортименті великі скульптури висотою 25 см, які коштують 990 гривень. Є і маленькі – 590 гривень.

3. Хай росте. Квіти в унікальних горщиках

Замість того, щоб дарувати “мертві квіти” – придивіться до кімнатних рослин у горщиках ручної роботи. “Хай Росте” – це майстерня керамічних горщиків ручної роботи з живими рослинами. Окрім готових квітів, рослин, керамічних горщиків та композицій, тут ще надають послуги пов’язані з озелененням та доглядом за рослинами.

Це стане справді унікальним подарунком, адже кожний горщик під квіти виготовляється у гончарні вручну, тому двох ідентичних немає. А ще, квіти тут теж оригінальні — ніяких орхідей чи грошового дерева. У “Хай росте” продають сукулент, заміокулькас, стефанотіс, очиток та багато інших. Чоловіки, якщо ці слова вам не знайомі — не хвилюйтесь, бо жінки такий подарунок точно оцінять.

Усі горщики різних форм та розмірів – вартість покупки залежатиме від горщика, який ви оберете.

Ціни стартують від 300 гривень.

4. Покутська кераміка. Посуд — це завжди хороша ідея

Будь-яка жінка буде рада отримати у подарунок незвичайну чашку чи набір крутих тарілок. Забудьте про посуд з мас-маркетів — український глиняний посуд є найкращою ідеєю.

Покутська кераміка” здатна втерти носа будь-яким своїм конкурентам. Тут можна придбати посуд у формі листя дерев, тарілки з “рваними” краями, піали в формі кокоса, макітри з хвильками, глечики та багато іншого незвичайного етнічного посуду з глини.

У майстерні “Покутська кераміка” осучаснюють глиняний посуд, роблячи його фактурним та яскравим. 

Чашки коштують від 36 грн, набори тарілок від 500 гривень. Арт-тарілки у формі листка від 218 гривень.

5. Blacksea Jewelry. Прикраси від яких віє лісом

Варто лише побачити фотографії бренду Blacksea Jewelry, щоб закохатись у їх каблучки назавжди. Кристалічні породи, шматки моху, частинка гірської річки та багато іншого дизайну можна знайти у цього бренду.

Прикраси оправлені в срібло. Засновники бренду кажуть, що намагаються у своїх виробах підкреслити природні фактури та форми. Найбільш охоче у Blacksea Jewelry беруть кристали кварцу.

Коштують прикраси, в середньому, 1500 гривень. Повірте, така незвичайна прикраса порадує кожну жінку.

6. Gudzyk. Подаруй подарунок – допоможи бабусям

Що може бути краще новенької сумки? Вироби з фетру від бренду Gudzyk – це подвійний подарунок. Адже сумкою ви ощасливите свою близьку людину та бабусь, які їх роблять і заробляють кошти.

Команда 20-річних студентів створила соціальний бізнес для пенсіонерів. Бабусі заробляють собі надбавку до пенсії тим, що шиють з фетру чохли для гаджетів та сумки. Так, завдяки соціальному проєкту Gudzyk пенсіонерки почувають себе потрібними і заробляють додаткову копійку. А ви можете вбити двох зайців — купити подарунок та долучитись до соціального проєкту.

Стандартна сумочка коштує – 420 гривень, візитниця – 79 гривень, великий чохол для ноутбука – 480 гривень, маленький чохол для планшета – 240 гривень.

7. Kaya Parfums. Купуй українські парфуми 

Ціни на оригінальну відому парфумерію дуже кусаються, а купувати дешеву підробку зовсім не хочеться. Тому радимо звернути увагу на українські парфуми Kaya Parfums, які дивують палітрою ароматних інгредієнтів.

“Cherry bone” – аромат вишневої кісточки, “Capsula X” – парфуми унісекс, у яких поєднується ваніль, шкіра та тютюн, “Sexy Coffee” – поєднання свіжо меленої кави, амбри, мускусу — це лише маленька частина ароматів українського бренду Kaya Parfums. А всього тут є 18 варіантів.

Це закарпатський бренд, засновниця якого купує інгредієнти для ароматів з тих же заводів, які готують сировину для Chanel і Dolce Gabbana. Також можна зібрати свій Aroma Box, куди входить 5 або 10 мініатюр по 3 мл на вибір.

Коштують парфуми дуже бюджетно — від 370 гривень за 10 мл.

Суспільство

Як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Опубліковано

Дякувати нашим воїнам потрібно! Але насамперед важливо памʼятати про особисті кордони, різне ставлення кожної людини до подяки, а також поважати досвід одне одного. Особливо, коли зустрічаєш воїна вперше.

ШоТам разом із командою Veteran Hub підготували нову добірку порад, яка допоможе дібрати потрібні слова для подяки під час зустрічі з незнайомим воїном.

