

Суспільство
Як тренуються українські десантники на гірському полігоні (ФОТО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На гірському військовому полігоні неподалік Ужгорода українські десантники проводять тактичні навчання.
Про це повідомили в інформаційному агентстві Міноборони АрміяІнформ.
Яка легенда навчань?
За легендою навчання, «марунові берети» при підтримці з повітря та з використанням артилерії виявили, локалізували та знищили базовий табір противника.
Для цього залучили повітряну розвідку, що здійснив літак-розвідник Су-24МР. Після виявлення наземних ворожих цілей винищувачі МіГ-29 завдали авіаційних ударів по противнику:
- перший удар – по базовому табору ворога,
- другий – по його підрозділах охорони та оборони.

Дії тактичної групи десантників підтримувались артилеристами, які залпами з гаубиць Д-30 нанесли вогневе ураження противнику.

Довершили вогневе ураження ворога на відстані екіпажі вертольотів Мі-8. Транспортно-бойові вертольоти завдали удару по ворожому розташуванню некерованими ракетами.
Читайте також: Під Одесою морські піхотинці знищили умовного противника (ФОТО)

А далі до справи приступили підрозділи тактичного десанту, які висадились з гелікоптерів і при підтримці БТР-80 та легкоброньованих автомобілів HMVWY висунулись до визначених рубежів та атакували противника.

Завдяки злагодженим діям десанту, екіпажів бойових літаків, вертольотів армійської авіації, а також влучній стрільбі артилерії та екіпажів бронетехніки, ворога було знищено. А район, в якому було локалізовано сили умовного противника, – зачищено.
Читайте також: Як снайпери «Десни» відточують свою майстерність (ВІДЕО)
Яке озброєння використали?
Відомо, що під час виконання усіх етапів поставленого завдання, «марунові берети» активно використовували сучасне озброєння та засоби вітчизняного та іноземного виробництва.
Зокрема під час виконання одного з етапів бойового завдання десантники отримали необхідний вантаж за допомогою керованої системи точного повітряного десантування виробництва США.

Військово-транспортний літак Ан-26 за декілька кілометрів від району виконання завдань десантував спеціальну парашутну платформу із вантажем.
Керована пристроєм GPS-навігації, вона приземлилася точно у вказаному десантниками місці. Бійці отримали нагоду поповнити необхідні припаси без марнування часу на пошуки повітряної «посилки» та без ризику втрати цінного вантажу.

Нагадаємо, на Закарпатті десантники почали масштабні тактичні навчання.
Також на Херсонщині морпіхи тренувалися вести бій в урбанізованій місцевості.
Головне фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПАТ Укрнафта запустила в роботу нову свердловину з початковим добовим дебітом нафти 25-30 тонн.
Про це повідомила пресслужба компанії.
Зазначається, що ціллю буріння свердловини стала розвідка запасів у стрийських відкладах на Львівщині. Роботи провели в стислі терміни: стовбур загальною протяжністю 1244 метри пробурили всього за 32 доби.
«У процесі будівництва об’єкту відкрили проєктний горизонт та за допомогою геофізичних досліджень встановили його перспективність в плані нафтовидобутку», — зазначив директор Укрнафти Сергій Корецький.
Наразі здійснили перфорацію покладів в інтервалі 1085-1122 метрів, це близько 30% від загальної товщі нафтонасичених пластів стрийських відкладів.
Читайте також: «Усі овочі вирощують звичайні жителі півдня». Шеф-кухар з Одещини відроджує традиційні спеції Бессарабії. Як це працює
Відбувається процес освоєння. Початковий дебіт нафти – 25-30 тонн на добу.
В Укрнафті зазначили, що це вже третя свердловина, пробурена компанією у 2023 році в межах одного конкретного родовища, і друга з них створена в партнерстві з ТОВ БК Горизонти. До кінця року на цьому ж родовищі мають бути побудовані ще три свердловини.
Довідка
ПАТ «Укрнафта» — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України.
Нагадаємо, Укрнафта планує відновити видобуток на своїх ліквідованих свердловинах та брати в оренду ліквідовані свердловини інших компаній.
До того ж в Україні планують створити мінімальні запаси нафтопродуктів, які зможуть забезпечити потреби населення в разі виникнення кризової ситуації.
Фото: ukrnafta.com.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Протиповітряна оборона Україні уночі збила 10 ворожих безпілотників.
Про це повідомили у пресцентрі Командування Повітряних сил.
Зазначається, що у ніч на 5 грудня 2023 року росіяни атакували ударними безпілотниками Shahed-136/131 з двох напрямків — з Курської області та російського міста Приморсько-Ахтарськ, а також — зенітними керованими ракетами С-300, які спрямували по цивільних об’єктах Донеччини та Херсонщини.
Усього в ударі зафіксовано 17 ударних БпЛА типу «шахед».
«В результаті бойової роботи знищено 10 ударних БпЛА в різних регіонах України», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Капітанка Марія Павлівна. Мати загиблого захисника збудувала на Рівненщині спортивно-розважальний комплекс для дітей
До відбиття повітряного нападу противника залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Про Повітряні Сили
Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.
Нагадаємо, напередодні українська ППО знищила 18 ворожих дронів та авіаційну ракету.
Фото: Повітряні Сили.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на виготовлення 155 мм артилерійських снарядів для України.
Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті компанії.
Зазначається, що загальна сума контракту становить близько 142 млн євро. Замовником є неназвана країна НАТО, «чиїм заявленим наміром є підтримка України у її оборонній боротьбі за допомогою ефективної довгострокової військової допомоги».
Замовлення передбачає постачання «десятків тисяч комплектних 155-мм артилерійських снарядів». Боєприпаси будуть доставлені у 2025 році.
Читайте також: Озброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку
У Rheinmetall також повідомили, що компанія планує у 2024 році значно збільшити потужності з виробництва боєприпасів на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії, довівши річну виробничу потужність приблизно до 700 тисяч одиниць.
Нагадаємо, 3 грудня Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги.
Раніше ми повідомляли, що В Україні створили компактну систему радіоелектронної розвідки ЕТЕР.
Фото: Rheinmetall.