Не варто казати:

Мені шкода, що тобі/вам довелося через це пройти.

Краще замінити на:

Дякую за службу.

Перша фраза може ненависно применшити чи знецінити досвід воїна, а також зосередити увагу на почутті жалості. Тому краще замінити її на слова вдячності.

Також на знак подяки можна прикласти праву руку до серця:

Не варто казати:

Напевно, тобі/вам гарно платять за службу.

Краще замінити на:

Дякую за службу.

Дякую, що робиш/те усе можливе, аби життя в тилу тривало

Ви можете не знати про всі виклики та випробування, які довелося пройти співрозмовнику/ ці. Тому тема грошової винагороди може видатися воїну спробою принизити його/ії або ж ідеалізувати військову службу.

Не варто казати:

Я б ніколи не зміг/ не змогла робити те, що робиш ти

Краще замінити на:

Захоплююся твоєю хоробрістю та відданістю.

Замість того, щоб фокусуватися на оцінці своїх здібностей, краще акцентувати увагу на тому, чому ви захоплюєтеся воїном чи просто подякувати йому/ій за службу.

Не варто казати:

Тобі, напевно, було дуже страшно.

Краще замінити на:

Захоплююся твоєю сміливістю і самовідданістю.

Ваші твердження про страх також можуть применшувати переживання та емоції, які проживають воїни на службі. Так, страх може бути частиною військового досвіду, проте він не є головною його складовою.

Читати також: Військові почали розписувати стелу в Донецькій області

Не порівнюйте досвід співрозмовника/ці з досвідом інших знайомих військових. Слухайте воїна та проявляйте щирий інтерес до його/її досвіду.

Шлях кожного військовослужбовця є унікальним. Порівнюючи досвіди людей, ви можете применшити чи знецінити пережите.

Усі рекомендації надані психологинею і тренеркою груп підтримки Veteran Hub Дариною Таран.

Нагадаємл, що Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам.

Також ми повідомляли, що на Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів.

Читати далі

Суспільство

Військові почали розписувати стелу в Донецькій області

Опубліковано

Раніше місцеві волонтери пофарбувала знак, прибравши написи й наліпки, які з 2014 року залишали на ньому військові. Однак в соцмережах це оновлення викликало обурення у багатьох користувачів, бо в написах та фрагментах вбачається важливе значення.

Про це повідомив військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр” з позивним “Стус”.

“Стела оживає й набуває нової історії”, – написав він.

фото: військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”

Бригада “Холодний Яр”

93-а окрема механізована бригада “Холодний Яр” – тактичне сполучення у складі Сухопутних військ України Утворена на базі техніки та особового складу 93-ї гвардійської мотострілецької дивізії СРСР. Спадкоємності до 93-ї гвардійської мотострілецької дивізії не має.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

З початку бойових дій на сході України бригада брала участь у боях за населені пункти: Селидове, Українка, Карлівка, Нетайлове, Первомайське, Піски, Авдіївка. З травня 2014 року до січня 2015 року підрозділи 93-ї бригади утримували Донецький аеропорт. За це вони та бійці інших підрозділів були прозвані у ЗМІ “кіборгами”.

Нагадаємо, що стартує відбір до української збірної на Ігри Нескорених 2025.

Фото: військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”

Читати далі

Суспільство

У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Опубліковано

У перформансі, який відбувся 17 квітня, художник Лозано-Геммер згадав про свою інсталяцію “Кімната пульсу”, яку він представив ще в 2013 році в Центрі сучасного мистецтва “Ізоляція” в Донецьку.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

фото: Лозано-Геммер

Про перфоманс

Під час виставки в Донецьку в 2013 році Лозано-Геммер записав серцебиття понад ста відвідувачів “Ізоляції”. Через три місяці після завершення проєкту місто було окуповано російськими військами, а приміщення “Ізоляції” знищили. Пізніше росіяни перетворили на таємну катівню.

фото: Лозано-Геммер

Читати також: “Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix

Під час цьогорічного перформансу на бієнале, Лозано-Геммер запропонував відвідувачам “додати” своє серцебиття до аудіозаписів, зроблених ним у Донецьку. Це створило живий пам’ятник загиблим, де кожен новий запис витісняв один зі старих. Таким чином, митець прагне нагадати про необхідність пам’ятати про трагедії, що відбуваються в окупованому Донецьку.

Записи серцебиття зберігалися на спеціальному технічному пристрої, який відтворював ритм серця на підключених до нього лампах. Після додавання нового серцебиття місцевий виконавець Грегоріо Магніфічі, до якого цей пристрій був прикріплений, прогулювався вулицями Венеції.

Нагадаємо, що на Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів.

Також ми повідомляли, що український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції.

Фото: Лозано-Геммер

Читати далі